P?YTY ANALOGOWE

Wszystko co tyczy się sprzętu audio. Od Hi-fi po High-end. Wasze doświadczenia, problemy oraz testy.

Moderator: mods

P?YTY ANALOGOWE

Postautor: GERARD » sierpnia 26, 2004, 10:47 pm

Mo?e podyskutujemy o p?ytach analogowych.Czy nie macie wra?enia , ?e p?yta czarna ma dusz? a CD nie.Starszacy chyba wiedz? o czym m?wi
w życiu piękne są tylko chwile .......
nie marnujmy ich
GERARD
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1506
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:05 pm
Lokalizacja: OSTRZESZóW

Postautor: boony » sierpnia 27, 2004, 12:11 am

No co to za s?uchanie jak nie zaskrzypi. To jest co? podobnego jak ze wzmacniaczami lampowymi. I ogrza? sie idzie i jajecznice usma?y?:). Ale chyba to sie ju? nie wr?ci je?li chodzi o p?yty. Zajade te swoje do ko?ca i patefon wyrzuce bo co:(.

Pozdrowienia
boony
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1312
Rejestracja: sierpnia 16, 2004, 6:01 pm

Postautor: bartic » sierpnia 27, 2004, 4:35 pm

Jak bylem maly,to czesto sluchalem u babci z tych wielkich czarnych talerzy roznych kabaretow, np. dudek i wiele innych rzeczy,ktorych juz nie pamietam.I to bylo cos.Bardzo to lubialem... ten dzwiek podczas przerw... takie buczenie?... wiecie o ci mi chodzi... teraz nawet nie wiem czy to sie jeszcze zachowalo... nawet nie wiem czy bym chcial znow tego posluchac... ale fajnie miec takie wspomniena.
pozdrawiam
pozdrawiam
bartłomiej czerniak
Awatar użytkownika
bartic
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2761
Rejestracja: maja 22, 2004, 5:04 pm
Lokalizacja: Wrcłw

Postautor: Malcolm_X » sierpnia 27, 2004, 6:03 pm

z tego co wiem, to coraz wi?cej wydawnictw mo?na naby? na czarnym kr??ku. I to nie tylko klasyki!
Czy?by winyl wraca? do ?ask?

P.S. A mi si? marzy ma?y Thorens + Grado......
Awatar użytkownika
Malcolm_X
Administrator
Administrator
 
Posty: 30
Rejestracja: kwietnia 1, 2004, 2:47 pm

Postautor: boony » sierpnia 27, 2004, 7:32 pm

Ciekawe. Te? o tym gdzie? czyta?em ale my?la?em, ?e to na zasadzie eksperymentu. I tak sobie pomysla?em wtedy, ?e na pewno jakis specjalny ebonit wymyslili co si? nie rysuje , nie trzeszczy nie przeskakuje, nie szumi i w og?le. Taka ?ciema. Ale je?li naprawd? tak si? dzieje to patefon zostaje :).

Pozdrowienia
Adam
Ps: Malcolm ale Ty do Hendrixa jeste? podobny :)
boony
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1312
Rejestracja: sierpnia 16, 2004, 6:01 pm

Postautor: GERARD » sierpnia 27, 2004, 8:13 pm

Malcolm_X pisze:z tego co wiem, to coraz wi?cej wydawnictw mo?na naby? na czarnym kr??ku. I to nie tylko klasyki!
Czy?by winyl wraca? do ?ask?

P.S. A mi si? marzy ma?y Thorens + Grado......


Masz racj? Mateuszu.Dlatego te? poruszy?em ten temat.Niedawno odkurzy?em sw?j stary gramofon da?em go znajomemu kt?ry mi go podszykowa? wymieni? paski i mia?em jeszcze ze starych zapas?w n?wk? schura i p?ytki brzmi? nie?le.Dobrze,?e wzorem znajomych nie wyzby?em si? tych p?yt.Tak jak ju? wcze?niej Pawe? zauwa?y? wtedy nie kupowa?o si? p?yt tylko si? je zdobywa?o.Uwielbia?em chodzi? po gie?dach,po jarmarkach i "przerzuca?" metry p?yt aby wreszcie znale?? jak?? pere?k?.Dok?adnie pami?tam kiedy i w jakich okoliczno?ciach kupi?em prawie ka?d? z p?yt.To by?y inne czasy,niestety ju? niewr?c?,ka?dy pieni?dz zaoszcz?dzony wydawa?o si? na p?yty.Sprzedawcy komis?w wiedzieli jakich p?yt si? szuka?o i w drzwiach witali mam dla ciebie to i to .Z sentymentem wspominam te czasy.Polskie winyle by?y a i owszem,gorszej jako?ci ale by?y/niestety trudno dost?pne/Pami?tam jak z kumplem w Poznaniu stali?my kilka godzin za p?yt? Perfectu czy TSA.Kilka lat wcze?niej kuzynka przywioz?a mi pierwsz? p?yt? Budki Suflera,niewielu j? mia?o wtedy w Ostrzeszowie.Pami?tam wypraw? do Berlina po p?yty.Uzbiera?em troch? marek wyrobi?em sobie paszport i pojecha?em na p?? dnia do Berlina Zachodniego.Kupi?em min.Pink Floyd,AC/DC,Fleetwood Mac,Earth Wind and Fire.Jaka to by?a frajda rozcina? foli? i wyci?ga? p?yt? n?wk?.Do dzisiaj mam te p?yty z plakatami i poczt?wkami w kopertach ofoliowanych przecietych tylko w miejscu gdzie wyci?ga si? p?yt?.Po powrocie przy zdawaniu paszportu musia?em si? t?umaczy? dlaczego wyjecha?em tylko na p?? dnia.Kiedy zgodnie z prawd? powiedzia?em , ?e po p?yty milicjant nie uwierzy? i kaza? pisa? o?wiadczenie.
By?o jeszcze co? takiego jak Bia?y Kruk Czarnego Kr??ka,pami?ta jeszcze kto?.By?y to p?yty wydawane przez Poljazz g??wnie jazzowe.P?aci?o si? subskrybcj? na ca?y rok i dostawa?o p?yty czasami bez ok?adek tzn. w kopertach zast?pczych.Ko?cz? bo mo?e to nie wszystkich interesuje a m?g?bym tak pisa? i pisa?......
Troch? mo?e przynudzi?em ale Santana,Fleetwood Mac,Led Zeppelin,Miles Davis,Tangerine Dream,Hendrix,Pink Floyd,Genesis,Mike Oldfield i inni brzmi? zupe?nie nie?le z czarnego kr??ka.S?ucha si? tego z sentymentem i z ?ezk? w oku.
w życiu piękne są tylko chwile .......
nie marnujmy ich
GERARD
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1506
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:05 pm
Lokalizacja: OSTRZESZóW

Postautor: boony » sierpnia 27, 2004, 9:23 pm

Gerard pisz jak kogo? nie interesuje to niech nie czyta. Stan??o mi to wszystko przed oczami te czasy. Kolejka za Vermon?(wzmacniaczem) na zapisy i miesiac codziennie do sklepu (30 km) si? podpisa? na li?cie. Hehe. A gitary jak my se robili. I wzmacniacze (ja gra?em na tarabanie II - takie radio,hahahah). A jak ktos mia? jolane albo sambe to juz by? go??. Adapter to sobie kupi?em za pierwsz? wyp?at?. Ale p?yt nie mia?em:-(. No potem troch? sie nazbiera?o i wymianka. Rzeczywi?cie idzie pisac i pisac. Niby ci?zkie czasy a jakie wspomnienia. Teraz jeszcze lepiej rozumiem ten Tw?j podpis Gerard pod postami.
Pozdrowienia
boony
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1312
Rejestracja: sierpnia 16, 2004, 6:01 pm

Postautor: GERARD » sierpnia 27, 2004, 10:11 pm

To pisz? dalej,jako? mnie dzisiaj wzi??o.A pami?tacie Pewex-y.Przy dobrych poszukiwaniach mo?na by?o kupi? p?yty po 4$.Normalna cena to ok.10$.P?ytki kosztowa?y od 200-3000/lata 70/,przy zarobkach ok.700z?.Mo?ecie si? zapyta? jak to mo?liwe ale tak by?o.Towaru nie by?o ale pieni?dze jako? by?y.Jako m?ody cz?owiek trzeba by?o sobie odm?wi? niekt?rych rzeczy ale trzeba mie? jakiego? zajoba bo inaczej cz?owiek by zwariowa?.Poniewa? wtedy nic nie by?o na wszelkie uroczysto?ci imieniny urodziny od rodziny dostawa?o si? najcz??ciej kas?.Jedni wydawali na ciuchy inni na papierosy inni odk?adali a inni wariaci kupowali drogie kawa?ki plastiku z wy??obionymi rowkami.
Dwie p?yty kt?re pami?tam,?e nie kupi?em i d?ugo ?a?owa?em to by?y Santana-japo?skie wydanie trzyp?ytowego albumu Lotus i Miles Davis-We Want Miles.Pierwsz? mog?em kupi? na Jarmarku ?wi?toja?skim kosztowa?a 7000/to ju? lata 80/.Akurat przy sobie tyle nie mia?em ale kole?anka chcia?a mi po?yczy? ,d?ugo si? wacha?em, by?o to rzadkie wydanie i w bardzo bobrym stanie.No i w ko?cu nie kupi?em.Na nast?pny dzie? poszedem ale ju? nie by?o.Drug? p?ytk? mog?em kupi? w Poznaniu w komisie ,pieni?dze by?y ale jako? tak dosy? drogo wychodzi?a i mimo nam?w ?ony nie kupi?em.Santana i Miles Davis to jedne z moich konik?w muzycznych a wtedy chcia?em mie? ca?e dyskografie swoich ulubie?c?w-Pink Floyd.Led Zeppelin,Hendrix i inni.Przez te kilkadziesi?t lat troch? si? tego uzbiera?o,o rany to ju? prawie 30 lat.
Kto? kiedy? powiedzia? "zobaczysz po ?lubie Ci si? urwie" , nie urwa?o si?.Mam tak wspania?? ?on? ,?e przez te kilkana?cie lat jakie jeste?my razem ani razu nic nie powiedzia?a na temat p?yt, koncert?w,muzyki no mo?e co? wspomnia?a o ilo?ci i za to jestem Jej wdzi?czny.
w życiu piękne są tylko chwile .......
nie marnujmy ich
GERARD
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1506
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:05 pm
Lokalizacja: OSTRZESZóW

Postautor: _Yard » sierpnia 28, 2004, 9:14 am

nie jestem audiofilem ale pami?tam jakie zdziwienie mnie spotka?o gdy us?ysza?em "Farenheit Toto z analoga - wcze?niej mia?em CD i zna?em t? p?ytke dos? dobrze. nigdy mi tam nie pasowa?o brzmienie gitar Luke'a (troche plastikowe) - ale na analogu okaza?o sie ciep?e i mi?kkie... w og?le wszystkie analogi brzmi? cieplej nawet w por?wnaniu do remasterowanych CD
_Yard
 

Postautor: GERARD » sierpnia 28, 2004, 9:45 am

Masz racj? Yard.Dlatego min. DJ-e u?ywaj? p?yt analogowych.Czarne p?yty broni? si? same.Niestety najwi?kszym wrogiem tych p?yt jest kurz i ....cz?owiek.Dobrze eksploatowana i przechowywana p?yta mo?e s?u?y? d?ugie lata.Mam kole?ank? kt?ra uwielbia?a Santan? ale tylko wolne utwory.Po?yczy?em kiedy? od Niej p?yt? i by?o to co? okropnego .Wszystkie wolne utwory by?y zajechane ,tak potworne trzaski ,?e nie da?o si? tego s?ucha? a pozosta?e by?y OK.CD to wygoda ale winyl ma sw?j urok,zgadzacie si? ze mn? starszacy?
w życiu piękne są tylko chwile .......
nie marnujmy ich
GERARD
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1506
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:05 pm
Lokalizacja: OSTRZESZóW

Postautor: Malcolm_X » sierpnia 28, 2004, 10:43 am

Analog brzmi du?o lepiej od CD`ka to wie ka?dy kto por?wnywa?.
Co do kurzu, to polecam wypr?bowa? na mniej warto?ciowej p?ytce, najpierw zapu?ci? tak jak jest z opakowania - pos?ucha?, a potem pod kran i zala? wod? - TAK WOD?! otrzepa? z dwa razy, i pod ig??.
R??nica w brzmieniu kolosalna!!! Wszystkie brudy z rowk?w wymyte!!!
Awatar użytkownika
Malcolm_X
Administrator
Administrator
 
Posty: 30
Rejestracja: kwietnia 1, 2004, 2:47 pm

Postautor: Rob!Siara » września 13, 2004, 7:29 pm

Ja mam na winylach pe?n? dyskografi? LedZeppelin i nie tylko, niedawno skompletowan?, co? fajnego!
Blues, jedyna ?ywa muzyka
Rob!Siara
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 13
Rejestracja: sierpnia 30, 2004, 8:10 am
Lokalizacja: ?wi?toch?owice

Postautor: Tommi » września 21, 2004, 10:11 pm

Ciesze sie Gerardzie ze poruszy?e? tu temat p?yt analogowych. Zgadzam sie z Tob? w 100% ze d?wiek jest zupe?nie inny ni? na p?ytach CD. Zapisy sa dokladnie takie jak zosta?y nagrane w studio bez ?adnych przetwornik?w cyfrowych uzywanych w nagrywaniu na p?yt? cd.
P?ytami analogowymi zacza?em sie interesowac jakie? 2 lata temu i sta?o sie to 1 z moich hobby:)
Udalo mi sie zebra? ok 249 p?yt na 33 i 1/3 obrotu i ok. 100 na 45;) (no i kilkadziesiat na gramofon tubowy). Zdoby?em gramofon UNITRA FONOMASTER i zaciekle wsluchiwalem sie w analogowe d?wi?ki. Wiekszosc p?yt jest w dobrym stanie ale powiem ze nawet sporadyczne trzaski maja sw?j urok. Ostatnio uda?o mi sie naby? p?yt? Johnny'ego Winter'a "SERIOUS BUSINESS - s?ucha?em jej na okrag?o przez ponad 2 tygodnie nie tylko ze wzgl?du na fenomen artysty ale takze przez specyficzne analogowe brzmienie:)
aha w latach swietno?ci gramofonu mozna by?o spotkac (moim zdaniem super wynalazek) "graj?ce poczt?wki" - jak dla mnie super pomys? przes?a? komus kartk? z zyczeniami i jednocze?nie bedzie mia? 1 lub 2 piosenki.
Coraz cz??ciej sie spotykam z lud?mi ktorzy wracaja do analogowych d?wi?k?w. We wroclawiu pozna?em goscia ktory nie ma ?adnego CD, wszystkie p?yty jakie ma w domu to winyle;) nie?le.

pozdrawiam i polecam wszystkim czarne p?yty

PS.Swoja droga dobrze by by?o te? wroci? do s?uchania z magnetofon?w ta?mowych. Wiem ze tu jako?c d?wi?ku jest gorsza, ale sam klimat obracaj?cej sie ta?my na 4-o ?cie?kowym magnetofonie te? ma sw?j urok ;)
Awatar użytkownika
Tommi
blueslover
blueslover
 
Posty: 421
Rejestracja: sierpnia 19, 2004, 4:03 pm
Lokalizacja: Ostrow Wlkp.

Postautor: ici_szakal » października 25, 2004, 4:58 pm

No tak. ANALOG
Wyci?gasz z rega?u. ogl?dasz ok?adk? potem kopert?, z koperty kr??ek.
Dmuchni?cie, wprawny obr?t, znowu dmuchniecie i na obrabiark?.
Nie smiejcie sie, ale mo?na by?o rozr??ni? wytw?rni? po zapachu koperty

Obrazek
ici_szakal
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 36
Rejestracja: października 24, 2004, 4:14 am
Lokalizacja: Wroc?aw

Postautor: Robert007Lenert » października 25, 2004, 7:12 pm

Ja maniakalnie zbieram plyty/obecnie raczej cd ze wzgledu na wygode/ Ale jesli posiadam w swoich zbiorach analog w niezlym stanie, to nie mam najmniejszej ochoty zastapic go cd-kiem. Tak, jak ktos wczesniej napisal, nie popelnilem bledu pozostawiajac kolekcje czarnych plyt/ok 1000/ Czarne plyty maja jeszcze jedna przewage, nad tymi srebrnymi. Wielkosc okladek. Jest to widoczne zwlaszcza w reedycjach /w wersji cd/Projekt okladki zakladal wiekszy format. Zwykle jego pomniejszenie nie pozwala zachowac piekna orginalu. Robert007Lenert
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Re: P?YTY ANALOGOWE

Postautor: Gość » marca 21, 2005, 3:30 pm

[quote="GERARD"]Mo?e podyskutujemy o p?ytach analogowych.Czy nie macie wra?enia , ?e p?yta czarna ma dusz? a CD nie.Starszacy chyba wiedz? o czym m?wi?.[/quote]
Gość
 

Postautor: Gość » marca 22, 2005, 12:49 pm

Malcolm! zgadzam si? co do wody, ale powinna by? DESTYLOWANA. Nagrywanie tak potraktowanej p?yty (na "mokro") pozbawia j? wi?kszo?ci szum?w.
jjk
Gość
 

p?yty analogowe

Postautor: Mr.Blues » kwietnia 2, 2005, 10:53 am

8) Witam
Czytajac Wasze wypowiedzi mnie te? nasz?y wspomnienia i ?za si? w oku kr?ci.
Nie mam tak ogromnej kolekcji, i gramofon ledwo zipie( po przeczytaniu zdecydowa?em si? naprawi? :D ), ale te p?yty maja po prostu dusz?!
Pamietam jak dzis, ?e z ogromnym trudem zdoby?em pierwsz? p?yte mojego ukochanego Mudy Watersa; live z Jego warszawskiego koncertu!
Pamietam jak sta?em wiele dni i godzin !!! w Katowicach pod sklepem muzycznym bo mia?y przyj?? "pud?a"
A pierwsza Jolana kupiona w komisie...szczyt marze? !
To niesamowite, dla niekt?rych mo?e i g?upie, ale pe?ne jakiego? namaszczenia i warte wspomnienia !

Troche "starszawy"
Bogdan"mrblues"Rumiak
Blues to jedyny naprawdę uczciwy rodzaj muzyki! (Bill Wyman)
Awatar użytkownika
Mr.Blues
blueslover
blueslover
 
Posty: 567
Rejestracja: marca 15, 2005, 8:27 am
Lokalizacja: Żory (Śląsk)

Postautor: dyczkosia » maja 20, 2006, 5:36 pm

Moi drodzy,

mimo ?em m?oda wiekiem, podpisuj? si? pod tym, co zosta?o powiedziane wy?ej. Pi?kne brzmienie ?wietnie t?oczonych ameryka?skich p?yt, g??bia niepowtarzalna i niepodrabialna, nawet przez najwy?szej klasy CD w plastkiowej oprawce... Do tego wspania?e ok?adki, du?e, przejrzyste, czasem pachn?ce, ma?e dzie?a sztuki.

My?l? te? ?e zapisywanie materia?u na dw?ch stronach mia?o sw?j urok, ?wietnie mo?na to by?o wykorzysta? (we?my chocia?by "Abbey Road" i to, w jaki spos?b ko?czy si? <?> "She's so heavy"). A je?li o Beatlesach mowa, to zako?czenie sier?anta Pieprza te? jest w?a?ciwie wykonalne tylko na longplayu :wink:

A teraz pytanie dla amator?w czarnych p?yt z ma?opolski (i okolic): czy kto? si? orientuje gdzie mo?na naby? ig?y do gramofonu? Bo z tym w Krakowie jest probem ma?y, pan kt?rego pyta?am nie by? mi sk?onny udzieli? odpowiedzi, mo?e my?la? ?e ?artuj? 8)
a.k.a. Florentine Pogen

"Umysł jest jak spadochron. Dopóki go nie otworzysz - nie działa." (F. Zappa)
Awatar użytkownika
dyczkosia
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 986
Rejestracja: marca 15, 2006, 11:38 pm
Lokalizacja: Bochnia

Postautor: StS » maja 20, 2006, 6:45 pm

dyczkosia pisze:A teraz pytanie dla amator?w czarnych p?yt z ma?opolski (i okolic): czy kto? si? orientuje gdzie mo?na naby? ig?y do gramofonu?

http://www.blues.com.pl/viewtopic.php?t=850
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: dyczkosia » maja 20, 2006, 7:14 pm

aaa.... to ja widz? ?e si? nieprofesjonalnie wyra?am... na ig?? si? m?wi wk?adka :D no, faktycznie, zapomnia?am

Ja w wirtualnej rzeczywisto?ci od niedawna, nawet nie wpad?am na pomys? ?e mo?na to netem kupi? :lol:

Dzi?kuj? pi?knie!
a.k.a. Florentine Pogen

"Umysł jest jak spadochron. Dopóki go nie otworzysz - nie działa." (F. Zappa)
Awatar użytkownika
dyczkosia
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 986
Rejestracja: marca 15, 2006, 11:38 pm
Lokalizacja: Bochnia

Postautor: Stanley-1 » maja 21, 2006, 12:41 am

..to piekne czasy..mamy podobne do?wiadczenia i odczucia..moje plyty mam..ostatnio znalaz?em zeszyt m?j z p?ytkami pocztowkowymi..te? kawalek histori...dawno nie s?ucha?em ...nalepiej s?ucha?o mi sie na Fonomasterze...przedtem zbudowa?em lampowy wzmacniacz stereo na parach EL84 boniu..2x 10 w a jak radosc s?uchania...Wlasnie fonomaster to by? skok...mam go do dzisiaj...a ka?da p?yta to by?a z pietyzmem ogladana i s?uchana...zmienily sie czasy elektronika nas pochlone?a ze wzgl?du na praktycznos?...p?dzimy...a czasami siadamy s?uchamy ii wspominamy..jak herbate z samowara kt?re nie jest na codzie?...ale to mile bo to cze?? naszego zycia...pozdrowienia wszystkim zakr?conym...
...szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się nim dzielisz...
.
Awatar użytkownika
Stanley-1
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7616
Rejestracja: marca 13, 2005, 10:13 pm
Lokalizacja: Glogówek

Postautor: motyla noga » maja 25, 2006, 8:38 am

No w?a?nie..nie tylko starszacy!
Ja si? wychowa?am na p?ytach analogowych, bo tata tylko takie mia? (no i kasety - albo nagrywane z radia, albo oddawane do takich miejsc, gdzie nagrywali). Pami?tam nie tylko muzyk?, ale te? bajki - tak do snu.
Z analogami kojarzy mi si? "Andzia" Oddzia?u Zamkni?tego, bo to kawa?ek, kt?ry tata najcz??ciej nam puszcza?.
Ostatnio s?ucha?am "Dark Side..." Floyd?w - nawet nie chodzi o sam d?wi?k...ale o to uczucie, kiedy masz w r?ce t? wielk? kopert?....
W?a?nie - zupe?nie inne wra?enie robi? ok?adki, przecie? s? wi?ksze, cz?sto rozk?adane (u mnie np. "Enigmatic" Niemena).
S?uchanie p?yty analogowej to ca?y rytua? - tak jak napisa? Stanley - przecie? trzeba otworzy?, w?o?y? t? p?yt?, ustawi? ig??, potem prze?o?y?...
All you need is love...
Awatar użytkownika
motyla noga
blueslover
blueslover
 
Posty: 414
Rejestracja: września 5, 2005, 6:10 pm
Lokalizacja: Lublin

Postautor: dyczkosia » maja 30, 2006, 10:57 am

O wy?szo?ci czarnych p?yt nad kompaktami jeszcze dwa s?owa...

Tata naby? ostatnio niesamowite wydawnictwo - kompilacj? przekrojow? nagra? The Allman Brothers Band zgromadzon? na sze?ciu longplayach - "Dreams" z 1989 roku. Wydanie jest koneserskie, p?yty w tekturkach, do tego przepi?kna 30-stronicowa ksi??eczka z papierem kredowym i du?ymi zdj?ciami. Takie cacuszko mo?liwe by?o do wydania tylko na du?ych p?ytach.

Chodzi jednak o co? innego. Jaki? czas temu pozostawi?am po sobie ma?o profesjonalny post odnosz?cy si? do g?o?nik?w Altus. Narzeka?am w nim na "p?asko??" d?wi?ku, na zbytnie wyostrzenie tych kolumn. Teraz ju? wiem, ?e obarczy?am win? nie to, co trzeba.
D?wi?ki, kt?re s?czy?y si? z kolumn po nastawieniu czarnych, pysznie wyt?oczonych p?yt by?y fenomenalne. Cudnie wyg?adzone, wyr?wnane, wszystko brzmia?o tak, jak powinno. Okaza?o si? wi?c, ?e stary poczciwy sprz?t jest najnormalniej w ?wiecie niedostosowany do ma?ych poliw?glanowych kr??k?w.

Cyfrowe kodowanie muzyki nigdy nie da takiej g??bi, jak? otrzyma? mo?na ze ?wietnie wyprodukowanego winyla...
a.k.a. Florentine Pogen

"Umysł jest jak spadochron. Dopóki go nie otworzysz - nie działa." (F. Zappa)
Awatar użytkownika
dyczkosia
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 986
Rejestracja: marca 15, 2006, 11:38 pm
Lokalizacja: Bochnia

Postautor: mickiewicz jr. » czerwca 7, 2006, 7:53 am

[quote="dyczkosia"]O wy?szo?ci czarnych p?yt nad kompaktami jeszcze dwa s?owa...

Tata
quote]

fajny tata :shock:
Awatar użytkownika
mickiewicz jr.
DatMistrz
DatMistrz
 
Posty: 2758
Rejestracja: listopada 11, 2005, 3:21 pm
Lokalizacja: Leszno/Wrocław

Postautor: margo » lipca 17, 2006, 8:43 pm

to i ja wtr?c? trzy grosze
uwielbiam p?yty winylowe choc niewiele ich mam teraz gdy? . . . pies b?d?c szczeniakiem mi zjad?a wi?ksz? cz??? kolekcji
na szcz??cie najwa?niejsza dla mnie - pierwsze wydanie Ceg?y si? osta?a, kilka innych ciekawych r?wnie?, ale ?al tamtych mo?ecie sobie wyobrazi?.
O muzyce oryginalnie wydawanej na analogach i potem remasterowanej na CD i r??nicach w ich odbiorze nie b?de pisa?a - wiadomo jak jest. Ale mam np. Tutu Daviesa na starym kr?zku- a przecie? a tamtym czasie ju? wchodzi?y p?yty CD i r?wnie? odbieram j? inaczej.
echh rozmarzy?am si
Małgorzata teraz Jastrzębska
Awatar użytkownika
margo
Child In Time
Child In Time
 
Posty: 3814
Rejestracja: lipca 6, 2005, 10:11 am

Postautor: Wolfgang » lipca 19, 2006, 2:05 pm

Kiedy? du?o kupowa?em z og?osze? i od kogo si? tylko da?o. Uzbiera?o si? troch?. M?j najcenniejszy winyl to: „Brothers And Sisters’’, wydanie brytyjskie z 1973. W bardzo dobrym stanie. W ?rodku rewelacyjne zdj?cie, kt?rego nie ma na
wydaniu CD.
’?ycie swe zamieni? w deliryczny sen,
Gubi?c gdzie? po drodze prawd? sw? i sens.
By w ko?cu si? odwa?y? i zapuka? tam,
Gdzie teraz bia?? farb? maluje wieczny czas.’
K. Gala?
Awatar użytkownika
Wolfgang
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 57
Rejestracja: marca 14, 2006, 3:31 pm
Lokalizacja: gdzie mnie chc?, tam jestem

Postautor: dyczkosia » lipca 19, 2006, 7:30 pm

Wolfgang pisze:W bardzo dobrym stanie. W ?rodku rewelacyjne zdj?cie, kt?rego nie ma na
wydaniu CD.


Idealnie!!! Zawsze chcia?am zobaczy? to wielkie zdj?cie rodziny allmanowskiej w tak du?ym formacie! Szcz??ciarz z Ciebie :D

Jak?e tu nie kocha? tych WIELKICH p?yt!!!
a.k.a. Florentine Pogen

"Umysł jest jak spadochron. Dopóki go nie otworzysz - nie działa." (F. Zappa)
Awatar użytkownika
dyczkosia
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 986
Rejestracja: marca 15, 2006, 11:38 pm
Lokalizacja: Bochnia

Postautor: Wolfgang » lipca 25, 2006, 11:23 am

Obrazek
’?ycie swe zamieni? w deliryczny sen,
Gubi?c gdzie? po drodze prawd? sw? i sens.
By w ko?cu si? odwa?y? i zapuka? tam,
Gdzie teraz bia?? farb? maluje wieczny czas.’
K. Gala?
Awatar użytkownika
Wolfgang
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 57
Rejestracja: marca 14, 2006, 3:31 pm
Lokalizacja: gdzie mnie chc?, tam jestem

Postautor: mickiewicz jr. » września 15, 2006, 2:10 pm

a ja mam na sprzedaz GOLDEN ERA OF THE "MELOMANI" GROUP POLISH JAZZ 1946-1956 .

sk?ad zespo?u: Jerzy "dudu?" Matusiewicz
Andrzej "Idon" Wojciechowski
Krzysztof Komeda
Andrzej Trzaskowski
Witold Kujawski
Witold Soboci?ski

wiecej informacji na priva ;)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
mickiewicz jr.
DatMistrz
DatMistrz
 
Posty: 2758
Rejestracja: listopada 11, 2005, 3:21 pm
Lokalizacja: Leszno/Wrocław

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Kącik Audiofila

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 509 gości

cron