Tre?? Audycji - 15.05.06'

Obrazek "Okolice Bluesa" Andrzeja Jerzyka. Słuchajcie w każdy poniedziałek o 23:00! Radio Centrum Kalisz 106.4 - http://www.rc.fm

Moderator: mods

Tre?? Audycji - 15.05.06'

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 9, 2006, 11:04 pm

15.05.06' poniedzia?ek godzina 23:00 Radio Centrum Kalisz (106.4) i "Okolice Bluesa"

I tak nasz blues-rockowy ko?owrotek toczy? b?dzie si? dalej. Mam nadziej? ?e w?r?d wykonac?w, znajd? si? tak?e i Wasi ulubie?cy.
Tym razem w Radiu Centrum i Radiu Derf, zagraj? dla Was:


1. Colosseum (Daughter Of Time)
2. Canned Heat (do tej pory nie publikowane nagrania)
3. Martyna Jakubowicz (Dziewczynka z pozytywk? Edwarda)
4. John Popper (Embryo - solowa)
5. Jethro Tull (Bursting Out)
6. Buddaheads (Howlin' At The Moon)
7. Cadillac Blues Band (Live 1996')
8. Bruce Springsteen (Greetings From Asbury Park N.J.)


Zapraszam do s?uchania oraz rozm?w na tej stronie podczas emisji programu. B?d? mia? tak?e dla Was, 4 pojedy?cze zaproszenia na koncert Martyny Jakubowicz i Blue Sounds. B?d?cie czujni!!!
Telefon Radio Centrum Kalisz: 062/ 503 10 64.



Do us?yszenia w poniedzia?ek o 23:00!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Olifka » maja 11, 2006, 11:52 am

Ja z mi?? ch?ci? ws?ucham si? w Martyne Jakubowicz, no i zw?aszcza w Bruce'a Springstina :D
Szykuje si? kolejna dawka pozytywnych d?wi?k?w, ju? nie mog? si? doczeka? :)
Szkoda, ?e okolic nie ma codziennie bo ka?dy dzi?n po takich d?wi?kach by?by bardzo optymistryczny i pi?kne :D
Śpieszmy się kochać ludzi, bo tak szybko odchodzą... [*]
Awatar użytkownika
Olifka
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1146
Rejestracja: kwietnia 20, 2006, 8:47 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 12, 2006, 5:58 pm

Olifka pisze:Ja z mi?? ch?ci? ws?ucham si? w Martyne Jakubowicz, no i zw?aszcza w Bruce'a Springstina :D
Szykuje si? kolejna dawka pozytywnych d?wi?k?w, ju? nie mog? si? doczeka? :)
Szkoda, ?e okolic nie ma codziennie bo ka?dy dzi?n po takich d?wi?kach by?by bardzo optymistryczny i pi?kne :D


To Springstin ze swojej p?yty pierwszej wydanej jeszcze w roku 73', kt?ra przesz?a w?a?ciwie niezauwa?ona. D?ugo szuka?em wydawnictwa cd i w ko?cu si? uda?o.
Dla mnie ten kr??ek zawiera przynajmniej cztery zawodowe kawa?ki. Ale ja zagram przepi?kn? akustyczn? sztuk?, gdzie jest tylko pud?o, harmonijka i ?piew Bruce'a.
To "Mary Queen Of Arkansas". Mam nadziej? ?e ta wyj?tkowa, pow?ci?gliwa i wyciszona kompozycja, pi?knie zako?czy program.
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Michał » maja 12, 2006, 6:06 pm

Dla mnie Bruck Springsteen to przede wszystkim Street Of Philadelfia :) chyba do ko?ca ?ycia b?d? po wra?eniem tego utworu.

Og?lnie o tej playli?cie mog? napisa? ?e jest jak dla mnie trafiona w sam ?rodek po dodaniu D?em, Skynyrd?w i Allman?w to jest ju? moja lista :) (nie wliczaj?c Buddaheads bo ma?o Ich znam, ale… )
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 12, 2006, 6:39 pm

Micha? pisze:Dla mnie Bruck Springsteen to przede wszystkim Street Of Philadelfia :) chyba do ko?ca ?ycia b?d? po wra?eniem tego utworu.

Og?lnie o tej playli?cie mog? napisa? ?e jest jak dla mnie trafiona w sam ?rodek po dodaniu D?em, Skynyrd?w i Allman?w to jest ju? moja lista :) (nie wliczaj?c Buddaheads bo ma?o Ich znam, ale… )


No i czekasz na Colosseum. Tym razem b?dzie to p?yta z zamierzch?ej przesz?o?ci "Doughter Of Time". Audycja rozpocznie si? od znamienitej kompozycji tamdemu Bruce/Brown, znanej chyba przede wszystkim z wykonania Mountain, "Theme For An Imaginary Western".
Ale interpretacja Colosseum jest bardzo emocjonalna i te? robi spore wra?enie. Us?yszymy tak?e najprawdziwsze takt?w dwana?cie, zbarwione mocn? i osobliw? manier? Colosseum, co sprawi (moim skromnym zdaniem) najznamienitszy utw?r tej p?yty "Downhill and Shadow".
Jako? ostatnio nie mog? oby? si? bez klasyki!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Michał » maja 12, 2006, 6:53 pm

o tej p?ycie Colosseum mo?na d?ugo, mo?na napisa? ?e ma dusze, mo?na napisa? ?e jest sp?jna, mo?na napisa? ?e jest pi?kna i mo?na napisa? ?e to jest klasyk? to wszystko jest prawd?, ale czemu nikt nie pisze o minusach, tak!?!? ta pi?kna p?yta ma minusy: po pierwsze jak si? ja s?ucha to czas szybciej ucieka i po drugie jest kr?tka powinna by? dwa lub trzy razy d?u?sza :twisted:

Tak na serio, to jest magia :)
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 12, 2006, 7:03 pm

Trafi?e? w dziesi?tk?!!! Ale musz? powiedzie? Ci ?e niestety nie by?a oceniona wysoko. I s? tacy kt?rzy uwa?aj? ?e to najgorszy kr??ek Colossum z tamtego okresu. Ale widocznie tak j? odbieraj? i nie ma si? czemu dziwi
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Michał » maja 12, 2006, 7:08 pm

Ja tam nie wiem Colosseum to jest zesp??, kt?ry ma zapewnione miejsce w historii rocka, nie wiem jak odbieraj? to inni bo nie czyta?em ani jednej recenzji o tym album, ja tylko pisa?em swoje prze?ycia i grupki znajomych(s?uchaj?cych r??ne odmiany rocka czy bluesa), kt?rym pu?ci?em te album. Dla mnie ta p?yta to bomba, kt?ra wybucha po naci?ni?ciu przycisku „play” :)
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Corvus » maja 12, 2006, 7:33 pm

Napewno b?d? s?ucha? :)
Dla numer?w 1, 2, 3, 4, 7 i 8 ;)
Awatar użytkownika
Corvus
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1132
Rejestracja: września 12, 2005, 2:55 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 12, 2006, 11:02 pm

Corvus pisze:Napewno b?d? s?ucha? :)
Dla numer?w 1, 2, 3, 4, 7 i 8 ;)


Ja jednak zdecydowanie namawiam Ci? na "Jethro Tull". Zagram wersj? koncertow? "A New Day Yesterday"
Taki w?a?nie tytu? nosi te? p?yta Joe Bonamassy. To ten sam utw?r, Joe w ten spos?b, pok?oni? si? Andersonowi.
Jednak Jethro Tull po??czy t? kompozycj? z nast?pn? "Flute solo improvisation" i my?l? ?e ta sztuka dostarczy Ci wielu emocji i b?dziesz pod wra?eniem.
Natomiast Buddaheads, zaprezentuje niesamowity kawa?ek "Mississippi Queen" stworzony niegdy? przez rewelacyjn?, legendarn? Mountain. Tak?e polecam Twojej uwadze!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: dyczkosia » maja 13, 2006, 11:48 am

aaaa... si? b?dzie dzia?o! oby mi si? tylko uda?o zd??y? do kompa na czas! A "Bursting Out" to ?wietny album! Szkoda, ?e obecnie na koncertach nie graj? takiego wyboru kawa?k?w, przynajniej w Polsce (na drugim koncercie, na kt?rym by?am, tylko na bisy grali kawa?ki z "Aqualunga" i wcze?niejszych :( )
A mo?e by tak kiedy? ca?? studyjn? p?ytk? Jethro zapoda?? "Thick as a brick", "Minstrell in the Gallery" albo "Aqualung" w?a?nie? Albo co? innego - "This Was" z pi?knym, bluesowym "A song for Jeffrey"... Taki fajny zesp?? :D

No i bardzo jestem ciekawa Poppera. S?abo znam Blues Travelers i Buddaheads, wi?c nadstawi? ucha ch?tnie.
a.k.a. Florentine Pogen

"Umysł jest jak spadochron. Dopóki go nie otworzysz - nie działa." (F. Zappa)
Awatar użytkownika
dyczkosia
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 986
Rejestracja: marca 15, 2006, 11:38 pm
Lokalizacja: Bochnia

Postautor: Corvus » maja 13, 2006, 12:08 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:
Corvus pisze:Napewno b?d? s?ucha? :)
Dla numer?w 1, 2, 3, 4, 7 i 8 ;)


Ja jednak zdecydowanie namawiam Ci? na "Jethro Tull". Zagram wersj? koncertow? "A New Day Yesterday"
Taki w?a?nie tytu? nosi te? p?yta Joe Bonamassy. To ten sam utw?r, Joe w ten spos?b, pok?oni? si? Andersonowi.
Jednak Jethro Tull po??czy t? kompozycj? z nast?pn? "Flute solo improvisation" i my?l? ?e ta sztuka dostarczy Ci wielu emocji i b?dziesz pod wra?eniem.
Natomiast Buddaheads, zaprezentuje niesamowity kawa?ek "Mississippi Queen" stworzony niegdy? przez rewelacyjn?, legendarn? Mountain. Tak?e polecam Twojej uwadze!!!

Wierze ?e b?d? zaskoczony ;) Bo z zasady Jethro mnie nie porusza?o ;)
Awatar użytkownika
Corvus
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1132
Rejestracja: września 12, 2005, 2:55 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: femme » maja 13, 2006, 12:38 pm

och jak wspaniale. ;>
osobi?cie czeka? b?d? na Andersona w?a?nie, bo to mistrz i polecam wszystkim (Corvus szczeg?lnie Tobie) r?wnie? jego solowe p?yty. tam rzeczywi?cie potrafi poruszy?.
a bursting out to chyba najlepszy dost?pny koncert jethro tull.
colosseum te? ju? mnie przyciaga.
obecno?ci springsteena nie b?d? komentowa? nawet ;> w sam raz na wiosn? (->spring). ;>
no i martyna jakubowicz, na kt?rej nie wiem czy zdo?am si? pojawi?.
a co do reszty, to b?d? si? ws?uchiwa?, ?eby pozna?, dzi?ki Jerzykowi z jak najlepszej strony.
pozdrawiam wszystkich i do poniedzia?ku.
"bo bóg kocha dziewczyny i ziemię i dzień jutrzejszy"

Katarzyna Szóstak
Awatar użytkownika
femme
blueslover
blueslover
 
Posty: 490
Rejestracja: marca 27, 2006, 9:03 am
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Poznań

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 13, 2006, 1:53 pm

"No i bardzo jestem ciekawa Poppera. S?abo znam Blues Travelers i Buddaheads, wi?c nadstawi? ucha ch?tnie"


Dyczkosia! Oczywi?cie bior? pod uwag? Twoj? sugesti? co do Jethro Tull, problem tylko ci?gle z czasem antenowym, oraz innym materia?em czekaj?cym na swoj? kolejno??.
Natomiast co do Blues Traveler, namawiam Ci? gor?co do pierwszych trzech album?w, (cho? czwarta "Four", osi?gn??a najwi?kszy sukces komercyjny), tylko jedna sprawa, ka?dej p?ycie po?wi?ci? trzeba sporo uwagi, ?eby nutki z niej, dotar?y do Ciebie z ca?? moc?.
Je?eli b?dziesz mie? okazj?, pos?uchaj koniecznie kr??ka drugiego z roku 91 "Travelers and Thieves". Tam pod numerem 11, ukrywa si? zjawiskowa kompozycja "Mountain Cry", gdzie go?ciem specjalnym jest Gregg Allman.
Zapewniam Ci? ?e po 3-4 ods?uchaniach, nie b?dziesz mog?a oby? si? bez tych d?wi?k?w.
Natomiast w poniedzia?ek zagram kawa?ek z solowej p?yty Poppera zatytu?owanej "Embryo". B?dzie to niezwykle energetyczny "Bastrad", trwaj?cy minut 7 i sekund 22, z wysmakowan? i pe?n? ognia sol?wk? Johna na harmonijce. Ku uciesze mam nadziej?, tak?e i Corvusa.
Ostatnio zmieniony maja 13, 2006, 2:07 pm przez Andrzej Jerzyk`e, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Michał » maja 13, 2006, 2:06 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze: oraz innym materia?em czekaj?cym na swoj? kolejno??.


je?li mog? ile audycji do przodu ma Pan ju? w planach :twisted: prawdopodobnie do wakacji ;).

Czy to jest prawda ?e przez wakacje audycji nie b?dzie?

Dyczkosiu Blues Traveler to jest naprawd? wspania?a grupa musisz pozna? jej tw?rczo?? i to szybko, mam kilka p?yt i jestem oddanym fanem, ale musze si? przyzna? pierwszy kontakt z nim by? ci??ki, ale nie podda?em si? i wygra?em bitw? - polubi?em Ich.
Podobnie by?o z The Black Crowes (ma Pan ich w planach na najbli?sze audycje ;) )
wiele odda? bym ?eby by? na ich koncercie, mam fajny bootleg ze Sztokholmu i cz?sto si?gam po niego, jest to rasowy zesp??, u kt?rym s?ycha? prawdziwy po?udniowy Sounthern Rock zagrany po swojemu. Nie wspomn? ju? o p?ycie z wielkim Jimmi’m Page’iem.


Jethro Tull wielki zesp?? tu nie wolno du?o pisa?, tylko w??czy? ich muzyk?, polecam dvd pt. „A New Day Yesterday”

Canned Heat przyznaje si? bli?ej Ich nie znam, ale obiecuj? popraw? (jako? nie trafi?em na ich p?yt? w Internecie lub sklepie).

Martyna Jakubowicz dla mnie osobi?cie wielka kobieta!!!
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 13, 2006, 2:28 pm

"je?li mog? ile audycji do przodu ma Pan ju? w planach prawdopodobnie do wakacji.

Czy to jest prawda ?e przez wakacje audycji nie b?dzie?"

Micha?! W?a?ciwie to rodz? si? z tygodnia na tydzie?, cho? tak prawd? m?wi?c, wiem co gra? b?d? na dwa tygodnie przed programem.
Jednak cz?sto nast?puj? te? zmiany, a spowodowane s? wp?ywaj?cymi nowymi p?ytami (pami?tam "Kropla Zycia").
Przede wszystkim kiedy przygotowuj? audycj?, kieruj? si? zawsze nastrojem w jakim jestem. Potem tylko nigdy nie wiem, czy m?j wyb?r prze?o?y si? na poniedzia?ek godzin? 23:00.
Staram si? d?wi?ki dobiera? w ten spos?b, aby ka?dy znalaz? co? dla siebie, czy mi si? to udaje, ocena le?y juz po Waszej stronie.
Niestety nie wiem jeszcze czy b?dzie przerwa wakacyjna. To ju? decyzja Dyrekcji Radia Centrum Kalisz. Mo?e w tym roku, uda si? nam gra? dalej.
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Corvus » maja 13, 2006, 2:29 pm

Oczywi?cie ?e Corvus si? cieszy ;) A Popper i Travelersi maj? to do siebie ?e nawet nie trzeba w nich si? zbyt szczeg??owo ws?uchiwa? ??by dotar?o. Niesamowita energia i optymistyczne grania. No i - jak to juz kiedy? m?wi?em - nietypowa dla bluesa harmonijka, bo w wysokich tonacjach i w wysokim rejestrze.
No i jeszcze do tego Canned Heat... absolutne podstawy, a jak dla mnie - pocz?tki mojego bluesa ;)
Awatar użytkownika
Corvus
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1132
Rejestracja: września 12, 2005, 2:55 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: dyczkosia » maja 13, 2006, 2:35 pm

Dzi?kuj? Panie Andrzeju i (nie-Panie :wink: ) Michale! Jak widz?, sporo jeszcze przede mn? dobrej muzyki do odkrycia... Problem jednak - sk?d takie nagrania bra? (a raczej kas? na p?ytki, hehe). B?d? czujna, jak tylko b?dzie okazja - pos?ucham, szczeg?lnie "Mountain Cry", skoro zago?ci? tam jedyny w swoim rodzaju Gregg Allman :)

Bardzo lubi? zespo?y, kt?re dopiero po kilku przes?uchaniach zyskuj? i zapadaj? w pami??. To bardzo cenne doznanie - gdy s?yszy si? jak utwory powoli si? "wykluwaj?" a nie s? podane na tacy...
a.k.a. Florentine Pogen

"Umysł jest jak spadochron. Dopóki go nie otworzysz - nie działa." (F. Zappa)
Awatar użytkownika
dyczkosia
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 986
Rejestracja: marca 15, 2006, 11:38 pm
Lokalizacja: Bochnia

Postautor: Michał » maja 13, 2006, 6:28 pm

dyczkosia pisze: Problem jednak - sk?d takie nagrania bra? (a raczej kas? na p?ytki, hehe).


(nie- Pani ;) ) Dyczkosiu :P sa trzy sposoby zbierania (ja przeszed?em przez wszystkie) :

1. Zbieranie orygina??w (to jest najlepsza frajda, jak si? zdob?dzie wymarzon?, trudno dost?pna p?yt?) - obecnie jestem na tym etapie ;)
2. Zbieranie kopii to jest prosty spos?b zbierania ale szybko rozmna?any do niedawna w?a?nie takie zbiera?em (i mia?em ju? ponad 1400 p?yt), ale stwierdzi?em ?e nie mam co z nimi robi? ;) i postanowi?em zmieni? si?
3. Zbieranie mp3 to jest najbardziej szybki spos?b zbierania wystarczy mie? dost?p do Internetu i wiedzie? gdzie szuka?

Je?li zbierasz muzyk? w formie podanej w punkcie 2 lub 3 to odezwij si? na priwa, je?li jednak zbierasz orygina?y i korzystasz z eBay’a lub Allegro to pami?taj nie podkupuj osoby o nicku MITKO88 (bo to w?a?nie jestem ja !!! ;) ). He he ja ju? mam 258 (+ orginalne dvd) orygina??w wi?kszo?? pochodzi ze wt?rnego rynku, ale jestem dumny ze swojego legalnego zbioru :P
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 13, 2006, 9:23 pm

"Canned Heat przyznaje si? bli?ej Ich nie znam, ale obiecuj? popraw? (jako? nie trafi?em na ich p?yt? w Internecie lub sklepie)."


Micha?! Canned Heat to jedna z najprawdziwszych legend
bia?ego bluesa i boogie. Si?gnij prosz? po kr??ek z roku 68 zatytu?owany "Boogie with Canned Heat" oraz po kolejny Ich album kultowy "Hooker 'N" Heat" 71'. Pos?uchaj prosz? par? razy i z pewno?ci? wpiszesz obie te p?yty, w swoje ulubione.
Powstali w Los Angeles w roku 67. Niestety z najbardziej orginalnego sk?adu, nie ma ju? z nami trzech cz?onk?w w tym za?o?ycieli Canned Head.
Odeszli w kolejno?ci, Alan Wilson w roku 70, Robert Hite 81 i Henry Vestine w 97. To wielki pech.
Z tego sk?adu na szcz??cie s? jeszcze z nami, Larry Taylor oraz Adolpho Fito De La Parra.
Wielk? postaci? tej formacji, by? Alan "Blind Owl" Wilson. Sam John Lee powiedzia? kiedy?, ?e to najlepszy harmonijkarz z jakim dane by?o mu grywa?.
Jestem przekonany, ?e znasz diament oszlifowany "On The Road Again". Tam w?a?nie na harmonijce gra i ?piewa Wilson.
Polecam Ci te? utwory "Evil Woman", a w szczeg?lno?ci d?ugi "Fried Hockey Boogie", absolutne mistrzostwo ?wiata.
Mnie jest troszk? ?al, ?e jednym tchem wymienia si? tych najlepszych harmonijkarzy kuli ziemskiej, a zapomina si? o Wilsonie kt?ry gra? z serca i robi? to fenomenalnie!!!
Micha?! Si?gnij po te p?yty!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Corvus » maja 13, 2006, 9:37 pm

A od p?yty "Boogie with Canned Heat" rozpocz??a si? moja przygoda z bluesem :)
Awatar użytkownika
Corvus
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1132
Rejestracja: września 12, 2005, 2:55 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 13, 2006, 9:40 pm

Corvus pisze:A od p?yty "Boogie with Canned Heat" rozpocz??a si? moja przygoda z bluesem :)


Dlatego Jeste? tak bardzo wra?liwy na d?wi?ki!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Corvus » maja 13, 2006, 9:51 pm

Nie wiem czy jestem wra?liwy, ale po przes?uchaniu masy innych rzeczy - mo?e nie tak ogromej jak wielu tutaj obecnych, jestem zadowolony ?e to w?a?nie Canned Heat rozpocza?, wraz z Sonnym Terrym moj? przygod? z bluesem. Faktem jest ?e ich muzyka ma w sobie co? magicznego, co? co jest kwintesencj? radosnego, energetycznego i dynamicznego bluesa, jednak r??nego od tego ?piewanego przez czarnych bluesman?w.
Potem ju? posz?o samo... i ci?zko jest nie przyzna? ?e blues nie zmieni? mojego ?ycia.
Awatar użytkownika
Corvus
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1132
Rejestracja: września 12, 2005, 2:55 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 13, 2006, 9:54 pm

"a bursting out to chyba najlepszy dost?pny koncert jethro tull."

Wiesz Femme, kiedy?, wieki temu, pan Mann z panem Chojnackim, prezentowali szerokie fragmenty tego koncertu w polskiej telewizji.
W?wczas to by? dla mnie jeden z wa?niejszych dni w moim ?yciu.
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: dyczkosia » maja 13, 2006, 10:41 pm

Micha? pisze:He he ja ju? mam 258 (+ orginalne dvd) orygina??w wi?kszo?? pochodzi ze wt?rnego rynku, ale jestem dumny ze swojego legalnego zbioru :P


Gratuluj? takiego zbioru legalnych p?yt :D Ja mam to szcz??cie, ?e m?j Tata jest melomanem, szczeg?lnie grup bluesowych i rockowych, a poniewa? zbiera od lat i jest uczciwy, to ilo?? jest poka?na, a orygina?y stanowi? jakie? 95%. Sama nie posiadaj?c praktycznie ?adnych dochod?w (niestety, stypendium uczelniane nie jest wysokie), jestem skazana na "?erowanie" na "ojcowi?nie". Dlatego bardzo ceni? radio derf, kt?re mo?e rozszerza? moje horyzonty w jeszcze innym wymiarze :D (zdrowa?ka za Ojc?w Dyrektor?w)

W?a?nie przez takie wzory z domu, si?? rzeczy, mam jakie? "moralne" hamulce i opory przed kopiowaniem muzyki z internetu :wink: Zreszt?, nic nie zast?pi oryginalnego wydania, my?l?, Micha?, ?e si? w tym miejscu zgadzamy 8)
a.k.a. Florentine Pogen

"Umysł jest jak spadochron. Dopóki go nie otworzysz - nie działa." (F. Zappa)
Awatar użytkownika
dyczkosia
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 986
Rejestracja: marca 15, 2006, 11:38 pm
Lokalizacja: Bochnia

Postautor: dyczkosia » maja 13, 2006, 10:51 pm

Jak to si? dzieje, ?e pisali?my o tym wszystkim, a w?a?nie lecia? (i dalej leci) rzeczony "Mountain Cry" Blues Traveler ?! Cud jakowy? czy losu zrz?dzenie??
Pozdrawiam i dzi?kuj?. Pi?knie. :D
a.k.a. Florentine Pogen

"Umysł jest jak spadochron. Dopóki go nie otworzysz - nie działa." (F. Zappa)
Awatar użytkownika
dyczkosia
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 986
Rejestracja: marca 15, 2006, 11:38 pm
Lokalizacja: Bochnia

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 13, 2006, 11:04 pm

dyczkosia pisze:Jak to si? dzieje, ?e pisali?my o tym wszystkim, a w?a?nie lecia? (i dalej leci) rzeczony "Mountain Cry" Blues Traveler ?! Cud jakowy? czy losu zrz?dzenie??
Pozdrawiam i dzi?kuj?. Pi?knie. :D


To by?a wesja koncertowa. A Ciebie czeka jeszcze studyjna!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: dyczkosia » maja 13, 2006, 11:08 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:To by?a wesja koncertowa. A Ciebie czeka jeszcze studyjna!!!


Ju? mi ciary po plecach chodz? na t? wersj? :)
a.k.a. Florentine Pogen

"Umysł jest jak spadochron. Dopóki go nie otworzysz - nie działa." (F. Zappa)
Awatar użytkownika
dyczkosia
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 986
Rejestracja: marca 15, 2006, 11:38 pm
Lokalizacja: Bochnia

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 13, 2006, 11:16 pm

Dyczkosiu! W?a?nie Derf szuka w tej chwili wersji studyjnej, a wi?c je?eli b?dziesz jeszcze chwil par?, to mo?e si? uda,
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: dyczkosia » maja 13, 2006, 11:21 pm

NIE DO WIARY! Ale jeste?cie fajni, no jak ja si? odd?wi?cz? :D
Jasne ?e jestem i b?d?, bo mam co robi? na kompie (takie s? pocz?tki maja co roku, ech...)
Dzi?ki!
a.k.a. Florentine Pogen

"Umysł jest jak spadochron. Dopóki go nie otworzysz - nie działa." (F. Zappa)
Awatar użytkownika
dyczkosia
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 986
Rejestracja: marca 15, 2006, 11:38 pm
Lokalizacja: Bochnia

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Okolice Bluesa - Radio Centrum Kalisz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 283 gości