Tre?? Audycji - 07.05.07'

Obrazek "Okolice Bluesa" Andrzeja Jerzyka. Słuchajcie w każdy poniedziałek o 23:00! Radio Centrum Kalisz 106.4 - http://www.rc.fm

Moderator: mods

Tre?? Audycji - 07.05.07'

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 3, 2007, 11:19 am

07.05.07' poniedzia?ek godzina 23:00 Radio Centrum Kalisz (106.4) i "Okolice Bluesa".

Tym razem naprawd? nie wiem jakie d?wi?ki pop?yn? w eter. D?ugi czas namawia?em Sebastana G?rskiego, aby przyj?? moje zaproszenie i zagra? dla nas ze swoich ukochanych p?yt. No i prosz?, wreszcie si? uda?o. Ciesz? si? z tego ogromnie, ?e b?dzie naszym Go?ciem.
Sebastian G?rski kt?ry na naszym forum jawi si? nam jako "G?ri", to wsp??pracownik kwartalnika "Tw?j Blues". Tak?e i u nas pisuje recenzje p?yt i to w spos?b, ?e chce si? natychmiast si?gn?? po nie r?k?.
To w ko?cu druga Osoba kt?ra zarejestrowa?a si? 6-kwietnia 2004' na www.blues.com.pl i jest aktywna do dzisiaj.
Znaj?c gust Sebastiana, my?l? ?e czekaj? nas d?wi?ki ze znakiem jako?ci najwy?szej. Ja nie chcia?em wiedzie? jakie, bo sam licz? na mi?e niespodziewanki. Oczywi?cie mo?emy zabawi? si? w zgadywank? i tu zak?adam si? o kr?conego b?czka, ?e nie ob?dzie si? bez "Blues Traveler".

Zapraszam do s?uchania, oraz rozm?w na tej stronie podczas emisji programu. Telefon Radio Centrum Kalisz: 062/ 503 10 64.

Do us?yszenia w poniedzia?ek 0 23:00!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Tre?? Audycji - 07.05.07'

Postautor: Góri » maja 3, 2007, 1:37 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:07.05.07' poniedzia?ek godzina 23:00 Radio Centrum Kalisz (106.4) i "Okolice Bluesa".

Tym razem naprawd? nie wiem jakie d?wi?ki pop?yn? w eter. D?ugi czas namawia?em Sebastana G?rskiego, aby przyj?? moje zaproszenie i zagra? dla nas ze swoich ukochanych p?yt. No i prosz?, wreszcie si? uda?o. Ciesz? si? z tego ogromnie, ?e b?dzie naszym Go?ciem.
Sebastian G?rski kt?ry na naszym forum jawi si? nam jako "G?ri", to wsp??pracownik kwartalnika "Tw?j Blues". Tak?e i u nas pisuje recenzje p?yt i to w spos?b, ?e chce si? natychmiast si?gn?? po nie r?k?.
To w ko?cu druga Osoba kt?ra zarejestrowa?a si? 6-kwietnia 2004' na www.blues.com.pl i jest aktywna do dzisiaj.
Znaj?c gust Sebastiana, my?l? ?e czekaj? nas d?wi?ki ze znakiem jako?ci najwy?szej. Ja nie chcia?em wiedzie? jakie, bo sam licz? na mi?e niespodziewanki. Oczywi?cie mo?emy zabawi? si? w zgadywank? i tu zak?adam si? o kr?conego b?czka, ?e nie ob?dzie si? bez "Blues Traveler".

Zapraszam do s?uchania, oraz rozm?w na tej stronie podczas emisji programu. Telefon Radio Centrum Kalisz: 062/ 503 10 64.

Do us?yszenia w poniedzia?ek 0 23:00!!!

Niezmiernie mi mi?o, ?e red. Andrzej Jerzyk zaprosi? mnie do udzia?u w swojej audycji. Jednocze?nie nie kryj? swoich obaw, bo zdecydowanie lepiej czuj? si? w s?owie pisanym, ni? m?wionym, o czym wielokrotnie informowa?em wy?ej wymienionego. Zdaj? sobie spraw?, ?e nie ?atwo trafi? z muzyk? w Wasze wyrobione gusta, tym niemniej postaram si? zbytnio nie obni?y? poziomu audycji, kt?ra ju? przecie? od 15 lat regularnie go?ci w naszych domach. Przyzna? si? musz?, ?e do ko?ca nie wiem jeszcze, z jakimi p?ytami pojawimy si? w najbli?szy poniedzia?ek w studiu Radia Centrum. Czy b?dzie to muzyka czarnych, czy bia?ych artyst?w, klasyczna ju?, a mo?e ca?kiem jeszcze nowa, polska, czy te? zagraniczna, postanowione zostanie pewnikiem niedzielnym wieczorem.
Do us?yszenia zatem w poniedzia?ek, 7 maja ok. godz. 23 na 106,4 FM oraz za po?rednictwem internetu!

Sebastian G?rski
Awatar użytkownika
Góri
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 874
Rejestracja: kwietnia 6, 2004, 8:19 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

W temacie

Postautor: Góri » maja 6, 2007, 12:05 pm

Nie?atwo wybra? tylko te 5-6 p?yt, a z nich 1-2 utwory, kt?re wpisane zosta? przecie? musz? w konwencj? godzinnej radiowej audycji. Kiedy jaki? czas temu Andrzej Jerzyk ponowi? zaproszenie do udzia?u w programie, my?la?em o innych p?ytach innych wykonawc?w. Dzisiejszy m?j wyb?r tylko w jednym wypadku pokrywa si? z tamtym sprzed kilku miesi?cy. Decyzja – cho? nie wiem, czy ostateczna – zosta?a podj?ta. Pos?uchamy muzyki, do kt?rej ch?tnie wracam, wykonawc?w, kt?rzy s? mi szczeg?lnie bliscy, a w dw?ch przypadkach kr??k?w, kt?re zachwyci?y w ostatnim czasie.


Pozdrawiam!

Sebastian G?rski
Awatar użytkownika
Góri
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 874
Rejestracja: kwietnia 6, 2004, 8:19 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: W temacie

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 6, 2007, 11:52 pm

G?ri pisze:Nie?atwo wybra? tylko te 5-6 p?yt, a z nich 1-2 utwory, kt?re wpisane zosta? przecie? musz? w konwencj? godzinnej radiowej audycji. Kiedy jaki? czas temu Andrzej Jerzyk ponowi? zaproszenie do udzia?u w programie, my?la?em o innych p?ytach innych wykonawc?w. Dzisiejszy m?j wyb?r tylko w jednym wypadku pokrywa si? z tamtym sprzed kilku miesi?cy. Decyzja – cho? nie wiem, czy ostateczna – zosta?a podj?ta. Pos?uchamy muzyki, do kt?rej ch?tnie wracam, wykonawc?w, kt?rzy s? mi szczeg?lnie bliscy, a w dw?ch przypadkach kr??k?w, kt?re zachwyci?y w ostatnim czasie.



Pozdrawiam!

Sebastian G?rski


No w?asnie! Bo to dok?adnie tak jest. Przygotowujesz program, a tu? przed audycj? przychodz? w?tpliwo?ci i chcia?oby si? zmienia?. Ju? nie raz bywa?o ?e np. posz?y inne utwory, zmieniane podczas emisji.
Ale to jest moment chwili a tak?e reakcji na d?wi?ki Radios?uchaczy i Internaut?w.
Zdarza si? cz?sto, ?e zadzwoni? s?uchacze i m?wi?: "panie Andrzeju mo?e dzi? tak spokojnie, delikatnie, bo mam taki nastr?j" w tym samym czasie czytam na forum: "?wietnie, dzi? b?dzie ostra jazda".
No i jak tu zrobi?, ?eby wilk by? syty, a owca pojecha?a na ryby. Trzeba wtedy budowa? nastr?j w taki spos?b, aby ka?dy znalaz? co? dla siebie. Cz?sto w?a?nie rozmawiali?my o tym z Paw?em i Jankiem.
Gusty s?uchaczy s? bardzo zr??nicowane. Je?eli nie gra si? muzy og?lnie znanej i dost?pnej, trudno jest aby za pierwszym ods?uchaniem, p?yta czy poszczeg?lne kawa?ki robi?y natychmiast furor?. Bardzo cz?sto otrzymuj? prywatn? korespondencj?, ?e dany album czy wybrane utwory s? rewelacyjne i jak kupi? dan? p?yt?. Ale zawsze dzieje si? tak dopiero po d?ugim czasie i ponownym ods?uchaniu audycji. Nagle przychodzi przebudzenie. Ale to jest te? dla nas wielka nagroda jak kto? zadzwoni lub napisze ?e ma ju? w swoich zbiorach okre?lon? p?yt
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: W temacie

Postautor: Tami » maja 7, 2007, 11:24 am

Andrzej Jerzyk`e pisze: Ale zawsze dzieje si? tak dopiero po d?ugim czasie i ponownym ods?uchaniu audycji.


U mnie z tym "trafianiem"jest troch? inaczej.
To jest tak, jak z mi?o?ci? od pierwszego wejrzenia.....w?a?nie te utwory, kt?re pora?aj? mnie od razu, od pierwszego us?yszenia /a cz?sto to si? zdarza/ zazwyczaj pozostaj? tymi najukocha?szymi na zawsze
Serce si? nigdy nie myli.....wie du?o lepiej od rozumu, co jest dla nas najlepsze.
Bywa te?, ?e tak jak Pan m?wi, nale?y pos?uchac wielokrotnie, aby odkrywa? kolejne walory, rozsmakowac si?.....ale to ju? zazwyczaj jest bardziej stonowana sympatia....wiemy ?e dobre, wiemy ?e pi?kne i warte uwagi.....jednak si?a ra?enia du?o mniejsza ni? tego gromu z jasnego nieba
Ale wiadomo...ka?dy reaguje inaczej :D
Tami
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 10905
Rejestracja: października 23, 2006, 10:35 am

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 7, 2007, 2:44 pm

Tami! Oczywi?cie ?e s? kompozycje kt?re przeszywaj? nas na wylot i tak ju? zostaje. Ale to nie dzieje si? dzie? w dzie?. Ja te? mam cz?sto takie uczucie i przyznaj? Ci absolutnie racj?. By?o tak kiedy? z p?yt? ?w. Franciszka z Baltimore. Po?yczy?em czarny winylowy longplay i zauroczy?y mnie dwa kawa?ki. I tylko te w?a?nie nagra?em. B?d?c u tego kolegi po raz kolejny, s?ucha? w?a?nie Franciszka i szybko po?yczy?em p?yt? jeszcze raz. Tym razem, nagra?em j? w ca?o?ci. A z ka?dym kolejnym ods?uchaniem, utwierdza?em si? w pewno?ci, ?e dwa pierwsze kawa?ki nagrane kiedy?, teraz wobec ca?ego albumu, s? najs?abszymi. Po prostu ka?dego kr??ka staram si? s?ucha? kilkakrotnie, ?eby nie pomin?? pi?knych nutek, kt?re gdzie? tam s? jeszcze ukryte. W roku 94 chyba, po raz pierwszy zagra?em z debiutanckiej sztuki Dave Matthews Band. By?em zachwycony tym wydawnictwem i naprawd? po?wieci?em w?wczas w audycji wiele oprawy s?ownej, a przede wszystkim, zagra?em bardzo szerokie fragmenty tej?e p?yty. Tym bardziej ?e go?cinnie gra? tam te? John Popper. Wyobra? sobie, ?e poza jednym s?uchaczem z Kalisza, przesz?a zupe?nie bez echa. Dzi? jest to przecie? nie do pomy?lenia. Ale to dlatego, ?e Dave ma ju? swoj? pozycj? w ?wiecie. I z ca?? pewno?ci? s?uchaj?c Jego nowej p?yty, zrobisz to z wielk? uwag? i bezgranicznym zas?uchaniem. Natomiast kiedy b?d? prezentowa? Kapel? kt?r? masz okazj? s?ucha? po raz pierwszy, Twoje zainteresowanie nie b?dzie tak wielkie. Tak mi si? przynajmniej wydaje... Czy mam racj?, nie wiem. Ja tak to w?a?nie czuj?, bo wiem po sobie.
Ale mam nadziej? Tami, ?e wyb?r G?riego dzisiejszego wieczoru, przypadnie Ci do gustu
Ostatnio zmieniony maja 7, 2007, 3:01 pm przez Andrzej Jerzyk`e, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Tami » maja 7, 2007, 5:19 pm

No, musz? powiedzie? Panie Andrzeju, ?e chyba ze mn? jest troch? inaczej.
Moje zainteresowanie czy uwaga, tak naprawd? zale?? tylko i wy??cznie od d?wi?k?w kt?re s?ysz?....to czy zesp?? jest uznany na ?wiecie czy dopiero debiutuje, prawd? m?wi?c nie ma to dla mnie znaczenia.
A bywa te? niezwykle cz?sto, ?e to , co dla innych dobrze znajome, dla mnie jest nowo?ci?.Pami?ta Pan spraw? ze Stanem Webbem?
Jak si? okaza?o p??niej , to klasyka, dla mnie by? kim? zupe?nie obcym.....mimo to, ten charakterystyczny g?os tak g??boko zapad? mi w serce, nie dawa? spokoju.....a przecie? s?ysza?am Go tylko jeden jedyny raz.
Ale ?eby nie by?o.... :D ja r?wniez uwazam ?e p?yty nale?y s?ucha? wielokrotnie ?eby pozna? i wychwyci? wszystko co warte uwagi....sama zreszta tak robi? :wink:
Tyle ?e , tak jak pisa?am wcze?niej....to co naprawd? jest Muzyk? mojej duszy, spo?r?d tysi?ca d?wi?k?w wychwyc? natychmiast.....i zakoduj? na zawsze.
Pozdrawiam serdecznie :D
Tami
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 10905
Rejestracja: października 23, 2006, 10:35 am

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 7, 2007, 6:25 pm

Tami! I tym samym przypomnia?a? mi ?e wieki ca?e nie gosci? u nas Stan Webb, poza oczywi?cie kosmicznym wykonaniem: "I'd Rather Go Blind" i nie mniej pi?knym, a mo?e jeszcze bardziej zjawiskowym utworem: "Sweetest Little Thing"
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Tami » maja 7, 2007, 6:55 pm

Koniecznie trzeba to zaniedbanie naprawi? ! :lol: :lol: :wink:

Ten z pozoru niedba?y, od niechcenia.....jakby to Pawe? powiedzia?...."niby krzyk a ?piew", robi na mnie ogromne wrazenie, porusza najczulsze struny...ale co robi?, takie ju? ze mnie dziwad?o :wink:
Tami
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 10905
Rejestracja: października 23, 2006, 10:35 am

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 7, 2007, 7:00 pm

Tami pisze:Koniecznie trzeba to zaniedbanie naprawi? ! :lol: :lol: :wink:

Ten z pozoru niedba?y, od niechcenia.....jakby to Pawe? powiedzia?...."niby krzyk a ?piew", robi na mnie ogromne wrazenie, porusza najczulsze struny...ale co robi?, takie ju? ze mnie dziwad?o :wink:


Tak, tak! Lata temu Pawe? w mojej audycji powiedzia? kiedy?, ?e takie utwory powinny by? sprzedawane w aptekach. W?wczas jak pami?tam m?wili?my z Paw?em o "Lynyrd Skynyrd" i chyba chodzi?o o "Free Bird".
No i tak w?a?nie by? powinno...
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej R. » maja 7, 2007, 10:10 pm

ciesz? si? tym ?e mia?em okazj? pozna? Ma?gosi? osobi?cie, ale za to strata jest dla mnie jeszcze wi?ksza.
Obrazek
Rawa Blues 2005
Ostatnio zmieniony maja 7, 2007, 10:13 pm przez Andrzej R., łącznie zmieniany 1 raz
"Blues potęgą jest i basta" - A. Jerzyk
Awatar użytkownika
Andrzej R.
blueslover
blueslover
 
Posty: 624
Rejestracja: maja 16, 2004, 3:59 pm
Lokalizacja: Koźmin WLKP

Postautor: Kolin » maja 7, 2007, 10:56 pm

No prosze Sebastianie co za niespodzianka. A ja od kilku dni mam znow w odtwarzczy p?yte "Kind of Blue" Milesa. Mam nadzieje, ?e najwi?kszy fan Milesa jakiego dane jest mi znac - Jan Cegie?ka to s?yszy :)

Pozdrawiam i wiecej takiego jazz-bluesa :)
"Bo przeciez jazz nie zna litosci"

Jan Cegielka
Kolin
blueslover
blueslover
 
Posty: 695
Rejestracja: września 19, 2006, 4:39 pm

Postautor: Góri » maja 7, 2007, 11:56 pm

Raz jeszcze chcia?bym podzi?kowa? Andrzejowi Jerzykowi za zaproszenie do audycji, Markowi za wsparcie i Wam, ?e byli?cie,

dobranoc!
Awatar użytkownika
Góri
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 874
Rejestracja: kwietnia 6, 2004, 8:19 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 7, 2007, 11:59 pm

G?ri pisze:Raz jeszcze chcia?bym podzi?kowa? Andrzejowi Jerzykowi za zaproszenie do audycji, Markowi za wsparcie i Wam, ?e byli?cie,

dobranoc!


Audycja jest ju? do pobrania na stronie: http://www.blues.com.pl/okolicebluesa/download.php

Dzi?ki Wszystkim!!! Dzi?ki G?ri!!!

Dobrej Nocy!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Okolice Bluesa - Radio Centrum Kalisz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 229 gości