Tre?? Audycji - 06.11.06'

Obrazek "Okolice Bluesa" Andrzeja Jerzyka. Słuchajcie w każdy poniedziałek o 23:00! Radio Centrum Kalisz 106.4 - http://www.rc.fm

Moderator: mods

Tre?? Audycji - 06.11.06'

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » października 31, 2006, 10:39 pm

6-listopad, poniedzia?ek godzina 23:00 Radio Centrum Kalisz (106.4) i Okolice Bluesa.

Cho? mo?e o tydzie? sp??niony (promocja Festiwalu Jimiway 2006'), chcia?bym jednak przypomnie? cho? troszk? muzyk? tych, kt?rzy przeszli na tamt? stron?. Taki szczeg?lny program robi? zawsze na pocz?tku listopada, ju? od lat czternastu i staram si? co roku, gra? innych wykonawc?w. Niestety Wielka Niebi?ska Orkiestra, powi?ksza si? w zatrwa?aj?cym tempie i nie spos?b przypomnie? wszystkich, kt?rzy powinni znale?? nale?ne im miejsce w takiej audycji. Zdaj? sobie spraw?, ?e ka?dy z was, u?o?y?by inn? playlist? wieczoru kieruj?c si? wspomnieniami i d?wi?kami, kt?re kiedy?, albo jeszcze tak niedawno, potrafi?y zak??ci? nasz puls...
My?l? jednak, ?e wszyscy pok?onimy si? nisko tak?e tym, kt?rych bardzo mocno chc? przywo?a? do nas, w ten p??ny poniedzia?kowy wiecz?r.
Zagraj?:


01. Muddy Waters
02. Albert Collins
03. Jimi Witherspoon
04. Rysiek Riedel (Rock Me Babe)
05. Dick Heckstall Smith
06. Alexis Korner
07. Junior Wells
08. Mira Kubasi?ska
09. James Dewar
10. Litlle Milton, Alen Woody, John Jaworowicz
11. Tommy Bolin


Zapraszam do s?uchania oraz rozm?w na tej stronie, podczas emisji programu.
Telefon Radio Centrum Kalisz:
062/ 503 10 64.

Do us?yszenia w poniedzia?ek o 23:00!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » października 31, 2006, 10:46 pm

Tak sobie pomy?la?em, ?e mo?e ka?dy z was napisa?by tutaj nazwiska nieobecnych, kt?rzy powinni znale?? si? w takiej audycji. W?wczas wsp?lnie, stworzyliby?my kolejny taki szczeg?lny program.
Je?eli kto? np. chce wpisa? jednego czy dw?ch wykonawc?w, nie musi pisa? wi?cej. Zaduma?em si? troszk?...
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Kuba Chmiel » listopada 1, 2006, 12:05 am

Ci??ka sprawa, co? z klasyki... Lighntin' Hopkins odszed? dawno ale zostawi? po sobie ogromny ?lad. Stevie Ray... r?wnie? na pewno ma wiele do powiedzenia w tej niebia?skiej orkiestrze. Duane Allman i tak dalej i tak dalej, strzeli?em tymi co mi w pierwszej chwili przyszli do g?owy. Ka?dy z innej parafii, ale pewnie maj? du?o do powiedzenia w orkiestrze niebieskiej. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kuba Chmiel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4230
Rejestracja: września 18, 2005, 11:20 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 1, 2006, 12:09 am

Ja mo?e przypomn? te? naszych:
Jurek Kawalec
Skiba Skibi?ski
Pawe? Berger
Czes?aw Niemen
Rysiek Riedel
Janusz Pop?awski
Wojtek Skowro?ski
Mira Kubasi?ska
Piotr Dziemski
Janou Janowski
Marek Grechuta
Mieczys?aw Kosz
Zbyszek Seifert
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: rykuj » listopada 1, 2006, 12:42 am

Wspomnienie o Mirze - w mini-maxie by?o z powodu wydania 2CD.
rykuj
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 133
Rejestracja: października 30, 2006, 9:54 pm

Postautor: rykuj » listopada 1, 2006, 12:43 am

Jak Seifert to chyba te? Komeda ...
rykuj
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 133
Rejestracja: października 30, 2006, 9:54 pm

Postautor: rykuj » listopada 1, 2006, 12:48 am

Shirley Horn zmar?a 20 pa?dziernika 2005 roku.
rykuj
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 133
Rejestracja: października 30, 2006, 9:54 pm

Postautor: Agata W. » listopada 1, 2006, 2:11 am

I Andrzej Pluszcz, minal juz niemal rok...
Awatar użytkownika
Agata W.
blueslover
blueslover
 
Posty: 655
Rejestracja: sierpnia 30, 2004, 5:07 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Michał » listopada 1, 2006, 11:00 am

UWAGA!!!

Podczas audycji b?dzie mo?na otrzyma? jedno podw?jne zaproszenie na koncert zespo?u CREE, kt?ry odb?dzie si? 10 listopada w Tyskim Muzeum Piwowarstwa.


INFORMACJA PRASOWA
SPRAGNIENI MUZYKI W MUZEUM PIWOWARSTWA
KONCERT GRUPY CREE

Nowy cykl koncert?w zago?ci? w pubie Tyskiego Muzeum Piwowarstwa. Co miesi?c zapraszamy wszystkich Spragnionych Muzyki na koncerty zespo??w z nurt?w takich jak: blues, jazz, rock, folk czy reggae, g??wnie z obszaru wojew?dztwa ?l?skiego, ale nie tylko. Seri? koncert?w w muzealnym pubie otworzy? w pa?dzierniku zesp?? JJ Band, a ju? 10 listopada br o godz 20.00 w Muzeum zn?w zabrzmi blues - zagraj? CREE.


Aby nie burzy? nastroju audycji, to nie jest konkurs, a w radiu b?dzie kr?tkie info…

To nie ma formy konkursowej – wystarczy zadzwoni? podczas audycji poda? swoje dane – kto pierwszy ten lepszy !

Z zwyci?zcami postaram si? skontaktowa? – jak najszybciej, poda? szczeg??, jak mo?na odebra? zaproszenia.


Zaproszenie przekaza? blues.net.pl


Obrazek
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Michał » listopada 1, 2006, 11:09 am

Witold Frankiewicz ...
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Olifka » listopada 1, 2006, 11:26 am

Czytam te wszystie wielkie nazwiska i mam g?si? sk?rk? i dreszcze te?, jak wielu cudownych ludzi od nas odesz?o, ale pozostawili siebie na ziemi w postaci swojej muzyki, zostawili nam na ziemi najwa?niejsz? rzecz z siebie: swoj? dusz? -muzyk?...
Śpieszmy się kochać ludzi, bo tak szybko odchodzą... [*]
Awatar użytkownika
Olifka
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1146
Rejestracja: kwietnia 20, 2006, 8:47 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Janusz M. » listopada 1, 2006, 11:28 am

Moim skromnym zdaniem Muddy Waters,Otis Redding i Mahalia Jackson,czyli ci kt?rych nie da si? zapomnie
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna-rozkosz dla smakosza :-D
Janusz M.
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1159
Rejestracja: stycznia 13, 2005, 12:28 am
Lokalizacja: Sląsk

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 1, 2006, 11:41 am

Janusz M. pisze:Moim skromnym zdaniem Muddy Waters,Otis Redding i Mahalia Jackson,czyli ci kt?rych nie da si? zapomnie?.


No w?a?nie Janusz! Zawsze chcia?em zagra? Mahali? "Summertime" i zawsze wypada?o mi to z g?owy. Teraz mi przypomnia?e? - Dzi?ki!
Agata W. przypomnia?a mi o Pluszczu. A? wstyd, ?e wpisuj?c t? Polsk? liste nie uj??em Jego nazwiska.
My?l?, ?e w taki spos?b stworzymy przynajmniej dwugodzinn? audycj?. Zawsze pami?tamy bowiem o tych najwi?kszych (medialnie).
To pozw?lcie ?e i ja dopisz?:

Rory Gallagher
Wilson Picket
Frank Zappa
Don Sugercane Harris
Jimmy Johnson
Bob Sheehan
Paul Kossof
Keith Moon
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: flower » listopada 1, 2006, 6:09 pm

John Lee Hooker...
:(
dopiero teraz wiem jak nisko upada
kto nie wypełnił swego czasu w pokorze
oto dlaczego tak się obawiam,
że za minutę trzeba będzie wstawać i żyć
Awatar użytkownika
flower
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3201
Rejestracja: czerwca 7, 2004, 11:27 pm
Lokalizacja: Wroclaw/Ostrzeszow

Postautor: Kuba Chmiel » listopada 1, 2006, 6:42 pm

flower pisze:John Lee Hooker...
:(

No przecie?, a? dziw, ?e nikt wczesniej o nim nie wspomnia?.
Ja jeszcze dodam Jimmiego Rogersa.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kuba Chmiel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4230
Rejestracja: września 18, 2005, 11:20 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 1, 2006, 7:16 pm

Colossus pisze:
flower pisze:John Lee Hooker...
:(

No przecie?, a? dziw, ?e nikt wczesniej o nim nie wspomnia?.
Ja jeszcze dodam Jimmiego Rogersa.
Pozdrawiam


Te wielkie nazwiska s? jak najbardziej oczywiste, a wi?c Hendrix, Joplin Morrison, John Lee, Muddy Waters, Howlin Wolf, Otis Redding...
Ja chcia?bym bardzo przypomnie? tak?e tych, kt?rzy nie stali w panteonie Gwiazd najwi?kszych, a ich muzyka by?a fenomenalna i dzi? ju? nieco, lub bardziej, zapomniana. Ale tak?e tych wszystkich, ktorzy grali w znakomitych zespo?ach i nie byli leaderami, ale bez nich ta muzyka nie by?aby tym czym jest. Tak jak cho?by Rusty Day (Cactus), Rod Price i Lonesame Dave Peverett (obaj Foghat).
Ostatnio zmieniony listopada 1, 2006, 7:48 pm przez Andrzej Jerzyk`e, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

W temacie

Postautor: Góri » listopada 1, 2006, 7:22 pm

Tak naprawd?, ta lista nie mia?aby ko?ca... Bardzo lubi? te wspominkowe audycje, bo pr?cz tych, o kt?rych pami?ta? b?dziemy zawsze, w "Okolicach Bluesa" przypominani s? Ci, kt?rzy nie zawsze odchodzili w blasku chwa?y... Inaczej dzi? smakuj? niekt?re d?wi?ki, a muzyczna lista nieobecno?ci to najlepszy dow?d na to, ?e bywaj? ludzie niezast?pieni!
Awatar użytkownika
Góri
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 874
Rejestracja: kwietnia 6, 2004, 8:19 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 1, 2006, 8:29 pm

S?ucha?em tak dzisiaj sobie, "Ryszard Skibi?ski - Ostatni Koncert" i my?l? ?e do naszej poniedzia?koewj listy, do??czy jeszcze kompozycja "Come On". Ods?ucha?em tego kawa?ka chyba 3 razy w k??ko!!! Jest tam tak?e bardzo wyra?nie s?yszalny bas Jurka Kawalca!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: andrzej.staszok » listopada 1, 2006, 9:04 pm

Troche mnie ubigles Jedrus z Gallagherem, poniewaz chcialem dodac kogos z irlandzkiego podworka ale pozostal mi jeszcze Phill Lynott, ten od Thinn Lizzy
Awatar użytkownika
andrzej.staszok
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4138
Rejestracja: października 13, 2005, 7:06 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 1, 2006, 10:56 pm

andrzej.staszok pisze:Troche mnie ubigles Jedrus z Gallagherem, poniewaz chcialem dodac kogos z irlandzkiego podworka ale pozostal mi jeszcze Phill Lynott, ten od Thinn Lizzy


A ca?y problem m?j, polega na tym, ?e od Jego ?mierci zawsze 14-czerwca w rocznic?, chc? zagra? Jego doskona?e d?wi?ki i zawsze zapominam. W tym roku, jako? kr?tko po kolejnej rocznicy, by?em u wsp??autora "Okolic Bluesa" Zbyszka Walczaka i powiedzia? mi w?wczas: "Wiesz, specjalnie s?ucha?em innych audycji i my?la?em ?e kto? wspomni Gallaghera, ale nic takiego si? nie sta?o. Mia?em nadziej?, ?e ty b?dziesz pami?ta? i te? si? zawiod?em". Zbyszek jest zdeklarowanym fanem Gallaghera, zreszt? ja te? i ufam, ?e w przysz?ym roku nie zapomn?. A w roku zesz?ym, w?a?nie w takiej wspominkowej audycji, by? z nami Gallagher!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 1, 2006, 11:36 pm

Forum dyskusyjne z udzia?em dziennikarzy muzycznych:
"NASZA MUZYKA W MEDIACH - tera?niejszo?? i perspektywy"
4 listopada (sobota), godz.15, sala Klubowa

1. Organizacja i prowadzenie: B.Kunicki i W.Soluch
2. Za?o?enia forum:
- przedstawienie sytuacji w poszczeg?lnych mediach przez do?wiadczonych dziennikarzy
- zach?cenie forumowicz?w do spr?bowania swoich si? (pisanie recenzji, artyku??w, prowadzenie audycji radiowych, zak?adanie radia internetowego), ukazanie sposob?w i "uk?ad?w", porady dla pocz?tkuj?cych
- odpowiedzi na szczeg??owe pytania: te wcze?niej przygotowane przez prowadz?cego i te na bie??co z sali
3. Wprowadzenie/wyja?nienie:
- termin "Nasza muzyka" i jaki to ma szczeg?lny zwi?zek z JimiwayBF?
- nawi?zanie do artyku?u "Trzy smutne akordy" Krzysztofa Burnetko (Polityka, nr 36).
4. Ka?dy z zaproszonych dziennikarzy-prelegent?w przedstawia sw?j punkt widzenia na temat:
- aktualnego stanu istnienia "naszej muzyki"
- najwi?kszych problem?w i najwi?kszych sukces?w
- przewidywanego rozwoju/regresu (tak?e w ?wietle zmian na scenie politycznej?!)
w danym rodzaju medi?w (A.Matysik - prasa , R.Gloger - radio, J.Chojnacki - radio i telewizja/
5. Dziennikarze (ci, kt?rzy si? na to odwa??!) przedstawi? swoj? 'drog?' do zaistnienia w mediach i udziel? wskaz?wek/porad dla ewentualnych na?ladowc?w (np. J.Machura [Radio DERF] - jak stworzy? internetowe radio)

Je?li starczy czasu i b?dzie zainteresowanie to:
6. Pytania dodatkowe zaspokajaj?ce ciekawo?? prowadz?cego oraz pytania od forumowicz?w z sali.

Oprocz wymienionych beda tez inni zaproszeni dziennikarze, ale ze nie wszyscy jeszcze potwierdzili swoj udzial, wiec... zobaczymy 4 listopada
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.


Jeszcze raz chcia?bym przypomnie? o tym spotkaniu, wszystkim Forumowiczom, dlatego po raz kolejny przenios?em post Wie?ka (Bluesmanniak) z zak?adki: Jimiway Blues Festiwal!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

W temacie

Postautor: Góri » listopada 2, 2006, 8:11 pm

Je?li tylko b?d? w sobot? w Ostrowie z wielkim zainteresowaniem wys?ucham, co w wy?ej wymienionych kwestiach do powiedzenia ma "bran?owa" czo??wka dziennikarska i nie tylko.
W odniesieniu do przynajmniej jednego z punkt?w porz?dku forumowej dyskusji proponuj? podj?? kwesti?, pobie?nie rzecz ujmuj?c, rozbie?no?ci pogl?dowych w szeroko poj?tym ?rodowisku bluesowym. Ma to moim skromnym zdaniem istotny wp?yw na postrzeganie "naszej" muzyki i wszystkiego, co si? wok?? niej dzieje przez innych, nieco mniej "obytych" uczestnik?w ?ycia kulturalnego w naszym kraju.


P?ki co serdecznie pozdrawiam

Sebastian G?rski.
Awatar użytkownika
Góri
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 874
Rejestracja: kwietnia 6, 2004, 8:19 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Michał » listopada 2, 2006, 8:27 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:- nawi?zanie do artyku?u "Trzy smutne akordy" Krzysztofa Burnetko (Polityka, nr 36).


O czym to jest artyku? - nie czyta?em go ??

no w?a?nie blues.net.pl - zach?ca do pisania artyku??w (itp.) – ch?tnie je zamie?cimy.


Dzi? rozmawia?em z Krzysztofem Borowiecem prowadzi? program w Radiu Maks w Tarnowie „Wie?a hit?w”, ale Maks zosta? wykupiony przez giganta i straci? prace, listopad to ostatni miesi?c Wie?y Hit?w :( -to jest smutne bo lubi? w soboty ten program i od czasu do czasu pisz? z Tym Panem …


Ja ju? w Krakowie w sobote nad rane wyjazd na Jimiway Blues Festiwal – postaram si? by? na tym forum !!!

dozobaczenia
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: mickiewicz jr. » listopada 2, 2006, 9:57 pm

jakie wspaniale audycje sie odbywaja .... co za zwspaniala muzyka.... szkoda tylko ze nie moge w nich uczestniczyc bo nie mam internetu na studiach ... mam jednak nadzieje ze wkrotce powroce i nadrobie zaleglosci ... chwala wam ludzie ze jestescie i wizeze ze niedlugo powroce do zywych ... tych ktorych laczy blues...

pozdawiam wszyskich zwiazanych bluesem ;););)
Awatar użytkownika
mickiewicz jr.
DatMistrz
DatMistrz
 
Posty: 2758
Rejestracja: listopada 11, 2005, 3:21 pm
Lokalizacja: Leszno/Wrocław

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 2, 2006, 10:29 pm

mickiewicz jr. pisze:jakie wspaniale audycje sie odbywaja .... co za zwspaniala muzyka.... szkoda tylko ze nie moge w nich uczestniczyc bo nie mam internetu na studiach ... mam jednak nadzieje ze wkrotce powroce i nadrobie zaleglosci ... chwala wam ludzie ze jestescie i wizeze ze niedlugo powroce do zywych ... tych ktorych laczy blues...

pozdawiam wszyskich zwiazanych bluesem ;););)


A mo?e zabierz ze sob? komputer na studia. Wszystkie przecie? audycje s? w ?rodku tygodnia!

Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: paul david » listopada 2, 2006, 11:04 pm

Skoro J?dru? uczyni?e? wymienianki zaduszkowe to dorzuc? i ja kilkanascie nazwisk bez kt?rych nie by?oby pewnie dozna? takich jakie mogli?my i dzi?ki technice mo?emy do dzi? prze?ywa?, mimo iz niekt?rych dawno juz nie ma. Mnie tylko ciekawi czy Tam gdzie Wszyscy odchodz? jest jaki? podzia? na bluesa, rocka, country, folk czy jazz?... :?:
Nie s? to oczywiscie wszyscy bo by?by bardzo trudno wymieni? wszystkich nieobecnych.
Zauwa?y?em, ?e wymieni?e? nazwisko Keitha Moona z The Who i s?dz?, ?e masz sporo racji bowiem perkusja jest bardzo wa?nym instrumentem w ka?dym bandzie, a z regu?y pa?kerzy s? w cieniu wokalu i najcz??ciej gitary, klawiszy... Jak niezast?pionymi muzykami s? perkusi?ci ( kt?rzy napoz?r mog? wpasowa? sie w prawie kazdy zesp?? ) da?o si? zauwa?y? po ?mierci Johna Bonzo Bonhama. Led Zeppelin nigdy juz si? nie reaktywowa?, a to tylko z tego w?asnie powodu, ?e nikt tak nie gra? jak Bonzo. Skoro o drummerach mowa to nie ma juz wsr?d ?ywych takich b?bniastych tuz?w jak:

Gene Krupa
Buddy Rich
John Bonham
Cozzy Powell
Darrell Sweet


To, oczywi?cie zaznaczam, nie wszyscy ale ci, o kt?rych ja pami?tam...
Wydawa?oby si?, ?e mo?na zast?pi? gitarzyst?, basist?, a nawet wokalist? w zespole i b?dzie on nadal istnia?, gra? itp, itd.
S?dz?, ?e nie tak do ko?ca. Ka?da osobowo?? to poniek?d cz??? image'u grupy, jej brzmienia, a co za tym idzie jej identyfikacji. Nie mo?emy sobie wyobrazi? Queen bez Fredka M. - mimo, ?e podj?to pr?by zastapienia go i to przez znakomitych singer?w. Niestety zrezygnowano. Freddie jest po prosyu nie do zastapienia. Grupa Uriah Heep bez Davida Byrona nigdy nie osiagn??a trego co za jego obecnosci w zespole. szkoda ?e tak marnie sko?czy? si? jego zywot. Mozna by przytoczy? jeszcze inne przyk?ady, kt?re dowiod?y by tezy postawionej przeze mnie na pocz?tku mojego posta. Mianowicie swoistego paradoksu, ?e nie ma ludzi niezast?pionych, a jednak s?... przynajmniej jesli chodzi o sztuk?.

Z Wielkich Nieobecnych przypomnie? z pewnosci? nale?y:

David Byron
Jerry Garcia
Gary Thain
Lionel Hampton
George Harrisson
John Lennon
Brian Jones
Bon Scott
Marc Bolan
Allen Collins
Tom Fogerty
Carl Perkins
Freddy King
Joe Pass


S? to muzycy, kt?rych do tej pory nie wymieniono, a wi?c nale?y rozumie?, ?e do??czam ich do tego Zacnego Grona, kt?rych nazwiska ju? pad?y na Forum
Jak wida? Wielka Orkiestra w Niebiesiech jest rzeczywi?cie WIELKA i z up?ywaj?cym czasem si? powi?ksza - c?? taka natura.
Jest dla Nas odbiorc?w pocieszenie: TAM NAS SMUTEK NIE DOPADNIE!!! :lol:
Ostatnio zmieniony listopada 2, 2006, 11:29 pm przez paul david, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
paul david
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4151
Rejestracja: października 26, 2004, 11:34 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Jimmy » listopada 2, 2006, 11:19 pm

?lepym cosik ;) :?
Ostatnio zmieniony listopada 2, 2006, 11:32 pm przez Jimmy, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 2, 2006, 11:27 pm

Paul! T? list? przypomnia?e? tak?e par? bardzo zapomnianych nazwisk!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 2, 2006, 11:30 pm

Jimmy pisze:a John Bonham? :(


Jest te? na li?cie Paula!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: paul david » listopada 2, 2006, 11:31 pm

a John Bonham?


Jimmy czy Ty aby do okulisty-specjalisty nie musisz sie wybra?? :lol: :?:
Awatar użytkownika
paul david
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4151
Rejestracja: października 26, 2004, 11:34 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Okolice Bluesa - Radio Centrum Kalisz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 210 gości