Tre?? Audycji - 01.05.06'

Obrazek "Okolice Bluesa" Andrzeja Jerzyka. Słuchajcie w każdy poniedziałek o 23:00! Radio Centrum Kalisz 106.4 - http://www.rc.fm

Moderator: mods

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 1, 2006, 6:28 pm

Przypominam ?e dzi? w programie czekaj? na Was 4 pojedy?cze zaproszenia na koncert Aniki, kt?ry ju? w sobot? najbli?sz? 06.05.06' w Fanaberii.
Telefon Radio Centrum Kalisz 062/ 503 10 64. Bad?cie czujni!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Michał » maja 1, 2006, 8:10 pm

No to lecimy ;)

Andrzej Jerzyk`e pisze:Micha?! Musisz jednak pami?ta? ?e my starszaki podchodzimy do tego emocjonalnie. W tamtych czasach nie mieli?my takiego dost?pu jak dzisiaj. Jak wesz?a era video, pami?tam ?e t?umnie gromadzili?my si? w domu szcz??liwca kt?ry mia? kaset? Hendrixa i ch?on?li?my obraz jak powietrze. A trzeba Ci wiedzie? ?e w?a?ciwie prawie nic nie by?o wida?, bo kaseta by?a ju? 20 raz przegrana. Ale co tam. Wpatrywali?my si? z wielk? uwag? ?eby nie uciek? nam ?aden gest, ?aden grymas twarzy. Wiem ?e b?dzie to dla Ciebie ?mieszne


Wcale ?e to nie jest ?mieszne, mo?e zn?w to b?d? pisa?, ale Rysiek mia? na mnie ogromny wp?yw. Pami?tam jak zna?em 3 (mo?e 4) p?yty D?emu i chcia?em zobaczy? jak Rysiek wygl?da, by?em m?ody mo?e mia?em 15 lat. M?j brat wym?czy? od znajomego film dokumentalny o D?emie i koncert z Rawy 93 (ostatniej Rawy w ?yciu Ry?ka). VHS by? delikatnie m?wi?c w op?akanym stanie i siedzia?em z lup? przy telewizorze i chcia?em po prostu zobaczy? jak On wygl?da. Nie by?o mi dane by? na koncercie D?emu z Ry?kiem (i nie tylko z nim :( ) ale naprawd? ja mam tak os?uchane wszystkie materia?y (nawet bootlegi o fatalnej jako?ci)


Andrzej Jerzyk`e pisze: Pami?tam jak kolega kt?ry chyba jako pierwszy mia? w Ostrowie video, przywi?z? koncert "Band Of Gypsys". Jako?? by?a tak fatalna ?e w?a?ciwie widzieli?my tylko zarys postaci. Ale dla nas by?o to nabo?e?stwo. A przecie? wystarczy?o pu?ci? po prostu czarny vinylowy kr??ek. Jimmy wyja?ni? to w jednym zdaniu - przeczytaj.


Ja nie mam na my?li Hendrix’a lubi? jego muzyk? i od czasu do czasu si?gam po ni? !!!


Andrzej Jerzyk`e pisze: My?l? jednak Micha?, ?e sama muzyka b?dzie Ci si? podoba?, je?eli z g?ry ju? nie skre?li?e? Skibbiego. Nie patrz jak si? ubiera, pos?uchaj jak gra. Ja opisa?em tylko odczucia nas starszak?w wtedy w K?obucku.

Czy muzyka mi si? b?dzie podoba?a ? nie wiem mo?e tak, mo?e nie, ale ja nie mam nic przeciwko muzyk? graj?cym nuty wymy?lone przez Jimi’ego, ale mam na my?li w pewny spos?b kopiowanie artysty. Na przyk?ad Leszek Cicho?ski ja po prostu kocham p?yt? Thenk Jimi, ale On tam nie na?laduje mistrza, tylko oddaje mu przepi?kny ho?d, cover, standard muzyczny czy jak by to inaczej nazwa? ma na celu w utw?r stworzony x – lat temu wprowadzi? pewn? ?wie?o?? – pasje i wizje wykonuj?cego. Nie wiem mo?e si? myl?, ale na pierwszy rzut oka mo?e si? wydawa?, ?e ubi?r i pewne zachowania charakterystyczne dla muzyka, kt?ry wymy?li? dany utw?r mog? pom?? w interpretacji, ale to jest bzdura zatraca si? w?asne charakterystyczne cechy i w pewny spos?b ograniczony zostaje przez pierwo wz?r.

Luke pisze:
Micha? pisze:Ok, mo?e i wygl?da jak Hendirx, mo?e i gra jak Hendrix, ale ja tego nie kupuj?. Co to jest za sztuka kopiowa? po kim? muzyke. Co to jest za fraida chodzi? na koncerty i co w drugim to kopia Hendrix'a. Mo?e kto? gra? muzyke Wielkiego Jimiego ale po swojemu. Ale ubiera? si? tak jak On, nie jestem pewien, ale RANDY HANSEN chyba jest prawo r?cznym gitarzyst? (a gra na lewor?cznej ? - po co ) moim zdaniem to jest lekka przesada. Ju? nie wspomn? o paleniu gitary na scenie i graniu z?bami itp. rzeczy :D

Tak mi si? wydaje, je?li robi? jaki? utw?r to zagra? to po swojemu, po co kogo? kopiowa?
:twisted: :twisted: :twisted:


Miiiicha?... To z mi?o?ci!!!
Dla niekt?rych to straszny obciach i tandeta, wiem... Ale tych dw?ch szale?c?w poprostu oddaje ho?d mistrzowi! Nic wi?cej...
Tysi?ce fan?w przebiera si? za Elvis'a i jest OK!
Dlaczego nie za Henia?


No w?a?nie jest mn?stwo ludzi, kt?rzy wygl?daj? jak Elivis, Morrison, Hendrix (?) Norris itp. ale czy oni maj? w?asne ja nie wiem. Najlepszym przyk?adem jest nagranie utworu swojego mistrza we w?asnej interpretacji (nie kopiowa? nikogo) , zdarzaj? si? przypadki przy pracy, wczoraj rano podczas ?niadania w Radiu lecia?a fatalna wersja (dyskotekowa, techno co? tam wersja) utworu wielkiego Elita. M?j brat powiedzia? zobacz jak mo?na zepsu? tak? pie??, no w?a?nie ? jak :( . Ale co to jest za frajda i?? na koncert kopii Hendrix’a to jest tak jak mie? na unikalnej p?ycie piracki (nie autentyczny podpis) wykonawcy. Takie mam zdanie. Mo?e za emocjonalnie podchodz? do sprawy ? – ale taki ju? jestem :(


Andrzej Jerzyk`e pisze:
Morphina_ pisze:Ten d?ugi weekend mnie tak rozleniwi?,?e nie wiem czy dotrwam do audycji....dwie godziny? Widze,?e si? Pan Andrzej szarpn??;) na Anik? sie nie wybieram z oczywistych powod?w i zastanawiam si? czy znowu "zaskoczy" ostrowsk? publczno?? tym samym repertuarem i chorym gard?em...


Te? mam obawy czy kto? dzi? b?dzie s?ucha?. Mn?stwo ludzi wyjecha?o, lub wybieraj? si? na koncerty, do przyjaci?? i w inne ciekawe miejsca. Ale mam nadziej?, ?e jednak par? Os?b b?dzie mi towarzyszy? w "Radiu Derf" i Radiu Centrum Kalisz.


ja jak co tydzie? b?d? !!!




Pozdrawiam !!!
Micha? Or?owski :twisted:
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 1, 2006, 8:20 pm

"Na przyk?ad Leszek Cicho?ski ja po prostu kocham p?yt? Thenk Jimi, ale On tam nie na?laduje mistrza, tylko oddaje mu przepi?kny ho?d, cover, standard muzyczny czy jak by to inaczej nazwa? ma na celu w utw?r stworzony x – lat temu wprowadzi? pewn? ?wie?o?? – pasje i wizje wykonuj?cego."

Micha?! Mo?e nie zwr?ci?e? uwagi, najwi?cej gitary na "Thanks Jimi" jest w?a?nie Stana Skibbiego, kt?ry jest go?ciem specjalnym wraz z Anik?, podczas tej sesji nagraniowej.
Zreszt? rozpoczynam program tym kr??kiem.
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Michał » maja 1, 2006, 8:27 pm

tak, wiem, ale ja mia?em na my?li ca?okszta?t kariery pana Leszka,
Ale ja napisa?em to co napisa?em :) i od czego zacz??a si? nasza dyskusja po zobaczeniu zdj?? RANDY HANSEN z liknu od Lukiego i tego si? czymam, a co do Stana Skibbie'y mam podobne zdanie, ale niestety dla mnie tacy ludzie jak Hendrix, Elivis, Morrison, Riedel s? nie zast?pieni i nie mog? sobie wyobrazi? ich sobowt?r?w – sorty ale niestety taki jestem ;) , co mog? napisa? na swoj? obron?, szanuj? Ich za to co robi? ?e maja swojego mistrza na kt?rym si? wzoruj? – bo to jest wa?ne
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: derf » maja 1, 2006, 9:25 pm

Witam !!!

Jak zwykle w Poniedzia?ki o godz. 22:40 po??czymy si? z Radiem Centrum gdzie r?wno o 23:00 za mikrofonem zasi?dzie red. Andrzej Jerzyk aby poprowadzi? audycje "Okolice Bluesa"

Zapraszamy !!!
derf
 

Postautor: Jimmy » maja 1, 2006, 9:54 pm

Podsumowuj?c granie na rynku. By?o fajnie :) ale ziiiiiiiimno :) ekipa by?a mimo wszystko do?? mocna :) Zreszt? wi?cej to Tomii opisze bo p??niej wszyscy poszli do Szuflady na -123 minuty i Dingo :) Ja za?apa?em si? przede wszystkim na LOS AGENTOS! Wspania?? kapela i solidne granie! a i Maciek Lipina da? si? porwa? i za?piewa? z ch?opakami :) By?o fajnie ale przyp?aci?em wszystko zdrowiem :)
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Janusz M. » maja 1, 2006, 10:08 pm

Jak wida?,ca?kiem niepotrzebnie Andrzej obawia? si? niskiej frekwencji.Troch? si? ju? nas zebra?o :-D
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna-rozkosz dla smakosza :-D
Janusz M.
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1159
Rejestracja: stycznia 13, 2005, 12:28 am
Lokalizacja: Sląsk

Postautor: perzpawel » maja 1, 2006, 10:17 pm

witam z Dublina,wczoraj uczestniczylem w uczcie bluesa w wykonaniu Petera Moora z formacja The Wandering Harrys w pubie THE MEZZ w dzielnicy Temple Bar.To taka wieksza Fanaberia,Muzyka i atmosfera na 5+.Nawiazalem kontakty z wykonawca i menago.Bede rekomendowal Benkowi na przyszly rok.a plyte dla Andrzeja bede mial juz niedlugo.NIe moge was dzisiaj sluchac bo nie umie tutaj zalaczyc Derfa.Do zobaczenia w Ostrowie
perzpawel
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 13
Rejestracja: kwietnia 17, 2006, 10:18 pm

Postautor: Corvus » maja 1, 2006, 10:20 pm

Uwielbiam Poppera! Nie do?? ?e ma w sobie co? takiego ?e jak gra i ?piewa to odrazu weselej, to jeszcze podobny do mnie troche :P
A gra na harmonijce te? warta uwagi... bo bluesmani zazwyczaj nie korzystaj? z g?rnego rejestru...
Awatar użytkownika
Corvus
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1132
Rejestracja: września 12, 2005, 2:55 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 1, 2006, 11:58 pm

Ciesz? si? ?e tylu z Was wytrwa?o z nami tak d?ugo. A na koniec b?dzie jeszcze Gov't Mule. Za chwil? Red House zagrane wiernie tak jak na Are You Experience Hendrixa. Gitara Skibbiego b?dzie mie? to samo brzmienie co Jimiego!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: derf » maja 2, 2006, 12:39 am

Audycja "OKOLICE BLUESA" Andrzeja Jerzyka z dnia 01.01.2006 do pobrania

TU

Cz. 1 Obrazek

Cz. 2 Obrazek
Ostatnio zmieniony maja 3, 2006, 5:41 pm przez derf, łącznie zmieniany 1 raz
derf
 

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Okolice Bluesa - Radio Centrum Kalisz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 202 gości