Programy przydatne

Wszystko co tyczy się sprzętu audio. Od Hi-fi po High-end. Wasze doświadczenia, problemy oraz testy.

Moderator: mods

Programy przydatne

Postautor: derf » sierpnia 7, 2005, 6:59 pm

Hi

W celu zapobiegania problemom jakie maj? miejsce cz?sto na forum a dotycz? odbierania stacji radiowych ,mam do zaproponowania ma?y program s?u??cy do poprawnego odbioru.
Program posiada w pami?ci w?asnej rozg?o?nie wszystkich kontynent?w w tym r?wnie? krajowe (Tr?jka ,Afera)stacje tematyczne Jazz , Blues ,Rock - oraz kilka innych kt?re nie s? w stanie przej?? mi przez klawiatur? ;)
Dodatkowo w panelu istnieje mo?liwo?? zakodowania dodatkowych stacji (rozg?o?nie istniej?ce na forum )
Program charakteryzuje si? doskona?? jako?ci? d?wi?ku wieloma opcjami (nagrywanie , aktualizacja stacji)

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony listopada 10, 2005, 7:21 pm przez derf, łącznie zmieniany 1 raz
derf
 

Postautor: bartic » sierpnia 7, 2005, 7:09 pm

:shock:
:!:
rrrreeety! tego szuka?em ca?y czas!! mo?liwo?? nagrywania!!! i jak pi?knie odbiera!!!

dzi?????ki derf!!! ty jeste? magiczny!!
tylko teraz musz? obczai? jak doda? nowy url do dzia?u 'polska'

pozdrawiam!!
pozdrawiam
bartłomiej czerniak
Awatar użytkownika
bartic
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2761
Rejestracja: maja 22, 2004, 5:04 pm
Lokalizacja: Wrcłw

Postautor: bartic » sierpnia 7, 2005, 8:22 pm

derfie pom??!! jak mam doda? nowe url i je jako? nazwa?, ?eby mi je zapami?ta?o. nie wiem jak mam edytowa? te 'ulubione'...
pozdrawiam
bartłomiej czerniak
Awatar użytkownika
bartic
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2761
Rejestracja: maja 22, 2004, 5:04 pm
Lokalizacja: Wrcłw

Postautor: derf » sierpnia 7, 2005, 8:30 pm

Bartic pisze:derfie pom??!! jak mam doda? nowe url i je jako? nazwa?, ?eby mi je zapami?ta?o. nie wiem jak mam edytowa? te 'ulubione'...


Pracuje nad tym problemem :) my?l? nad stworzeniem playlisty do programu z wszystkimi stacjami
dost?pnymi na "Okolicach Bluesa"

pozdrawiam
derf
 

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » sierpnia 7, 2005, 8:37 pm

A czy mo?na co? zrobi? ?eby dzisiejsza audycja "Coolish Blues Radio" o 22:00 mia?a lepszy d?wi?k. Dzi? u Adama premiera p?yty "Nigdy Wi?cej Bluesa" - "?ciganych" z udzia?em Macieja Lipiny, leadera!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: bartic » sierpnia 8, 2005, 8:51 am

jak mam doda? nowe url i je jako? nazwa?, ?eby mi je zapami?ta?o. nie wiem jak mam edytowa? te 'ulubione'


znalaz?em rozwi?zanie:

post?pujcie zgodnie z tymi krokami:
pliki > edytuj ulubione> otworzy si? okno textowe. nale?y wpisa? w nim:

<?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-1" standalone="yes"?>
<Screamer version="Screamer Radio Favorites">

<Station title="AAA" url="BBB">
<Source>CCC</Source>
</Station>


gdzie AAA to nazwa
BBB to strona sk?d jest pobierany url
CCC - adres, czyli to, co ma w zako?czeniu :8000

pod BBB i CCC mo?e by? ta sama warto?? !

je?li chcecie wi?cej to wpisujecie tylko:

<Station title="AAA" url="BBB">
<Source>CCC</Source>
</Station>

a
</Screamer> dajecie na ko?cu ju?, po wpisaniu wszystkich stacji

po zakonczeniu zapisujecie zmiany i wychodzicie z notatnika i:
pliki > prze?aduj ulubione i gra!

pozdrawiam
bartic

pe?na relacja: http://www.screamer-radio.com/forum/viewtopic.php?t=74
pozdrawiam
bartłomiej czerniak
Awatar użytkownika
bartic
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2761
Rejestracja: maja 22, 2004, 5:04 pm
Lokalizacja: Wrcłw

Postautor: derf » sierpnia 8, 2005, 4:54 pm

Andrzej Jerzyk pisze:A czy mo?na co? zrobi? ?eby dzisiejsza audycja "Coolish Blues Radio" o 22:00 mia?a lepszy d?wi?k. Dzi? u Adama premiera p?yty "Nigdy Wi?cej Bluesa" - "?ciganych" z udzia?em Macieja Lipiny, leadera!!!


S?dz? ?e audycja w nast?pn? niedziele b?dzie znacznie lepiej s?yszalna :)

pozdrawiam
derf
 

Postautor: bartic » sierpnia 8, 2005, 5:17 pm

otrzyma?em te? rozwi?zanie problemu, gdy s?uchamy radia z pliku .asx a chcieliby?my doda? audycj? do ulubionych do naszego programu:

http://www.screamer-radio.com/forum/viewtopic.php?t=406

pozdrawiam
pozdrawiam
bartłomiej czerniak
Awatar użytkownika
bartic
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2761
Rejestracja: maja 22, 2004, 5:04 pm
Lokalizacja: Wrcłw

Postautor: derf » sierpnia 14, 2005, 12:17 pm

Hi

Kolejna propozycja programu kt?ry w znacznym stopniu powinien polepszy? jako?? odbieranych audycji.
Jak zapewnia producent program doskonale wsp??pracuje z serwerami SHOUTcast oraz Icecast2 dzi?ki czemu skraca bezpo?redni? drog? od odbiorcy do ?r?d?a sygna?u co w konsekwencji poprawia jako?? nadawanego strumienia .
W programie mo?na dodawa? i edytowa? adresy serwer?w wszystkich dost?pnych na forum radiostacji za pomoc? przycisku Add Server , posiada r?wnie? funkcje ?ledzenia dost?pu do serwera w zak?adce Status.

ObrazekObrazek

Obrazek

Obrazek

pozdrawiam
derf
 

Postautor: derf » sierpnia 26, 2005, 2:35 pm

Exact Audio Copy 0.95 beta 3 PL

Exact Audio Copy to tak zwany riper - program do zgrywania utwor?w z p?yt muzycznych na dysk twardy komputera. Aplikacja znana jest z doskona?ej korekcji b??d?w, pomagaj?cej przy odczycie danych z porysowanych p?yt CD oraz z dok?adnego zgrywania ?cie?ek audio, przewy?szaj?c pod tym wzgl?dem konkurencyjne aplikacje. Program potrafi normalizowa? d?wi?k - ustawia? jednakowy poziom g?o?no?ci w zgrywanych plikach, a przy wsp??pracy z internetow? baz? tytu??w utwor?w freedb nadawa? im odpowiednie nazwy. Program domy?lnie nie zawiera kodeka umo?liwiaj?cego kompresowanie plik?w audio do formatu MP3. Kodek LAME, nale?y zainstalowa? przed uruchomieniem programu Exact Audio Copy (po uruchomieniu aplikacja przeskanuje dysk twardy w poszukiwaniu zewn?trznego kompresora LAME.EXE). Program jest darmowy dla u?ytkownik?w niekomercyjnych.

Producent Exact Audio Copy
?r?d?o: CDRinfo
Pe?ny opis programu: TU
Obrazek

Obrazek

pozdrawiam
derf
 

Postautor: Maetheo » sierpnia 26, 2005, 2:55 pm

Derf co trzeba zrobic jak wyskakuje takie oto okienko. A tak wogole to mi otwiera wszystko w winampie-tak powinno byc?
Maetheo
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 73
Rejestracja: marca 21, 2005, 11:26 am

Postautor: derf » sierpnia 26, 2005, 3:07 pm

Po otwarciu programu daj kolejno > File - Options - General
po wy?wietleniu takiego okna wpisz w pozycje Username i Password

Obrazek

teraz nie powinno by? ju? problemu :)

pozdrawiam
derf
 

Postautor: derf » września 2, 2005, 8:27 am

Winamp 5.1 Surround Edition

Finalna wersja najpopularniejszego na ?wiecie odtwarzacza plik?w multimedialnych. Aplikacja pozwala na: odgrywanie muzyki i film?w w wi?kszo?ci format?w, ods?uchiwanie internetowych stacji radiowych :) i telewizyjnych, tworzenie playlist i wiele, wiele innych.


Obrazek Winamp full
Obrazek Lite
Obrazek spolszczenie

Obrazek
derf
 

Postautor: derf » września 15, 2005, 6:24 pm

Szczepionki 1.003.0130

Bezp?atne narz?dzie tw?rc?w ?wietnego programu antywirusowego AntiVirenKit, przeznaczone do wyszukiwania i usuwania z systemu najcz??ciej wyst?puj?cych wirus?w. Aplikacja skanuje pami??, rejestr systemu, dyski twarde; usuwa tak?e pliki tymczasowe oraz sprawdza nap?dy sieciowe, w poszukiwaniu szkodnik?w.

G DATA Software

Obrazek

Obrazek

nawet je?li posiadasz program antywirusowy warto sprawdzi? czy co? mu nie umkn??o
derf
 

Postautor: derf » września 18, 2005, 8:42 pm

K-Lite Mega Codec Pack 1.38

Nowa wersja jednego z najwi?kszych dost?pnych zestaw?w kodek?w, z pomoc? kt?rego odtworzymy niemal ka?de pliki multimedialne, w formatach: DivX, XviD, DVD, pliki QuickTime oraz RealMedia i wiele, wiele innych!

Producent:KL Software
Licencja: Freeware

Obrazek

Obrazek
derf
 

Postautor: derf » września 20, 2005, 8:15 am

Nero Audio Plugin Pack 1.52

aby wykluczy? u u?ytkownik?w ewentualne problemy z dekodowaniem sygna?u radiowego prosz? pobra? i zainstalowa?

Ten pakiet plugin?w da Ci wi?cej ni? wersja Enterprise Nero Burning Rom.

U?ywaj Nero jako nielimitowanego dekodera dla nast?puj?cych medi?w:

- zaawansowane kodowanie audio AAC/MP4 AudioCoding.com
- zaawansowane kodowanie audio AAC/MP4 PsyTEL
- bezstratna kompresja APE Monkey's Audio
- bezstratna kompresja ASF/WMA Microsoft Windows Media Audio 9
- bezstratna kompresja FLA (FLAC)
- bezstratna kompresja PAC (LPAC)
- MP3 Lame MPEG-1 Layer-3
- MPC MusePack
- bezstratna kompresja OFR OptimFROG
- RM/RA RealNetworks RealMedia/RealAudio
- skr?cona bezstratna kompresja SHN SoftSound
- otwarte ?r?d?o kompresji dla mowy SPX (Speex)
- WV WavPack Hybrid Lossless Compression
- koder/dekoder MP3pro
- SVCD MPEG-2
- DVD MPEG-2

Obrazek

Obrazek
derf
 

Postautor: derf » września 20, 2005, 2:51 pm

Opera 8.50 PL

Dost?pna jest ju? nowa, finalna wersja ?wietnej przegl?darki internetowej. Aplikacja ta posiada: funkcj? blokady wyskakuj?cych okienek, mo?liwo?? przegl?dania wielu stron w jednym oknie, w?asny mened?er hase? i ciasteczek, wbudowane narz?dzie do obs?ugi poczty email i grup dyskusyjnych i wiele innych.

Obrazek

Obrazek
derf
 

Postautor: derf » września 29, 2005, 3:53 pm

Szczepionki 1.003.0131

Bezp?atne narz?dzie tw?rc?w ?wietnego programu antywirusowego AntiVirenKit, przeznaczone do wyszukiwania i usuwania z systemu najcz??ciej wyst?puj?cych wirus?w. Aplikacja skanuje pami??, rejestr systemu, dyski twarde; usuwa tak?e pliki tymczasowe oraz sprawdza nap?dy sieciowe, w poszukiwaniu szkodnik?w.

G DATA Software

Obrazek

Obrazek

nawet je?li posiadasz program antywirusowy warto sprawdzi? czy co? mu nie umkn??o
derf
 

Postautor: derf » października 5, 2005, 8:07 am

Szczepionki 1.004.0132

Bezp?atne narz?dzie tw?rc?w ?wietnego programu antywirusowego AntiVirenKit, przeznaczone do wyszukiwania i usuwania z systemu najcz??ciej wyst?puj?cych wirus?w. Aplikacja skanuje pami??, rejestr systemu, dyski twarde; usuwa tak?e pliki tymczasowe oraz sprawdza nap?dy sieciowe, w poszukiwaniu szkodnik?w.

G DATA Software

Obrazek


Obrazek

nawet je?li posiadasz program antywirusowy warto sprawdzi? czy co? mu nie umkn??o
derf
 

Postautor: derf » października 5, 2005, 8:32 am

xp-AntiSpy 3.95 PL

Dost?pna jest ju? polska wersja xp-AntiSpy 3.95 - prostego narz?dzia s?u??cego do zmiany wielu ukrytych ustawie?, w systemie Windows XP. Z programem dostosujemy funkcje Windows Media Player (m.in. wy??czymy opcj? automatycznego pobierania licencji, funkcj? automatycznych uaktualnie? i ?ci?gania kodek?w...), wy??czymy us?ug? raportowania b??d?w w systemie oraz pakiecie OfficeXP, dostosujemy Internet Explorer (wy??czaj?c m.in. automatyczn? i zaplanowan? aktualizacj?, autouzupe?nianie formularzy, kontrolki ActiveX, Java Script itp.), wy??czymy wiele zb?dnych i spowalniaj?cych system us?ug, ca?kowicie usuniemy MSN Messenger i wiele, wiele innych.

Obrazek

Obrazek


Obrazek
derf
 

Postautor: derf » października 6, 2005, 10:59 am

McAfee AVERT Stinger 2.5.8

Szybka aktualizacja programu do zwalczania niekt?rych wirus?w. Aplikacja jest darmowa i prosta w obs?udze. McAfee AVERT Stinger posiada skaner, kt?ry w prosty spos?b sprawdzi komputer na obecno?? wirus?w i w przypadku ich wykrycia - usunie je. W nowej wersji dodano do bazy informacje o wirusach z rodziny: W32/IRCBot.worm i W32/Zobot.worm.


Obrazek

Obrazek
derf
 

Postautor: karambol » października 6, 2005, 6:19 pm

Poszukuj? dobrego programu do katgalogowania p?yt CD. Ja wiem ?e tego rodzaju softu jest multum w internecie jednak ich funkcjonalno?? jest niezadawalaj?ca. Idea?em by?by program zapewniaj?cy funkcjonalno?? podobn? do serwisu www.allmusic.com Zacza?em nawet pod Accessem robi? program taki jak sobie wymysli?em ale nie mam specjalnie czasu - wola?bym gotowe narz?dzie. Mam kolekcj? ok tysi?ca p?yt i poma?u zaczynam sie w tym gubi
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: derf » października 6, 2005, 6:34 pm

Mam podobny problem jednak ju? dawno podda?em si? chaosowi jaki u mnie panuje i o dziwo jako? sobie z tym radze ;)Pliki kt?re posiadam na HDD staram si? katalogowa? za pomoc? MPEG Audio Collection radzi sobie ze wszystkimi plikami typu flac,shn,mp3,mouse reszt? za?atwia Where Is It? CD ,DVD

by? mo?e jest to jakie? rozwi?zanie :)

pozdrawiam
derf
 

Postautor: derf » października 10, 2005, 6:53 pm

Szczepionki 1.005.0133

Bezp?atne narz?dzie tw?rc?w ?wietnego programu antywirusowego AntiVirenKit, przeznaczone do wyszukiwania i usuwania z systemu najcz??ciej wyst?puj?cych wirus?w. Aplikacja skanuje pami??, rejestr systemu, dyski twarde; usuwa tak?e pliki tymczasowe oraz sprawdza nap?dy sieciowe, w poszukiwaniu szkodnik?w.

kolejna ods?ona programu
Producent:G DATA Software

Obrazek

Obrazek
derf
 

Postautor: derf » października 18, 2005, 4:12 pm

Szczepionki 1.006.0134

Bezp?atne narz?dzie tw?rc?w ?wietnego programu antywirusowego AntiVirenKit, przeznaczone do wyszukiwania i usuwania z systemu najcz??ciej wyst?puj?cych wirus?w. Aplikacja skanuje pami??, rejestr systemu, dyski twarde; usuwa tak?e pliki tymczasowe oraz sprawdza nap?dy sieciowe, w poszukiwaniu szkodnik?w.

Producent G DATA Software

Obrazek

Obrazek
derf
 

Postautor: derf » października 20, 2005, 10:35 pm

Winamp 5.11 PL

Kolejna wersja najpopularniejszego na ?wiecie odtwarzacza plik?w multimedialnych. Aplikacja pozwala na: odgrywanie muzyki i film?w w wi?kszo?ci format?w, ods?uchiwanie internetowych stacji radiowych i telewizyjnych, tworzenie playlist i wiele, wiele innych.

Obrazek Winamp 5.11 Full [5,84 MB]
Obrazek Winamp 5.11 Lite [1,03 MB]
Obrazek Winamp 5.11 Pro [5,83 MB]
Obrazek Winamp 5.10 - spolszczenie [881 KB]

Obrazek
derf
 

Postautor: derf » października 25, 2005, 1:59 pm

Skaner McAfee Anti-Virus 2005-10-24

Skaner antywirusowy opraty na doskona?ym programie McAfee. Program wykrywa 131 tysi?cy wirus?w i skutecznie je usuwa. Skaner nie instaluje si? w systemie, po uruchomieniu programu odpowiednie pliki s? rozpakowywane do folder?w tymczasowych i rozpoczyna si? proces skanowania. Data wydania kompilacji oznacza wersje bazy danych o wirusach. Program nie pobiera uaktualnie? przez internet!

Obrazek

Obrazek
derf
 

Postautor: derf » października 28, 2005, 8:05 am

Winamp 5.111 PL

Kolejna wersja najpopularniejszego na ?wiecie odtwarzacza plik?w multimedialnych. Aplikacja pozwala na: odgrywanie muzyki i film?w w wi?kszo?ci format?w, ods?uchiwanie internetowych stacji radiowych i telewizyjnych, tworzenie playlist i wiele, wiele innych.

Obrazek Winamp 5.111 Full [5,72 MB]
Obrazek Winamp 5.111 Lite [936 KB]
Obrazek Winamp 5.111 Pro [5,72 MB]
Obrazek Winamp 5.10 - spolszczenie [881 KB]

Obrazek
derf
 

Postautor: derf » listopada 8, 2005, 6:24 pm

Skaner McAfee Anti-Virus 07-11-2005

Skaner antywirusowy opraty na doskona?ym programie McAfee. Program wykrywa 131 tysi?cy wirus?w i skutecznie je usuwa. Skaner nie instaluje si? w systemie, po uruchomieniu programu odpowiednie pliki s? rozpakowywane do folder?w tymczasowych i rozpoczyna si? proces skanowania. Data wydania kompilacji oznacza wersje bazy danych o wirusach. Program nie pobiera uaktualnie? przez internet! Zalecamy wy??czenie programu antywirusowego zainstalowanego w systemie na czas skanowania (przyspieszy to znacznie ten proces).

Obrazek

Obrazek
derf
 

Postautor: derf » listopada 8, 2005, 6:29 pm

Skaner NOD32 Anti-Virus 2005-11-05

Nowa wersja jednego z lepszych program?w usuwaj?cych wirusy i trojany. Du?? zalet? jest niezawodno?? w sytuacji, gdy zainstalowany program antywirusowy pad? ofiar? wirusa czy innego szkodnika. Program nie instaluje si? w systemie, po uruchomieniu skanuje i leczy pliki, natomiast po zako?czeniu dzia?ania usuwa nawet swoje wpisy z rejestru. Nie dzia?a jak zwyk?y antywirus - w tle, nie mo?na pobra? aktualizacji bazy wirus?w, za to jest darmowy.

Obrazek

Po pobraniu pliku prosz? go uruchomi?, klikaj?c na niego dwa razy lewym klawiszem myszki, nast?pnie po dwukrotnym klikni?ciu klawisza: "NEXT" pojawi si? okno widoczne poni?ej. Do wyboru mamy skanowanie (bez kasowania plik?w) lub czyszczenie (skanowanie i usuwanie wirus?w). Warto zaznaczy? opcj? usuwania wpis?w z rejestru - dost?pna na drugim ekranie instalacyjnym.

Obrazek

Obrazek
derf
 

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Kącik Audiofila

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości

cron