Tre?? Audycji - 01.05.06'

Obrazek "Okolice Bluesa" Andrzeja Jerzyka. Słuchajcie w każdy poniedziałek o 23:00! Radio Centrum Kalisz 106.4 - http://www.rc.fm

Moderator: mods

Tre?? Audycji - 01.05.06'

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 25, 2006, 5:55 pm

01.05.06' poniedzia?ek godzina 23:00 Radio Centrum Kalisz (106.4) i "Okolice Bluesa".

To d?ugi weekend, pomy?la?em sobie wi?c, dlaczego nie pobawi? si? d?wi?kami przez okr?g?e dwie godziny, wszak mamy przecie? sporo wolnego czasu.
I tak na 106.4 oraz w "Radiu Derf" us?yszycie:



1. Anika
2. Easy Rider
3. Blues Traveler
4. Blood Sweat & Tears
5. Buddaheads
6. The Allman Brothers Band
7. Lizard
8. Rebecca Pidgeon
9. Jane
10.John Scofield
11.Stan Skibby, W?odek Krakus, Marek Kap?on
12.Gov't Mule


Zapraszam do s?uchania oraz rozm?w na tej stronie podczas programu.
W audycji czeka? b?d? tak?e na Was 4 pojedy?cze zaproszenia na koncert Aniki, kt?ry ju? w sobot? 06.05.06' w Fanaberii w Ostrowie.
Telefon Radio Centrum Kalisz: 062/ 503 10 64.



Do us?yszenia w poniedzia?ek o 23:00!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Olifka » kwietnia 25, 2006, 7:01 pm

Ciekawa jestem czy Anika w Fanaberii bedzie z nowym repertuarem?! ;)
Śpieszmy się kochać ludzi, bo tak szybko odchodzą... [*]
Awatar użytkownika
Olifka
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1146
Rejestracja: kwietnia 20, 2006, 8:47 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 25, 2006, 7:19 pm

Olifka pisze:Ciekawa jestem czy Anika w Fanaberii bedzie z nowym repertuarem?! ;)


My?l? ?e na pewno nas czym? zaskoczy!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Luke » kwietnia 25, 2006, 8:23 pm

BUDDAHEADS!!!! Oj, b?dzie si? dzia?o!!!
POZDRAWIAM
Krzysztof Siewruk

www.smokestack.pl
Awatar użytkownika
Luke
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 936
Rejestracja: czerwca 23, 2005, 4:33 pm

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 25, 2006, 8:30 pm

Luke pisze:BUDDAHEADS!!!! Oj, b?dzie si? dzia?o!!!
POZDRAWIAM


I to z go?ciem specjalnym w postaci Twojego ulubie?ca!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Michał » kwietnia 25, 2006, 8:56 pm

a Blues Traveler w wersji live czy studio ?
uwielbiam Ich :)
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: bartic » kwietnia 25, 2006, 8:59 pm

2 godziny! super!
andrzeju, pami?tasz, jak prosi?em o philipa sayce'a? tak sobie s?ucham raz jeszcze audycji z 06.03 i mam jeszcze jedn? pro?b?. o glen'a kaiser'a. dopiero teraz, na spokojnie, dotar? do mnie ten kawa?ek w ca?o?ci!! (ostatni w tej audycji) wi?c mam pro?b? o inny utw?r z prezentowanej p?yty, albo o inn? p?yt?.

pozdrawiam!!!
pozdrawiam
bartłomiej czerniak
Awatar użytkownika
bartic
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2761
Rejestracja: maja 22, 2004, 5:04 pm
Lokalizacja: Wrcłw

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 25, 2006, 9:02 pm

Micha? pisze:a Blues Traveler w wersji live czy studio ?
uwielbiam Ich :)


Studyjna Micha?. Tytu? to: "Truth Be Told". Te? wobec Nich jestem bezkrytyczny.
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 25, 2006, 9:24 pm

bartic pisze:2 godziny! super!
andrzeju, pami?tasz, jak prosi?em o philipa sayce'a? tak sobie s?ucham raz jeszcze audycji z 06.03 i mam jeszcze jedn? pro?b?. o glen'a kaiser'a. dopiero teraz, na spokojnie, dotar? do mnie ten kawa?ek w ca?o?ci!! (ostatni w tej audycji) wi?c mam pro?b? o inny utw?r z prezentowanej p?yty, albo o inn? p?yt?.

pozdrawiam!!!


Philip Sayce b?dzie go?ciem formacji Buddaheads, ale jeszcze nie w ten poniedzia?ek. Natomiast utw?r o kt?rym piszesz, nosi tytu?: "Spontaneous Combustion" i zamyka p?yt? Kaisera o tym samym tytule. To bardzo dobry kr??ek. Natomiast ja chc? koniecznie zaproponowa? album akustyczny Kaiser/Mansfield "Slow Burn". To absolutne Mistrzostwo ?wiata.
Tymczsem popro?my Derfa mo?e zagra dzi? jeszcze Glena Kaisera "Spontaneous Combustion"
Ostatnio zmieniony kwietnia 25, 2006, 9:52 pm przez Andrzej Jerzyk`e, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Olifka » kwietnia 26, 2006, 10:54 pm

Je?li kto? dzi? nie by? w Fanaberii na Ma?ku Balcarze i Nie-bo to ma czego ?a?owa?
Teraz ju? wiem sk?d nazwa nie-bo
Jak us?ysza?am to wiedzia?am ?e jestem w niebie, niebie muzyki
Gitary doprowadzi?y mnie na szczyty kwintesencji muzycznej, gitara basowa mmmm... a o wokalu to ju? nawet nie wspomn?...
Po prostu orgazmiczne granie ;)
Śpieszmy się kochać ludzi, bo tak szybko odchodzą... [*]
Awatar użytkownika
Olifka
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1146
Rejestracja: kwietnia 20, 2006, 8:47 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 27, 2006, 11:41 pm

Mam pytania na priva, co to za zestawienie: Stan Skibby, W?odek Krakus, Marek Kap?on. Ju? wyja?niam.
W roku 2001, go?ci? w Polsce na zaproszenie Leszka Ciho?skiego, czarnosk?ry gitarzysta i wokalista Stan Skibby. Mo?ecie odnale?? go na p?ycie Leszka, "Thanks Jimi".
To by?a sporych rozmiar?w trasa koncertowa. Skibby gra przede wszystkim Hendrixa i tu trzeba doda?, ?e w roku 99 wygra? "Hendrix Festiwal" w Memphis.
Fragment koncertu kt?ry us?yszycie w poniedzia?ek, jest jedynym na tej trasie zagranym bez Leszka Cicho?skiego.
Us?yszymy trzy utwory: "Star Spangled Banner", "Wild Thing" oraz "Red House".
I je?eli kto? ma na p??ce, niech przed audycj?, pos?ucha dok?adnie "Red House" z pierwszej p?yty Jimiego "Are You Experience".
Stan Skibby "Red House" zagra? identycznie, osi?gaj?c dok?adnie to samo brzmienie gitary. W ka?dym razie ten koncert to absolutny unikat i ciesz? si? ?e dzi?ki W?odkowi Krakusowi, b?d? m?g? go Wam zaprezentowa?.
Stan Skibby - gitara, ?piew. W?odek "Lola" Krakus - bas, ch?rki. Marek Kap?on - b?bny.
Skibbiego us?yszymy te? na samym pocz?tku audycji w "Voodoo Chile" z kr??ka "Thanks Jimi", ale ?piewa? b?dzie Anika.

Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 28, 2006, 12:17 am

Wskoczcie poczyta?: www.stanskibby.com
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Jimmy » kwietnia 28, 2006, 6:16 pm

Ha! A ja by?em na koncercie Stana i Leszka!!! Pami?tam jak grali w Rudzie ?l?skiej! ?wietnie wypadli, a Stan mia? nawet (je?li mnie pami?? jeszcze nie myli) Fendera odwr?conego jak Jimi. Ech to by?y czasy: liceum, gitara, dziewuchy no i blues :), a w zasadzie pocz?tki mojej przygody bluesowej :D Przyznaj?, Pan Stan Skibby i Leszek C. bardzo przys?u?yli si?, ?e mnie wci?gn?? klimat ;]
Bardzo ch?tnie powt?rz? i powspominam sobie :) Dzi?ki za ten numer!!!
pozdro
PS. Sorry za offtopic, ale czy kto? ma zamiar si? pojawi? na Rynku w CHorzowie w niedziel
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 29, 2006, 9:37 am

Nie pisz? tego dlatego aby zwi?kszy? atrakcyjno?? Stana Skibby, bo ka?dy z Was ocenia go na sw?j w?asny spos?b, a przede wszystkim, Jego umiej?tno?? pos?ugiwania si? gitar? i g?osem.
W moim przekonaniu, jest bardzo dobrym gitarzyst?, a i z g?osem radzi sobie niekiepsko.
Ale ja chc? o czym? innym. Ot?? po raz pierwszy spotka?em Skibbiego na Festiwalu "Blues Nad Okrz?".
Kiedy przyjecha?, wygl?da? w miar? normalnie. Poza tym to wspania?y (jak si? p??niej okaza?o) kompan. Porusza? si? tu i tam, ale z wielk? uwag? przypatrywa? si? te? naszym wykonawcom i cz?sto sol?wki (nie tylko gitary), nagradza? oklaskami.
Na godzin? przed swoim koncertem, znikn?? nagle w garderobie.
Kiedy nadesz?a godzina zero, wyszed?em na scen? zpowiedzie? Leszka Cicho?skiego z Go?ciem specjalnym.
Prowadz? ten festiwal od 8 lat, czyli od pocz?tku i znam tamtejsz? publiczno??, kt?ra wie doskonale co to blues i wie dobrze jak odr??ni?, co jest dobre a co z?e.
Chcia?em aby ten spektakl by? wyj?tkowy i dlatego w zapowiedzi wr?ci?em do historii Jimiego, a potem ju? opowie?? o Stanie Skibby.
Kiedy w ko?cu pad?y s?owa najwa?niejsze, przy entuzjastycznej reakcji publiczno?ci, obr?ci?em si? w stron? kulis ?eby zej?? ze sceny i wtedy po prostu zesztywnia?em.
W moj? stron? z gitar? w d?oniach, szed? Jimi Hendrix!!!
Znacie na pewno takie uczucie, mrowienie, g?sia sk?rka. Cofn??em si? nagle 30 lat wstecz.
Na ogie? pierwszy posz?o "Hey Joe" i w?wczas u wielu starszak?w zauwa?y?em mokre oczy.
Ja nie jestem znawc? i dlatego nie zabieram g?osu. Ale wtedy w K?obucku, wytworzy? si? nastr?j pewnej niezwyk?o?ci.
Dla nas starszak?w, by?o to wielkie prze?ycie.
Wiem ?e zbyt szybko ulegam nastrojom, a mo?e powinienem podej?? raczej na ch?odno, szuka? fa?szywego d?wi?ku i machn?? r?k? m?wi?c: "to tylko kalka".
Tak! Je?eli kalka, to w najprzedniejszym gatunku!
Koncert Stana w K?obucku, by? (moim skromnym zdaniem) znakomity.
Oczywi?cie w Polsce odzywa?y si? g?osy, ?e Stan Skibby gra tylko Hendrixa, ?e nie ma w?asnego repertuaru i zagubi? w?asn? to?samo??.
Ale On w?a?nie otwarcie o tym m?wi?, ?e Jego ?yciem jest Hendrix.
Zdecydowana wi?kszo?? zespo??w, solist?w, na ca?ej kuli ziemskiej, a tak?e i na naszym podw?rku, si?ga po utwory Jimiego czy inne standardy uznanych Mistrz?w.
My natomiast, albo je akceptujemy, albo nie. Bo u ka?dego z nas, zmys? melodyczny jest po prostu inny. Przecie? wszyscy znamy cho?by "milion" wykona? "Little Wing", jednak poza orgina?em, ka?dy ma swoj? ulubion? wersj?.
Dla mnie np. takim diamentem, jest interpretacja Snowy White'a.
I zak?adam si? o kr?conego b?czka, ?e znajdzie si? sporo Os?b kt?re powiedz?: "J?dru? co ty w tym widzisz".
I wcale si? nie zdziwi? takim stwierdzeniem i nie b?d? si? stara? nic udowodni?.
Jimi by? i jest wzorem, dla setek tysi?cy gitarzyst?w na ?wiecie.
W?r?d nich, znalaz? si? tak?e Stan Skibby, kt?ry r??ni si? mo?e tylko tym od innych, ?e Hendrix to Jego najwi?ksza mi?o?? i spos?b na ?ycie.
Po raz drugi, spotka?em Stana w Kaliszu w klubie ZWM. Ten koncert, nie by? ju? tak odlotowy jak w K?obucku.
Jednak na pr?bie, zagra? "Who Knows".
Kochani! Zrobi? to dok?adnie tak samo, do najdrobniejszej nutki, najdrobniejszego d?wi?ku jak Jimi, na "Band Of Gypsys".
I te? nie wiem czy gratulowa?, czy lepiej by?o zapyta?: "Ch?opie! Dlaczego nie zagra?e? tego po swojemu."
Nie mia?em ?adnych w?tpliwo?ci. I nie ja jeden, podszed?em do Niego wtedy u?cisn?? d?o?.
Mo?e na forum jest kto?, kto by? w?wczas na pr?bie i mo?e potwierdzi moje s?owa. Oczywi?cie trzeba bra? te? poprawk?, na moje entuzjastyczne podej?cie i nieznajomo?? tajnik?w pos?ugiwania si? gitar?.
No c??! M?j puls by? przyspieszony. Ale jest tak?e przyspieszony, kiedy w stylu Jimiego gra Robin Trower, czy kiedy utwory Hendrixa gra Jean-Paul Bourelly.
Ale? si? rozpisa?em. Ale nakr?ci?em si?, czytaj?c post naszego forumowego Jimmy'ego.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Jimmy » kwietnia 29, 2006, 1:59 pm

Mi?o mi, ?e Ci? nakr?cam Andrzeju :) Mimo, i? min??o ju? troch? czasu, a wtedy nie interesowa?em si? jeszcze bluesem, to jednak w?a?nie ten koncert pozosta? mi w pami?ci. Zgadzam si? z Tob?, Stan jest niesamowity. Facet wygl?da tak i gra tak jakby z chwil? wej?cia na scen? DUCH JIMIEGO w niego wnika?. Zawsze s? mieszane uczucia odno?nie powielania czyich? dokona?, ale w wypadku Stana sytuacja wygl?da ciut inaczej, bo moim zdaniem to najprawd? dobry muzyk!!!
Zapewne nawet gdybym ?y? wtedy kiedy Jimi, to i tak nie mia?bym szans na zobaczenie Hendrixa na ?ywo. Stan pokazuje ludziom kim by? Hendrix i stara si? przekaza? t? szczypt? magii, kt?ra towarzyszy?a ka?demu misterium hendrixowemu.
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: E&D » kwietnia 29, 2006, 2:43 pm

Andrzeju, byli?my wtedy w ZWM na tym koncercie, czas cofn?? si? o wiele lat wstecz, Stan wymiata? cudownie, zamykaj?c oczy mo?na by?o si? poczu? jakby to gra? Jimi, jakie? nienaturalne prze?ycie, nie da si? tego w ?aden spos?b opisa? !

Pozdrawiamy
E&D
Obrazek
Awatar użytkownika
E&D
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1533
Rejestracja: czerwca 11, 2004, 8:41 pm
Lokalizacja: stąd

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 29, 2006, 4:08 pm

Zapewne nawet gdybym ?y? wtedy kiedy Jimi, to i tak nie mia?bym szans na zobaczenie Hendrixa na ?ywo. Stan pokazuje ludziom kim by? Hendrix i stara si? przekaza? t? szczypt? magii, kt?ra towarzyszy?a ka?demu misterium hendrixowemu.

W?a?ciwie To powinienem napisa? w?a?nie Twoje zdanie Jimmy i na tym sko?czy?, bo zawar?e? w tej kr?tkiej wypowiedzi wszystko.

Dzi?ki!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 29, 2006, 4:13 pm

E&D pisze:Andrzeju, byli?my wtedy w ZWM na tym koncercie, czas cofn?? si? o wiele lat wstecz, Stan wymiata? cudownie, zamykaj?c oczy mo?na by?o si? poczu? jakby to gra? Jimi, jakie? nienaturalne prze?ycie, nie da si? tego w ?aden spos?b opisa? !

Pozdrawiamy


Cho? jako?? techniczna tego co zaprezentuje w poniedzia?ek nie jest mistrzostwem ?wiata, to my?l? ?e z ch?ci? wys?uchacie fragmentu Lubli?skiego koncertu, a szczeg?lnie "Red House".

Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Olifka » kwietnia 29, 2006, 8:23 pm

A ja chcia?am nawi?za? do troch? innej sprawy, a mianowicie tego czy Maciek i Nie-bo nagrali p?yt?, je?li tak to jak ona si? zowie i gdzie mog? j? zdoby?... ja ca?y czas jestem pod urokiem ?rodowego koncertu :D by?o bosko
A mo?e by tak Nie-bo pojawi?o si? w audycji?
Śpieszmy się kochać ludzi, bo tak szybko odchodzą... [*]
Awatar użytkownika
Olifka
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1146
Rejestracja: kwietnia 20, 2006, 8:47 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 29, 2006, 8:43 pm

Olifka pisze:A ja chcia?am nawi?za? do troch? innej sprawy, a mianowicie tego czy Maciek i Nie-bo nagrali p?yt?, je?li tak to jak ona si? zowie i gdzie mog? j? zdoby?... ja ca?y czas jestem pod urokiem ?rodowego koncertu :D by?o bosko
A mo?e by tak Nie-bo pojawi?o si? w audycji?


Niestety na chwil? obecn? nic nie wiadomo mi o p?ycie. W ka?dym razie je?eli tylko taka si? uka?e, na pewno znajdzie swoje miejsce w "Okolicach Bluesa"
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Jimmy » kwietnia 29, 2006, 11:42 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:W?a?ciwie To powinienem napisa? w?a?nie Twoje zdanie Jimmy i na tym sko?czy?, bo zawar?e? w tej kr?tkiej wypowiedzi wszystko.

Dzi?ki!!!

czasem i ?lepej kurze.... wci?? za ma?o si? znam na muzyce, aby si? wypowiada? na tym forum tak jakbym sobie tego ?yczy?. Mimo to ciesz? si?, ?e cho? cz??c trafia :)
Dzisiaj po roku przerwy przyjecha?em do Katowic, i od razu wpad?em do Komisu na 3 maja. Tam jest tyle muzyki!! Gdybym tylko mia? kas? kupi?bym z ton? wspania?ych winyli... kocham muzyk? p?yn?c? z czarnego kr??ka :)
Wracaj?c do audycji, nie mog? si? doczeka?... mam nadziej? ?e nic mi nie wypadnie, bo to b?dzie okrutne jak ostatnie dwa tygodnie... :(
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 30, 2006, 12:25 pm

Je?eli chodzi o "Easy Rider", pos?uchamy jednego tylko utworu z nowej edycji kompaktowej wydanej w tym roku "Ridin' Easy", gdzie do?o?ony zosta? jeszcze koncert z Teatru "Stu" w Krakowie z 26 wrze?nia i 19 pa?dziernika roku 1988. B?dzie to kompozycja "Lazy Blues" autorstwa
Andrzej Wodzi?ski/Jacek Gazda/Jarek Wodzi?ski.
Natomiast ca?y zapis koncertu, us?yszycie ju? w "Radiu Derf". Oczywi?cie o jego emisji, powiadomimy Was w zak?adce: "Radio Derf" w ha?le: "Audycje Okoliczno?ciowe"

Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 30, 2006, 1:28 pm

John Scofield pojawi si? w utworze tytu?owym z p?yty: "That's What I Say", a wspomaga? Mistrza w tej kompozycji b?d?: Warren Haynes, Art Neville, Dr. John, Mavis Staples i John Mayer
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 30, 2006, 1:38 pm

"Jane" to formacja kt?ra wyznaczy?a sobie spotkanie 36 lat temu w Niemczech. Naprawd? warto Ich pos?ucha?. B?dzie to tylko jedna kompozycja zatytu?owana "Daytime" inauguruj?ca album z roku 72, kt?remu tytu? nadano "Together". M?wi si? ?e to by?a progresja. Ale s? te? tacy kt?rzy uwa?aj? ?e "Jane" to Niemieckie "Pink Floyd". W ka?dym razie (moim skromnym zdaniem), warto przywr?ci? Ich z mgie?ki zapomnienia.
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 30, 2006, 1:47 pm

Allmani, pojawi? si? tym razem z p?yty koncertowej "Instant Live - 2003'", we w?asnej interpretacji sztuki pi?ra Vana Morrisona, "Into The Mystic". Oczywi?cie ten jak?e znany utw?r, nabra? zupe?nie innego, powiem niepowtarzalnego, Allmanowskiego wyrazu.
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » kwietnia 30, 2006, 1:55 pm

Audycj? zako?czy Gov't Mule z p?yty "Mo Voodoo" przepi?knym diamentem "Ballerina", wszak czas ju? rozpocz?? medialn? batali?, przed wielkim lipcowym wydarzeniem w Warszawie.
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Luke » kwietnia 30, 2006, 10:58 pm

Wracaj?c jeszcze na chwilk? do osoby Stan'a Skibby (r?wnie? by?em na ?w wystepie w ZWMie) mia?em ostatnio dziwne Deja Vu...
B?d?c na tegorocznych targach MusikMesse w Frankfurcie widzia?em wyst?p Hendrix'a!!! ...no prawie Hendrix'a! Facet nazywa si? RANDY HANSEN i jak wida? na za??czonym obrazku sp?dzi? troche czasu przed lustrem...
http://www.randyhansen.com/photos2.htm

Serio, serio... wyst?p Randy'ego bardziej mnie oczarowa?. Facet naumia? si? nawet powtarza? "Thank You" w odpowiednim miejscu utworu dok?adnie tak jak Jimi...
Poprostu czas stan?? w miejscu...
Krzysztof Siewruk

www.smokestack.pl
Awatar użytkownika
Luke
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 936
Rejestracja: czerwca 23, 2005, 4:33 pm

Postautor: Michał » maja 1, 2006, 6:13 am

Ok, mo?e i wygl?da jak Hendirx, mo?e i gra jak Hendrix, ale ja tego nie kupuj?. Co to jest za sztuka kopiowa? po kim? muzyke. Co to jest za fraida chodzi? na koncerty i co w drugim to kopia Hendrix'a. Mo?e kto? gra? muzyke Wielkiego Jimiego ale po swojemu. Ale ubiera? si? tak jak On, nie jestem pewien, ale RANDY HANSEN chyba jest prawo r?cznym gitarzyst? (a gra na lewor?cznej ? - po co ) moim zdaniem to jest lekka przesada. Ju? nie wspomn? o paleniu gitary na scenie i graniu z?bami itp. rzeczy :D

Tak mi si? wydaje, je?li robi? jaki? utw?r to zagra? to po swojemu, po co kogo? kopiowa?
:twisted: :twisted: :twisted:
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 1, 2006, 10:01 am

Micha?! Musisz jednak pami?ta? ?e my starszaki podchodzimy do tego emocjonalnie. W tamtych czasach nie mieli?my takiego dost?pu jak dzisiaj. Jak wesz?a era video, pami?tam ?e t?umnie gromadzili?my si? w domu szcz??liwca kt?ry mia? kaset? Hendrixa i ch?on?li?my obraz jak powietrze. A trzeba Ci wiedzie? ?e w?a?ciwie prawie nic nie by?o wida?, bo kaseta by?a ju? 20 raz przegrana. Ale co tam. Wpatrywali?my si? z wielk? uwag? ?eby nie uciek? nam ?aden gest, ?aden grymas twarzy. Wiem ?e b?dzie to dla Ciebie ?mieszne. Pami?tam jak kolega kt?ry chyba jako pierwszy mia? w Ostrowie video, przywi?z? koncert "Band Of Gypsys". Jako?? by?a tak fatalna ?e w?a?ciwie widzieli?my tylko zarys postaci. Ale dla nas by?o to nabo?e?stwo. A przecie? wystarczy?o pu?ci? po prostu czarny vinylowy kr??ek. Jimmy wyja?ni? to w jednym zdaniu - przeczytaj.
My?l? jednak Micha?, ?e sama muzyka b?dzie Ci si? podoba?, je?eli z g?ry ju? nie skre?li?e? Skibbiego. Nie patrz jak si? ubiera, pos?uchaj jak gra. Ja opisa?em tylko odczucia nas starszak?w wtedy w K?obucku.
Do us?yszenia o 23:00!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Luke » maja 1, 2006, 12:35 pm

Micha? pisze:Ok, mo?e i wygl?da jak Hendirx, mo?e i gra jak Hendrix, ale ja tego nie kupuj?. Co to jest za sztuka kopiowa? po kim? muzyke. Co to jest za fraida chodzi? na koncerty i co w drugim to kopia Hendrix'a. Mo?e kto? gra? muzyke Wielkiego Jimiego ale po swojemu. Ale ubiera? si? tak jak On, nie jestem pewien, ale RANDY HANSEN chyba jest prawo r?cznym gitarzyst? (a gra na lewor?cznej ? - po co ) moim zdaniem to jest lekka przesada. Ju? nie wspomn? o paleniu gitary na scenie i graniu z?bami itp. rzeczy :D

Tak mi si? wydaje, je?li robi? jaki? utw?r to zagra? to po swojemu, po co kogo? kopiowa?
:twisted: :twisted: :twisted:


Miiiicha?... To z mi?o?ci!!!
Dla niekt?rych to straszny obciach i tandeta, wiem... Ale tych dw?ch szale?c?w poprostu oddaje ho?d mistrzowi! Nic wi?cej...
Tysi?ce fan?w przebiera si? za Elvis'a i jest OK!
Dlaczego nie za Henia?
Krzysztof Siewruk

www.smokestack.pl
Awatar użytkownika
Luke
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 936
Rejestracja: czerwca 23, 2005, 4:33 pm

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Okolice Bluesa - Radio Centrum Kalisz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 311 gości