Tre?? Audycji - 21.05.07'

Obrazek "Okolice Bluesa" Andrzeja Jerzyka. Słuchajcie w każdy poniedziałek o 23:00! Radio Centrum Kalisz 106.4 - http://www.rc.fm

Moderator: mods

Tre?? Audycji - 21.05.07'

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 15, 2007, 10:52 am

21.05.07' poniedzia?ek godzina 23:00 Radio Centrum Kalisz (106.4) i "Okolice Bluesa"

Ta audycja w ca?o?ci wype?niona b?dzie taktami dwunastoma w akustycznym zabarwieniu. Ciesz? si? bardzo, bo moje zaproszenie przyj??a Magda Piskorczyk a wraz z Magd? za mirofonami Radia Centrum, pojawi si? tak?e ze swoj? gitar? Dobro, Ola Siemieniuk.
Mam nadziej? ?e b?dzie to wiecz?r r??nobarwnych nastroj?w, a przede wszystkim, czeka nas muza na ?ywo bezpo?rednio ze studia Radia Centrum Kalisz.
Zapraszam do s?uchania oraz rozm?w na tej stronie podczas emisji programu.
Telefon Radio Centrum Kalisz: 062/ 503 10 64.

Do us?yszenia w poniedzia?ek 9 23:00!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: dzemek » maja 15, 2007, 7:06 pm

Oh...Magda ostatnio mnie wprost zadziwia, na Bluestracjach bawi?a si? z publiczno?ci?, Ola Siemieniuk r?wnie? smutna nie by?a, ciekawa gra na gitarce-te panie maj? urok :oops: :) Trzeba by kiedy? w Tygmoncie pos?ucha?, z tego co widzia?em w koncertach jest ich sporo w tym klubie, a w Warszawie co i raz bywam.Napewno melduj? si? na s?uchanie.Mi?a niespodzianka.
"Ja kocham bluesa, bo blues mnie rusza, blues mnie podnieca jak babska kieca" :)
Awatar użytkownika
dzemek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1639
Rejestracja: grudnia 20, 2006, 9:21 pm
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 15, 2007, 7:13 pm

Magda powiedzia?a mi, ?e specjalnie na ten wiecz?r, szykuje wyj?tkowy repertuar!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Selphie » maja 20, 2007, 9:31 pm

Podejrzewam, ?e je?li chodzi o nowy materia? Magdy to dostaniemy i pr?bk? d?wi?kow?, i opis s?owny (zapewne jedno i drugie w osobistym wykonaniu ;) ), wi?c o planach i aktualnym programie tak czy siak rozmowa b?dzie si? toczy?a.
Chcia?abym jednak, ?eby? Andrzeju poruszy? - nazwijmy to tak - spraw? j?zykow? tw?rczo?ci i odtw?rczo?ci Magdy. Jak wiemy, pojawia si? wiele zastrze?e? dotycz?cych tego, ?e Magda ?piewa bluesa tylko i wy??cznie po angielsku. Uwa?am, ?e ona sama potrafi wyt?umaczy? powody tych dzia?a? w przekonuj?cy i wiarygodny spos?b i dobrze by?oby, gdyby pytanie o nie pad?o w czasie jutrzejszej audycji ;)
Mam jeszcze dwa, moim zdaniem wdzi?czne, tematy:
-inspiracje pozabluesowe Magdy (muz. afryka?ska, latynoska, ba?ka?ska),
-wp?yw jaki wywiera jej muzyka na publiczno??, jej odczucia i wspomnienia z koncert?w 'nietypowych'( w spos?b, w jaki rozumie to s?owo typowy bluesfan), oraz plany zwi?zane z u?yciem tego wp?ywu.

A poza tym - chcia?bym si? dowiedzie? czego? nowego, zr?bcie to tak, ?ebym te? by?a zaskoczona :) :D


Pozdrawiam ca?? czw?rk?,kt?ra jutro pojawi si? przed 23 w studiu Radia Centrum, u?ciskajcie si? ode mnie nawzajem ;)
Katarzyna Joanna Czemplik ;>
Selphie



Dobra muzyka to przede wszystkim emocje
Radio AFERA
Awatar użytkownika
Selphie
blueslover
blueslover
 
Posty: 543
Rejestracja: lutego 3, 2006, 12:01 am
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Poznań

Postautor: Magda Piskorczyk » maja 20, 2007, 9:33 pm

Puk, puk...
Oj, onie?mielaj? te wszystkie wpisy mi?e, serdeczne i rado?ci pe?ne. Serdeczno?ci moc wszystkim Wam ?l?, pozdrawiam gor?co i do us?yszenia jutro! :)
Magda Piskorczyk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 11
Rejestracja: stycznia 29, 2007, 1:21 pm

Postautor: Irek Graff » maja 21, 2007, 1:44 pm

Magda Piskorczyk i Ola Siemieniuk zbli?aj? si?...

Obrazek

... narazie w Pary?u...
:)

fot. IG
-----------------------------------------------------

FOTOGRAFFIA - www.fotograffia.com
FOTOKURSOWNIA - www.fotokursownia.com

-----------------------------------------------------
Awatar użytkownika
Irek Graff
blueslover
blueslover
 
Posty: 788
Rejestracja: października 25, 2006, 10:28 am
Lokalizacja: Szmulki

Postautor: Irek Graff » maja 21, 2007, 6:15 pm

Niedawno si? zdarzy?o:

Bluestracje, Gala Blues TOP 2007 w Chorzowie,
Magda Piskorczyk z nagrod? dla Wokalistki Roku, 2007-04-28

Obrazek

fot. IG
-----------------------------------------------------

FOTOGRAFFIA - www.fotograffia.com
FOTOKURSOWNIA - www.fotokursownia.com

-----------------------------------------------------
Awatar użytkownika
Irek Graff
blueslover
blueslover
 
Posty: 788
Rejestracja: października 25, 2006, 10:28 am
Lokalizacja: Szmulki

Postautor: Irek Graff » maja 21, 2007, 8:29 pm

Czyli ju? mniej ni? 1,5 cychry do do audycji...
Magda i Ola coraz bli?ej...

Obrazek

fot. IG
-----------------------------------------------------

FOTOGRAFFIA - www.fotograffia.com
FOTOKURSOWNIA - www.fotokursownia.com

-----------------------------------------------------
Awatar użytkownika
Irek Graff
blueslover
blueslover
 
Posty: 788
Rejestracja: października 25, 2006, 10:28 am
Lokalizacja: Szmulki

Postautor: Irek Graff » maja 21, 2007, 8:48 pm

Cz??? I wspomnie? fotograficznych - Magda Piskorczyk i Ola Siemieniuk:

Rawa Blues, 2005-10-08:
Obrazek

Warszawa, WBN XVIII, 2005-10-14:
Obrazek

Warszawa, Helicon, 2006-05-09:
Obrazek
Obrazek

Warszawa, Pertutti, 2006-07-28:
Obrazek
Obrazek
fot. IG
-----------------------------------------------------

FOTOGRAFFIA - www.fotograffia.com
FOTOKURSOWNIA - www.fotokursownia.com

-----------------------------------------------------
Awatar użytkownika
Irek Graff
blueslover
blueslover
 
Posty: 788
Rejestracja: października 25, 2006, 10:28 am
Lokalizacja: Szmulki

Postautor: Irek Graff » maja 21, 2007, 9:14 pm

Wspomnie? fotograficznych cz??? II - Magda i Ola:

Ostr?w Wlkp., Jimiway Festiwal, 2006-11-04:
Obrazek
Obrazek

Francja, Festiwal Blues sur Seine, 2006-11-14,15,16
- 3 koncerty: sala koncertowa, dom opieki i gospel w ko?ciele:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
fot. IG
-----------------------------------------------------

FOTOGRAFFIA - www.fotograffia.com
FOTOKURSOWNIA - www.fotokursownia.com

-----------------------------------------------------
Awatar użytkownika
Irek Graff
blueslover
blueslover
 
Posty: 788
Rejestracja: października 25, 2006, 10:28 am
Lokalizacja: Szmulki

Postautor: Andrzej R. » maja 21, 2007, 9:47 pm

Witam wszystkich.
Obrazek
Obrazek

Polish Blues Session - Ostrzesz?w 2005
"Blues potęgą jest i basta" - A. Jerzyk
Awatar użytkownika
Andrzej R.
blueslover
blueslover
 
Posty: 624
Rejestracja: maja 16, 2004, 3:59 pm
Lokalizacja: Koźmin WLKP

Postautor: Irek Graff » maja 21, 2007, 9:49 pm

Ola z du?ym slajdem (szklanym, z?otawym w ?rodku...)

Obrazek

Magda z Tusi?:

Obrazek

i ukochanymi nowymi bucikami
Obrazek

fot. IG
Ostatnio zmieniony maja 21, 2007, 10:00 pm przez Irek Graff, łącznie zmieniany 2 razy
-----------------------------------------------------

FOTOGRAFFIA - www.fotograffia.com
FOTOKURSOWNIA - www.fotokursownia.com

-----------------------------------------------------
Awatar użytkownika
Irek Graff
blueslover
blueslover
 
Posty: 788
Rejestracja: października 25, 2006, 10:28 am
Lokalizacja: Szmulki

Postautor: Irek Graff » maja 21, 2007, 9:55 pm

Wwa, Tygmont, 2006-12-28:

Obrazek

Obrazek

Wwa, Tygmont, Wojciech Karolak, Magda i Ola, 2007-03-13 i 2007-04-11:
Obrazek

Rawa Mazowiecka, Gospel, Koncert spe?nionych marze? dla p. Krzysztofa Jarz?bskiego, 2007-05-11:

Obrazek

To tyle, pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony maja 21, 2007, 9:56 pm przez Irek Graff, łącznie zmieniany 1 raz
-----------------------------------------------------

FOTOGRAFFIA - www.fotograffia.com
FOTOKURSOWNIA - www.fotokursownia.com

-----------------------------------------------------
Awatar użytkownika
Irek Graff
blueslover
blueslover
 
Posty: 788
Rejestracja: października 25, 2006, 10:28 am
Lokalizacja: Szmulki

Witamy

Postautor: Tinkiminka » maja 21, 2007, 10:01 pm

:D :D :D Pozdrowienia serdeczne dla Magdusi i Oli i ciebie Andrzejku!!! Szkoda ?e nie wiedzia?am wcze?niej,?e jeste?cie w okolicy. Jeszcze raz dzi?kujemy cudowny koncert w Gostyniu i czekamy na Ostr?w!!!
Marek i Gosia
Wasi wielcy fani!!!!
Awatar użytkownika
Tinkiminka
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 12
Rejestracja: stycznia 19, 2005, 6:13 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: e m d ż i » maja 21, 2007, 10:09 pm

ma?e przypomnienie ... pozytywne bardzo :)
Obrazek

Magdo i Olu- pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
e m d ż i
Iskierka Przyjaźni
Iskierka Przyjaźni
 
Posty: 9844
Rejestracja: stycznia 13, 2006, 11:24 am

Postautor: e m d ż i » maja 21, 2007, 10:42 pm

Obrazek
Awatar użytkownika
e m d ż i
Iskierka Przyjaźni
Iskierka Przyjaźni
 
Posty: 9844
Rejestracja: stycznia 13, 2006, 11:24 am

Postautor: Magda Piskorczyk » maja 23, 2007, 12:54 pm

Kochani, dzi?kujemy z ca?ych naszych serce za te mega pozytywne emocje, posty i tyle ciep?a od Was bij?cego. To da?o si? odczu? w trakcie trwania audycji. Tak siedz? i czytam to wszystko i to naprawd? g??boko porusza. Bo nie do?c, ?e cz?owiek robi to co kocha, to jeszcze dostaje od ludzi tyle dobra... Eeeech. Nie b?d? si? rozpisywac, bo to tak jak z moim gadaniem. Jak tak, to siedz? cicho, a potem jak mnie co? najdzie, to mieli?cie tego przyk?ad. No, ale muzyka i ludzie to dwa fascynuj?ce tematy, nie da si? tego ukryc.

Niestety nie uda?o nam si? odpowiedziec na wszystie pytania, czy te? posty w trakcie trwania audycji. Teraz tak siedz? i staram si? dok?adnie przeczyta? to co nas powiedzieli?cie (niom, napisali?cie)... Wiem, ?e nie uda mi si? odpowiedzie? na wszystko, ale mam nadziej?, ?e je?li co? umknie mojej uwadze w odpowiedziach, nikogo tym nie ura??. A cz??ciowo te? odpowiem na privy, je?li pozwolicie...

Troszk? ustrukturalizowa?am odpowiedzi... W kolejno?ci pojawiaj?cych si? pyta? :)

Selphie:
[Ot??, Magdo, czy ?piewasz jakie? piosenki niebluesowe i nie po angielsku ?]
A owszem :) Ale nie wiem, czy tego nie m?wi?am w audycji... To si? powt?rz?. Na razie jest kilka utwor?w po malijsku (choc j?zykiem urz?dowym w Mali jest francuski ... :) Ale oczywi?cie spisuj? ze s?uchu, jako, ?e jeszcze afryka?skiego j?zyka nie pozna?am :) ) Jest to blues afryka?ski :), co? w stylu Ali Farka Toure... Wymieniam to nazwisko celowo, bo jest chyba najbardziej kojarzone. S? jeszcze utworki po turecku i serbsku. Tu mam ?atwiej, bo si?gam po s?owniki, t?umacz? i nawet wiem o czym ?piewam :)

[Czy przewidujesz wykorzysta? takie dzia?ania (o ile istniej? ;] ) r?wnie? na nadchodz?cych koncertach i p?ytach? ]
No my?l?, ?e jak nadarzy si? ku temu okazja i mnie co? najdzie to na pewno tak :)

Ma?gosia Ko?min:
[Widze ?e na zdjeciach Madzia u Ciebie Andrzeju nie jest w stroju koloru bia?ego ,czy to jest str?j Madziu tylko koncertowy taka biel?
Czy na codzie? tez chodzisz na bia?o?ju? kiedy mia?m cie o to zapytac?tak jakos mnie nasz?o dzis znowu z tym bia?ym kolorem ]

Bia?y kolor kocham, jest czysty, lekki ... I jak najbardziej, w "zwyk?e" :) :) dni te? ubieram si? na bia?o... Ale kocham te? kolory takie jak na zdj?ciach, zwariowane, szalone wr?cz ich po??czenia... My?l?, ?e gdybym mieszka?a w ciep?ym kraju, to biel dominowa?aby (bo pranie sch?oby szybciej :D ), ale okraszona by?aby mn?stwem kolorowych dodatk?w... Eeech, Ma?gosiu, chyba lepiej mi wyjdzie wyt?umaczenie Ci tego na ?ywo :)

Stanley:
[Fajnie si? trafi?y?cie obydwie :)]
Jak dla mnie, to przepi?kne m?c byc obok takiego Przyjaciela, jakim jest Olcia i z kt?rym mo?na i muzycznie i czysto ludzko si? uzupe?niac... Dlatego mog? ?mia?o rzec, ?e Pan B?g nie szcz?dzi mi dobroci. Oj, obficie mnie raczy pi?knem ludzi i ?wiata.


Wyspiarka:
[Magda prosz? o kawa?ek z Hair ))) na ?ywo, ze studia pleasssssse]
Ma?goniu, przepraszam, ?e nie wysz?o...Ale obiecuj?, ?e za?piewam w Mi?dzyzdrojach, je?li nie z zespo?e to na pewno acapella na uszko. A teraz tak tylko wirtualnie ... "I've got life mother..... I've got life sister..... I've got FREEDOM brother .... I've got good times maaaan. I've got crazy ways daughter ... I've got million dollar charm cousin..... I've got headakes and tooth akes and bad times too like you...."

Eric:
[Magdo czy szykujecie niespodzianke w postaci nowej plyty.]
A jak?e. Szykuj? p?yt? z zespo?em oczywi?cie :) Tzn. teraz pracuj? nad materia?em. Pomys? mam, jeno mie? czas w studio, dobrego realizatora, i ... wiadomo co (bo czas w studio to..). Przez to "wiadome" proces nagrywania i wydania p?yty zdecydowanie si? wyd?u?a. Przepraszam, ?e tak otwarcie, ale takie s? realia :)

[u]Gofer:[/u]
[powtarzam pytanie do was dziewczeta kiedy mozna was sobaczyci w rejonie kalisza]
A gdzie mo?na w Kaliszu zagrac? Je?li mo?esz poleci? mi jakie? miejsce, to my?l?, ?e Dominik ju? zadba o to, ?eby?my si? tam pojawili...

Hapszy
[Ca?y czas mam w pami?ci Wasz koncert z Poznania z Bartkiem ??czyckim i Jogim. Jest szansa, ?e zagracie jeszcze taki koncert? ]
Ch?ci s? ogromne. Nawet na ostatniej gali Blues Top wspominali?my Pozna?. My?l?, ?e szans nie brakuj?, jeno mo?e trzeba znale?c miejsca i zgrac nasze terminy (co jest chyba najtrudniejsze) p.s. te? pami?tam t? nasz? milu?k? marcow? tras? w zesz?ym roku :)

Micha? Or?owski:
[a kiedy Magda Piskorczyk odwiedzi Ma?opolsk?]
Chyba w lipcu. No, w sumie to na 99, 99 % :)

Wyspiarka:
[A z wierszy napisanych chyba ten nie umrze co nie ba? si? sta? prawd? lub sta? si? muzyk?....]
A tu tylko zacytowa?am, bo pi?kne

R??yk
[Dzi?kuje i zapraszam do Przemyla:)]
Mam nadziej?, ?e niebawem...

Jeszcze raz moc u?cisk?w i podzi?kowa? dla WAS KOCHANI !!!

p.s. A zaraz jeszcze podrzuc? ma?? niespodziewajk? :) Jak mi si? uda za??czyc... :)
Magda Piskorczyk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 11
Rejestracja: stycznia 29, 2007, 1:21 pm

Postautor: Ola Siemieniuk » maja 24, 2007, 10:07 am

W?a?nie przeczyta?am sobie jeszcze raz Wasze posty i tak mi si? mi?o zrobi?o, ?e zaraz tutaj norrrrrmalnie wielkimi literami napisz? - JESTE?CIE NIESAMOWICI DO KWADRATU! Serio! Magda po programie mi powiedzia?a, ?e czu?a si? jak w Przystanku Alaska w audycji "Chris o poranku". Pami?tacie to? Ja czu?am si? dok?adnie tak samo! Z tak? ciep?? atmosfer? w radiu nigdy si? nie spotka?am. Fajnie, ?e dobrze Wam si? s?ucha?o, nam si? bardzo dobrze gra?o, a to wszystko dzi?ki Andrzejowi, kt?ry jest radiowcem pe?n? g?b?, potrafi?cym prowadzi? rozmow? z wyczuciem i niewymuszon? uprzejmo?ci? oraz dzi?ki zawsze obecnemu realizatorowi Statesboro. Niestety nie uda?o mi si? wcze?niej zajrze? na forum, ?eby to napisa?, ale nareszczcie tu dotar?am i chcia?am (chcia?y?my) Wam jeszcze raz bardzo podzi?kowa? za obecno??.

Nie zd??y?am w radiu odpowiedzie? na pytanie: "Z kim chcia?yby?cie kiedy? zagra?, za?piewa? na scenie?", wi?c zrobi? to teraz.

Hmm, my?l?, ?e za?piewa? na scenie ze mn? nikt by si? nie odwa?y?, a tym bardziej ja :) Z pewno?ci? sko?czy?oby si? to koszmarami nocnymi zar?wno dla jednej jak i dla drugiej strony. A zagra?? Na razie spe?ni?y si? moje dwa marzenia - wyst?p z Bobem Brozmanem (i Magd? na Dobrofe?cie w Trnavie) oraz Romkiem Puchowskim (w studiu RDC). Od dawna marz? o zagraniu kilku utwor?w z ameryka?skim gitarzyst? Woodym Mannem, kt?ry robi taki klimat, ?e buty spadaj?. Mo?e jak to powiem publicznie, to si? szybciej spe?ni na przyk?ad dlatego, ?e Woody trafi na to forum i przeczyta to, co pisz? ;-)

Druga osoba to Rene Lacaille, kt?ry wyst?puje cz?sto z Bobem Brozmanem. Pochodzi z wyspy La Reunion znajduj?cej si? niedaleko Madagaskaru, gdzie graj? dwie odmiany muzyki, pi?knej i lekkiej - nazywaj? si? "sega" i "maloya", a do tego ?piewaj? po kreolsku. Co? fanastycznego.

Trzeci rozdzia? to Afryka. Po pierwsze chcia?abym tam w og?le pojecha? i na pewno z miejsca wystartowa?abym w kosmos po zagraniu z jakimlwiek muzykiem tam mieszkaj?cym i wychowanym. Skoro jednak ju? mam wybiera? :-) to bardzo mi si? podoba muzyka okolic Timbuktu (Mali) oraz Nigru, czyli obszar Sahary Zahodniej zamieszkiwany przez plemiona Tuareg?w. Stamt?d w?a?nie pochodzi zesp?? Tinariwen, kt?ry, je?li stanie si? jaki? cud, mo?e kiedy? spotkam.

Poza tym, chocia? to zupe?nie nieralne, chcia?abym zagra? chociaz przez minut? w kapeli Jamesa Browna i te? z jeden utw?r z Soundgarden. I chyba wystarczy - zawa? serca murowany.

Pozdrawiam wszystkich raz jeszcze i do us?yszenia oraz zobaczenia!
Ola Siemieniuk
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 3
Rejestracja: października 11, 2004, 3:38 pm
Lokalizacja: W-wa


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Okolice Bluesa - Radio Centrum Kalisz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 262 gości

cron