*.ogg do *.mp3 ?

Wszystko co tyczy się sprzętu audio. Od Hi-fi po High-end. Wasze doświadczenia, problemy oraz testy.

Moderator: mods

*.ogg do *.mp3 ?

Postautor: sedit » stycznia 7, 2006, 2:31 pm

Witajcie!

Od pewnego czasu zacz??em g??wnie u?ywa? plik?w *.ogg (zacz??o si? od tego, ?e Derf mi poleci? foobara, na kt?rym kumpel pu?ci? mi "Errors Of My Ways" w wersji mp3 i ogg, po czym umar?em. R??nica by?a dla mnie niesamowita, szczeg?nie, ?e oba pliki by?y 128kbps).
Niedawno w moim domu pojawi? si? odtwarzacz dvd ("kino domowe" :? :? ), kt?ry pod??czony do 4 g?o?nik?w w "du?ym pokoju", daje niesamowite odczucia muzyczne.
No i tu pojawia si? problem...
Zapragn??em pos?ucha? Emerson Lake & Palmer na dobrym sprz?cie (kiedy do tej pory s?ucha?em ich na mojej mini wie?y, podpi?tej do komputera, czu?em, ?e ich krzywdz? ;) ), odpali?em wi?c nero, wrzuci?em cdka do nap?du, otwieram katalog "ELP" i zalany zimnym potem lec? po instrukcj? obs?ugi od odtwarzacza. Dlaczego? Zobaczy?em zielone ikonki foobara, oznaczaj?ce *.ogg'i, co spowodowa?o skomplikowan? reakcje chemiczn? w m?zgu, kt?ra za? nakaza?a mi sprawdzi? czy, odtwarzacz czyta inne pliki muzyczne ni? *.mp3... Niestety nie czyta... I po tym jak?e przed?u?onym wst?pie pojawia si? pytanie do Was, znaj?cych si? na zawirowaniach audioplikowych :>
Napewno jest... Ale jak si? nazywa program dzi?ki, kt?remu przerobi? pliki *.ogg, na *.mp3 bez straty jako?ci ?

dzi?ki za g?ry :)

pozdrawiam Sedit
Я - солдат, недоношеный ребенок войны
www.guitarheaven.pl
Awatar użytkownika
sedit
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1589
Rejestracja: maja 22, 2005, 2:32 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: Tomii » stycznia 7, 2006, 3:04 pm

Witaj Seditku.
Transkododowanie jednego stratnego formatu w drugi zawsze pociagnie za soba strate jakosci. Jednak jezeli tak bardzo chcesz miec pliki *.oog w *.MP3 polecam darmowy GX::Transcoder. Do pobrania tu:
http://www.cdrinfo.pl/download/5156001341
Pozdrawiam.
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Re: *.ogg do *.mp3 ?

Postautor: derf » stycznia 7, 2006, 3:10 pm

sedit pisze: Napewno jest... Ale jak si? nazywa program dzi?ki, kt?remu przerobi? pliki *.ogg, na *.mp3 bez straty jako?ci ?

dzi?ki za g?ry :)

pozdrawiam Sedit


Oba formaty charakteryzuj? si? kompresj? stratn? , w wyniku ripowania z ogg na mp3 w niskim bitrate r?wnie? wyst?pi strata cho? z 128 k niewiele da si? ju? straci? ;) zostan? przerysowane wysokie tony.
Ca?o?? mo?esz wykona? z poziomu Foobara zaznaczaj?c wszystkie pliki , nast?pnie prawym przyciskiem myszki > Run Conversionzaznacz format wyj?ciowy oraz katalog do kt?rego pliki maj? by? zapisane.
Je?li napotkasz jakie? problemy proponuje skorzysta? z Tego programu i ustawi? jako wyj?ciowy mp3 w VBR

pozdrawiam
derf
 

Postautor: sedit » stycznia 7, 2006, 4:10 pm

Ah Tomii, cze??! :)
Dzi?ki Wam za odpowied?.

Pliki nie s? 128 bez przesady :) odk?d zacz??em zwraca? uwag? na jako??, mam pliki minimum 192 (osobi?cie twierdz?, ?e na moim sprz?cie i tak nie us?ysz? r??nicy powy?ej 192... Nie ta karta d?wi?kowa nie te g?osniki etc. ), jednak teraz na tym dvd, na 4 po??dnych g?o?nikach (2 kolumny z gwizdkami i 2 kolumny z g?osnikami ?rednio i niskotonowymi, nie jest to ?aden komplet. Nie jest to nic fachowego, ale posiada na wzmacniaczu, do kt?rego jest podpi?te dvd equalizer i w og?le, nam amatorom wystarczy :D ) chc? mie? jak najmniejsze straty jako?ci...
Czy podczas dekompresji *.ogg'?w i kompresi do *.mp3 w Foobarze, du?o si? straci z pasma? Jedno i drugie ma chyba to pasmo niezbyt szerokie...

pozdrawiam Sedit
Я - солдат, недоношеный ребенок войны
www.guitarheaven.pl
Awatar użytkownika
sedit
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1589
Rejestracja: maja 22, 2005, 2:32 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: Tomii » stycznia 7, 2006, 4:23 pm

Sedit !!
Transkodowanie nie jest to proces dekompresji/kompresji, to zamiana kodu, przeksztalcanie pliku wejsciowego na inny plik wyjsciowy (w innym formacie, innym rozszerzeniu, ..).
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: sedit » stycznia 7, 2006, 4:39 pm

no to ja ju? totalnie jestem zg?upia?y :)
Naprawde w og?le si? na tym nie znam. Co mam wko?cu zrobi?? Nic si? z plikiem nie stanie jak waln? w foobarze? :)

pozdrawiam Sedit
Я - солдат, недоношеный ребенок войны
www.guitarheaven.pl
Awatar użytkownika
sedit
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1589
Rejestracja: maja 22, 2005, 2:32 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: Tomii » stycznia 7, 2006, 4:43 pm

Sedit na ten temat mozna napisac ksiazke, musisz niestety pokopac w sieci. Teorai sobie a praktyka sobie, czy to bedzie foobar, czy inny program wszystko zalezy od pliku zrodlowego i ustawien wysjciowych. Pare eksperymentow i dasz rade. Nie ma na to zlotego srodka, ale sa pewne zasady. Internet, internet i jeszcze raz internet....
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: sedit » stycznia 7, 2006, 5:34 pm

dobrze, wi?c robi? w Easy, korzysta?em z tego programu ju? jako ma?y smr?d (chocia? na pocz?tku jako 12 latek zna?em tylko Cd'n'go, kt?re zosta?o przez Easy wyparte), zastanawiam si? tylko czy jest sens ogi 192 przerabia? na empetr?jki w VBR- 0?

pozdrawiam Sedit
Я - солдат, недоношеный ребенок войны
www.guitarheaven.pl
Awatar użytkownika
sedit
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1589
Rejestracja: maja 22, 2005, 2:32 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Kącik Audiofila

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 195 gości