Treść Audycji - 04.02.08'

Obrazek "Okolice Bluesa" Andrzeja Jerzyka. Słuchajcie w każdy poniedziałek o 23:00! Radio Centrum Kalisz 106.4 - http://www.rc.fm

Moderator: mods

Treść Audycji - 04.02.08'

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » stycznia 29, 2008, 10:32 pm

04.02.08' poniedziałek godzina 23:00 Radio Centrum Kalisz (106.4) i Okolice Bluesa.

To będzie wieczór pełen dzwięków akustycznych i to bezpośrednio na żywo ze studia Radia Centrum!
Cieszę się bardzo, bo moje zaproszenie przyjął muzyk którego od lat jestem zdeklarowanym fanem i podziwiam za całą Jego twórczość.
To doskonała gitara, świetny śpiew i harmonijka, wyborne teksty. Przede wszystkim jednak, jest jednym z niewielu najbardziej prawdziwych Postaci naszej sceny.
Tak! To oczywiście PAWEŁ SZYMAŃSKI!!!
Myślę że będzie to spotkanie pełne wrażeń, pełene zawodowych nutek i pięknych opowieści i że spędzimy je wszyscy razem, w znakomitym nastroju!!!

Zapraszam do słuchania oraz rozmów na tej stronie podczas emisji programu. Telefon Radio Centrum Kalisz: 062/ 503 10 64.

Do usłyszenia w poniedziałek o 23:00!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Treść Audycji - 04.02.08'

Postautor: kora » stycznia 30, 2008, 10:24 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze: Przede wszystkim jednak, jest jednym z niewielu najbardziej prawdziwych Postaci naszej sceny.


Nie ukrywam,ze wyczekuję tej audycji :wink:
Nigdy na żywo nie słyszałam Pawła, nie było dane być mi na Jego koncercie.

Pozostaje mi jedynie obserwowanie Jego poczynań.
Bacznie przyglądam się co na stronie Pawła ( mam nadzieję,że Paweł się nie pogniewa,że mówię Mu na "Ty" :wink: ) się dzieje, a przyznam się, że nudno nie jest :D
On bardzo fajnie ilustruje swoje dokonania, jest przy tym bardzo skromny, co nie ukrywam ,dla mnie jest urzekające :D Ponadto podoba mi się Jego podejście do muzyki.

zacytuję pewien fragment wywiadu:

Cyt:
" (...) To jak w związku z tym podchodzisz do spuścizny afro-amerykańskiej muzyki? ( pyta Ryszard Glogier)

Blues jest dla mnie źródłem inspiracji a nie przedmiotem kultu. Pielęgnowanie tradycji zostawmy lepiej takim muzykom jak Taj Mahal, Corey Harris czy Guy Davis. To jest muzyka ICH przodków, nie moich. Dałem sobie spokój wykonywaniem standardów, bo czułem się
jak ksiądz odprawiający mszę po łacinie - nikt nic nie rozumie, ale wszyscy udają, że wiedzą o co chodzi. (...)'


Cały wywiad - tu
http://www.szymanski.blues.org.pl/index.php?m=32


Czyż z tego nie wyłania się obraz dojrzałego artysty?, bo Paweł artystą niewątpliwie jest. Komponuje, pisze teksty, nie chce być
kolejnym Skip'em James'em, czy Big Billem Broonzy'm.
W moim odczuciu, On wybrał trudniejszą drogę - bo bycie sobą w świecie, gdzie lepiej iść jest na łatwiznę jest bardzo trudne :roll:

Posłuchajcie jak On zawodowo gra na gitarze 8)

http://pl.youtube.com/watch?v=ou4kh_lRAlg

Kiedyś , gdzieś, nie wiem , prawdopodobnie na którejś audycji słyszałam jak Paweł gra na harmonijce..nie będę ukrywała,ze byłam pod wrażeniem 8) - a na mnie rzadko kiedy można zrobić wrażenie :twisted:

Ale się rozpisałam :shock: jeszcze ktoś sobie pomyśli,że reklamuję Naszego Pawełka he he, a ja Go nawet nie znam :? ale kocham akustycznego bluesa !!!!

A to jeszcze wkleję zdjęcie :D , bo Paweł oprócz tego,ze świetnie gra na gitarze, to jest całkiem przystojny :D

Obrazek

Gorzka, Gorzka :wink: :wink: Ty wiesz ...

A jeszcze zapomniałam 8) tutaj można sobie posłuchać muzyczki Pawła
http://www.szymanski.blues.org.pl/index.php?m=26

polecam lekturę strony P.Sz.
http://www.szymanski.blues.org.pl/

Ja mam mnóstwo pytań do Pawła, ale o tym później :D

Słuchajcie może ktoś był na koncercie Pawła ??
Może ktoś, coś napisze ? :D
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » stycznia 30, 2008, 10:46 pm

Pięknie napisane Kora! Tak! Paweł to prawdziwek. Mam nadzieję że w tej audycji pojawią się także takie Osoby, które nie znają Pawła twórczości!
Przeczytałem to wszystko z olbrzymią przyjemnościa!!! I przyznam Ci się, że jeszcze bardziej zapaliłem się do tego spotkania z Pawłem na antenie!
To już po raz drugi Paweł będzie gościem "Okolic Bluesa"

Pozdrawiam Kora i ściskaj Adasia w pasie!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: kora » stycznia 30, 2008, 10:51 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:To już po raz drugi Paweł będzie gościem "Okolic Bluesa"

!

AAAAAAAA to ja Pawła u Ciebie słyszałam :D

Wiesz, jak Paweł występował na Rawie Blues, to na tej samej scenie występował Junior Wells, innym razem Paul Lamb, ciekawe,czy Paweł ich poznał osobiście :roll: może tak 8) może coś nam opowie :wink: :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » stycznia 30, 2008, 11:09 pm

kora_ pisze:
Andrzej Jerzyk`e pisze:To już po raz drugi Paweł będzie gościem "Okolic Bluesa"

!

AAAAAAAA to ja Pawła u Ciebie słyszałam :D

Wiesz, jak Paweł występował na Rawie Blues, to na tej samej scenie występował Junior Wells, innym razem Paul Lamb, ciekawe,czy Paweł ich poznał osobiście :roll: może tak 8) może coś nam opowie :wink: :wink:


Mam nadzieję że Paweł wpdnie tutaj i uchyli nam rąbka tajemnicy!
Ja widziałem wiele koncertów Pawła. Zawsze byłem pod wielkim wrażeniem!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: 74yaro » stycznia 31, 2008, 1:25 pm

Nie słyszałem wcześniej jego muzyki, bo wolę gitarę klasyczną i gitarzystów z Hiszpanii czy Ameryki Południowej. Kora jednak swoim tekstem mnie zachęciła do posłuchania. Posłuchałem i czekam na poniedziałkową audycję, może zagra coś na żywo.
Awatar użytkownika
74yaro
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6386
Rejestracja: stycznia 10, 2008, 10:06 pm
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » stycznia 31, 2008, 5:52 pm

74yaro pisze:Nie słyszałem wcześniej jego muzyki, bo wolę gitarę klasyczną i gitarzystów z Hiszpanii czy Ameryki Południowej. Kora jednak swoim tekstem mnie zachęciła do posłuchania. Posłuchałem i czekam na poniedziałkową audycję, może zagra coś na żywo.


Kora świetnie to zrobiła! Yaro! Paweł na żywo grać będzie prawie całą godzinę! Zwróć proszę także uwagę na teksty. Zapewniam, że warto się zasłuchać!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Małgosia Koźmin » stycznia 31, 2008, 8:16 pm

Korcia jednak jestes moja siostra płynie w nas ta sama krew i to samo zamilowanie do bluesa akustycznego :D :D :D
Zreszta jak wiesz bo ci opowiadałam, kocham twórczosc Pawła Szymańskiego jest to dla mnie wielki artsysta ,wspaniały muzyk bardzo prawdziwa postać i wspaniały człowiek o wielkim sercu , już nie moge sie doczekac na ta audycje .
Oczywiscie wkleiłas KASIU z You Tube moj ulubiony kawałek "Otchłań egzystencjalnej pustki" kiedy słucham na żywo ten utwór to nawet sobie niewyobrazasz co ja wtedy czuje -odlot kompletny :D : :D :D
Awatar użytkownika
Małgosia Koźmin
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5387
Rejestracja: października 9, 2005, 7:37 pm
Lokalizacja: Koźmin WLKP

Postautor: Małgosia Koźmin » stycznia 31, 2008, 8:50 pm

może uda mi sie dołaczyć kilka fotek jeszcze
Awatar użytkownika
Małgosia Koźmin
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5387
Rejestracja: października 9, 2005, 7:37 pm
Lokalizacja: Koźmin WLKP

Postautor: Małgosia Koźmin » stycznia 31, 2008, 11:47 pm

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dfe ... b4750.html




nie umiem jeszcze wklejac zdjec na forum załapałam nauczyciela ale jeszcze nie pojęłam :D :D
Awatar użytkownika
Małgosia Koźmin
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5387
Rejestracja: października 9, 2005, 7:37 pm
Lokalizacja: Koźmin WLKP

Postautor: Adam Węgrzynowicz » stycznia 31, 2008, 11:53 pm

[URL=www.fotosik.pl]Obrazek[/URL
Ostatnio zmieniony lutego 4, 2008, 11:10 pm przez Adam Węgrzynowicz, łącznie zmieniany 2 razy
Adam Węgrzynowicz

Płyń w dół rzeki tej szerokiej
Płyń mój bluesie, płyń

Joanna Pilarska - Fan Klub
Awatar użytkownika
Adam Węgrzynowicz
Blues Foto Man
Blues Foto Man
 
Posty: 7728
Rejestracja: marca 25, 2007, 4:43 pm
Lokalizacja: BRALIN

Postautor: Małgosia Koźmin » stycznia 31, 2008, 11:57 pm

:D :D :D Adas ty jestes swietnym nauczycielem , ale ja kiepskim uczniem :cry: :cry: ale jest dobrze nauczyłam sie i moge wklejac teraz


Obrazek
Awatar użytkownika
Małgosia Koźmin
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5387
Rejestracja: października 9, 2005, 7:37 pm
Lokalizacja: Koźmin WLKP

Postautor: Adam Węgrzynowicz » lutego 1, 2008, 12:11 am

Małgosia Koźmin pisze::D :D :D Adas ty jestes swietnym nauczycielem , ale ja kiepskim uczniem :cry: :cry: ale jest dobrze nauczyłam sie i moge wklejac teraz


Obrazek

Siostrzyczko gratuluje
Adam Węgrzynowicz

Płyń w dół rzeki tej szerokiej
Płyń mój bluesie, płyń

Joanna Pilarska - Fan Klub
Awatar użytkownika
Adam Węgrzynowicz
Blues Foto Man
Blues Foto Man
 
Posty: 7728
Rejestracja: marca 25, 2007, 4:43 pm
Lokalizacja: BRALIN

Postautor: Małgosia Koźmin » lutego 1, 2008, 12:22 am

Obrazek
Awatar użytkownika
Małgosia Koźmin
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5387
Rejestracja: października 9, 2005, 7:37 pm
Lokalizacja: Koźmin WLKP

Postautor: Małgosia Koźmin » lutego 1, 2008, 12:33 am

i jeszcze jedno;


Obrazek
Awatar użytkownika
Małgosia Koźmin
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5387
Rejestracja: października 9, 2005, 7:37 pm
Lokalizacja: Koźmin WLKP

Postautor: Małgosia Koźmin » lutego 1, 2008, 10:30 am

Piękne prawda ...zdjecia
Paweł w pracy :D :D :D
Awatar użytkownika
Małgosia Koźmin
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5387
Rejestracja: października 9, 2005, 7:37 pm
Lokalizacja: Koźmin WLKP

Postautor: kora » lutego 1, 2008, 10:36 am

Małgosia Koźmin pisze:Korcia jednak jestes moja siostra płynie w nas ta sama krew i to samo zamilowanie do bluesa akustycznego :D


Małgoś, no wiesz ,My od pierwszego spojrzenia wiedziałyśmy,że to ta sama krew.Swój swojego pozna :wink:
Pozdrówka siostra 8)

Ale Ty ładnie tu sobie ze zdjęciami poczynasz, no no... :shock: :wink:


74yaro pisze:swoim tekstem mnie zachęciła do posłuchania. Posłuchałem i czekam na poniedziałkową audycję, może zagra coś na żywo.



Yaro , to miłe co piszesz :wink:
Może zadamy Pawłowi jakąś zagadkę he he :twisted:

___________

Wyczytałam u Pawła na stronie,że :

Cyt :

"Ostatnio nauczyłem się np. tremola językiem latającym na boki. Dotychczas myślałem, że język lata do przodu"

( P. pisze o tym z taką pasją, jakby odkrył punkt "G" u kobiety :D )

poczytajcie o tym tu
http://www.szymanski.blues.org.pl/index.php?m=32

Mnie ciekawi jak to wygląda, i jak to słychać , no i czy ten patent ma jakąś fachową nazwę? Może Paweł zagra nam minut kilka w tym stylu... :wink: :wink: :wink: - powiem szczerze,że strasznie chciałabym to usłyszeć


Andrzejku uprosisz Pawła ??? :wink: :wink: :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Treść Audycji - 04.02.08'

Postautor: Rafał Nitka Białek » lutego 1, 2008, 12:01 pm

...
Ostatnio zmieniony lipca 31, 2010, 8:08 pm przez Rafał Nitka Białek, łącznie zmieniany 1 raz
www.ftb.blues.org.pl/?mpageid=66

"Miła mowa pomnaża przyjaciół, a język uprzejmy pomnaża miłe pozdrowienia". (Syr 6)
Awatar użytkownika
Rafał Nitka Białek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3277
Rejestracja: października 20, 2004, 11:51 pm

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 1, 2008, 1:12 pm

kora_ pisze:
Małgosia Koźmin pisze:Korcia jednak jestes moja siostra płynie w nas ta sama krew i to samo zamilowanie do bluesa akustycznego :D


Małgoś, no wiesz ,My od pierwszego spojrzenia wiedziałyśmy,że to ta sama krew.Swój swojego pozna :wink:
Pozdrówka siostra 8)

Ale Ty ładnie tu sobie ze zdjęciami poczynasz, no no... :shock: :wink:


74yaro pisze:swoim tekstem mnie zachęciła do posłuchania. Posłuchałem i czekam na poniedziałkową audycję, może zagra coś na żywo.



Yaro , to miłe co piszesz :wink:
Może zadamy Pawłowi jakąś zagadkę he he :twisted:

___________

Wyczytałam u Pawła na stronie,że :

Cyt :

"Ostatnio nauczyłem się np. tremola językiem latającym na boki. Dotychczas myślałem, że język lata do przodu"

( P. pisze o tym z taką pasją, jakby odkrył punkt "G" u kobiety :D )

poczytajcie o tym tu
http://www.szymanski.blues.org.pl/index.php?m=32

Mnie ciekawi jak to wygląda, i jak to słychać , no i czy ten patent ma jakąś fachową nazwę? Może Paweł zagra nam minut kilka w tym stylu... :wink: :wink: :wink: - powiem szczerze,że strasznie chciałabym to usłyszeć


Andrzejku uprosisz Pawła ??? :wink: :wink: :wink:


Myślę że jak Paweł coś odkrył, to będzie chciał zaprezentować!
Ja muszę poprosić Pawła o jeden utwór, boje się jednak, że nie będzie chciał zagrać!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Treść Audycji - 04.02.08'

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 1, 2008, 1:13 pm

Rafał Nitka Białek pisze:
Andrzej Jerzyk`e pisze:Tak! To oczywiście PAWEŁ SZYMAŃSKI!!!


To dla mnie bardzo dobra wiadomość. Od dłuższego czasu czekałem na audycję z Jego udziałem.


Rafał! Byłeś kiedyś na koncercir Pawła ?
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: kora » lutego 1, 2008, 1:27 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:Myślę że jak Paweł coś odkrył, to będzie chciał zaprezentować!
Ja muszę poprosić Pawła o jeden utwór, boje się jednak, że nie będzie chciał zagrać!


My postaramy się go na forum uprosić..jeżeli nam to nie wyjdzie, to będziesz musiał zrobić tak ---> Obrazek


Mnie bardzo ciekawi jeszcze jedna sprawa o której Paweł mówi w wywiadzie, ale o tym za chwilę :D
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 1, 2008, 1:50 pm

kora_ pisze:
Andrzej Jerzyk`e pisze:Myślę że jak Paweł coś odkrył, to będzie chciał zaprezentować!
Ja muszę poprosić Pawła o jeden utwór, boje się jednak, że nie będzie chciał zagrać!


My postaramy się go na forum uprosić..jeżeli nam to nie wyjdzie, to będziesz musiał zrobić tak ---> Obrazek


Mnie bardzo ciekawi jeszcze jedna sprawa o której Paweł mówi w wywiadzie, ale o tym za chwilę :D


Widzę że życie i Rwórczość Pawła Szymańskiego, nie kryje przed Tobą żadnych tajemnic!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: kora » lutego 1, 2008, 2:09 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:Widzę że życie i Rwórczość Pawła Szymańskiego, nie kryje przed Tobą żadnych tajemnic!!!


nie ukrywam,że często jestem na Jego stronie.:D

Wiesz Andrzejku, Paweł poruszył bardzo ciekawe zjawisko.
W sumie każdy o tym wie, ale rzadko kto o tym mówi głośno

Cyt:

"Melodyka bluesa jest ściśle związana z językiem angloamerykańskim,
ośmielę się nawet powiedzieć, że to konkretne słowa prowokują śpiewaka
do tworzenia takiej, a nie innej melodii.

Wtłaczanie polskiego tekstu do oryginalnej melodii prowadzi do powstawania koszmarnych rymów",

które nazywam "zaimkowymi", czyli wersy kończą się na "już, mnie, się, tu".Może moje rymy są "częstochowskie", ale staram się unikać rymów"zaimkowych". W związku z powyższym uważam, że moja muzyczka jest tylko bluesopodobna,zaś przeciętny miłośnik SRV nie doszuka się w tym, co robię żadnych cech bluesa.
No trudno. Tak to jest, że chce się napisać blues, a wychodzi coś innego. "



Jednym słowem nie da się śpiewać amerykańskiego bluesa po polsku, bo jest to po prostu nie estetyczne
Czarni bluesmani mają swój język,często posługują się swoją regionalną gwarą ( czasami zwykły Amerykanin do końca nie wie o czym śpiewa, ten Czarny z Alabamy ..)
Kiedy Brytyjczycy oszaleli na punkcie muzyki Afroamerykanów, zrobili ten sam błąd, który często nasze zespoły powielają.Szybko jednak się otrząsnęli i zdali sobię sprawę,że nie mają szans na tworzenie bluesa brytyjskiego w stylu "murzyńskim"
Poszli swoją drogą i proszę jak wyszło Im to na dobre ...


Fajnie,że Paweł idzie swoją drogą.Blues akustyczny jest totalną niszą,tym bardziej szanuję Go za determinację i odwagę. Może dzięki takim ludziom, kiedyś za lat 50,100 w haśle "Blues" obok Bluesa chicagowskiego , detroickiego, luizjańskiego, piedmonckiego itd, itd. ...bluesa brytyjskiego powstanie blues polski.Trzeba tylko znaleść swoją drogę...

Wyobraźcie sobie "czarnego bluesmana" który biegle, podkreślam biegle, zna język polski. Ow Pan zakochuje się w folklorze Podhala. mówi:,że to jest to, co Go kręci i czemu się poświęci.
Opanowuje grę na kobzach tudzież innych góralskich instrumentach i zabiera się za granie i śpiewanie, zaczyna tak:
"Hanuśko, Hanuśko
Mos pierzyne chuzom
Wszyscy Ci wesela
W mięsopusty wrózom. "

Czy ma szansę to zaśpiewać? Czy nie popękamy ze śmiechu słuchając tego ?
To teraz możemy sobie jedynie wyobrazić jaki ubaw mają z nas Ci Czarni Bluesmani, kiedy Europejczycy biorą się za "czarny blues" :D :D
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Treść Audycji - 04.02.08'

Postautor: Rafał Nitka Białek » lutego 1, 2008, 3:04 pm

...
Ostatnio zmieniony lipca 31, 2010, 8:10 pm przez Rafał Nitka Białek, łącznie zmieniany 1 raz
www.ftb.blues.org.pl/?mpageid=66

"Miła mowa pomnaża przyjaciół, a język uprzejmy pomnaża miłe pozdrowienia". (Syr 6)
Awatar użytkownika
Rafał Nitka Białek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3277
Rejestracja: października 20, 2004, 11:51 pm

Re: Treść Audycji - 04.02.08'

Postautor: kora » lutego 1, 2008, 4:31 pm

Rafał Nitka Białek pisze:. Ponadto jawi mi się On jako osoba, która idzie pod prąd - nie promuje swojej osoby za wszelką cenę, potrafi odważnie wypowiadać swoje zdanie. Nie jest jednym z tych, którzy mogliby zajmować czołowe miejsca w ankietach - nie tylko dlatego, że para sie wykonywaniem muzyki akustycznej, ale przede wszystkim dlatego, że mu na tym nie zależy i temu nie "pomaga". Tacy ludzie zawsze będą skazani na bycie w cieniu, ale są za to autentyczni.
.


Też mam takie odczucia.

Ale to w sumie nasza wina,ze nie dostrzegamy czegoś "innego" a zachwycamy się wyświechtanymi na wszystkie sposoby coverami, czy marnej jakości standardami ...
z tego wynika,że my słuchacze , jesteśmy ignorantami :roll: i to My unicestwiamy indywidualne jednostki poprzez obojętność i brak akceptacji dla " innej " prawdziwej twórczości. :roll: :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: kora » lutego 1, 2008, 4:39 pm

Pamiętam swoje pierwsze spotkanie z bluesem akustycznym.
To było lat temu kilka.
Ktoś do mnie mówi - korcia, tobie, to się nie będzie podobało.To tylko facet z gitarą...

Wchodzę do lokalu, pustki przenikliwe... a na scenie On z gitarą...słucham, ciarki wszędzie po całym ciele mi biegają. Biorę stołek i idę pod scenę, siadam tuż przed muzykiem, patrzę prosto mu w twarz i słucham,słucham...i tak słucham do dziś
8)

Później ten muzyk, stał się moim kumplem,mówił mi,ze dobrze pamięta ten incydent kiedy jedyna kobitka na sali z odległości 1m wpatrywał się w niego jak zaczarowana. To był Marek Wojtowicz :wink:
Od tamtego czasu blues akustyczny na stałe zagościł w mojej duszy. :D

Ot, się rozgadałam :evil:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 1, 2008, 5:07 pm

kora_ pisze:Pamiętam swoje pierwsze spotkanie z bluesem akustycznym.
To było lat temu kilka.
Ktoś do mnie mówi - korcia, tobie, to się nie będzie podobało.To tylko facet z gitarą...

Wchodzę do lokalu, pustki przenikliwe... a na scenie On z gitarą...słucham, ciarki wszędzie po całym ciele mi biegają. Biorę stołek i idę pod scenę, siadam tuż przed muzykiem, patrzę prosto mu w twarz i słucham,słucham...i tak słucham do dziś
8)

Później ten muzyk, stał się moim kumplem,mówił mi,ze dobrze pamięta ten incydent kiedy jedyna kobitka na sali z odległości 1m wpatrywał się w niego jak zaczarowana. To był Marek Wojtowicz :wink:
Od tamtego czasu blues akustyczny na stałe zagościł w mojej duszy. :D

Ot, się rozgadałam :evil:


Ale za to jak pięknie!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Treść Audycji - 04.02.08'

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 1, 2008, 5:14 pm

Rafał Nitka Białek pisze:
Andrzej Jerzyk`e pisze:
Rafał Nitka Białek pisze:
Andrzej Jerzyk`e pisze:Tak! To oczywiście PAWEŁ SZYMAŃSKI!!!


To dla mnie bardzo dobra wiadomość. Od dłuższego czasu czekałem na audycję z Jego udziałem.


Rafał! Byłeś kiedyś na koncercir Pawła ?


Tak, miałem okazję usłyszeć i zobaczyć Pawła na żywo ponad 3 lata temu. Przyznam się, że byłem sceptycznie nastawiony do tego koncertu. Koncertu, który okazał się być dla mnie... bluesowym misterium. Tak, ów występ wywołał we mnie aż takie emocje. Zniknął wszelki sceptycyzm. Paweł oczarował mnie swoją osobą - sposobem prowadzenia koncertu, swoim spojrzeniem na rzeczywistość. To spojrzenie, które ma swoje odbicie w tekstach, zachowaniu Pawła wzbudza niekiedy kontrowersje. Jest to dla mnie zrozumiałe, bo przecież mój sceptycyzm musiał mieć gdzieś swoje źródło, ale nie zmienia faktu, że bardzo szanuję i cenię sobie jego twórczość (choć nie wszystko mi się w niej podoba). Ponadto jawi mi się On jako osoba, która idzie pod prąd - nie promuje swojej osoby za wszelką cenę, potrafi odważnie wypowiadać swoje zdanie. Nie jest jednym z tych, którzy mogliby zajmować czołowe miejsca w ankietach - nie tylko dlatego, że para sie wykonywaniem muzyki akustycznej, ale przede wszystkim dlatego, że mu na tym nie zależy i temu nie "pomaga". Tacy ludzie zawsze będą skazani na bycie w cieniu, ale są za to autentyczni.
A wracając do wspomnianego koncertu - wówczas w kilku utworach zagrał z Pawłem Tomek Kiersnowski. Zapewne pamiętając wspólny występ Tomka z Markiem Wojtowiczem jesteś sobie w stanie wyobrazić co musiało wyniknąć z połączenia ich talentów. Tomek grał wówczas akustycznie, w konwencji Sonny Terry'ego. Mam na taśmie fragmenty tego koncertu i mimo upływu czasu wciąż uważam, że był to wspaniały występ. Zresztą za słowa komentarza niech posłuży tu zdanie, które napisał po owym koncercie Tomek Kiersnowski: "Paweł Szymański - the real bluesman".


Znamienne to słowa. Oczywiście pamiętam dobrze koncert Tomka i Marka.
Tak! Paweł swoim występom nadać potrafi atmosferę wielkiego bluesowego święta, a w dodatku, przychodzi mu to z łatwością!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: kora » lutego 1, 2008, 5:26 pm

"Najprawdziwszy blues dla mnie,to blues akustyczny,bo nie upudrowany ani nie pomalowany tylko taki jak czyste drewno -autentyczny." :D

czyje to słowa?
ja znowu z zagadkami
:evil: :evil:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Adam Węgrzynowicz » lutego 1, 2008, 5:41 pm

kora_ pisze:"Najprawdziwszy blues dla mnie,to blues akustyczny,bo nie upudrowany ani nie pomalowany tylko taki jak czyste drewno -autentyczny." :D

czyje to słowa?
ja znowu z zagadkami
:evil: :evil:

coś mnie sie wydaje że to nie zakładka z zagadkami :) :) :wink: :twisted:
Adam Węgrzynowicz

Płyń w dół rzeki tej szerokiej
Płyń mój bluesie, płyń

Joanna Pilarska - Fan Klub
Awatar użytkownika
Adam Węgrzynowicz
Blues Foto Man
Blues Foto Man
 
Posty: 7728
Rejestracja: marca 25, 2007, 4:43 pm
Lokalizacja: BRALIN

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Okolice Bluesa - Radio Centrum Kalisz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 235 gości