Tre?? Audycji - 30.01.06'

Obrazek "Okolice Bluesa" Andrzeja Jerzyka. Słuchajcie w każdy poniedziałek o 23:00! Radio Centrum Kalisz 106.4 - http://www.rc.fm

Moderator: mods

Tre?? Audycji - 30.01.06'

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » stycznia 28, 2006, 1:34 pm

30.01.06' poniedzia?ek godzina 23:00, Radio Centrum Kalisz (106.4) i "Okolice Bluesa".

Ten wiecz?r w ca?o?ci sp?dzimy z "Obstaw? Prezydenta" i najnowsz? p?yt? "Zawsze w Stron? Bluesa".
W roli go?ci specjalnych wieczoru pojawi? si? Janusz "Estep" Wykpisz oraz S?awek "Hetman" Sobieski.


Zapraszam do s?uchania i zadawania pyta? naszym go?ciom, oraz rozm?w na tej stronie podczas programu.
Telefon Radio Centrum Kalisz: 062/ 503 10 64.



Do us?yszenia w poniedzia?ek o 23:00!!!
Ostatnio zmieniony stycznia 28, 2006, 2:25 pm przez Andrzej Jerzyk`e, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: sedit » stycznia 29, 2006, 11:53 pm

To i ja pos?ucham Obstawy, p?yt? znam ale w okolicowej okrasie z Twoim g?osem Andrzeju, bez dupow?aztwa powiem, ?e nabierze napewno bardziej emocjonalnego wymiaru. A i licz? na Tw?j zmys? i pracowito?? w przygotowywaniu audycji dzi?ki, kt?rym mi poka?esz co tam jest w tej "3 minucie i 30 sekundzie" akurat w obstawowym repertuarze.

Pozdrawiam Sedit
Я - солдат, недоношеный ребенок войны
www.guitarheaven.pl
Awatar użytkownika
sedit
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1589
Rejestracja: maja 22, 2005, 2:32 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » stycznia 30, 2006, 12:53 am

Po tym co zobaczy?em w sobot? w Fanaberii, jeszcze bardziej si? ciesz? ?e gra? b?dziemy Ich muz?. Dawno nie widzia?em aby temperatura si?ga?a stanu absolutnego wrzenia. A jednak w Ostrowie to si? wydarzy?o.
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: derf » stycznia 30, 2006, 10:14 am

Dzi? godzina 23:00, Radio Centrum Kalisz (106.4) i "Okolice Bluesa".

Ten wiecz?r w ca?o?ci sp?dzimy z "Obstaw? Prezydenta" i najnowsz? p?yt? "Zawsze w Stron? Bluesa".
W roli go?ci specjalnych wieczoru pojawi? si? Janusz "Estep" Wykpisz oraz S?awek "Hetman" Sobieski.


Zapraszam do s?uchania i zadawania pyta? naszym go?ciom, oraz rozm?w na tej stronie podczas programu.
Telefon Radio Centrum Kalisz: 062/ 503 10 64.



Do us?yszenia o 23:00!!!
derf
 

Postautor: Tomii » stycznia 30, 2006, 7:27 pm

http://blues.info.pl/index.php?go=recenzje

Obrazek

Podejmuj?c si? zrecenzowania najnowszego materia?u przedstawionego nam przez „Obstaw? Prezydenta”, stan??em przed nie lada zadaniem. Z kilku co najmniej powod?w. Pierwszym z nich jest fakt, i? jest to wspania?a formacja, od lat uznana na polskiej scenie muzycznej, posiadaj?ca grono wiernych fan?w. Nie bez znaczenia jest te? to, i? istniej? ju? tyle lat. Budzi to we mnie podziw, bo kiedy Oni powstali, to ja jeszcze by?em ma?y g?wniarz kt?ry na chleb m?wi? „bep” a na muchy – „tapty”. Tym bardziej podchodz? z sympati? do ich muzyki – po prostu nie stracili „tego mistycznego czego?”, co sprawia ?e ich muzyka jest nadal pe?na przekazu i poci?gaj?ca dla odbiorcy.?
Ws?uchuj?c si? g??biej w prezentowane przez nich brzmienie mo?na wyczu? wiele r??nych posmak?w muzycznych, takich jak klasyczny blues, skoczny rock’n’roll oraz jump-blues, melodyjny rock i funk, a nawet id?ce z serca soul. Bardzo mo?liwe, ?e kryj? w sobie jeszcze ciekawsze niespodzianki, do kt?rych nie uda?o mi si? doj??. W tym roku ten, pochodz?cy z Boles?awca, zesp?? ?wi?towa? b?dzie swoje 20 lecie! Przejd?my wi?c do prezentacji tych wspania?ych muzyk?w: wokalem czaruje Janusz Wykpisz, wspierany dzielnie przez gitarowe zagrywki S?awka Sobieskiego. Rytmu ich muzyce nadaj?: Andrzej Urban na perkusji oraz Andrzej Malcher na basie. Ca?o?ci smaku dodaje im, szalej?cy na harmonijce, Jacek Lubi?ski.
Bardzo mi?o s?ucha si? najnowszej p?yty Obstawy, czyli „Zawsze w stron? bluesa”. I w zasadzie na tym mo?na by?oby poprzesta? ca?? ocen?. Nie mam si? do czego przyczepi?. Jednak aby zaspokoi? odrobin? ciekawo?? tych, kt?rzy jej jeszcze nie s?yszeli, przybli?? odrobin? zawarty nie niej repertuar. Album ma wszystko czego mo?na oczekiwa? bo dobrze i profesjonalnie tworzonym materiale. S? szybkie utwory, wprost porywaj?ce z krzes?a, takie jak: „Ci??ki chleb” czy „Bez forsy i pracy”, no i oczywi?cie „Stary, dobry rock’n’roll”! Jednak moj? uwag? przyku?y raczej te wolniejsze kawa?ki. W szczeg?lno?ci „Dwie drogi” – opowie?? o tym ?e ci??ko wybra? jest w?asn? drog? w ?yciu. Nie wypada przecie? abym wspomnia? o wszystkich utworach, bo inaczej, w czasie s?uchania nie b?dziecie mieli niespodzianek. Zanim jednak napisz? o jeszcze jednym – ostatnim, chcia?bym napomkn?? o nietuzinkowej grze „Obstawy Prezydenta”. I tutaj ka?dy zas?uguje na oklaski! G?os Janusza Wykpisza ma w sobie pewnego rodzaju energi? i witalno??, kt?ra sprawia ?e bardzo dobrze wpasowuje si? w repertuar zespo?u. Bardzo podoba mi si? gra S?awka Sobieskiego. To jest w?a?nie to co lubi? – jego gitara nie jest „przegadana”, a wr?cz pozwoli?bym sobie na stwierdzenie ?e jest ca?kiem sk?pa, ale doskonale dobrana – wida? ?e ka?dy d?wi?k jest dobrze przemy?lany. Fakt i? na p?ycie s? utwory kt?re porywaj? wr?cz z miejsca, to zas?uga sekcji rytmicznej z profesjonalnie po??czonym basem Andrzeja Malchera oraz perkusj? Andrzeja Urbana. Czy kogo? pomin??em? Jacka Lubi?skiego? No sk?d! Go w?a?nie zostawi?em sobie na koniec. Dlaczego? Nie by?bym sob? gdybym nie zwr?ci? uwagi na harmonijk? – to przecie? taki pi?kny i wspania?y instrument. Przymiotniki s? jak najbardziej adekwatne do gry Jacka. By? mo?e si? myl?, ale jak dla mnie, jego harmonijka przywodzi na my?l legendarny zesp?? „Canned Heat” – dobre, ci??kie i mi?siste brzmienie w chicagowskim stylu! Pora wi?c abym wspomnia? o utworze kt?ry bezwzgl?dnie do mnie trafi?. A jest to cover z J.L.Hookera – jego fenomenalne „Boom, boom”. Z polskim tekstem brzmi fenomenalnie! Pe?ne uznanie, Panowie.
Bez w?tpienia jest to p?ytka, kt?r? nie do?? ?e powinni?cie wys?ucha?, to gwarantuj? Wam ?e chcecie to zrobi?! Wystarczy w?o?y? j? do odtwarzacza i zmierza? zawsze w stron? bluesa, z radosnym boom-boom na ustach.?

Tomasz "Corvus" Filipowicz
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: estep » stycznia 30, 2006, 9:47 pm

wobec tragedi jaka wyda?y?a si? w Katowicach doszli?my z Andrzejem do wniosku ?e przek?adamy nasz? rozmow? na za tydzie? . wiem ?e doskonale to rozumiecie . pozdrawiam i dzi?kuje za sympati? kierowan? pod naszym adresem !
estep
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 150
Rejestracja: września 23, 2005, 8:16 pm
Lokalizacja: Górny Śląsk

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » stycznia 30, 2006, 10:10 pm

Audycja si? odb?dzie. Gra? b?dziemy pow?ci?gliwie.
Premiera p?yty "Zawsze w Stron? Bluesa", w roli g??wnej z Obstaw? Prezydenta ju? za tydzie?.
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: derf » stycznia 30, 2006, 10:14 pm

Jak zwykle w Poniedzia?ki o godz. 22:40 po??czymy si? z Radiem Centrum , gdzie r?wno o 23:00 za mikrofonem zasi?dzie red. Andrzej Jerzyk aby poprowadzi? dla nas audycje "Okolice Bluesa"

Zapraszam !!!
derf
 

Postautor: paul david » stycznia 31, 2006, 12:06 am

Modlitwa Breakout'?w na koniec - Andrzeju ty masz to wyczucie!!!
Trzymaj si
Awatar użytkownika
paul david
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4151
Rejestracja: października 26, 2004, 11:34 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Okolice Bluesa - Radio Centrum Kalisz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 206 gości

cron