Skad sciagacie mp3 Blues'owe

Wszystko co tyczy się sprzętu audio. Od Hi-fi po High-end. Wasze doświadczenia, problemy oraz testy.

Moderator: mods

Postautor: rykuj » listopada 1, 2006, 10:59 pm

Podzia? jest dychotomiczny

1. Staruszkowe ze swoimi adapterami
2. M?odziaki ze swoimi PCtami i Mp3, oggami.
A pomi?dzy nimi wi?kszo??.

Kogo sparafrazowa?em ?
rykuj
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 133
Rejestracja: października 30, 2006, 9:54 pm

Postautor: Helmut » listopada 2, 2006, 8:49 pm

Adapter to inaczej g?owica odczytuj?ca, przetwornik mechaniczno-elektrytczny w gramofonie s?u??cy do zamiany zapisu mechanicznego na sygna? foniczny.
Zapomnia? kolega o posiadaczch dyskofon?w (CD-Player), a one odwzorowuj? zapisany d?wi?k na srebrzystych kr??kach ca?kiem poprawnie.
A wi?kszo?? to niby kto?
S?uchacze internetowego radia z Kalisza.
Bluesa mo?na pobra? z 2 stron, np. wszystkie p?yty Bonamassy (pr?dko?? 192-320). Jest tam tak?e du?o lepszej muzy ni? prezentuje wy?ej wspomniany wykonawca.
Helmut
Helmut
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 59
Rejestracja: października 1, 2006, 1:19 pm
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Marciniasty » listopada 3, 2006, 10:04 am

Mp 3 tutaj to pomy?ka ! ! ! D?wi?k obrywa strasznie po dupie ! ! ! Dobre mp3 to takie, kt?re daje ci mozliwo?? poznania materia?u jako - tako, przed kupieniem p?yty w ciemno. Ja w?ciekam sie kiedy mam dost?p tylko do mp3! Dochodzi do tego , ?e wywalam je w diab?y po jakim? czasie.
Awatar użytkownika
Marciniasty
blueslover
blueslover
 
Posty: 584
Rejestracja: listopada 6, 2005, 9:42 pm
Lokalizacja: Kujawy

Postautor: Helmut » listopada 4, 2006, 1:02 am

Pocz?tkowo tak?e mia?em podobne zdanie.
Kompresja stratna, etc.
Jednak, kiedy szybko?? transmisji bit?w wynosi 320 kb/s - to ?w plik przetworzony, np. na Sound Forge do postaci wav i naniesiny na CD, brzmi zupe?nie poprawnie.
Ok?adk? dorabiam na Corelu i jest OK!
Stary, zagram Ci niejedn? tak nagran? p?yt? i nie rozr??nisz czy zakup sklepowy, czy produkt domowy.
Sprz?t elektroakustyczny, oczywi?cie ?redniej klasy, ale gdyby? dzisiaj chcia? naby? klocki audio tej jako?ci to 35000 z? nie Twoje.
To ?e nie mam nadruku na p?ycie, wcale nie przeszkadza mi w delektowaniu si? muzyk? wywodz?c? si? z mp3 (320 kb/s).
Helmut
Helmut
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 59
Rejestracja: października 1, 2006, 1:19 pm
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Marciniasty » listopada 4, 2006, 11:20 am

Wiesz, ja zgadzam sie z tym co powiedzia? Pawe? Freebird Michaliszyn - wol? cieszy? si? finalnym efektem ca?ego zespo?u, technik?w i grafik?w. Przez lata przegrywa?em p?yty, teraz niemal ca?kowicie to zarzuci?em i wcale nie ?a?uj?. Jako?? d?wi?ku nie by?a jedynym wa?nym powodem. Jako?? dysku te? robi swoje. Cho?by? zrobi? najlepsze mp3 na ?wiecie, nie masz dost?pu do dobrych no?nik?w. Najlepsze p?yty dostepne na naszym rynku utleniaj? si? po max 8 latach (wiem, doswiadczy?em a chucham i pieszcz?), orygina? po kuzynie dzia?a bez problem?w ju? szesnasty rok ! ! !
Awatar użytkownika
Marciniasty
blueslover
blueslover
 
Posty: 584
Rejestracja: listopada 6, 2005, 9:42 pm
Lokalizacja: Kujawy

Postautor: Helmut » listopada 4, 2006, 1:11 pm

Ja nagrywam na p?yty Verbatim CD-R Audio.
Z kolei seryjnie, t?oczy si? na no?nikach najta?szych.
Program do obr?bki Sound Forge 7. I wychodzi z tego niez?y wav.
I jeszcze, nagrywarka to stary, poczciwy 8-letni TEAC.
Co tu du?o gada?, we? orygina? i za pomoc? SF przekonwertuj do postaci mp3 (320 kb/s), nast?pnie odwr?? proces.
?eby oceni? jako?? brzmienia wrzu? na dyskofon i pos?uchaj jednej a potem drugiej p?yty.
Moje p?yty maj? du?o ?adniejsze ok?adki ni? orygina?y. Owszem wymaga to nieco pracy. Ja mam produkt za 5 z?, a Ty musisz na p?yt? bluesow? wyda? ok. 60 z?, bo tak sobie wymy?li? ksi?gowy z Londynu lub prywatny importer.
Gdyby chodzi?o o muzyk? symfoniczn?, wtedy zachowa?bym daleko posuni?t? rezerw?, odno?nie oceny jako?ci brzmienia, przy (czy po) tego rodzaju technicznych manipulacjach.
To jest temat morze, zatem jak znajd? czas napisz? co? wi?cej na ten temat.
Kiedy? tak?e m?wi?em "muzyczny kastrat", jednak kiedy przyjrza?em si? temu bli?ej, zmieni?em zdanie.
Podkre?lam m?wi? o mp3 jako o formie przesy?u danych na odleg?o??, a nie ods?uchu tego? formatu.
Helmut
Helmut
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 59
Rejestracja: października 1, 2006, 1:19 pm
Lokalizacja: Tychy

Hub

Postautor: lauderdale » listopada 16, 2006, 6:25 am

skasowano - lauderdale
Ostatnio zmieniony kwietnia 22, 2010, 10:11 am przez lauderdale, łącznie zmieniany 1 raz
Lauder Dale

...zeby grac, trzeba grac ...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

STOLEN BLUES
lauderdale
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3392
Rejestracja: października 26, 2006, 8:55 am
Lokalizacja: Z drogi do Polski :)

Postautor: Helmut » listopada 16, 2006, 1:10 pm

Moi Drodzy,
jest kilka dobrych stron gdzie mo?na pobra? albumy z muzyk? bluesow?.
Zapis, zazwyczaj, 320 kb/s.
Naprawd? jest w czym wybiera?.
Helmut
Helmut
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 59
Rejestracja: października 1, 2006, 1:19 pm
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Rafał Nitka Białek » listopada 21, 2006, 12:32 am

...
Ostatnio zmieniony czerwca 15, 2010, 4:39 pm przez Rafał Nitka Białek, łącznie zmieniany 1 raz
www.ftb.blues.org.pl/?mpageid=66

"Miła mowa pomnaża przyjaciół, a język uprzejmy pomnaża miłe pozdrowienia". (Syr 6)
Awatar użytkownika
Rafał Nitka Białek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3277
Rejestracja: października 20, 2004, 11:51 pm

Postautor: Michał » listopada 21, 2006, 10:05 pm

he he Rafa? ! mog? si? podpisa? pod tymi s?owami. Ale o co chodzi, ja mia?em kilka pirat?w (ponad 3000 :twisted: ) i ka?da mia?a ok?adk? - kolorow?, ka?da by?a staranie "wydana", ale to nie to samo. Nie wiem czy to dobre s?owo ale zm?drza?em :) wiem jak zacz??o mnie cieszy? zbieranie p?yt. Muzyka przede wszystkim, ale mo?na wyci?gn?? p?yt? z p??ki ogl?dn?? ok?adk? przegl?dn?? wk?adk?, to wszystko robi klimat ba jeszcze pi?kna muzyka w tle. Mie? p?yt? - orygina? to jest skarb, bo co za sztuka w??czy? DC++ i ?ci?gn?? jakie? nagranie, a p?yty wcale nie s? takie drogie ! za 60 z?otych to ju? masz fajny i ?adnie wydany materia? :), ale mo?na kupi? u?ywk? za 10 czy 20 z?otych - sam tak robi?, s? to p?yty z drugiej reki, ale w dobrym lub bardzo dobrym stanie. Niesamowit? frajd? jest mie? na p??ce wszystkie p?yty wykonawcy - zrozumia?em to dopiero gdy zacz??em zbiera? orygina?y.


Przyznam si? ?e ?a?uj? straconej kasy na piraty, bo teraz m?g?bym mie? wi?cej p?yt....
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Tomek Pasierbek » listopada 22, 2006, 11:48 pm

Witam!
Zgadzam si? w pe?ni zar?wno z Rafa?em, jak i Micha?em. Cieszy mnie ka?da nowa orginalna p?yta, kt?r? kupi?. Wiem, ?e gdybym kupowa? nagrania pirackie, m?g?bym mie? ich znacznie wi?cej, ale co?, wol? poczeka? - wydaje mi si?, ?e nie trzeba mie? od razu wszystkich p?yt, o jakich si? marzy. To jest prawie dreszcz emocji, kiedy otwieram przesy?k? w wydawnictwem, na kt?re czeka?em (i zbiera?em) wiele miesi?cy - ?ci?gni?cie pirata z netu tego raczej nie zast?pi.
Wiem, ?e p?yty s? drogie - sam na to nieraz narzekam. Jeszcze raz jednak podkre?lam, wol? mie? mniej, ale dobrze wydanych, ni? ka?d?, o kt?rej zamarz?, w formacie mp3.
Micha? ma racj? - p?yty z drugiej r?ki s? cz?sto w naprawd? dobrym stanie i w sensownej cenie (czego niestety nie da si? czesto powiedzie? o wielu nowych :( ).
Nie chc? pisa? kolejnego moralitetu o tym, ?e piractwo jest z?e. Pozna?em w ?yciu paru muzyk?w i ?wiadomo??, ?e ich oszukuj? kupuj?c b?d? ?ci?gaj?c pirata raczej nie by?aby dla mnie mi?a. Wiem, ?e ceny p?yt zagranicznych wykonawc?w maj? w sobie du?e narzuty od rozmaitych po?rednik?w, ale - przenosz?c zasad? na troch? inny grunt - wysoka mar?a dilera nowych samochod?w nie mo?e by? usprawiedliwieniem kradzie?y auta z parkingu.

Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
Tomek Pasierbek
blueslover
blueslover
 
Posty: 477
Rejestracja: lipca 26, 2005, 8:58 pm
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Kącik Audiofila

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 380 gości

cron