Radio samochodowe CD/MP3

Wszystko co tyczy się sprzętu audio. Od Hi-fi po High-end. Wasze doświadczenia, problemy oraz testy.

Moderator: mods

Radio samochodowe CD/MP3

Postautor: tyna » listopada 25, 2009, 4:20 pm

Od paru miesiecy usiłuje kupić radio do auta i nie moge sie zdecydować.. macie jakieś swoje typy?
Moje wymagania:
- czytnik kart SD/MMC, nie chce dodatkowo w moim i tak zagraconym aucie wozić sterty płyt :P
- przydatne funkcje w stylu pamięci ostatniego utworu
- czysty dźwięk - cudów nie oczekuje, zresztą i tak mam tylko fabryczne głośniki Blaupunkta, zdaje sobie sprawe że nawet z najlepszym radiem megabrzmienia nie osiągne 8)
- czytelny wyświetlacz! nie chce żadnej dyskoteki z migającymi kolorowymi światełkami :roll:
- pokrętło głośności, nie chce pół godziny przyciskać :P
- trwałe i bezawaryjne - chciałabym żeby pare lat ze mną wytrzymało..
- pasujące do wystroju - najlepiej czarne i proste, na pewno nie srebrne! :lol:

Wydać chce tak ok 600 zł.. może być też używane.
Musze przyznać że mam zupełny mętlik w głowie - im wiecej szukam tym mniej wiem :roll:
Macie jakieś sugestie? Jakiś konkretny model albo chociaż firma?
Awatar użytkownika
tyna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2297
Rejestracja: stycznia 19, 2006, 3:27 pm
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Postautor: lehoux » grudnia 1, 2009, 3:49 pm

W grę wchodzą Alpine i Pioneer, a odpadają np Sony i Kenwood (taką opinię otrzymałem w pewnym sklepie car audio) :o
Ja kupiłem Pioneer, jest dobry, choć w obsłudze trochę kłopotliwy
dodam, że powodem była niższa cena
Jak chcesz przeznaczyć ok. 600 to myślę, że bliżej ciebie jest alpine
Tyle mogę podpowiedzieć, ale to ukierunkowanie dotyczy raczej solidności sprzętu
A jeśli chodzi o funkcje to wydaję mi się, że wszystkie radia mają bardzo podobne...
Życzę udanego zakupu :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
lehoux
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 12
Rejestracja: listopada 15, 2009, 2:36 am

Postautor: Basman » grudnia 1, 2009, 5:22 pm

lehoux pisze:W grę wchodzą Alpine i Pioneer, a odpadają np Sony i Kenwood (taką opinię otrzymałem w pewnym sklepie car audio)
Pozdrawiam


To może oznaczać, że sklep, w którym kupowałeś, ma najlepszą marżę na Alpinie i Pionierze, a słabsze zyski na Soniaku i Kenłudzie ;).

Jest też możliwe, że na przykład jest jakiś program premiowy dla sprzedawców zaproponowany przez tych dwóch wybranych producentów, który powoduje, że właśnie za sprzedaż tych marek sprzedawcy mają jakieś dodatkowe korzyści :).

No i trzeba pamiętać, że za 600 rzeczywiście się nabędzie dobry sprzęt, niezależnie od logo na panelu, ale ważne też jest jakie głośniki mamy w aucie założone, i jak wytłumione jest auto.

Kumpel ma starą Astrę i w niej zamontowany jakiś budżetowy model radia sony, poniżej 300 zł, i narzekał, ale wymienił głośniki w drzwiach, i wytłumił drzwi jakąś wełną mineralną, co mu po dociepleniu chałupy została :). Efekty są zdumiewające :).
Awatar użytkownika
Basman
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1174
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:52 am

Postautor: lehoux » grudnia 1, 2009, 6:59 pm

Basman pisze:To może oznaczać, że sklep, w którym kupowałeś, ma najlepszą marżę na Alpinie i Pionierze, a słabsze zyski na Soniaku i Kenłudzie Wink.

Jest też możliwe, że na przykład jest jakiś program premiowy dla sprzedawców zaproponowany przez tych dwóch wybranych producentów, który powoduje, że właśnie za sprzedaż tych marek sprzedawcy mają jakieś dodatkowe korzyści Smile.


Oczywiście jest to możliwe, ale jeśli to ma znaczenie, a moim zdaniem ma to dodam, że jest to mały sklep, który ma właśnie 4-5 marek na krzyż:)
(wcześniej jakoś mi to umknęło)
Jak się zastanawiałem nad kupnem to myślałem nad pionierem i kenłudem, a że kenłuda tam nie było to kupiłem pioniera:)
Awatar użytkownika
lehoux
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 12
Rejestracja: listopada 15, 2009, 2:36 am


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Kącik Audiofila

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 143 gości

cron