edycja plików dziwiękowych

Wszystko co tyczy się sprzętu audio. Od Hi-fi po High-end. Wasze doświadczenia, problemy oraz testy.

Moderator: mods

edycja plików dziwiękowych

Postautor: radecki07 » kwietnia 14, 2006, 11:56 am

jak wiemy kompresja mp3 polega na wyciunaniu nies?yszalnych ?cie?ek itp.
moje pytanie brzmi czy mozna jakosc edytowac poszczeg?lne scie?ki na plikach nie skompresowanych? (CDA)
czy one wog?le s? osobno zapisywane?
Awatar użytkownika
radecki07
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 40
Rejestracja: lipca 17, 2005, 5:06 pm

Postautor: wyderko » kwietnia 14, 2006, 1:25 pm

Haha, ale si? u?mia?em :P - nie mo?na :)
Albo i mo?na - w og?le pytanie jest niesprecyzowane... nie wiadomo o co chodzi..
wyderko
bluesman
bluesman
 
Posty: 387
Rejestracja: sierpnia 9, 2005, 6:57 pm

Re: edycja plik?w dziwi?kowych

Postautor: Baron » kwietnia 15, 2006, 6:30 pm

radecki07 pisze:czy mozna jakosc edytowac poszczeg?lne scie?ki na plikach nie skompresowanych? (CDA)
czy one wog?le s? osobno zapisywane?

Musisz z nich zrobic pliki WAVE, np za pomoca programu CDex. A potem program do obr?bki d?wi?ku, np Audacity (amatorski) albo Wavelab (zawodowy) i mo?esz robi? z tymi plikami co chcesz ;)
Don't need no sympathy
Don't need no charity
Don't need no helping hand
All I need is a Rock N' Roll band
--------------------------------------------------------
http://www.acdcforum.info/Forum/index.php
Awatar użytkownika
Baron
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 30
Rejestracja: stycznia 15, 2006, 12:55 pm
Lokalizacja: Bytom

Postautor: Misiek8106 » kwietnia 24, 2008, 3:04 pm

A propos programu Audacity używam go codziennie i wg. mnie jest ok, używam też WavePad ale jakoś nie mogę go rozgryść :)
Misiek8106
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 45
Rejestracja: września 21, 2007, 9:12 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: edycja plik?w dziwi?kowych

Postautor: B&B » kwietnia 25, 2008, 10:56 am

Baron pisze:
radecki07 pisze:czy mozna jakosc edytowac poszczeg?lne scie?ki na plikach nie skompresowanych? (CDA)
czy one wog?le s? osobno zapisywane?

Musisz z nich zrobic pliki WAVE, np za pomoca programu CDex. A potem program do obr?bki d?wi?ku, np Audacity (amatorski) albo Wavelab (zawodowy) i mo?esz robi? z tymi plikami co chcesz ;)

tiaaaa, pewnie mozna np. wyciać z takiego pliku tylko ścieżkę z harmonijką albo np. wykasować wokal i mamy swietny materiał do karaoke :wink:
ludziska, na takie pytania jak wyżej odpowiadajcie ostrożnie i najpierw upewnijcie się o co chodzi pytającemu, bo potem to juz tylko wodę z mózgu można zrobić :evil:
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Grzegorz Sterna » kwietnia 27, 2008, 7:48 am

no w sumie co nieco można zrobic wyciać np wokal ale niestety ze stratą i to dużą dla całego pliku, bo wycina się całą częstotliwość, uszkadzając tym samym brzmienie instrumentów, które produkuja dźwieki w kasowanej częstotliwości. Mój kolega kiedyś tak robił na potrzeby szkolnych akademii i wystarczało, ale jakosć była daleka od dostatecznej
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: OuNiS » maja 21, 2008, 9:05 am

stern pisze:. Mój kolega kiedyś tak robił na potrzeby szkolnych akademii i wystarczało, ale jakosć była daleka od dostatecznej


Nie no dokladnie. Przeciez jakiekolwiek ciecie na poziomie czestotliwosci, obcina mase innych rzeczy.
Nagrywam duzo z radia i mam ten problem w przypadku wycinania szumow.
Nawet po sporej ilosci prob efekt wyjsciowy jest malo zadowalajacy.
Awatar użytkownika
OuNiS
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 23
Rejestracja: czerwca 1, 2005, 8:32 am

Postautor: jurek87 » maja 28, 2008, 12:27 pm

Algorytmy typu "karaoke" wycinają pewien zakres ale nie z całego widma, a tylko część "mono", bo prawie zawsze wokal jest ustawiany na środku miksu. Niestety tak też jest ustawiany m.in. werbel i zazwyczaj ginie razem z wokalem.
Awatar użytkownika
jurek87
bluesman
bluesman
 
Posty: 231
Rejestracja: października 6, 2005, 1:14 pm

Postautor: przemak2 » maja 28, 2008, 8:30 pm

Wtykam to, gdzie moge, bo powala, a tu w dodatku na temat. Trzymac sie mocno krzesla podczas ogladania:

http://www.celemony.com/cms/index.php?id=dna
Awatar użytkownika
przemak2
blueslover
blueslover
 
Posty: 656
Rejestracja: lutego 16, 2007, 8:15 pm
Lokalizacja: Poznan


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Kącik Audiofila

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 164 gości

cron