P?yty?

Wszystko co tyczy się sprzętu audio. Od Hi-fi po High-end. Wasze doświadczenia, problemy oraz testy.

Moderator: mods

P?yty?

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » czerwca 27, 2004, 11:20 pm

A czy o p?ytach audiofilskich te? mo?na pisa
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: cegla » czerwca 28, 2004, 1:12 am

ale? oczywi?cie ?e mo?na a nawet trzeba!!!
od jakiej p?yty zaczniemy??
mo?e elegant gypsy dimeoli, kt?ra na 71 rok stanowi?a wyzwanie nawet w latach '90
przełykam dzień po dniu, wciąż smakuje nie do końca,
nawet wódka nie dość słodka, tak jest jakbym żył na pół
Awatar użytkownika
cegla
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 198
Rejestracja: kwietnia 28, 2004, 8:07 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » czerwca 28, 2004, 8:31 pm

Ceg?a nie chc? si? sprzecza? i nie wiem czy racja jest po mojej stronie, ale "Elegant Gypsy", to chyba rok 76'.
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » czerwca 28, 2004, 9:07 pm

A ja chc? zacz?? od p?yty "HOBO" wydanej w roku 1997' przez wytw?rni? Chesky Records, gdzie w roli g??wnej pojawia si? Sara K.
Te nutki zarejestrowane zosta?y w Katedrze ?w. Piotra w New York City 18-22 listopada 1996'.
Za???cie prosz? s?uchawki i ws?uchajcie si? w ten kr??ek.
Polecam jeszcze dwa albumy Sary K. nagrane w tej samej wytw?rni.

1. Tell me I'm not dreamin' 1995'

2. Play On Words 1994'

To naprawd? nutki w kt?rych mo?na si? zanurzy?, a przejrzysto?? d?wi?ku i brzmienia jest znamienita.
Oczywi?cie to tylko moje zdanie, ale mo?e kto? przyzna mi racj
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: cegla » czerwca 29, 2004, 1:05 am

ehh Andrzej, to juz by?o po ca?o?ci, Sara K. genialna jest i muzyka z realizacj? r?wnie?, a? wstyd mi sie zrobi?o ?e o niej nie pomy?la?em.......
Faktycznie jest czego s??ucha?...
wyobra?cie sobie stary kosci?? z mikrofonami zwieszonymi z sufitu, produkcja nagryana akustycznie z tych?e mikrfon?w..
do tego dochodzi muzyka, dla mnie cudowna i teksty Sary....?y? nie umiera?... ta p?yta jest juz ze mn? od 6, mo?e 8 lat albo nawet wi?cej i jak narazie jaest na swojej pozycji niezagro?ona
przełykam dzień po dniu, wciąż smakuje nie do końca,
nawet wódka nie dość słodka, tak jest jakbym żył na pół
Awatar użytkownika
cegla
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 198
Rejestracja: kwietnia 28, 2004, 8:07 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postautor: cegla » czerwca 29, 2004, 1:06 am

Andrzeju , co do elegant gypsy to spiera? si? nie b?d?, poniewa? p?yta tak mi w g?owie porobi?a, ?e nawet nieistitna zda?a mi si? data wydarzenia.:)
przełykam dzień po dniu, wciąż smakuje nie do końca,
nawet wódka nie dość słodka, tak jest jakbym żył na pół
Awatar użytkownika
cegla
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 198
Rejestracja: kwietnia 28, 2004, 8:07 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » czerwca 29, 2004, 2:28 pm

GARBAREK - MNEMOSYNE
CAMEL - RAJAZ
...zreszta jest tego tyle...
Pozdr
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: Malcolm_X » czerwca 29, 2004, 7:07 pm

W moim przypadku, je?eli kto? wychwala i? ma "niesamowity" sprz?t itd, wystarczy ?e zabieram do niego jedn? p?yt?, w tym momenecie cz?owiek siada i my?li co by tu jeszcze zmieni? w zestawie, jakie nowe ustawienie, kolumny, kable, itd..... P?yta ta uwidacznia wszystkie wady ka?dego systemu audio!!
P?yt? t? jest Quincy Jones "Jook Joint" wydan? przez Warner Bros. a nagrywana w studiu Michael`a Jacksona!!! ( podobno 2x lepiej wyposa?onym ni? studia na Abbey Road)

Jedyny system sprosta? tej p?ycie na jakich j? s?ucha?em, by? to sprz?t oparty na Jm Lab Utopia, 2 x monoblok Mark Levinson + referencyjna Wadia 16 z kablami Van den Hula. Po zapuszczeniu tej p?yty ludzie obecni w pobli?u sali na Audio Show zbiegli si? t?umnie pos?ucha? "o co chodzi?" :shock:
Awatar użytkownika
Malcolm_X
Administrator
Administrator
 
Posty: 30
Rejestracja: kwietnia 1, 2004, 2:47 pm

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » lipca 1, 2004, 11:49 am

Znam paru ludzi ktorzy sluchaja glownie plyt testowych..
he he
Freebird
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: Wojciech Jastrzębski » lipca 1, 2004, 11:56 am

S? r??ne zboczenia.
M?j znajomy czerpie rado?? nie tyle z muzyki s?uchanej na swoim zestawie ile z samego zestawu.Zanim kupi p?yt? szuka na ok?adce nazwiska re?ysera dzwi?ku...
Kolumny sam sk?ada , nawet ma jakie? sukcesy z tym zwi?zane,ale takie ?ycie kosztuje - zosta? kawalerem :D
Awatar użytkownika
Wojciech Jastrzębski
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 59
Rejestracja: czerwca 13, 2004, 11:54 pm
Lokalizacja: millerówek

Postautor: anna » lipca 1, 2004, 1:18 pm

Pozdrawiam zgromadzonych....
Malcolmie od X, przecie? ty nie s?uchasz tylko p?yt testowych..?? i jestem tego ?wiadkiem, podprowadzam mu od czasu do czasu jak?s p?yt?.... :evil:
no i mam p?zniej za swoje... ale i tak warto... :D

Pozdrawiam niezmiennie z Allmanami. anna
anna
 

Przetestuj i Ty!

Postautor: Gość » lipca 6, 2004, 12:19 am

Taaa Malcolm X slucha plyt testowych! i s? na to niezbite dowody.Sama plytka Jook Joint jest uwa?ana za testow? gdy szanowny Quincy chc?c podsumowa? sw?j dorobek jako producenta ,dopi?l wszystko na ostatni guzik.No c?? miejmy nadzieje ?e w tym roku M X we?mie pytk? ze sob? na Audio Show i poslucha j? na lepszym sprz?cie niz przytoczony powyzej (be).Wiele razy na forum jest wymieniana Sara K z wytw?rni Chesky Records, to? to niezbity dow?d na to,?e i uzytkownik Anna sucha Plyt Testowych.Na najlepszych pokazach sprz?tu Audio na ?wiecie przez kilka lat z rz?du na drzwiach wej?ciowych do pokoj?w odsluchowych wisial znak (jak drogowy zakaz wjazdu) z przekre?lon? Sar? K w ?rodku,poprostu wszyscy przynosili jej pytki chc?c przetestowa? co ciekawsze klocki , ku rozgoryczeniu licznych wystawc?w i dystrybutor?w, a ku uciesze licznie zgromadzonej gawiedzi.

Howh !
Miklosz
Gość
 

Postautor: anna » lipca 6, 2004, 11:02 am

Witaj "Swi?ty" Mikloszu...czepialski z ciebie, ale bardzo dobry znawca tematu audio...a sk?d wiem???

pozdrawiam anna :D
anna
 

Postautor: cegla » lipca 6, 2004, 3:37 pm

a co powiesz Miklosz na "The Sun Don't Lie" Marcusa Millera?? :> toz znaczna cz??? zestaw?w si? na tym nie wyrabia?a. Przypomne ze to 93 rok produkcji.
Pewnie zauwazy?es ?e zaczyna si? poprawia? na naszym rynku je?li chodzi o produkcje. Ostatnia p?yta Voo Voo jest tego przyk?adem. I pod wzgl?dem muzycznym i brzmieniowym naprawd? kawa? dobrej roboty - zw?aszcza numer "Moja bro?" - ?wietnie zrealizowany kontrabas, swiatowo
przełykam dzień po dniu, wciąż smakuje nie do końca,
nawet wódka nie dość słodka, tak jest jakbym żył na pół
Awatar użytkownika
cegla
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 198
Rejestracja: kwietnia 28, 2004, 8:07 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postautor: cegla » lipca 6, 2004, 3:44 pm

aaaaaaaaaaaaa
co do ?wiatowych p?yt, to w?asnie przegladaj?c p??k? natkn??em si? na Jacques Lousiere Trio.
Go?c gra klasyke na jazzowo, w/g krytyk?w pobi? wszystkich na g?ow? interpretacjami Bacha i Vivaldiego. Ja posiadam tylko "JLT plays Bach" i jest to faktycznie cudo, przemyslane aran?e, swiadomo?? muzyk?w, to tak jakby Bach napisa? jeszcze sekcj? rytmiczn?. A teraz do brzmienia - w/g kilku nobilitowanych pism audiofilskich nikomu jeszcze nie uda?o si? tak wiernie nagrac fortepianu i oddac czysto?ci i naturalnosci ca?ego tria. Na moim domowym sprzeciku to brzmi ?adnie, ale nie jest to ?adna nawet srednia p??ka, tak wi?c polecam, jesli ktos ma mozliwo?ci ods?uchu na dobrym hi endzie.
przełykam dzień po dniu, wciąż smakuje nie do końca,
nawet wódka nie dość słodka, tak jest jakbym żył na pół
Awatar użytkownika
cegla
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 198
Rejestracja: kwietnia 28, 2004, 8:07 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » lipca 7, 2004, 9:41 am

jesli idzie o fortepian..
Pieknie brzmi George Winston na Flowers i nowe wydanie Ricka Wakemana - Sea Airs...
tylko fortepian.Cudowne , jesienne kolaze...
Marcusa Millera i jemu podobnych dzwiekowcow nie cierpie.Kompletnie pozbawione emocji muzykowanie.Takie granie do sufitu.I coz z tego ze jakosc genialna...
Wystarczy posluchac M.Davisa z np. Sketches Of Spain czy Kind Of Blue...
Jakosc taka sobie - nawet z remastera- ale jakaz muzyka.
Sprzet mam podobno znakomity / tak mowia fachowcy ktorzy to kompletowali / ale tak naprawde jakosc dzwieku jest drugoplanowa.Najwazniejsze sa uczucia.Jasne ze Garbarek czy Brecker lepiej smakuja gdy brzmia bez zaklocen i w absolutnej ciszy ale to i tak nie zmienia mego nastawienia do tzw plyt audiofilskich.
W wiekszosci przypadkow plyty ktore mi przynoszono niewiele zawieraly prawdziwej muzyki.
Mam Jacques Loussier Trio Plays Debussy . Fajna rzecz.
Pozdr
Freebird
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: cegla » lipca 7, 2004, 5:28 pm

Marcusa Millera i jemu podobnych dzwiekowcow nie cierpie.Kompletnie pozbawione emocji muzykowanie.Takie granie do sufitu.I coz z tego ze jakosc genialna...

a ja wr?cz uwielbiam, zw?aszcza millera - nota bene mojego mentora. Emocje sa i to zr?znicowane, tylko nie kazdy je odbiera, przeciez kazdy oczekuje czegos innego.
Wystarczy posluchac M.Davisa z np. Sketches Of Spain czy Kind Of Blue...
aahhhh p?yty genialne, Kind of Blue u mnie w pierwszej dziesi?tce i du?ego smaczku dodaj etez w?asnie to wr?cz archaiczne brzmienie, ale wystarczy tez pos?ucha? M.Davisa z Amandli, Siesty czy Doo-Bop, kt?re to wsp??aran?owa? i produkowa? Marcus M. Jezeli chodzi o marcusowe emocje to wystarczy pos?ucha? koncert?wek, tam si? dzieje nies?ychanie...

A Loussiera mam nadziej? kiedys skompletowac w ca?osci:)
przełykam dzień po dniu, wciąż smakuje nie do końca,
nawet wódka nie dość słodka, tak jest jakbym żył na pół
Awatar użytkownika
cegla
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 198
Rejestracja: kwietnia 28, 2004, 8:07 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postautor: bartic » lipca 9, 2004, 3:55 pm

Bracia man! Wymieniliscie 3 plyty bardzo bliskie memu sercu. Wszystkie M.Davisa. No moze doo-bop mniej, ale 2 pierwsze obowiazkowo wypelniaja kazdy wolny wieczor.chocby na troche.Kind of blue jest pierwsza plyta, ktora wzialbym na samolubna wyspe.pozdr.
pozdrawiam
bartłomiej czerniak
Awatar użytkownika
bartic
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2761
Rejestracja: maja 22, 2004, 5:04 pm
Lokalizacja: Wrcłw

Postautor: cegla » lipca 10, 2004, 1:43 pm

pewnie od tematu odejd? troche bo p?yta z pewno?cia do audiofilskich nie nale?y ale brzmi zawodowo. my?l? o "Good news from the next world" Simple Minds. Kilka razy spotka?em si? z tym ?e zespo?y w studiu podawa?y realizatorowi t? p?yt? jako przyk?ad brzmieniowy, czy to b?bn?w czy gitar, generalnie realizacji. Podoba mi si? jej brzmienie, jest takie bardzo szerokie, buduje bardzo du?? scen?, ma si? wra?enie przestrzeni .
przełykam dzień po dniu, wciąż smakuje nie do końca,
nawet wódka nie dość słodka, tak jest jakbym żył na pół
Awatar użytkownika
cegla
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 198
Rejestracja: kwietnia 28, 2004, 8:07 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postautor: Gość » lipca 29, 2004, 3:23 pm

Wiem ze jestem wariat ale wszystko FREE!!!
To brzmi najpiekniej.
Gość
 

Postautor: Gość » lipca 29, 2004, 3:28 pm

Anonymous pisze:Wiem ze jestem wariat ale wszystko FREE!!!
To brzmi najpiekniej.


Kossof
Gość
 

Postautor: Gość » lipca 29, 2004, 3:30 pm

To wszystko ja tylko nie znam sie na komputrze

Kossof
Gość
 

Postautor: ici_szakal » października 25, 2004, 5:33 pm

Tak w?asnie jest na temat. P?yty audiofilskie
Par? miesiecy temu kupi?em
JACINTHA/HERE'S TO BEN
Format: 2 Groove Note Numbered, Limited Edition 180g LP's


Georgia On My Mind,
The Look Of Love,
Danny Boy,
Somewhere Over the Rainbow,
Stardust,
In The Wee Small Hours Of The Morning,
Tenderly,
Our Love Is Here To Stay,
How Long Has This Been Going On?

z Kei Akagi na pianie (uffff) i Darkiem Olesiem na basie
Brat mi to zaraz skubn??, ale mam na revelacyjnie wydanej CD
First Impression Music XRCD2

Obrazek



Jak pisano w opisie tej p?ytki: warto za ni? odda? ?ycie
Og?lnie, jesli kto? jeszcze nie s?ysza? muzyki z nosnika XRCD
to szczerze polecam. Nie wymaga innego sprzetu jak HDCD czy SACD

Do pos?uchania fragmenty sa tutaj
http://www.allmusic.com/cg/amg.dll?p=am ... DC4EA97E20
CE931F46DCB860F900904DFF9A0229617
DDA97035F9D1127B113A7DCD2B3
FA75B035AEFD24A75905D7C8FE3681&sql=10:2su67ur010jj
ici_szakal
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 36
Rejestracja: października 24, 2004, 4:14 am
Lokalizacja: Wroc?aw

meola

Postautor: konewkafurnit@wp.pl » grudnia 27, 2004, 1:29 pm

mam Troch? meoli w mp3
konewkafurnit@wp.pl
 

Postautor: Mr.Luke » lipca 7, 2005, 11:30 pm

jaki? czas temu "testowali?my" z kumplem jego nowy zakup, jaki? nowy stuff Denon'a i pierwsze co w??czyli?my to ostatni "up" Peter'a Gabriel'a, potem wr?cili?my do lat osiemdziesi?tych - TOTO "Fehrenheit". ?eby sprawdzi? typowego suchara w??czyli?my Cry Of Love "Brother", po tym wszystko by? jasne!
Mr.Luke
 

Postautor: leszekblues » lipca 8, 2005, 9:52 am

No w koncu ktos s?ucha tego co ja
CRY OF LOVE to moja ukochana kapela.
P?yta brother -piekna.
Pozdrawiam LUke.
leszekblues
 

Postautor: Mr.Luke » lipca 8, 2005, 1:10 pm

Cry Of Love jest moim numerem UNO!!! Mam dwa ich kr??ki ze studia i kilka bootleg'?w. A znasz mo?e takich m?okos?w jak Catawompus? Hippisi pierwsza klasa!!!
Mr.Luke
 

Postautor: leszekblues » lipca 8, 2005, 1:13 pm

Nie znam tej kapelki
Cry of love mam diwe studyjne i z dwa bootlregi.
Freed gra chyba nadal w Black Crowes bo chyba nadal graja.
leszekblues
 

Postautor: leszekblues » lipca 8, 2005, 1:14 pm

Przy okazji
Kiedys mia?em p?yte Brother w palcu.
Piekne riffy i rozwiazania fajne
Gra?es?
Gdzies mam jeszcze taby w?asnej roboty bo z g?owy sporo uciek?o.
leszekblues
 

Postautor: Mr.Luke » lipca 8, 2005, 1:59 pm

Taaa... Freed gra wci?? z Krukami... Je?li chodzi o taby to ju? nie mam cierpliwo?ci, a tak naprawd? to chyba czasu. Zrobi?em kilka utwor?w z Brother'a i Diamonds&Derbys na ?ucho. Fajnie by?oby przysi??? kt?rego? wieczoru i przejrze? sobie troch? "robak?w" ale niestety z g?ry zagospodarowany czas... Ka?d? woln? chwil? przeznaczam na pr?by ze swoj? kapel?. Oby tak zosta?o!!! POZDRAWIAM
Mr.Luke
 

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Kącik Audiofila

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości

cron