Tre?? Audycji 27.11.06'

Obrazek "Okolice Bluesa" Andrzeja Jerzyka. Słuchajcie w każdy poniedziałek o 23:00! Radio Centrum Kalisz 106.4 - http://www.rc.fm

Moderator: mods

Tre?? Audycji 27.11.06'

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 21, 2006, 11:13 pm

27.11.06' poniedzia?ek godzina 23:00 Radio Centrum Kalisz (106.4) i "Okolice Bluesa"

W tym roku ukaza?o si? sporo p?yt, zas?uguj?cych na szczeg?ln? uwag?. Niestety nie zd??yli?my ich wszystkich zaprezentowa? w "Okolicach Bluesa".
A wi?c w?a?nie w tej i kolejnej audycji, bardzo chcia?bym nadrobi? zaleg?o?ci, wszak zbli?amy si? do ko?ca A.D. 2006'.

W Radiu Centrum Centrum Kalisz i w Internecie, zagraj? dla nas:


1. Albert Cummings
2. Lance Lopez
3. Tab Benoit
4. Aynsley Listner, Ian Parker, Erja Lyytinen
5. Guitar Shorty

Zapraszam do s?uchania, oraz rozm?w na tej stronie podczas emisji programu. Telefon Radio Centrum Kalisz: 062/ 503 10 64.

Do us?yszenia w poniedzia?ek o 23:00!!!
.
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: effcia » listopada 21, 2006, 11:17 pm

Czekam z niecierpliwo?ci? :) Zapowiada si? bardzo interesuj?ca audycja :)
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
effcia
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3005
Rejestracja: stycznia 9, 2006, 7:06 pm
Lokalizacja: Kobyla Góra

Postautor: Michał » listopada 21, 2006, 11:18 pm

oj tak :D bardzo fajna lista :)
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 21, 2006, 11:40 pm

Moi faworyci to Ansley Listner i sp??ka!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: kanczenconga » listopada 22, 2006, 12:41 am

Ansley Listner - ?wietne granie, znam go z RD. Polecam bardzo.
Guitar Shorty? Ten, co gra? na Rawie 2005? On ju? chyba gra? z wszystkimi.
Obrazek
Awatar użytkownika
kanczenconga
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1731
Rejestracja: maja 31, 2006, 9:24 pm

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 22, 2006, 1:42 pm

Maciej Radziejewski pisze swoje wspomnienia w tej zak?adce, ale je?eli macie ochote poczyta?, to zapraszam na stron? http://formabezsensu.icx.pl/viewtopic.php?t=160
gdzie Maciej wspomina wi?cej i z tego co wiem bedzie to uzupe?niane.

pozdrawiam!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: maciek radziejewski » listopada 22, 2006, 8:37 pm

czesc Anrzej. jestem pod duzym wrazeniem Michala.

juz pare razy zauwazylem ze to chodzaca encyklopedia.

natychmiast ma odpowiedz i zdjecia na wiele tematow


pozdrawiam maciek
+ + +
Awatar użytkownika
maciek radziejewski
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 862
Rejestracja: lutego 21, 2005, 2:33 am
Lokalizacja: new york

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 22, 2006, 8:40 pm

maciek radziejewski pisze:czesc Anrzej. jestem pod duzym wrazeniem Michala.

juz pare razy zauwazylem ze to chodzaca encyklopedia.

natychmiast ma odpowiedz i zdjecia na wiele tematow


pozdrawiam maciek


Ja te? si? ciesz? kiedy podczas mojego programu czy Paw?a, wkleja fotografie. To ju? prawie tradycja!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 22, 2006, 9:01 pm

kanczenconga pisze:Ansley Listner - ?wietne granie, znam go z RD. Polecam bardzo.
Guitar Shorty? Ten, co gra? na Rawie 2005? On ju? chyba gra? z wszystkimi.


Aynsleya Listnera po raz pierwszy, zagra?em w roku 2002, z p?yty "Supakev 'N' Pilchards". To te? dobry kr??ek.
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Michał » listopada 22, 2006, 9:06 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:
maciek radziejewski pisze:czesc Anrzej. jestem pod duzym wrazeniem Michala.

juz pare razy zauwazylem ze to chodzaca encyklopedia.

natychmiast ma odpowiedz i zdjecia na wiele tematow


pozdrawiam maciek


Ja te? si? ciesz? kiedy podczas mojego programu czy Paw?a, wkleja fotografie. To ju? prawie tradycja!


bo nawet takie banalne wklejanie zdj?? jest lekcj? muzyki.

wszystko co wiem, to dzi?ki: ksi??k?, czasopismom, internetowi, a przede wszystkim p?yt? (gdy szukam materia??w kt?re chcia?bym widzie? u siebie na p??ce to czytam recenzje innych lubi lub historie zespo?u) i oczywi?cie rozmowa, uwielbiam s?ucha? i dyskutowa? o muzyce, czy za pomoc? komunikatora gg, telefonu, a najch?tniej osobi?cie - rzadko mam tak? okazje, ale gdy ju? jest to z rozm?wcy wyci?gam wszystko co si? da !!.


dzi?kuj? !! za mi?e s?owa

Pozdrawiam,

Micha?
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 23, 2006, 11:38 am

effcia pisze:Czekam z niecierpliwo?ci? :) Zapowiada si? bardzo interesuj?ca audycja :)
Pozdrawiam!


Polecam Ci Lance'a Lopez'a i dugi utw?r kt?ry poleci w jego ods?onie!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: leszekblues » listopada 23, 2006, 11:48 am

Pierwsza p?yta Ansleya Listera wysz?a jakby dwa razy z podobnym materia?em
PIerwszy debiut wydany przez niemiecka firme z niebieska ok?adk? druga to juz wydanie bardziej oficjalne na kt?ra to zosta?o wrzucone LIttle Wing kt?re mnie baaaaaaaardzo urzek?o
Tylko wokal i gitara
Piekne takie troche o jazzowym zabarwieniu
Jednak koncert z Rockpalast dvd nie potwierdza talentu Listera tak jak na p?ytach
Takie jest moje zdanie
Daleko mu do tych m?odych bardziej zananych utalentowanych gitarzyst?w i muzyk?w w og?le
Na dvd po prostu wieje nud?
leszekblues
 

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 23, 2006, 11:56 am

Micha? pisze:
Andrzej Jerzyk`e pisze:
maciek radziejewski pisze:czesc Anrzej. jestem pod duzym wrazeniem Michala.

juz pare razy zauwazylem ze to chodzaca encyklopedia.

natychmiast ma odpowiedz i zdjecia na wiele tematow


pozdrawiam maciek


Ja te? si? ciesz? kiedy podczas mojego programu czy Paw?a, wkleja fotografie. To ju? prawie tradycja!


bo nawet takie banalne wklejanie zdj?? jest lekcj? muzyki.



wszystko co wiem, to dzi?ki: ksi??k?, czasopismom, internetowi, a przede wszystkim p?yt? (gdy szukam materia??w kt?re chcia?bym widzie? u siebie na p??ce to czytam recenzje innych lubi lub historie zespo?u) i oczywi?cie rozmowa, uwielbiam s?ucha? i dyskutowa? o muzyce, czy za pomoc? komunikatora gg, telefonu, a najch?tniej osobi?cie - rzadko mam tak? okazje, ale gdy ju? jest to z rozm?wcy wyci?gam wszystko co si? da !!.


dzi?kuj? !! za mi?e s?owa

Pozdrawiam,

Micha?


Maciej! Musisz koniecznie w najbli?sz? niedziel? o 15:00, pos?ucha? audycji Micha?a.

W internecie s?uchasz tutaj: http://metroradio.pl/

A podczas emisji programu Micha?a, rozmawiamy sobie tutaj: http://www.blues.com.pl/viewtopic.php?p=117986#117986
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 23, 2006, 12:20 pm

leszekblues pisze:Pierwsza p?yta Ansleya Listera wysz?a jakby dwa razy z podobnym materia?em
PIerwszy debiut wydany przez niemiecka firme z niebieska ok?adk? druga to juz wydanie bardziej oficjalne na kt?ra to zosta?o wrzucone LIttle Wing kt?re mnie baaaaaaaardzo urzek?o
Tylko wokal i gitara
Piekne takie troche o jazzowym zabarwieniu
Jednak koncert z Rockpalast dvd nie potwierdza talentu Listera tak jak na p?ytach
Takie jest moje zdanie
Daleko mu do tych m?odych bardziej zananych utalentowanych gitarzyst?w i muzyk?w w og?le
Na dvd po prostu wieje nud?


Leszku! Nie widzia?em DVD. Ale czytam to co napisa?e? i my?l? ?e masz
racj?, bo akurat znam Twoj? wra?liwo?? na d?wi?ki. Mam nadziej? jednak ?e inne DVD b?dzie lepsze. To tak jak z koncertami innych wykonawc?w. Jedna rejestracja powala na kolana, inna jest ?rednia, a jeszcze inny koncert, po prostu nudny. Ale rzeczywi?cie p?yty s? dobre. Ja wybra?em do programu dwa utwory, w tym jeden akustyczny.
Zagram z albumu "Pilgrimage" 2006' 1. All The Time 2. Mississippi Lowmower Blues.
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Olifka » listopada 23, 2006, 4:04 pm

Mam nadziej? ?e praca pozwoli mi wys?ucha? tej muzycznej uczty, Panie Andrzejku po ostatniej audycji a? kipi ze mnie optymizm i rado?? tak si? na?adowa?am... I taka malutka pro?ba: wi?cej Curro, zakocha?am si? w jego d?wi?kach :D
Pozdrawiamy i ?ciskamy oboje z Filipem, pani? Ani? i pana :D
Śpieszmy się kochać ludzi, bo tak szybko odchodzą... [*]
Awatar użytkownika
Olifka
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1146
Rejestracja: kwietnia 20, 2006, 8:47 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: effcia » listopada 23, 2006, 8:22 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:
effcia pisze:Czekam z niecierpliwo?ci? :) Zapowiada si? bardzo interesuj?ca audycja :)
Pozdrawiam!


Polecam Ci Lance'a Lopez'a i dugi utw?r kt?ry poleci w jego ods?onie!


Dzi?kuj?! I jeszcze bardziej nie mog? si? doczeka? poniedzia?ku :)
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
effcia
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3005
Rejestracja: stycznia 9, 2006, 7:06 pm
Lokalizacja: Kobyla Góra

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 23, 2006, 8:29 pm

Olifka pisze:Mam nadziej? ?e praca pozwoli mi wys?ucha? tej muzycznej uczty, Panie Andrzejku po ostatniej audycji a? kipi ze mnie optymizm i rado?? tak si? na?adowa?am... I taka malutka pro?ba: wi?cej Curro, zakocha?am si? w jego d?wi?kach :D
Pozdrawiamy i ?ciskamy oboje z Filipem, pani? Ani? i pana :D


Zagram z ca?? pewno?ci?, tylko troszk? p??niej. To specyficzna p?yta, bardzo zr??nicowana stylistycznie. A wi?c nast?pnym razem, Noriega pojawi si? w nieco innych nutkach.
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Romka » listopada 23, 2006, 8:42 pm

No to ja tez juz zacieram raczki!!!! I czekam na Noriege
Awatar użytkownika
Romka
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5524
Rejestracja: lutego 6, 2006, 9:23 am

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 23, 2006, 8:44 pm

Romka pisze:No to ja tez juz zacieram raczki!!!! I czekam na Noriege


No ale mam nadziej?, ?e wykonawcy kt?rzy zagraj? w najbli?szy poniedzia?ek, te? zrobi? na Tobie spore wra?enie!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Romka » listopada 23, 2006, 8:45 pm

Wierze ze tak bedzie!!!! Serdecznie pozdrawiam :-)
Awatar użytkownika
Romka
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5524
Rejestracja: lutego 6, 2006, 9:23 am

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 23, 2006, 9:06 pm

I tu te? podam t? informacj?, bo my?l? ?e warto.
Ot??: Jutro tj. pi?tek 24.11.06', w telewizji TVN oko?o godziny 17:15 w programie : "Rozmowy w Toku" - Micha? Giercuszkiewicz!!!



Wywiad z Micha?em Giercuszkiwiczem! - ?r?d?o:strona "Le?nicz?wki"

Rozmowa przed koncertem Skrzek-Winder-Gier, Le?nicz?wka / 20 maja 2000'

Obrazek

Ostatnio rzadko bywasz w Le?nicz?wce. Podobno przenios?e? si? w Bieszczady, nad Solin??
Mieszkam tam i b?d? mieszka?. Dobrze si? tam czuj?, cho? w?a?ciwie ci?gle urz?dzam. Buduj? domek na wodzie. I troch? gram. Na razie nie dla publiczno?ci, raczej dla siebie. Teraz by?a zima, ci??ko dotrze?. "Kawa" raz przyjecha?, pograli?my razem... Przygotowuj? tam co?, co chc? pokaza?. Co?, co b?d? firmowa? swoim nazwiskiem.
W?asny album?
Na pewno te?. To b?dzie du?y, naprawd? du?y sk?ad. Wiesz, w mie?cie nigdy nie mia?em czasu, by cokolwiek zrobi?. A tam nagle jest ten czas. Jestem panem siebie, wok?? cisza, spok?j... To jest bardzo inspiruj?ce, a? si? chce tworzy?! Czasem, o trzeciej w nocy ptak nagle za?piewa, wilk zawyje, zegar tyka... I wchodz? w to, gram na b?bnach. Nie trzaskam, tylko gram. I s?ysz? to wszystko wok??.
Apogeum, Kwadrat, D?em, Bezdomne Psy, Cree... Twoje nazwisko spotka? mo?na w wielu sk?adach i dyskografiach. Co? pomin??em?
Krzak, Wawele, RAK, ?l?sk? Kapel? Podw?rkow?. Je?dzi?em z nimi, gra?em. ?y?em z tego, zbiera?o si? na g?o?niki... Stare dzieje.
Skorzystam z okazji i spytam o czasy Kwadratu i D?emu, o to prosili mnie koledzy. Czy poza singlem "Polowanie na le?niczego" s? jeszcze inne ta?my?
Hm, Kwadraty... Fajnie by?o. Nagrali?my pi?? numer?w studyjnych, na pewno musz? jeszcze gdzie? by?. Trzeba si? skontaktowa? z G?rk?, z gitarzyst?. Widuj? go czasem, chce znowu gra?.
A D?em? Teraz inaczej o tym m?wi?, du?o si? zmieni?o - i moje ?ycie, i Ry?ka ju? nie ma... Do D?emu trafi?em tylko dzi?ki Ry?kowi. Odpowiada? mi jako cz?owiek, by? moim kumplem - on i Adam Otr?ba. Ada? mnie do tego nam?wi?, razem byli?my w Kwadratach. Bo wiesz, ja nie bardzo chcia?em. Siedzia?em wtedy raczej w jazz-rocku.
Dzi? ju? nie? Pami?tam nie tak dawne koncerty formacji Free Surprises. Takie strasznie po?amane rytmy...
To by? pomys? Krzysia G?ucha i Tomka Pa?asza. Potem doszed? Mirek Rzepa, p??niej ja us?ysza?em i powiedzia?em - fajne! Na razie zawiesili?my zesp??, to by?a zbyt powa?na muzyka. Nie wytrzymali?my tego, Tomek zacz?? mocno ?wiczy? i wtedy co? si? zepsu?o. Dop?ki wszystko by?o spontaniczne, improwizowane - wychodzi?o. Zaczynali?my od ciszy i wszystko rozwija?o si? naturalnie. Kiedy zacz??y si? aran?acje i wysz?o, ?e gramy ju? jaki? utw?r, wtedy raz by?o dobrze, raz ?le. Wi?c Krzy? zdecydowa?, ?e ko?czymy z tym. Ale mo?e wr?cimy, kiedy?...
Grywasz z wieloma basistami - dzi? na przyk?ad z J?zkiem Skrzekiem, ale tak?e z Jurkiem Kawalcem, Loco Richterem... Z kt?rym czujesz si? najlepiej?
(?miech) Powiem tak - gram z dobrymi basistami, wi?c z ka?dym z nich gra si? dobrze. Chyba najlepiej rozumiemy si? z "Kaw?", ale z J?zkiem te? gra si? fajnie. Wiesz, on jest troch? nerwus, ale dla mnie posta? du?ego formatu. Potrafi mnie utemperowa?, kiedy zbytnio si? rozp?dz?.
Pami?tasz swoj? pierwsz? perkusj??
O, tak! Od Gmyrka kupi?em jeden p??kocio?ek, zagrali?my koncert i ca?y zesp?? si? sk?ada?, ?eby kupi? drugi. Ka?da cz??? by?a z innej parafii: co? z harc?wki, co? ze ?l?skich Zak?ad?w Technicznych... W tych pierwszych b?bnach mia?em sk?rzane naci?gi, wi?c kiedy je?dzili?my i by?a wilgo?, to one po prostu nie gra?y. Teraz, kiedy w sklepach jest w?a?ciwie wszystko, zespo?y nie maj? tego "cugu", ?eby zdoby? instrumenty. Jak wtedy, gdy na ka?d? jedn? rzecz si? d?ugo czeka?o. Czasem bardzo d?ugo. Nie mo?na by?o sobie tak po prostu poj?? i kupi?.
Teraz te? kupi?em sobie blach?, wiesz? Po tylu latach znalaz?em Zildjana. Chcia?em mie? blach? Zildjana i jedn? kupi?em bo rzeczy, na kt?rych jest taki napis, to zwykle nie jest TO. Da?em du?o pieni?dzy. Pani w sklepie powiedza?a, ?e ta blacha le?y u niej ju? sze?? lat i nikt jej nie chce, za droga. Ca?y komplet kosztowa? taniej, ni? ta jedna. Poprosi?em - pani mi j? poka?e. Uderzy?em w ni? i od razu wzi??em. By?em z Ew?, a ona w krzyk - co ty, przecie? to kosztuje szesna?cie starych milion?w! Obok le?a?y inne, tanie, po trzy-cztery ba?ki. Ale tamta blacha by?a super, brakowa?o mi jej przez te wszystkie lata, tego crasha... Ju? w sklepie s?ysza?em nagranie (?miech). I nagra?em j?. U siebie na wyspie mam studio, zwyk?y kaseciak, na kt?rym rejestruj? du?o temat?w, du?o podk?ad?w. ?eby mi nie uciek?y, bo takie rzeczy szybko si? zapomina.
Kto jest Twoim wzorem perkusisty?
Bonham. Prawdziwy rock and rollowiec. Dzi?, w drodze do lasu, s?ucha?em Zeppelin?w. Ile lat temu to by?o nagrane? Przecie? muzyka si? rozwija ca?y czas, ale Bonham jest nie do pobicia, ten spos?b, w jaki gra?. Nie chodzi mi o technik?, ale o podej?cie do b?bn?w. Al Foster, by? w Polsce z Milesem Davisem. Gra? w r??nych stylach, dla mnie idea? perkusisty. Jeszcze Jack DeJohnette. W?a?ciwie obaj s? perkusistami jazzowymi, ale oni zagraj? wszystko.
Co doradzi?by? tym m?odym, zapalonym do nauki?
Niech ?wicz?. Trzeba gra?, ci?gle gra?. Kumple niech id? na wino, a oni pogra?. Nie z musu, ale dla przyjemno?ci, naturalnie, szczerze. To na pewno kiedy? zaprocentuje. Ma?o dzi? m?odych perkusist?w. Ale jest tu na przyk?ad Filip Danielak. Nie wiem, jak tam na b?bnach, ale na przeszkadzajkach jest bardzo dobry!
A czego powinni unika??
Drag?w, to na pewno. I alkoholu. Dzi? taka mania, ?e m?odsi patrz? na nas, starych, i na?laduj?. Mo?e z?y przyk?ad dajemy...? Ale ju? si? z?apa?em, ?e goni? ich od tego - wam nie wolno. A kiedy gracie, to ju? absolutnie!

Dzi?ki za rozmow?, ?ycz? udanego wyst?pu.
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: maciek radziejewski » listopada 23, 2006, 9:50 pm

to dla MICHALA. strona nazywa sie www.allmusic.com

SA TAM WSZYSCY. PELNE ZESTAWY PLYT- KTO Z KIM I ZA ILE

PARE LAT TEMU TO BYLA BARDZIEJ PORECZNA STRONA.

LACZYLA MUZYKOW SZYBCIEJ. POZDRAWIAM MR
\
Awatar użytkownika
maciek radziejewski
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 862
Rejestracja: lutego 21, 2005, 2:33 am
Lokalizacja: new york

Postautor: maciek radziejewski » listopada 23, 2006, 10:01 pm

MYSLE ZE TO WLASNIE MICHAL BYL PERKUSISTA W KWADRATACH

KONCERT CHYBA NA POCZATKU LAT 70. I KTORYS Z BERGEROW

SKLEROZA. TO BYL KONCERT DLA KOMUNISTOW. GAZDA MNIE

OSRZEGAL ZE POD KONIEC BEDZIE WIELKI WYBUCH -- JAKO
KULMINACJA KONCERTU. NO I PIERDOLNELO STRASZNIE

A TE WSZYSTKIE KOMUCHY W PIERSZYCH PARU RZEDACH DALO DYLA

POD SIEDZIENIA .MYSLELI ZE TO ZAMACH MR
Awatar użytkownika
maciek radziejewski
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 862
Rejestracja: lutego 21, 2005, 2:33 am
Lokalizacja: new york

Postautor: Michał » listopada 23, 2006, 10:20 pm

maciek radziejewski pisze:to dla MICHALA. strona nazywa sie www.allmusic.com

SA TAM WSZYSCY. PELNE ZESTAWY PLYT- KTO Z KIM I ZA ILE

PARE LAT TEMU TO BYLA BARDZIEJ PORECZNA STRONA.

LACZYLA MUZYKOW SZYBCIEJ. POZDRAWIAM MR
\


dzi?kuj? :) stron? dobrze znam, bo cz?sto korzystam z niej.



Andrzej Jerzyk`e pisze:
Ostatnio rzadko bywasz w Le?nicz?wce. Podobno przenios?e? si? w Bieszczady, nad Solin??
Mieszkam tam i b?d? mieszka?. Dobrze si? tam czuj?, cho? w?a?ciwie ci?gle urz?dzam. Buduj? domek na wodzie. I troch? gram. Na razie nie dla publiczno?ci, raczej dla siebie. Teraz by?a zima, ci??ko dotrze?. "Kawa" raz przyjecha?, pograli?my razem... Przygotowuj? tam co?, co chc? pokaza?. Co?, co b?d? firmowa? swoim nazwiskiem.


Solita - dos?ownie rzut kamieniem od Gorlic :).

Ja ogl?dn??em wywiad (chyba nawet w filmie Sie Macie Ludzie) jak Micha? "Gier" opowiada? o Ry?ku Riedlu o Jego problemach i ca?ej tej historii. Pami?tam ?e pod koniec ?ycia Ry?ka chcieli ruszy? z nowym projektem muzycznym, ale niestety 30 lipca "p?k?o niebo" ..... i ju? nie ma "Kawy" w?r?d nas. Mo?emy si? domy?la? jakby ten zesp?? wygl?da?, co by grali - ja nie mog? sobie wyobrazi? Ry?ka w cover bandzie. A tak niedawno nie mog?em sobie go wyobrazi? poza D?emem, teraz ju? kilka razy przes?ucha?em p?yt Kasy Chorych, czy Krzaka, mam r?wnie? kilka bootleg?w gdzie Rysiek gra r??ne rzeczy... ale ca?y czas jest to trudne dla mnie. Wiem ?e wokalista TSA Marek Piekarczyk tez mia? marzenie gra? z Ry?kiem i chyba w Teraz Rocku opisywa? sw? nie spe?niona wizje zespo?u.

Przepraszam ?e si? tak rozpisa?em, ale s?uchaj?c o tej tragedii w Rudzie ?l?skiej i po wykonaniu telefonu do wujka, kt?ry w?a?nie tam pod ziemi? sp?dzi? kilka lat wzi??o mnie na wspomnienia, gdy by?em ma?y i w?a?nie odgrzeba?em pierwsz? kasete MC D?emu startego Najemnika ta w?a?nie od kt?rej zaczyna?am i pokocha?em muzyk?. Niestety kaseta nadaje si? w jedno miejsce, ale wspomnienia NIE !, przypomnia?em sobie jak ogl?da?em w TV nagran? Rawe '93 D?emu i paczy?em w Ry?ka - nic nie by?o wida?, ale ja z uporem maniaka ?ledzi?em ka?dy gest artysty. Teraz s?ucham D?emu i tak zostanie jeszcze przez kilka tygodni!.


Co do audycji zapraszam Was wszystkich !
a zastanawiam sie nad zmian? listy, aby w?o?y? g?o? Ry?ka do niej !
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 23, 2006, 10:53 pm

Moi Drodzy! Je?eli macie troszk? czasu, prosz? wejd?cie koniecznie tutaj: http://www.lesniczowka.art.pl/
To dwudziestominutowy fragment filmu z koncertu z Jarocina z roku 87.
Graj?:
Leszek Winder
Jurek Kawalec
J?zef Skrzek
Micha? Giercuszkiewikcz
Mi?o mi si? to ogl?da bo by?em na tym koncercie!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Jasiu » listopada 24, 2006, 12:27 am

A ja bardzo ch?tnie pos?ucham sobie audycji...teraz mam du?o czasu...
Jasiu
blueslover
blueslover
 
Posty: 613
Rejestracja: marca 18, 2005, 12:42 pm

Postautor: Romka » listopada 24, 2006, 10:24 am

Ciekawe wspomnienia...
Awatar użytkownika
Romka
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5524
Rejestracja: lutego 6, 2006, 9:23 am

Postautor: leszekblues » listopada 24, 2006, 11:52 am

MIcha? napisa?:
"Przepraszam ?e si? tak rozpisa?em, ale s?uchaj?c o tej tragedii w Rudzie ?l?skiej i po wykonaniu telefonu do wujka, kt?ry w?a?nie tam pod ziemi? sp?dzi? kilka lat wzi??o mnie na wspomnienia, gdy by?em ma?y i w?a?nie odgrzeba?em pierwsz? kasete MC D?emu startego Najemnika ta w?a?nie od kt?rej zaczyna?am i pokocha?em muzyk?. Niestety kaseta nadaje si? w jedno miejsce, ale wspomnienia NIE !, przypomnia?em sobie jak ogl?da?em w TV nagran? Rawe '93 D?emu i paczy?em w Ry?ka - nic nie by?o wida?, ale ja z uporem maniaka ?ledzi?em ka?dy gest artysty. Teraz s?ucham D?emu i tak zostanie jeszcze przez kilka tygodni!."


Pamietam to dobrze
Kolega wielki fan dzemu da? mi kasete bez opisu
PO jakims czasie nieswiadomie wyladowa?a w magnetofonie
By?a to MOdlitwa
Szumia?o jak diabli na samym poczatku kiedy rhodes gra? a potem wokal
Pomysla?em fajne granie
I ze to pewnie jakas kapela z lat 70-tych
:D
POtem juz jezdzi?em na koncerty
Sk?ad jeszcze z Kap?onem potem z Piotrowskim a potem jeszcze nastepny Zbyszek Szczerbinski
Z Piotrowskim to mia?o kopa ze ja pierdziele
leszekblues
 

Postautor: Michał » listopada 24, 2006, 3:03 pm

oj, co ja bym da? za taki koncert :(
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 24, 2006, 5:16 pm

Przypominam ?e dzi?, o 17:15 w telewizji TVN, Micha? Giercuszkiwicz
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Okolice Bluesa - Radio Centrum Kalisz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 379 gości

cron