14.04.08' Treść Audycji

Obrazek "Okolice Bluesa" Andrzeja Jerzyka. Słuchajcie w każdy poniedziałek o 23:00! Radio Centrum Kalisz 106.4 - http://www.rc.fm

Moderator: mods

14.04.08' Treść Audycji

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 10, 2008, 11:52 am

14.04.08' poniedziałek godzina 23:00 Radio Centrum Kalisz (106.4) i Okolice Bluesa.

Niestety spotkanie z "HooDoo Band" nie będzie mozliwe w tej audycji. Dziś otrzymałem informację od Bartka Miarki i z uwagi na pewne ważne sprawy Rodzinne, nie może być obecny w studiu. Uzgodniliśmy wstępnie, że "HooDoo Band" będą obecni w Okolicach Bluesa 5-maja, Myslę że to też jest dobry termin.
W takim razie w ten poniedziałek zapraszam do audycji czterech wykonawców i mam nadzieję że miło spędzimy przy nich godzinę którą mamy do dyspozycji.

A więc zagrają dla nas:

01. J.J. Band (hymn Festiwalu "Las, Woda i Blues")

02. Blind Faith

03. Eric Burdon & War (Tobacco Road)

04. Livin' Blues

Zapraszam do słuchania oraz rozmów na tej stronie podczas emisji programu. Telefon Radio Centrum Kalisz: 062/ 503 10 64.

Do usłyszenia w poniedziałek o 23:00!!!
Ostatnio zmieniony kwietnia 11, 2008, 11:28 am przez Andrzej Jerzyk`e, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: paul david » kwietnia 10, 2008, 12:46 pm

Ze wzgledu na to że będzie w programie gadżet pn. krzesło Babci Józi - obecnosc obowiazkowa!! :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
paul david
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4151
Rejestracja: października 26, 2004, 11:34 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: muniiek » kwietnia 10, 2008, 3:02 pm

na HooDoo Band to myślę, że zawsze warto :)
Awatar użytkownika
muniiek
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 62
Rejestracja: marca 31, 2008, 7:20 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 10, 2008, 3:54 pm

paul david pisze:Ze wzgledu na to że będzie w programie gadżet pn. krzesło Babci Józi - obecnosc obowiazkowa!! :lol: :lol: :lol:


Widzę Paul że pamiętasz jak Gałach wycinał na krześle Babci Józi kiedy na żywo grali w Okolicach z Markiem Wojtowiczem!!!
Kurcze! Ale to był wieczór!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 11, 2008, 11:31 am

No niestety program poniedziałkowy musiał ulec zmianie, oczywiście wizytę "HooDoo Band" przesuwamy na inny termim i będzie to chyba wstępnie 5-maj poniedziałek.

Tymczsem Livin' Blues Xperience: http://pl.youtube.com/watch?v=93PYC2enW ... re=related

A tu Livin" Blues sprzed 33 lat. Świetny dżwięki i obraz: http://pl.youtube.com/watch?v=93PYC2enWj0
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Jimmy » kwietnia 11, 2008, 9:26 pm

Co się odwlecze, to nie uciecze! A i zapasowa playlista niezgorsza! Myślę, że jak zwykle będzie sporo emocji :D
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 12, 2008, 12:44 am

Jimmy pisze:Co się odwlecze, to nie uciecze! A i zapasowa playlista niezgorsza! Myślę, że jak zwykle będzie sporo emocji :D


Mam nadzieję że mi się uda!!!

A swoją drogą będę miał dla Was aż 6 pojedyńczych zaproszeeń na koncert "Kasy Chorych" który już 17-kwietnia w czwartek o godzinie 20:00 w Pubie BeKa w Kaliszu!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: koko » kwietnia 12, 2008, 4:45 pm

Oj audycja z Hoodoo 5 maja mniam mniam :) pozostaje tylko czekać ! Jak dla mnie jest to w tej chwili moja polska czołówka zespołów :) Tomek Nitribitt strasznie mi przypomina Juniora Wellsa którego uwielbiam :) POZDRAWIAM
koko
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 125
Rejestracja: października 14, 2005, 5:50 pm
Lokalizacja: Ostr?w Wlkp

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 12, 2008, 5:44 pm

koko pisze:Oj audycja z Hoodoo 5 maja mniam mniam :) pozostaje tylko czekać ! Jak dla mnie jest to w tej chwili moja polska czołówka zespołów :) Tomek Nitribitt strasznie mi przypomina Juniora Wellsa którego uwielbiam :) POZDRAWIAM


Też się cieszę, a poza tym to będzie granie akustyczne i to 100% live ze studia!!!
Tym czasem zwróć w ten poniedziałek uwagę na znamienitego nieodżałowanego harmonijkarza "Livin' Blues" Johna Lagranda, a także posłuchaj harmonijki Lee Oscara w "Tobacco Road" Burdona z War!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 12, 2008, 9:36 pm

No to może troszkę wykopalisk! Ten utwór też pojawi się w poniedziałkowej audycji: http://pl.youtube.com/watch?v=K7_U-zj2g ... re=related

Kiedy grałem w audycji podwójny album "The Black-Man's Burdon", niezwykle podobała się Wam kompozycja "They Can't Take Away Our Music". No i znalazłem cudną wersję z Paryskiej Olimpii: http://pl.youtube.com/watch?v=UR7AwcY8zgo
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: E&D » kwietnia 13, 2008, 6:44 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:No niestety program poniedziałkowy musiał ulec zmianie, oczywiście wizytę "HooDoo Band" przesuwamy na inny termim i będzie to chyba wstępnie 5-maj poniedziałek.

Tymczsem Livin' Blues Xperience: http://pl.youtube.com/watch?v=93PYC2enW ... re=related

A tu Livin" Blues sprzed 33 lat. Świetny dżwięki i obraz: http://pl.youtube.com/watch?v=93PYC2enWj0


Wszystko ok, ale Andrzeju tego nic nie przebije , jazda na maxa :)

http://pl.youtube.com/watch?v=8yUy8VoAn ... re=related
E&D
Obrazek
Awatar użytkownika
E&D
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1533
Rejestracja: czerwca 11, 2004, 8:41 pm
Lokalizacja: stąd

Postautor: jahoo » kwietnia 13, 2008, 9:18 pm

Ja osobiście najbardziej sobie cenie audycje gdzie odkopywane są "zabytki muzyczne" z ponad 30 letnią historią. Muzyka doprawiona jest zawsze fachowym komentarzem ,wieloma ciekawostkami.Czyli jest wszystko czego pragnie młody odbiorca taki jak ja. Moja radość jest tym większa ,że znów powracamy do jednej z najlepszych płyt (z gatunku na bezludną wyspę)

Livin' Blues Xperience to też kawał historii i z ogromną przyjemnością ich posłucham.


A jeśli chodzi o HooDoo to prawie zawsze i wszędzie można wskoczyć na ich koncert i odrobić zaległości ,wiec chyba nie będę rozpaczał :wink:
jahoo
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 824
Rejestracja: marca 5, 2006, 6:50 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: jahoo » kwietnia 13, 2008, 9:58 pm

Nie dopatrzyłem sie Blind Faith w truckliscie. Kurcze, zapowiada sie audycja "Najlepsi z Najlepszych" :D :D
jahoo
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 824
Rejestracja: marca 5, 2006, 6:50 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: Grześ » kwietnia 14, 2008, 2:45 am

Postaram się zajrzec dziś do audycji Pozdro
Awatar użytkownika
Grześ
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1662
Rejestracja: maja 29, 2007, 5:41 pm

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 14, 2008, 7:41 am

E&D pisze:
Andrzej Jerzyk`e pisze:No niestety program poniedziałkowy musiał ulec zmianie, oczywiście wizytę "HooDoo Band" przesuwamy na inny termim i będzie to chyba wstępnie 5-maj poniedziałek.

Tymczsem Livin' Blues Xperience: http://pl.youtube.com/watch?v=93PYC2enW ... re=related

A tu Livin" Blues sprzed 33 lat. Świetny dżwięki i obraz: http://pl.youtube.com/watch?v=93PYC2enWj0


Wszystko ok, ale Andrzeju tego nic nie przebije , jazda na maxa :)

http://pl.youtube.com/watch?v=8yUy8VoAn ... re=related


Kurcze! Ale bije energią!!! No a w niedzielę 27-kwietnia Nicko Christiansen będzie w Ostrowie, a 3-maja Festiwal "Las, Woda I Blues"
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 14, 2008, 7:51 am

jahoo pisze:Ja osobiście najbardziej sobie cenie audycje gdzie odkopywane są "zabytki muzyczne" z ponad 30 letnią historią. Muzyka doprawiona jest zawsze fachowym komentarzem ,wieloma ciekawostkami.Czyli jest wszystko czego pragnie młody odbiorca taki jak ja. Moja radość jest tym większa ,że znów powracamy do jednej z najlepszych płyt (z gatunku na bezludną wyspę)

Livin' Blues Xperience to też kawał historii i z ogromną przyjemnością ich posłucham.


A jeśli chodzi o HooDoo to prawie zawsze i wszędzie można wskoczyć na ich koncert i odrobić zaległości ,wiec chyba nie będę rozpaczał :wink:


Przyznam Ci się, że dla mnie właśnie audycje z klasyką są najważniejsze i należą do moich najbardziej ulubionych!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Darek Grodziński » kwietnia 14, 2008, 3:19 pm

Witam serdecznie

Ciesze się z Livin Blues ponieważ tą kapelę poznałem ze starego winyla mojego ojca LP "Blue Breeze" a największe wrażenie na bardzo młodym wtedy Darku zrobił kawałek "Back Stage". Gdyby nie ten ojcowski winyl pewnie nie znałbym tej holenderskiej (sic!) kapeli.

A oto ten wstrząsający uczącego się gry na gitarze nastolatka utworek :)

http://pl.youtube.com/watch?v=K2OEC7xsx-M

I to był '76 rok! A brzmi tak świeżo... Panie Andrzeju - może puścimy???

Równolegle do tego znalazłem jakiś czarny singiel The Yardbirths z kawałkiem "Still I'm sad". Dzięki tej wiedzy szpanowałem znajomością starej muzy jak wyszedł w '95 krążek Blackmoor's Rainbow "Stranger In Us All" z tym coverem!

Ten mój tato to istna skarbnica :)
Darek Grodziński
 

Postautor: Darek Grodziński » kwietnia 14, 2008, 3:21 pm

Acha! Kto się wybiera na Kasę Chorych??? Ja przegapiłem Blues Doctors... delegacja :/
Darek Grodziński
 

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 14, 2008, 5:06 pm

Darek Grodziński pisze:Acha! Kto się wybiera na Kasę Chorych??? Ja przegapiłem Blues Doctors... delegacja :/


Myślę że nikt z Kalisza nie powinien przegapić tego Wydarzenia. Przypominam dziś w audycji zaproszenia aż 6 pojedyńczych na koncert "Kasy Chorych" w Pubie BeKa w czwartek w Kaliszu!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: ludwik » kwietnia 14, 2008, 6:51 pm

a ja tam panie Andrzeju, dzisiejszego wieczoru czekam na Blind Faith...ten głos winwooda, odjazd. zaraz mi sie przypomina taki murzyn...który tańczył jak w transie na koncercie Blind Faith w '69 w hyde parku. Cud, miód i orzeszki. No i jeszcze Eric....mój kudłaty kompan ze szkolnej ławki ma racje, najlepsi z najlepszych.
RIDE TO LIVE - LIVE TO RIDE
Awatar użytkownika
ludwik
bluesman
bluesman
 
Posty: 281
Rejestracja: kwietnia 15, 2007, 8:48 pm
Lokalizacja: Ostrów

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 14, 2008, 7:16 pm

ludwik pisze:a ja tam panie Andrzeju, dzisiejszego wieczoru czekam na Blind Faith...ten głos winwooda, odjazd. zaraz mi sie przypomina taki murzyn...który tańczył jak w transie na koncercie Blind Faith w '69 w hyde parku. Cud, miód i orzeszki. No i jeszcze Eric....mój kudłaty kompan ze szkolnej ławki ma racje, najlepsi z najlepszych.


Będzie piękny kawałek "Sea Of Joy", który poza sztuką "Do What You Like", wzbija się ponad wszystkie inne zebrane na tym krążku. Ale to dlatego, że tak cudownie na skrzypcach zagrał tu nieodżałowany Rick Grech! Po kilku odsłuchaniach tej kompozycji, naprawdę trudno się od niej uwolnić!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 14, 2008, 8:22 pm

No to może jeszcze "Blind Faith" 69' z Hyde Parku: http://pl.youtube.com/watch?v=mUW1SGF7bR8
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Darek Grodziński » kwietnia 14, 2008, 8:59 pm

Ślepowierzący najbardziej kojarzą mi się z tym kawałkiem http://pl.youtube.com/watch?v=9RpKlL-lM ... re=related może dlatego, że są na wszystkich bestkach Erica? :P

P.S. wejściówki na kasę chorych nabyte!
Darek Grodziński
 

Postautor: E&D » kwietnia 14, 2008, 9:06 pm

Darek Grodziński pisze:Witam serdecznie

Ciesze się z Livin Blues ponieważ tą kapelę poznałem ze starego winyla mojego ojca LP "Blue Breeze" a największe wrażenie na bardzo młodym wtedy Darku zrobił kawałek "Back Stage". Gdyby nie ten ojcowski winyl pewnie nie znałbym tej holenderskiej (sic!) kapeli.
Ten mój tato to istna skarbnica :)


"Blue Breeze" to winyl który w tamtych czasach był jak relikt, to był szok na polskim rynku pamiętam te dni, przyznaję ci racje twój Tata to prawdziwa skarbnica, cieszcie się ludzie , że macie takich Ojców.

Pozdrawiamy
E&D
Obrazek
Awatar użytkownika
E&D
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1533
Rejestracja: czerwca 11, 2004, 8:41 pm
Lokalizacja: stąd

Postautor: Grzegorz Sterna » kwietnia 14, 2008, 9:14 pm

no muszę powiedzieć, że dziœ po raz pierwszy posłucham Twej audycji Endrju i zrobię to z najwyższš przyjemnoœciš. Dotš albo nie miałem dostepu do sieci albo czasu o tej porze albo juz zwyczajnie spałem przed porannym programem o 5:00
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: JaRas » kwietnia 14, 2008, 9:25 pm

Grześ na razie przejdź na radio eM i audycje Józka Skrzeka
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: piast » kwietnia 14, 2008, 9:29 pm

Na wszelki wypadek połączyłem się szybciej ,właśnie lecą ''kawiarenki''
ale ja czekam oczywiście na Livin"Blues chociaż wiem , że nie zabraknie innych ciekawych nagrań
Awatar użytkownika
piast
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1600
Rejestracja: listopada 16, 2006, 9:55 am
Lokalizacja: Wratislavia

Postautor: muniiek » kwietnia 14, 2008, 9:34 pm

No to ja już się witam i zapowiadam, że nutki będę wcinał prosto z łóżka (z góry za nie dziękuję). Chwała za wynalazek radia w komórce! Miłego :)
Awatar użytkownika
muniiek
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 62
Rejestracja: marca 31, 2008, 7:20 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: JaRas » kwietnia 14, 2008, 9:35 pm

piast pisze:Na wszelki wypadek połączyłem się szybciej ,właśnie lecą ''kawiarenki''
ale ja czekam oczywiście na Livin"Blues chociaż wiem , że nie zabraknie innych ciekawych nagrań

No i hymn Festiwalu oczywiście, ale to po audycji Józefa :D :D
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Romka » kwietnia 14, 2008, 9:40 pm

Dobry wieczór :-)
Ja juz sobie czekam....
Awatar użytkownika
Romka
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5524
Rejestracja: lutego 6, 2006, 9:23 am

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Okolice Bluesa - Radio Centrum Kalisz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 360 gości