Tre?? Audycji - 16.04.07'

Obrazek "Okolice Bluesa" Andrzeja Jerzyka. Słuchajcie w każdy poniedziałek o 23:00! Radio Centrum Kalisz 106.4 - http://www.rc.fm

Moderator: mods

Tre?? Audycji - 16.04.07'

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 10, 2007, 8:03 pm

16.04.07' poniedzia?ek godzina 23:00 Radio Centrum Kalisz (106.4) i "Okolice Bluesa".

Czeka nas bardzo szczeg?lny i ciekawy wiecz?r. Naszym go?ciem specjalnym b?dzie wokalista, kompozytor, aran?er, tw?rca wielu wspania?ych zespo??w blues-rockowych i rockowych, Roman "Pazur" Wojciechowski. Czekaja nas wspania?e opowie?ci, a mi?dzy innymi, pos?uchamy tak?e nie publikowanych nigdzie utwor?w, w tym fragment?w nie wydanej nigdy p?yty, kt?r? Roman nagra? wraz z Darkiem Kozakiewiczem w roku 94. Mam te? nadziej?, ?e "Pazur" we?mie w r?ce pud?o i za?piewa dla nas na ?ywo bezpo?rednio ze studia.

Zapraszam do s?uchania oraz rozm?w na tej stronie podczas emisji programu.
Telefon Radio Centrum Kalisz: 062/ 503 10 64.

Do us?yszenia w poniedzia?ek o 23:00!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 10, 2007, 8:37 pm

Wiem ?e w?r?d tej najm?odszej cz??ci s?uchaczy Okolic Bluesa, s? i tacy kt?rzy nie znaj? tw?rczo?ci Romana "Pazura" Wojciechowskiego, dlatego umieszczam do ods?uchania jeden z moich najbardziej ulubionych kawa?k?w "Pazura".

BLUES LAZY LOVER mp3 - Roman "Pazur" Wojciechowski & DDD
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 11, 2007, 11:40 am

Po trzech, czterech ods?uchaniach, "Blues Lazy Lover" bardzo zachodzi w g?ow?.
Wyobra? sobie ?e chyba w roku 90 lub 92 Roman wraz z "DDD" wzi?li udzia? w Mi?dzynarodowym Festiwalu w Sopocie. Tym w?a?nie komercyjnym!
Utw?r kt?ry tam wykonali, to w?a?nie "Blues Lazy Lover". Krytyka by?a zachwycona. Wszyscy twierdzili ?e wygraj? ten Festiwal, jednak zaj?li drugie miejsce. Ale jak si? p??niej okaza?o, chodzi?o o wzgl?dy polityczne. Roman wyst?pi? w?wczas w swoim meloniku i wbrew scenariuszowi i Re?yserowi Festiwalu, ?piewaj?c, wszed? w publiczno??. Moim zdaniem "Blues Lazy Lover", to kawa? zawodowych d?wi?k?w!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: jordan.r » kwietnia 11, 2007, 1:55 pm

To stary PAZUR ju? jest. Kiedy on to zacz?? gra? w 65? Ostry, a jednak delikatny zauwa?y?e?(Us?ysza?e?) Endi ,?e tam dzwi?k P?onie? Raz przygasa a raz hajcuje si?,?e a? hej. No mo?e by? ciekawie.
Kiedy wyobrażam sobie słowa
Zawsze słyszę dźwięk
I nigdy nie wiem czy to już…
Nawoływanie aniołów nie ustaje.
Lęgną się w moich uszach
w nieustającym akcencie obrazu…

http://jordanmagusrzepka-live.blog.onet.pl/
Awatar użytkownika
jordan.r
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 20
Rejestracja: kwietnia 9, 2007, 8:40 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postautor: margo » kwietnia 11, 2007, 3:57 pm

czy stary? ja bym raczej powiedzia?a dojrza?y!
Mia?am niew?tpliwy zaszczyt pos?ucha? Pana Romana na ?ywo i to w miejscu tak magicznym jak Le?nicz?wka i mog? stwierdzi? tylko jedno. By? to cudowny wiecz?r, jeden z tych, kt?re zapadaj? g??boko w pami?? i serce a jednak ?yczy?abym sobie takich wra?e? wi?cej. Ka?da z nutek wzbudza?a egzaltacj? a g?os? a wokaliza? Majstersztyk najwy?szy!
Małgorzata teraz Jastrzębska
Awatar użytkownika
margo
Child In Time
Child In Time
 
Posty: 3814
Rejestracja: lipca 6, 2005, 10:11 am

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 11, 2007, 8:21 pm

"Pazur" to wulkan energii. Ciesz? si? ?e przyj?? moje zaproszenie. To dla mnie wielki zaszczyt! Tylko taka audycja, powinna trwa? minimum 5 godzin, ?eby przeby? przez te wszystkie lata bluesa i rocka w kt?rych czynnie uczestniczy? i uczestniczy Roman. Zawsze mia? niezwyk?? zdolno?? gromadzenia wok?? siebie wspania?ych muzyk?w. Przecie? grupa "Meteory" kt?ra pierwsze spotkanie wyznaczy?a sobie 42 lata temu, to obok 'Polan", pionierzy bluesa w naszym Kraju!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Jimmy » kwietnia 11, 2007, 8:54 pm

Romana mia?em okazj? spotka? zar?wno jako charyzmatycznego wokalist? zapalaj?cego dusze s?uchaczy w Le?nicz?wce, jak i jako Pana Dyrektora Artystycznego najbardziej bluesowego festiwalu na wybrze?u :)
Dok?adnie pami?tam zjazd mojej szcz?ki w Lesie :)

Ja my?l?, ?e opr?cz wspania?ych bluesowych temat?w warto troszk? i po?artowa? w poniedzia?kowej audycji.... mo?e "Rajstopy":twisted:
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 11, 2007, 11:03 pm

To by?o chyba w roku '70. Pazur z zespo?em grali jak zawsze w weekend potupajk? w klubie "?ak". To gdzie? na pograniczu Mys?owic a Sosnowca. Kiedy sko?czyli drugi set, podszed? do Romka Apostolis i zapyta? czy m?g?by z kumplami zagra? sobie w przerwie mi?dzy setami, kiedy ludzie wychodz? si? przewietrzy?. Pazur zna? tylko Lakisa. Oczywi?cie otwarty na dzwi?ki powiedzia?: "Nie ma sprawy. W?a?cie na scen?"
No i weszli: Skrzek, Piotrowski i Anthimos!!!
Roman wspomina: " My te? wyszli?my ?eby si? przewietrzy?. W?a?ciwie klub by? pusty. Nagle pop?yn??a taka muza, ?e wszyscy ruszyli do ?rodka i ze zdumieniem i w skupieniu z opuszczonymi szcz?kami, s?uchali i przygl?dali si? temu, co wyczynia si? na scenie"
Tak w?a?nie wygl?da?o pierwsze spotkanie Romana "Pazura" Wojciechowskiego z Orkiestr? SBB!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Wyspiarka » kwietnia 12, 2007, 7:45 am

Andrzej Jerzyk`e pisze:Po trzech, czterech ods?uchaniach, "Blues Lazy Lover" bardzo zachodzi w g?ow?.
Wyobra? sobie ?e chyba w roku 90 lub 92 Roman wraz z "DDD" wzi?li udzia? w Mi?dzynarodowym Festiwalu w Sopocie. Tym w?a?nie komercyjnym!
Utw?r kt?ry tam wykonali, to w?a?nie "Blues Lazy Lover". Krytyka by?a zachwycona. Wszyscy twierdzili ?e wygraj? ten Festiwal, jednak zaj?li drugie miejsce. Ale jak si? p??niej okaza?o, chodzi?o o wzgl?dy polityczne. Roman wyst?pi? w?wczas w swoim meloniku i wbrew scenariuszowi i Re?yserowi Festiwalu, ?piewaj?c, wszed? w publiczno??. Moim zdaniem "Blues Lazy Lover", to kawa? zawodowych d?wi?k?w!!!


:) :) :)
Pazur to wyj?tkowa posta?!
DDD -Du?o Dobrych D?wiek?w
ja bym to zmieni?a - BBD
bardzo du?o, bardzo dobrych d?wiek?w ;)
On jest niesamowity pod ka?dym wzgl?dem
a Rajstopy, jak sobie dobrze przypominam, napisa? w sekundzie na ma?ej kartce, kiedy by? u nas w domu... to by?y czasy :)
Moja c?rka Ania m?wi o Nim PAN PAZUR :)
nigdy inaczej!
:D
Kiedy? jak Pazur przyjecha? do nas do ?winouj?cia, poszli?my wieczorem do klubu, na piwo... gra?a tam lokalna kapela.
Nam?wili?my Pazura by.... za?piewa?
Da? si? nam?wi?!
I by? rewelacj? wieczoru... szkoda, ?e nie widzieli?cie wtedy zamar?ej twarzy Andrzeja Smolika!... Jemu szcz?ka opad?a.
ehhhh
historia :)
Nie wycinaj drzew, i ty możesz zostać partyzantem!
Awatar użytkownika
Wyspiarka
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 81
Rejestracja: lipca 26, 2006, 7:13 am
Lokalizacja: Świnoujście-Międzyzdroje

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 12, 2007, 9:41 am

Pami?tam kiedy? koncert w Krotoszynie. By?y to chyba "Czarne Komety Z Po?udnia" W ka?dym razie na scenie by? oczywi?cie Pazur, Jurek Kawalec, Krzy? G?uch, Andrzej Ryszka, Andrzej Urny. Koncert by? otwarty na rynku. Nie by?o wi?c tylko publiczno?ci blues-rockowej, ale zgromadzi? si? tam w?wczas chyba ca?y Krotoszyn. Ch?opcy ruszyli ze standardami, ale z tak? energi? kt?ra udzieli?a si? ca?ej publiczno?ci. Nigdy wcze?niej nie widzia?em tak ?ywo reaguj?cej publiczno?ci, publiczno?ci przeicie? w 90% przypadkowej (w?wczas disco polo by?o wszechobecne). Przy "All Right Now" temperatura na widowni osi?gn??a stan absolutnego wrzenia. Wtedy Roman pi?knie oprawi? s?owami Jamesa Browna i za?piewa? "It's Men's World". S?ysza?em Pazura kiedy ?piewa to arcydzie?o kilka razy, ale wtedy powia?o magi?. Wydawa?o si? ?e uczestniczymy w czym? bardzo wa?nym. Kiedy sko?czy?, ca?y rynek krzycza? pzez kilka minut ...Dzi?kujemy, Dzi?kujemy... Nie zapomn? tej wersji do ko?ca ?ycia...
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Michał » kwietnia 16, 2007, 8:48 am

to b?dzie materia? Ich autorstwa, czy standardy w ich aran?acji,

Dobrze ?e audycje s? nagrywane, zawsze mo?na ods?ucha? j? p??niej. A Kozakiewicz gra? chce z Tadeuszem Nalep? jeszcze chyba z Breakoutem, p??niej Perfect, lubi? tego gitarzyst?, jest znakomity. A nie wiem czy Pan pami?ta p?yt? Mietka Jureckiego 12 sprawiedliwych (czy inna nazwa, ale bardzo podobna) w?a?nie dzi?ki tej p?ycie polubi?em Kozakiewicza.
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 16, 2007, 8:51 am

P?yta z Kozakiewiczem, to materia? autorski!
Album Mietka pami?tam oczyw?cie, cho? nie mam tej pozycji w moich zbiorach.
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: maRysia » kwietnia 16, 2007, 10:50 am

Jestem ciekawa jak panu Romkowi wystepuje sie
na scenie z mlodymi muzykami,
ktorzy reprezentuja juz inne pokolenie :?:
Wiadomo muzyka ?aczy ale... mo?e sa jakies roznice :!:
maRysia
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1473
Rejestracja: listopada 1, 2006, 2:12 pm
Lokalizacja: RAJCZA/śląskie

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 16, 2007, 8:02 pm

Program rozpoczniemy wy?mienit? interpretacj? w?asn? Pazura, kompozycji grupy WAR " World Is A Getto"
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: paul david » kwietnia 16, 2007, 10:00 pm

My?l? ze dzisiaj poznamy tak?e troche lepiej Darka Kozakiewicza bo mlodsze pokolenie zna go tylko z Perfektu a przecie? w latach 60-70 Darek posuwa? na gitarce jak najs?ynniejsi gitarmani rodem z Wysp np. w grupie Test...P?y? pod prad, M?j testament czy Przygoda bez mi?osci to pere?ki tamtych lat...
No a Romek Pazur to taki nasz Joe Cocker :lol: :roll: :wink:
Awatar użytkownika
paul david
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4151
Rejestracja: października 26, 2004, 11:34 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: paul david » kwietnia 16, 2007, 10:06 pm

jak my?licie Romek Pazur Wojciechowski to nasz rodzimy Joe Cocker czy mo?e Roger Daltrey? :lol: :lol: Znacie takich? :roll: :lol: :wink:
Awatar użytkownika
paul david
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4151
Rejestracja: października 26, 2004, 11:34 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: andrzej.staszok » kwietnia 16, 2007, 10:09 pm

paul david pisze:jak my?licie Romek Pazur Wojciechowski to nasz rodzimy Joe Cocker czy mo?e Roger Daltrey? :lol: :lol: Znacie takich? :roll: :lol: :wink:

Joe Cocker- pierwsze slysze to od cocker spaniela cos jest :roll:
Awatar użytkownika
andrzej.staszok
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4138
Rejestracja: października 13, 2005, 7:06 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postautor: paul david » kwietnia 16, 2007, 10:14 pm

Joe Cocker- pierwsze slysze to od cocker spaniela cos jest


No Andrzeju na Ciebie mozna zawsze liczyc - DOK?ADNIE TAK! :lol: :lol: :lol: :roll: :wink:

a ten drugi jest ze ?l?ska bo od Dali i antreya z tym ?e z tego mr?wka wysz?a - nie wiem czy to skumasz ale juz tak mam lubie sie pobawic s?owem :roll: :lol: :wink:
Awatar użytkownika
paul david
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4151
Rejestracja: października 26, 2004, 11:34 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: maciek radziejewski » kwietnia 16, 2007, 10:16 pm

ROMEK- JESZCZE CI NAGRAM PLYTE .WSZYSTKO IDZIE

W TYM KIERUNKU
+ + +
Awatar użytkownika
maciek radziejewski
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 862
Rejestracja: lutego 21, 2005, 2:33 am
Lokalizacja: new york

Postautor: Selphie » kwietnia 16, 2007, 10:38 pm

Dzisiejsza audycja ma dla nas walory edukuj?ce, w sensie poznawcze, czy jako? tak. Pierwszy raz mam styczno?? z muzyk? Pazura, no i musz? przyzna?, ?e jest to kawa? dobrego blues-rocka. Jest to kolejny argument za tym ?eby jednak 28 nigdzie nie jecha? jeszcze... a kusi ;)

Pozdrawiam serdecznie, zmywam si? ju? do wyrka
Katarzyna Joanna Czemplik ;>
Selphie



Dobra muzyka to przede wszystkim emocje
Radio AFERA
Awatar użytkownika
Selphie
blueslover
blueslover
 
Posty: 543
Rejestracja: lutego 3, 2006, 12:01 am
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Poznań

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 17, 2007, 2:12 am

Idziemy spa?. Wys?uchali?my jeszcze par? niesamowitych kawa?k?w i to bardzo pow?ci?gliwych. Trzy z nich, na pewno znajd? swoje miejsce w Okolicach Bluesa!!!

Dobrej Nocy!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Tami » kwietnia 17, 2007, 7:54 am

Panie Andrzeju pi?kna audycja!
Jestem pod du?ym wra?eniem wokalu Pazura.
Mn?stwo wspania?ych, ciesz?cych ucho d?wiek?w.
Niesamowity by? ten utw?r otwieraj?cy audycj?!
Dziekuje za te kilkadziesi?t minut niezwyk?ych wra?e?!
Tami
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 10905
Rejestracja: października 23, 2006, 10:35 am

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 17, 2007, 9:37 am

Dzi?ki Tami!!!

Audycja do pobrania na stronie

http://www.blues.com.pl/okolicebluesa/download.php

Pozdrawiam!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: dmin » kwietnia 18, 2007, 2:29 pm

Tekst wieczoru:
Roman jak Ty to robisz ze masz taki g?os???
-....Nie zak?szam
ahahahahahhah
Co z?ego, to nie ja.
dmin
bluesman
bluesman
 
Posty: 377
Rejestracja: czerwca 15, 2004, 4:32 pm
Lokalizacja: Szczecin....niestety:)


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Okolice Bluesa - Radio Centrum Kalisz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 200 gości