Tre?? Audycji - 20.11.06'

Obrazek "Okolice Bluesa" Andrzeja Jerzyka. Słuchajcie w każdy poniedziałek o 23:00! Radio Centrum Kalisz 106.4 - http://www.rc.fm

Moderator: mods

Tre?? Audycji - 20.11.06'

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 15, 2006, 7:52 pm

20.11.06' poniedzia?ek godzina 23:00, Radio Centrum Kalisz (106.4) i "Okolice Bluesa"

Tym razem czeka nas blues-rock w bia?ym wydaniu. A przez godzin? podr??owa? b?dziemy za Wielk? Wod?, do Kr?lestwa Zjednoczonego, Hiszpani i Niemiec.
Zagraja dla nas:


1. Buddaheads
2. Blind Faith
3. Curro Noriega
4. Epitaph
5. Cactus

Zapraszam do s?uchania, oraz rozm?w na tej stronie podczas emisji programu.
Telefon Radio Centrum Kalisz: 062/ 503 10 64.

Do us?yszenia w poniedzia?ek o 23:00!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Michał » listopada 15, 2006, 8:15 pm

B?dzie ciekawie ;)
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 15, 2006, 8:43 pm

Micha? pisze:B?dzie ciekawie ;)


Te? my?l? ?e interesuj?co, chocby dlatego, ze po raz pierwszy zagram w mojej audycji "Cactus". Nie wiem jak to si? sta?o ?e przez te 14 lat nigdy "Cactus" nie pojawi? si? na antenie. Ale ze skruch? musz? przyzna?, ?e gdyby nie wsp??autor "Okolic Bluesa" Zbyszek Walczak, dalej nie przypomnia?bym sobie, ?e istnia?a kiedy? ta wspania?a formacja!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: effcia » listopada 15, 2006, 9:43 pm

Tej audycji b?d? s?ucha?a z ogromn? ciekawo?ci?...szczeg?lnie, ?e nic mi nie m?wi? nazwy w/w kapel...
Pozdrawiam!!
Awatar użytkownika
effcia
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3005
Rejestracja: stycznia 9, 2006, 7:06 pm
Lokalizacja: Kobyla Góra

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 15, 2006, 10:35 pm

effcia pisze:Tej audycji b?d? s?ucha?a z ogromn? ciekawo?ci?...szczeg?lnie, ?e nic mi nie m?wi? nazwy w/w kapel...
Pozdrawiam!!


My?l? ?e bardzo spodoba Ci si? Blind Faith i Curro Noriega. A ten ostatni, gra? fenomenalnie wraz z "The Road Dawgz" na tegorocznym Jimiway Blues Festiwal. Polecam Twojej pami?ci.
Ostatnio zmieniony listopada 19, 2006, 9:43 pm przez Andrzej Jerzyk`e, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Michał » listopada 15, 2006, 10:46 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze: (...) Curro Noriega. A ten ostatni, gra? fenomenalnie wraz z "The Road Dawgz" na tegorocznym Jimiway Blues Festiwal. Polecam Twojej pami?ci.



no w?a?nie, szkoda ?e po festivalu dowiedzia?em si? ?e to w?a?nie ten gitarzysta mia? p?yty na Jimiway, ja ca?y czas kojarzy?em ale inn? osob?.


Curro Noriega zrobi? na mnie pozytywne wra?enie.


Polecam tego pana – na ciemn?

A co na temat Blind Faith mam do powiedzenia – wspania?y zesp??, z?o?ony z muzyk?w legend i super gwiazd. Mistrzowie gitary, w?a?nie okres w karierze Erica Claptona uwa?am za najciekawszy i najbardziej owocny (pod wzgl?dem tw?rczym), najpierw Yeardbirds(taka rozgrzewka, start) p??niej Cream i Blind Faith – te dwa zespo?y to ju? pierwsza super, ekstra liga ;) a nast?pnie Derek And The Dominos tu jeszcze wysokie loty utrzymane a p??nij?e solowa kariera i r??nie to bywa?o raz lepiej a raz gorzej. A tak na marginesie nie wiecie co z ksi??k? Pana Zdzis?awa Paj?ka o Ericu.



Polecam ...



a inne zespo?y to ja tak ?rednio kojarz? :oops:
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 15, 2006, 10:52 pm

Tak! W moim ?yciu, tak naprawd?, najwi?ksz? rol? odegra?y 4 p?yty: Boogie With Canned Heat, Band Of Gypsys, The Black-Man's Burdon i w?a?nie Blind Faith.
Sam Clapton podobno powiedzia? kiedy?, ?e swoj? najlepsz? sol?wk? zagra? w Blind Faith i dotyczy?o to chyba arcydzie?a "Do What You Like".
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 16, 2006, 10:24 am

Dzi? otrzyma?em p?yt? polskiej formacji "Boogie Chilli" zatytu?owan? "Live Time Blues". Czy ktos by? mo?e na koncerce tego zespo?u ?
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: WojtekU » listopada 16, 2006, 10:57 am

Boogie Chilli by? gwiazd? I Festiwalu w Gdyni w 2004r. Wspania?y slide! To ?wietnie ?e ju? jest ich p?yta.
pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
WojtekU
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2404
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 10:57 pm
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: Janusz M. » listopada 16, 2006, 11:01 am

Andrzeju,je?li masz zamiar pu?ci? co? Cactusa,to proponuj? z p?yty Live.Wspania?a p?yta,jedna z najlepszych w historii bia?ego bluesa (i to nie tylko moje zdanie).
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna-rozkosz dla smakosza :-D
Janusz M.
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1159
Rejestracja: stycznia 13, 2005, 12:28 am
Lokalizacja: Sląsk

Postautor: Luke » listopada 16, 2006, 2:46 pm

Janusz M. pisze:Andrzeju,je?li masz zamiar pu?ci? co? Cactusa,to proponuj? z p?yty Live.Wspania?a p?yta,jedna z najlepszych w historii bia?ego bluesa (i to nie tylko moje zdanie).


Zgadza si?! R?wnie? i dla mnie najciekawszym albumem jest podw?jny Fully Unleashed!
Wy?mienit? uczte szykuje nam Pan Andrzej! Jedyne czego nie potrafie rozgry?? to pozycja trzecia...
Krzysztof Siewruk

www.smokestack.pl
Awatar użytkownika
Luke
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 936
Rejestracja: czerwca 23, 2005, 4:33 pm

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 16, 2006, 3:31 pm

Luke pisze:
Janusz M. pisze:Andrzeju,je?li masz zamiar pu?ci? co? Cactusa,to proponuj? z p?yty Live.Wspania?a p?yta,jedna z najlepszych w historii bia?ego bluesa (i to nie tylko moje zdanie).


Zgadza si?! R?wnie? i dla mnie najciekawszym albumem jest podw?jny Fully Unleashed!
Wy?mienit? uczte szykuje nam Pan Andrzej! Jedyne czego nie potrafie rozgry?? to pozycja trzecia...


Zobaczymy Januszku, mo?e uda si? zmieni?, cho? utwory kt?re wybrali?my ze wsp??autorem "Okolic Bluesa" Zbyszkiem Walczakiem, te? s? lot?w bardzo wysokich.

Do Luke! To jest gitarzysta "The Road Dawgz". Ale ja zagram Jego solow? produkcj? "For Sale". Ta p?yta to jakby egzamin ko?cowy konserwatorium, kt?re Noriega uko?czy? w klasie gitary. Nie b?dzie to blues, ale ufam, ?e przypadnie Ci do gustu. Kr??ek jest bardzo zr??nicowany stylistycznie. Jest tam funky, jazz, rock, klasyka.
Musz? Ci powiedzie?, ?e na Jimiway by?em pod wielkim wra?eniem Noriegi. W?a?ciwie ca?y koncert sta?em przed scen?, wpatrzony w niego jak w obrazek. To niezwykle skromny cz?owiek z kt?rego emanuje dobro? i ciep?o. Nie wiem dlaczego, ale Jego styl trzymania gitary, granie slidem i zachowanie na scenie, przywo?ywa?o we mnie wspomnienie Duana! Kurcze! A? mnie przechodzi?y dreszcze...
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: mickiewicz jr. » listopada 16, 2006, 8:12 pm

jeszcze tydzen i wracam do zywych znaczy sie internet bede we wroc?awiu mia? ;) lap top juz jest sasasa


pozdrawiam :) az sie doczekac niemoge :)
Awatar użytkownika
mickiewicz jr.
DatMistrz
DatMistrz
 
Posty: 2758
Rejestracja: listopada 11, 2005, 3:21 pm
Lokalizacja: Leszno/Wrocław

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 17, 2006, 12:29 am

mickiewicz jr. pisze:jeszcze tydzen i wracam do zywych znaczy sie internet bede we wroc?awiu mia? ;) lap top juz jest sasasa


pozdrawiam :) az sie doczekac niemoge :)


A wi?c trzymamy Ci? za s?owo i w poniedzia?ek , wtorek i ?rod? o 23:00, nas?uchujesz, co te? dzieje si? w Radiu Centrum Kalisz!!!

Pzdrawiam!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 17, 2006, 1:07 am

W?a?nie ods?ucha?em po raz drugi, now? p?yt? grupy "Boogie Chilli", zatytu?owan? "Live Time Blues" i wiem ju? napewno, ?e przynajmniej 4 utwory pojawi? s? w "Okolicach Bluesa' w przysz?o?ci. To zbi?r dwunastu doskonale znanych standard?w, zagranych bardzo wiernie, z domieszk? S?owia?skiej krwi. Polecam Wam ten album, bo jest w nim du?o przestrzeni, du?o powietrza i netuzinkowa gra, wszystkich uczestnik?w tej sesji nagraniowej. Po dwukrotnym odtworzeniu, prawo do palmy piersze?stwa, przynajmniej dla mnie, uzurpowa?y sobie dwa utwory. "Standing Around Crying" - Morganfielda, oraz "Walking Blues" - Roberta Johnsona.
Album wyda?a niezale?na "Flower Records" pod czujnym okiem Roberta Grze?kowiaka.
Zagrali:

1. Maciej Sobczak - ?piew, gitary (tak?e leader Hot Water)
2. Andrzej Fraska - bas (Hot Water)
3. Andrzej Kubiak - perkusja (Wielka ??d?)
4. Janusz Siemienas - gitary (Wielka ??d?)
5, Leszek Peach - harmonijka (ex Ad Hoc)

Przyznacie, ?e ju? dawno o tych nazwiskach nie s?yszeli?my. Dodam tylko, ?e materia? nagrany zosta? na setk? w ci?gu 8 godzin. Ok?adka i sam kr??ek s? bardzo starannie wydane z wyczerpuj?cymi informacjami.

"Boogie Chilli", ?ycz? Wam Wszelkiej Pomy?lno?ci!!!
A Tobie Robert, Gratuluj? Kolejnego Bardzo Dobrego Wydawnictwa!!!

Wejd? tutaj: www.boogiechilli.com
oraz tutaj: www.bluesflowers.com
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: kanczenconga » listopada 17, 2006, 12:05 pm

Boogie Chilli wygrali Ma?? Scen? Rawy Blues 2005. Fajne hookerowskie granie. Niestety, na Du?ej scenie pograli tylko 20 minut, bo obci?li im elektryk
Obrazek
Awatar użytkownika
kanczenconga
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1731
Rejestracja: maja 31, 2006, 9:24 pm

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 17, 2006, 7:10 pm

kanczenconga pisze:Boogie Chilli wygrali Ma?? Scen? Rawy Blues 2005. Fajne hookerowskie granie. Niestety, na Du?ej scenie pograli tylko 20 minut, bo obci?li im elektryk?


?wietnie to wszystko brzmi na p?ycie, a wi?c my?l? ?e na koncercie jest jeszcze lepiej!
Jakie by?o to 20 minut na du?ej scenie ?
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: kanczenconga » listopada 17, 2006, 11:25 pm

Du?a Scena, jak to du?a Scena - ma?o czasu na zaprezentowanie muzyki. Maciej Sobczak ko?czy? ostatni numer bez pr?du (brawo!).
Ale Ma?a Scena to by? ich dzie?. Rozbujali ludno?? przepi?knie. Inna sprawa, ?e wtedy zafrapowa? mnie najbardzie Marek Wojtowicz, cho? pewnie tego wyst?pu nie zaliczy do najbardziej udanych. Ciekawe jak dzi? zagra? w Bystrzycy K?odzkiej - wszak to matecznik Arka Korolika. Ale on ju? pewnie w Sumperku.
Obrazek
Awatar użytkownika
kanczenconga
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1731
Rejestracja: maja 31, 2006, 9:24 pm

Postautor: Kuba Chmiel » listopada 17, 2006, 11:44 pm

No, nareszcie co? ruszy?o w obozie Boogie Chilli. Mi?o wspominam ich wyst?p na Rawie Blues 2005. Marzy mi si? us?ysze? ich po raz kolejny.
Awatar użytkownika
Kuba Chmiel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4230
Rejestracja: września 18, 2005, 11:20 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: kanczenconga » listopada 18, 2006, 1:05 am

?wietnie si? s?ucha i ogl?da ludzi, kt?rzy jeszcze nie stracili rado?ci grania i wykorzystuj? ka?dy moment, aby si? z tym podzieli? ze s?uchaczami.
Obrazek
Awatar użytkownika
kanczenconga
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1731
Rejestracja: maja 31, 2006, 9:24 pm

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 18, 2006, 1:15 am

kanczenconga pisze:?wietnie si? s?ucha i ogl?da ludzi, kt?rzy jeszcze nie stracili rado?ci grania i wykorzystuj? ka?dy moment, aby si? z tym podzieli? ze s?uchaczami.


Musz? Ci powiedzie?, ze dok?adnie to co napisa?e?, s?yszy si? na "Live Tme Blues".
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 18, 2006, 1:16 am

Colossus pisze:No, nareszcie co? ruszy?o w obozie Boogie Chilli. Mi?o wspominam ich wyst?p na Rawie Blues 2005. Marzy mi si? us?ysze? ich po raz kolejny.


Mam nadziej? ?e w zwi?zku z wydaniem nowego kr??ka, rusz? w tras? koncertow?!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: kanczenconga » listopada 18, 2006, 1:35 am

Ciekawe, nieprawda?? Zw?aszcza, ?e Wielka ??d? jako? tak nigdy mnie nie porywa?a. Jako? tak "twardo" grali.
Obrazek
Awatar użytkownika
kanczenconga
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1731
Rejestracja: maja 31, 2006, 9:24 pm

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 18, 2006, 12:40 pm

Ja pamietam jedn? Raw? jak w minut 15, rozklaskali i rozbujali i rozko?ysali Spodek. W do??czonej do Encyklopedii "Blues w Polsce" p?ycie, te? jest "Wielka ??d?. Moim zdaniem ?wietnie tam wypadli.
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Michał » listopada 18, 2006, 12:43 pm

Wielka ??dz wydali p?yt? ???


ja kilka razy obi?em si? o ta nazwe, ale tylko tyle nic nie znalaz?em wi?cej
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Andrzej R. » listopada 18, 2006, 12:52 pm

na ma?ej scenie Rawy 2005 Boogie Chilli znacznie bardziej mi si? spodoba?o. Bardzo fajne granie. Mi?o by by?o ich us?ysze? w Ostrowie w kameralnym gronie.
"Blues potęgą jest i basta" - A. Jerzyk
Awatar użytkownika
Andrzej R.
blueslover
blueslover
 
Posty: 624
Rejestracja: maja 16, 2004, 3:59 pm
Lokalizacja: Koźmin WLKP

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 18, 2006, 12:58 pm

Andrzej R. pisze:na ma?ej scenie Rawy 2005 Boogie Chilli znacznie bardziej mi si? spodoba?o. Bardzo fajne granie. Mi?o by by?o ich us?ysze? w Ostrowie w kameralnym gronie.


My?l? Andrzeju, ?e to niezwykle zawodowa kapela na klubowe granie!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 18, 2006, 1:00 pm

Micha? pisze:Wielka ??dz wydali p?yt? ???


ja kilka razy obi?em si? o ta nazwe, ale tylko tyle nic nie znalaz?em wi?cej


Do encyklopedii, dodana by?a p?yta i by?o tam sporo Wykonawc?w, mi?dzy innymi "Wielka ??d?".
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: kanczenconga » listopada 18, 2006, 4:17 pm

Nagrania Wielkiej ?odzi znalaz?y si? na jednej z pierwszych sk?adanek pt. Bielszy Odcie? Bluesa firmowanych przez Jana Baobaba Chojnackiego.
Co do Boogie Chilli - :)
Obrazek
Awatar użytkownika
kanczenconga
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1731
Rejestracja: maja 31, 2006, 9:24 pm

Postautor: Romka » listopada 18, 2006, 7:38 pm

A ja sobie tak zwyczajnie teraz pozdrawiam :-)
Awatar użytkownika
Romka
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5524
Rejestracja: lutego 6, 2006, 9:23 am

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Okolice Bluesa - Radio Centrum Kalisz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 375 gości

cron