Poszukuj? jaki? wiadomo?ci na temat obr?bki d?wi?ku/audio.

Wszystko co tyczy się sprzętu audio. Od Hi-fi po High-end. Wasze doświadczenia, problemy oraz testy.

Moderator: mods

Poszukuj? jaki? wiadomo?ci na temat obr?bki d?wi?ku/audio.

Postautor: Maetheo » lipca 12, 2005, 1:36 pm

Stawiam to pytanie w celu otrzymania ewentualnie jaki? instrukcji lub opis?w co do obr?bki d?wi?ku. Interesuje mnie te?, je?li kto zna soundforga jaki? t?umacze? nawet w dokumencie pdf. A tak wog?le to wszystko co na temat obr?bki, masteringu i nagrywania d?wi?ku. Z g?ry dziekuje.[b[/b]
Maetheo
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 73
Rejestracja: marca 21, 2005, 11:26 am

Postautor: derf » lipca 12, 2005, 2:54 pm

Nie spotka?em si? z tekstem w ojczystym j?zyku traktuj?cym powa?nie ten program TU portugalska strona opisuj?ca Sound Forge 8.0a Build 74 ,jaki? czas mia?em okazje pracowa? (amatorsko zajmuje si? obr?bk? d?wi?ku ) na SoundForge ale mam w zwi?zku z tym programem raczej nie ciekawe wspomnienia ;) Na dzie? dzisiejszy wole pozosta? przy Cool Edit Pro 2.0 jego nast?pcy - ADOBE.Audition1.5 TU ewentualnie Sony ACID Music Studio 5.0a z ca?? mas? wtyczek kt?re s? dost?pny praca na nich jest wyj?tkowo wygodna.

pozdrawiam
derf
 

Postautor: cegla » lipca 12, 2005, 6:25 pm

heh ja akurat w?asnie obrabiam na sound forge'u 5 i bardziuej mi si? podoba do obr?bki wave'?w niz cool edit i Adobe. Robisz wave'a i do trakera zawodowego go i pasuje. a instrukcji nie mam, ale jest do?c intuicyjny je?li si? zna nomenklatur? obr?bkow? :>
przełykam dzień po dniu, wciąż smakuje nie do końca,
nawet wódka nie dość słodka, tak jest jakbym żył na pół
Awatar użytkownika
cegla
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 198
Rejestracja: kwietnia 28, 2004, 8:07 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postautor: derf » lipca 12, 2005, 7:07 pm

Hi

Sound Forge v5.0b do Sony ACID Music Studio 5.0a lub nawet ADOBE.Audition1.5 dzieli raczej przepa?? je?li m?wimy o obr?bce materia?u d?wi?kowego typu wave nie wspominaj?c ju? o DTS (5.1) , do prostej obr?bki z ograniczon? ilo?ci? przej?? i filtr?w Sound Forge jest odpowiedni , jednak na tym ko?czy si? jego funkcjonalno?? i intuicyjno??.

pozdrawiam
derf
 

Postautor: cegla » lipca 12, 2005, 7:41 pm

heh;]

Acida u?ywam tylko do loop?w
a z sonica korzytstam bo mam du?o plugin?w i dlatego obrabiam nim wavy z tracker?w


:D:D:D:D:D:D
przełykam dzień po dniu, wciąż smakuje nie do końca,
nawet wódka nie dość słodka, tak jest jakbym żył na pół
Awatar użytkownika
cegla
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 198
Rejestracja: kwietnia 28, 2004, 8:07 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postautor: derf » lipca 12, 2005, 8:30 pm

Hi

Jest kupa program?w bardzo dobrych do obr?bki pod pingwina np. "Wired" maj?cy w za?o?eniu na?ladowa? "FL Studio" a tak?e "MadTracker 2.5.0 RC6" pod wind? z w?asnym formatem zapisu - MT2, niezliczon? ilo?ci? wtyczek i polsk? wersj? j?zykow?

MadTracker 2.5.0 RC6
Massive Buzz Pack

jak wida? w tym temacie jest obfito?? oprogramowania i jedyn? barier? mo?e by? cena ;)

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony lipca 13, 2005, 10:29 am przez derf, łącznie zmieniany 1 raz
derf
 

Postautor: cegla » lipca 13, 2005, 9:05 am

no w?a?nie....

a ostatnio m?j PC zacz?? szwankwa?, za du?o mu zada?em w czasie rzeczywistym, boryka? sie z dziwnymi eksperymentami mojego basu i tracker mi od??czy? po prostu grafik? :D:D:D ?eby nie sypn??a si? rejestracja.
Fajnie, nagrywasz co? i nie widzisz co hehe
przełykam dzień po dniu, wciąż smakuje nie do końca,
nawet wódka nie dość słodka, tak jest jakbym żył na pół
Awatar użytkownika
cegla
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 198
Rejestracja: kwietnia 28, 2004, 8:07 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postautor: cegla » lipca 13, 2005, 9:07 am

wiesz co Derf, tak sobie my?l? ?e nasza dyskusja raczej nie odpowiada na pytanie zadane w topicu i nie pomaga cz?owiekowi kt?ry je zada? :D
przełykam dzień po dniu, wciąż smakuje nie do końca,
nawet wódka nie dość słodka, tak jest jakbym żył na pół
Awatar użytkownika
cegla
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 198
Rejestracja: kwietnia 28, 2004, 8:07 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postautor: derf » lipca 13, 2005, 9:18 am

cegla pisze:wiesz co Derf, tak sobie my?l? ?e nasza dyskusja raczej nie odpowiada na pytanie zadane w topicu i nie pomaga cz?owiekowi kt?ry je zada? :D


Hi

No fakt :) problem instrukcji lub opis?w Sound Forge nie zosta? rozwi?zany ;)

pozdrawiam
derf
 

Dzi?ki

Postautor: Maetheo » lipca 13, 2005, 1:21 pm

Dzi?ki za par? s??w o programach :) , jak zosta?o napisane to te? pos?uguj? si? intuicyjnie :shock:. Tyle ?e fajnie by by?o co? tam wiedzie? o opcjach i parametrach jak to one si? zwi? po naszymu . No ale c?? . Mog? doda? ?e w soundforge dzia?am jaki? czas i jest to dla mnie przyjazny program, do zgrywania paru ?cie?ek stosuje adobe audition. Co proponujecie ewentualnie do zgrywania vinyli/kaset bo ja pr?bowa?em w Magix Audio Cleaning Lab albo w DePopper. Mo?e polecicie mi co? lepszego? Chodzi mi nie o byle zgranie ale o jako?? nagrania (tu szumy).
A co do jaki? materia??w to macie co? do polecenia , chodzi o obr?bk? d?wi?ku.
Maetheo
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 73
Rejestracja: marca 21, 2005, 11:26 am

Postautor: derf » lipca 13, 2005, 2:10 pm

W zasadzie b?d? uparcie namawia? do sprawdzenia Cool Edit Pro 2.0 ewentualnie ADOBE.Audition1.5 , w Cool Edicie robi?em winyle uzyskuj?c poczciwe efekty (eliminacja szum?w, podbijanie dynamiki itd.) polecam r?wnie? do sprawdzenia :
Sony ACID Pro 5
Sound Forge Audio Studio
Steinberg
Ableton Live 4.1.4
FL Studio 5 (wcze?niej juz wspominane)
na temat wspominanego Magix Audio Cleaning Lab albo w DePopper nie mog? wiele powiedzie?, polecam natomiast serwis angloj?zyczny Hydrogenaudio lub Audiocoding oraz krajowy Audioton

Pozdrawiam
derf
 

Postautor: Gulu » grudnia 20, 2005, 12:21 pm

jest ksi?zka na ten temat pe?na polskiej terminologii pt.t "Cyfrowa obr?bka dzwieku". Poszukaj na www.merlin.pl
nigdy nie jest za p??no...
Gulu
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 1
Rejestracja: grudnia 19, 2005, 3:37 pm
Lokalizacja: W-wa


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Kącik Audiofila

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości

cron