remastering winyli

Wszystko co tyczy się sprzętu audio. Od Hi-fi po High-end. Wasze doświadczenia, problemy oraz testy.

Moderator: mods

remastering winyli

Postautor: moonkey » marca 12, 2005, 12:35 am

ech.... znalazlem juz jakis czas temu nalezacy do mojego ojca winyl omegi, elo omega (z kreseczkami w elo nad "e" i "o";)... kochany wegierski). no i jest klopot. plyty namietnie slucham na adapterze, ale poprostu uszy bola... jest w bardzo kiepskim stanie. nie biorac pod uwage ile ma lat, byla sluchana na niezbyt wysokiej jakosci sprzecie i znajdowala sie w paskudnie zniszczonym metalowym opakowaniu. oczywiscie, dzieki temu nabrala pewnego "smaczku", ale stwierdzilem ze warto ja zgrac na kompa zeby mogla troche odpoczac. i pytanko jest. jakim programem zgrywac i przede wszystkim czym/jak ja zremasterowac.
moonkey
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: marca 9, 2005, 11:12 pm

Re: remastering winyli

Postautor: derf » marca 12, 2005, 1:17 am

moonkey pisze:pytanko jest. jakim programem zgrywac i przede wszystkim czym/jak ja zremasterowac.


Hi
Sprawa wygl?da nast?puj?co :
Nie poda?e? jak? kart? d?wi?kow? dysponujesz w swoim PC ,no ale zapewne jak?? masz wi?c podam ci
ma?y opis jak tego dokona?.
Gramofon - wzmacniacz - karta
musisz pami?ta? ?e przy zgrywaniu z winyli mo?esz napotka? takie zjawiska:
1. S?abe wysterowanie d?wi?ku ale to nie problem mo?na podci?gn??
2. brak niskich ton?w -konieczna jest czasami korekta aby poziom ton?w by? przyzwoity
3. za du?o wysokich ton?w przez co d?wi?k dosy? mocno szeleszcz?cy - kolejna korekta
kolejne to musisz zaingerowa? w dynamik? d?wi?ku i wyci?? najbardziej uci??liwe "stuki" p?yty.
Jakim programem:
Program moze by? dowolny. Moze to by? nawet rejestrator d?wi?ku windowsa czy programu do rejestrowania d?wi?ku (Np. MP3 RECORDER). Ka?dy edytor d?wi?ku ci to umo?liwi, a nawet w wersji 6 programu NERO jest aplikacja umo?liwiaj?ca nagrywanie d?wi?ku z kasety lub p?yty LP. Ja robie to na edytorze d?wi?ku, przy prostym nie wymagaj?cym zgrywaniu .
Dobrze jest posiada? takie programy jak :
CoolEdit pro 2000 (masa opcji prawdziwy kombajn profesjonalny ,filtry, eliminuje trzaski,pog?osy)
audacity-win-1.2.(polskoj?zyczna wersja do?? prostego programu do edycji d?wi?ku)
gwave426(edycja plik?w mp3 ,wave)

Tu masz par? miejsc pomocnych przy zgrywaniu oraz par? program?w:
AIPL Singulator 1.41
Rippery muzyczne
Zgrywanie winyli
edytory audio

powodzenia
derf
 

Re: remastering winyli...Elo Omega!!!!!!!!!!!

Postautor: Andreas » października 17, 2005, 2:36 am

moonkey pisze:ech.... znalazlem juz jakis czas temu nalezacy do mojego ojca winyl omegi, elo omega (z kreseczkami w elo nad "e" i "o";)... kochany wegierski). no i jest klopot. plyty namietnie slucham na adapterze, ale poprostu uszy bola... jest w bardzo kiepskim stanie. nie biorac pod uwage ile ma lat, byla sluchana na niezbyt wysokiej jakosci sprzecie i znajdowala sie w paskudnie zniszczonym metalowym opakowaniu. oczywiscie, dzieki temu nabrala pewnego "smaczku", ale stwierdzilem ze warto ja zgrac na kompa zeby mogla troche odpoczac. i pytanko jest. jakim programem zgrywac i przede wszystkim czym/jak ja zremasterowac.


Witam! Jestem zdziwiony, ?e kto? w wieku moich syn?w (a z tre?ci postu wynika, ?e ja jestem -circa- z rocznika Twojego ojca!!!) s?ucha jeszcze Omegi z lat 70'tych.....
Je?li zechcesz, to mog? przes?a? Ci zawarto?? tej p?yty (jako poszceg?lne utwory, w formacie MP3), lub te? jako spakowan? ca?o??, wszystko zale?y tylko od pojemno?ci Twojej skrzynki pocztowej, czyli jakie maksymalne pliki mo?e przyj??.........
Osobi?cie uwa?am, ?e jest to najlepsza p?yta nagrana koncertowo przez Omeg?, zesp?? uwa?any w latach 70' jako "odpowied? wschodni?" na Deep Purple i Uriah Heep...
Pozdrawiam!
Andreas
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 10
Rejestracja: maja 23, 2005, 3:30 am

Postautor: Helmut » października 12, 2006, 4:21 pm

Odno?nie Omegi.
Sam w 1972 biega?em po Budapeszcie, by kupi? ich p?yt?.
Potem si? okaza?o, ?e wi?cej w?gierskiej muzyki mo?na kupi? w Empiku na pl. Dzier?y?skiego. (druga po?owa lat 70.)
Tylko ten j?zyk, wyj?tkowo "pokr?cony" jak na europejsk? cywilizacj?.
W muzyce tak?e odstaje jak garbaty od ?ciany.
Kto? ostatnio wrzuci? na Rapida Omeg? z 2006 r.
Szuka?em danych na temat owej p?yty, ale bez skutku.
Ale mo?e co? przeoczy?em.
Pozdr.
Helmut
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 59
Rejestracja: października 1, 2006, 1:19 pm
Lokalizacja: Tychy

Postautor: ici_szakal » października 13, 2006, 2:09 pm

Przegrywam duzo winyli na cdr, ale bez remasteringu, bo to robata na tydzie? albo dwa, no i trza umie?. Bez wyczucia wychodzi og?lny, p?aski syf nienaturalny, nie maj?cy nic wsp?lnego z orygina?em.
Nie robi? tego przez pc-ta poniewaz karty w pc je?li ju?, to kosztuj? straszebne pieniadze, a poza tym wentylator itd. Wybra?em inny system
Linn Sondek LP12>ekos>koetsu> Morch>Graham Slee Era+step-up Transf.>Morch>Fostex CR500. Nagrywanie in fly i wychodzi cudownie!
Pzdr
Ostatnio zmieniony października 14, 2006, 4:03 am przez ici_szakal, łącznie zmieniany 1 raz
ici_szakal
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 36
Rejestracja: października 24, 2004, 4:14 am
Lokalizacja: Wroc?aw

Postautor: WojtekU » października 13, 2006, 2:22 pm

Czy mo?na zapyta?, ile powy?szy zestaw kosztuje?
Awatar użytkownika
WojtekU
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2404
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 10:57 pm
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: ici_szakal » października 14, 2006, 3:59 am

Dodatkowo kosztuje tylko nagrywarka Fostex CR500- 2400,-PLN.
Co potrafi: 24/96, wi?cej prosz? poszuka? w gooogle.
Reszta to cz??? mojego sta?ego toru analogowego.
Pzdr
ici_szakal
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 36
Rejestracja: października 24, 2004, 4:14 am
Lokalizacja: Wroc?aw


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Kącik Audiofila

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 266 gości