Treść Audycji - 25.05.09'

Obrazek "Okolice Bluesa" Andrzeja Jerzyka. Słuchajcie w każdy poniedziałek o 23:00! Radio Centrum Kalisz 106.4 - http://www.rc.fm

Moderator: mods

Treść Audycji - 25.05.09'

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 19, 2009, 10:57 pm

25-maja poniedziałek godzina 23:00 Radio Centrum Kalisz (106.4) i "Okolice Bluesa"

To będzie przynajmniej dla mnie specjalna audycja, bowiem w całości poświęcona dla Orkiestry od której zaczął się mój blues.
Niektórzy na pewno domyślają się że Gwiazdą wieczoru będzie Amerykańska "Canned Heat".
Ale pozostaniemy w pierwszych 4 latach Ich niesamowitej twórczości, kiedy grali w tym najbardziej orginalnym składzie.
A więc znów cofniemy się w zamierzchłą przeszłość, ale dżwięki naprawdę będą z najwyższej półki!!! W każdym razie królować będzie boogie i blues!

Zapraszam do słuchania oraz rozmów na tej stronie, podczas emisji programu!!!
Telefon Radio Centrum Kalisz: 062/ 503 10 64

Do usłyszenia w poniedziałek o 23:00!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: sawyer » maja 20, 2009, 12:02 am

No nareszcie! Doczekałem się. :D
Jurek Sawicki
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
sawyer
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4668
Rejestracja: kwietnia 14, 2008, 1:36 pm
Lokalizacja: Poznań

Postautor: sawyer » maja 20, 2009, 12:20 am

Moje ulubione wykonanie Goin' Up The Country.
Chłopcy chyba musieli zagrać z playbacku i pokazują co o tym myślą.
Na mnie szczególne wrażenie robi plażowy strój Sowy i wspaniale zsynchronizowany (około 40 sekundy) balet w wykonaniu Bear'a i Sunflower'a ("grającego" na butelce). :D

http://www.youtube.com/watch?v=D5W2ZcoUEwA

No i to musi być:

http://www.youtube.com/watch?v=gQddWwQL ... re=related

i to - Mole jest fantastyczny - zwłaszcza około 4:00 min: :D

http://www.youtube.com/watch?v=qWIWphPS ... re=related

i na koniec mój najbardziej ukochany kawałek - szkoda, że tylko z płyty:

http://www.youtube.com/watch?v=7ZusH3DEHTc
Ostatnio zmieniony maja 20, 2009, 10:11 am przez sawyer, łącznie zmieniany 1 raz
Jurek Sawicki
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
sawyer
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4668
Rejestracja: kwietnia 14, 2008, 1:36 pm
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Rafal_blues » maja 20, 2009, 7:22 am

audycji oczywiście nie opuszcze, szczerze mówiąc to będzie mój pierwszy bardziej poważny kontakt z "Canned Heat" :mrgreen:
On the next train south...
Awatar użytkownika
Rafal_blues
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1429
Rejestracja: kwietnia 8, 2009, 11:05 am
Lokalizacja: Kwidzyn

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 20, 2009, 6:37 pm

sawyer pisze:No nareszcie! Doczekałem się. :D


Przyznam ci że ja też!!! :D
Dzięki Jurku za linki do "Canned Heat". :D Jestem w podróży i nie mogę na bieżąco śledzić strony.
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Zośka L. » maja 20, 2009, 6:41 pm

świetnie:)
mam sporo nagrań Canned Heat, bardzo często do nich wracam....
No i w pamięci pozostaje wspaniały koncert w Blue Note jakiś czas temu...wiadomo, w zupełnie innym składzie niż pierwotny, jednak wrażenia pozostały piękne :)
Ostatnio zmieniony maja 20, 2009, 6:46 pm przez Zośka L., łącznie zmieniany 1 raz
To be a rock and not to roll.
Awatar użytkownika
Zośka L.
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1532
Rejestracja: stycznia 31, 2006, 5:55 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 20, 2009, 6:43 pm

Rafal_blues pisze:audycji oczywiście nie opuszcze, szczerze mówiąc to będzie mój pierwszy bardziej poważny kontakt z "Canned Heat" :mrgreen:


Od "Canned Heat" zaczęła się moja miłość do bluesa i boogie! :D Miałem wtedy 13 wiosenek. Ta Orkiestra zawsze będzie dla mnie bardzo ważna.
Niestety nie ma już z nami 3 żelaznych muzyków tej formacji. Pierwszy odszedł Al Wilson, potem Robert Hite a już w latach '90
Henry Vestine.
Rafał! Poczytaj proszę o nich troszkę w sieci. To właśnie Wilson i Hite, pomogli bardzo Albertowi Collinsowi!!!

Diabolique pisze:świetnie:)
mam 9 płyt Canned Heat, bardzo często do nich wracam....
No i pamięci pozostaje wspaniały koncert w Blue Note jakiś czas temu...wiadomo, w zupełnie innym składzie niż pierwotny, jednak wrażenia pozostały piękne :)


Tak Zosiu! Ale ciągle jest w tej znakomitej Orkiestrze Adolpho Fito De La Para i dlatego dba o to, aby obecne "Canned Heat" brzmiało ciągle tak, jak 40 lat temu :D
Cieszę się że tak młoda Dziewczyna jak ty, słucha takiej muzy!!! :D
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » maja 20, 2009, 6:48 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:
Rafal_blues pisze:audycji oczywiście nie opuszcze, szczerze mówiąc to będzie mój pierwszy bardziej poważny kontakt z "Canned Heat" :mrgreen:


Od "Canned Heat" zaczęła się moja miłość do bluesa i boogie! :D Miałem wtedy 13 wiosenek. Ta Orkiestra zawsze będzie dla mnie bardzo ważna.
Niestety nie ma już z nami 3 żelaznych muzyków tej formacji. Pierwszy odszedł Al Wilson, potem Robert Hite a już w latach '90
Henry Vestine.
Rafał! Poczytaj proszę o nich troszkę w sieci. To właśnie Wilson i Hite, pomogli bardzo Albertowi Collinsowi!!!

Diabolique pisze:świetnie:)
mam 9 płyt Canned Heat, bardzo często do nich wracam....
No i pamięci pozostaje wspaniały koncert w Blue Note jakiś czas temu...wiadomo, w zupełnie innym składzie niż pierwotny, jednak wrażenia pozostały piękne :)


Tak Zosiu! Ale ciągle jest w tej znakomitej Orkiestrze Adolpho Fito De La Para i dlatego dba o to, aby obecne "Canned Heat" brzmiało ciągle tak, jak 40 lat temu :D
Cieszę się że tak młoda Dziewczyna jak ty, słucha takiej muzy!!! :D

...................................
Łysku..to było przed wynalezieniem żarówki????? :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :D :D :D
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 20, 2009, 6:51 pm

Pawe Freebird Michaliszyn pisze:Łysku..to było przed wynalezieniem żarówki????? :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :D :D :D


W rzeczy samej :D
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » maja 20, 2009, 6:52 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:
Pawe Freebird Michaliszyn pisze:Łysku..to było przed wynalezieniem żarówki????? :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :D :D :D


W rzeczy samej :D

...................
Jeeeeeezu...ale Ty jesteś wytrzymały Lysku mój.... :wink: :D :D :D
A Ania kochana.....tyyyle wytrzymała....
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 20, 2009, 10:15 pm

Pawe Freebird Michaliszyn pisze:A Ania kochana.....tyyyle wytrzymała....


Sam się nad tym zastanawiam!!! :D
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Treść Audycji - 25.05.09'

Postautor: kora » maja 20, 2009, 11:05 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:2
Niektórzy na pewno domyślają się że Gwiazdą wieczoru będzie Amerykańska "Canned Heat".
Ale pozostaniemy w pierwszych 4 latach Ich niesamowitej twórczości, kiedy grali w tym najbardziej orginalnym składzie.!


S U P E R !!!!


:D :D
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Treść Audycji - 25.05.09'

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » maja 20, 2009, 11:58 pm

kora_ pisze:
Andrzej Jerzyk`e pisze:2
Niektórzy na pewno domyślają się że Gwiazdą wieczoru będzie Amerykańska "Canned Heat".
Ale pozostaniemy w pierwszych 4 latach Ich niesamowitej twórczości, kiedy grali w tym najbardziej orginalnym składzie.!


S U P E R !!!!


:D :D

.................
a co super??? że o co chodzi?? :shock: :shock:
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: kora » maja 21, 2009, 7:54 am

Pawe Freebird Michaliszyn pisze:a co super??? że o co chodzi?? :shock: :shock:


Pawełku ,o to,że właśnie ten okres tej niezwykle bluesowej formacji ,cenię najbardziej.
"Blind Owl" - dla mnie to jeden z najgenialniejszych białych
harmonijkarzy bluesowych ( nota bene historyk bluesa i wielki kolekcjoner płyt bluesowych) :mrgreen: Ale przecież Ty to wszystko wiesz :wink: :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 21, 2009, 4:49 pm

kora_ pisze:Pawełku ,o to,że właśnie ten okres tej niezwykle bluesowej formacji ,cenię najbardziej.
"Blind Owl" - dla mnie to jeden z najgenialniejszych białych
harmonijkarzy bluesowych ( nota bene historyk bluesa i wielki kolekcjoner płyt bluesowych) :mrgreen: Ale przecież Ty to wszystko wiesz :wink: :wink:


Bardzo się cieszę Kasiu!!! Przez wiele lat to właśnie "Canned Heat" była dla mnie najważniejszą Orkiestrą na świecie!!! A arcydzieło (moim zdaniem oczywiście) w postaci kompozycji "Evil Woman", wywarło na mnie 42 lata temu takie wrażenie, że postanowiłem zostać z bluesem.
Bardzo wiele zawdzięczam "Canned Heat", a także formacja "Blues Forever" z którą byłem kiedyś związany!!! :D
A właśnie dziś wspominaliśmy sobie "Canned Heat" ze Staśkiem Antośkiewiczem!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: kora » maja 21, 2009, 4:57 pm

No tak ,Staszek sobie z Tobą gawędzi ,a ja na materiały od Niego czekam :twisted:
a festiwal w Ciechanowie tuż, tuż :evil: Eh Ci faceci :mrgreen:


Andrzejku, ja też bardzo sobie cenię "Canned Heat", wszystkie audycje , w których Ich puszczałeś były, a raczej są niezapomniane !!!

No i I ich płyta z John Lee Hookerem - arcydzieło muzyki !!!
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Tomii » maja 21, 2009, 5:06 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:...... wywarło na mnie 42 lata temu takie wrażenie, że postanowiłem zostać z bluesem.


....znowu literowka, skoryguj Jedrus wpis bo przeciez nie masz jeszcze 42 lat, tak wiec nie wprowadzaj w blad sluchaczy :wink:
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 21, 2009, 6:17 pm

kora_ pisze:No tak ,Staszek sobie z Tobą gawędzi ,a ja na materiały od Niego czekam :twisted:
a festiwal w Ciechanowie tuż, tuż :evil: Eh Ci faceci :mrgreen:


Andrzejku, ja też bardzo sobie cenię "Canned Heat", wszystkie audycje , w których Ich puszczałeś były, a raczej są niezapomniane !!!

No i I ich płyta z John Lee Hookerem - arcydzieło muzyki !!!


Dobrze się nam ze Staśkiem gawędziło!!! :D

Tak! Z Johnem Lee, to Mistrzostwo Świata no i dla mnie krążek "Boogie With Canned Heat", bo tam jest Evil Woman, On The Road Again, A Fried Hockey Boogie, My Crime czy Amphetamine Annie i An Owl Song
Ta płyta dla mnie naprawdę jest arcydziełem!!! Jest w niej jest cały Kalifornijski biały blues i boogie!!! A przede wszystkim prawda. Cała prawda o tamtych czasach!!!

Tomii pisze:....znowu literowka, skoryguj Jedrus wpis bo przeciez nie masz jeszcze 42 lat, tak wiec nie wprowadzaj w blad sluchaczy :wink:


Dzięki Tomii, choć przez moment czytania poczułem się świetnie!!! :D
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: kora » maja 21, 2009, 6:25 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:, bo tam jest Evil Woman, On The Road Again, A Fried Hockey Boogie, My Crime czy Amphetamine Annie i An Owl Song


Jędruś, czyżbyś już ułożył playlistę :D
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Tomii » maja 21, 2009, 6:33 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:
Dzięki Tomii, choć przez moment czytania poczułem się świetnie!!! :D


Jezeli choc fragmentem tego co napisalem moglem sie przyczynic do tego ze ktos poczuje sie lepiej moge uznac dzien za udany i taki w istocie jest.
A jezeli potraktowac to jako lekarstwo to przypomne ze za leki sie nie dzieki :lol:
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 21, 2009, 8:11 pm

kora_ pisze:Jędruś, czyżbyś już ułożył playlistę :D


Playlistę Kasiu mam w głowie od 35 lat. Jak powiedziałem, grać będę z pierwszych krążków, poza debiutanckim!
Niewiele pomieści się w jednej godzinie, a zależy mi także bardzo, aby w całości zmieścić zjawiskowe "A Fried Hockey Boogie" autorstwa Larry Taylora.
U nas w tamtych czasach zamierzchłych, królowało "On The Road Again", a w rzeczywistości na większości kuli ziemskiej, sztandarem było właśnie "A Fried Hockey Boogie". Publiczność nigdy nie wypuszczała "Canned Heat" ze sceny, jeżeli nie zagrali tego kawałka!!!

Cała ta kompozycja ma minut dwanaście!!! Każdy gra tu swoją solówkę wywoływany przez Hite'a. Oczywiście w przerwach między solówkami, Hite snuje swoją opowieść!!!
Wilson gra w tym numerze na gitarze i wcale nie chce udowodnić że jest wirtuozem tego instrumentu. Serwuje nam delikatne muskanie paluszkami strun w absolutnie kryształowo czystej barwie. I już jego improwizacja wywołuje gęsią skórkę.
W dodatku cały czas buduje perfekcyjnie napięcie, a w finale, gra po prostu akordem mocno i równo i robi tak dlatego, że tuż po nim, zaczyna swój fenomenalny pochód na basie Larry Taylor.
Wszystkie "Starszaki" wiedzą że Larry nigdy nie mija się z prawdą i nigdy nie było i nie ma u niego taniego efekciarstwa, a więc jest piękna muzyka!
Jako trzeci, uzurpował sobie prawo do bycia leaderem Henry "Sunflower" Vestine i zaczyna się podróż z jego "bródnym" brzmieniem gitary. To solo trwa najdłużej i jest po prostu fantastyczne.
Tu nie ma szybkośći i skomplikowanych ósemek. Vestine gra w sposób, jakby chciał oddać nam samego siebie. To misternie zbudowany gitarowy spektakl, gdzie nasze dłonie same składaja się do oklasków!!!
I wreszcie Adolpho "Fito" De La Parra na wcale nie wielkim zestawie bębnów, w ciągu niespełna minuty, przedstawia nam całą kwintesencję swoich wówczas, doświadczeń muzycznych!
Wszystko to oczywiście w rytmie boogie!!!
Dla mnie CANNED HEAT POTĘGĄ JEST I Basta!!!

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że ci którzy nie znaja tej fenomenalnej formacji nie będą odbierać tak emocjonalnie ich muzyki!!! Ale mam cichą nadzieję że po tej audycji, niektórzy sięgną może po płyty z tego pierwszego okresu!!! Byłbym szczęśliwy!!! :D

Kto z was chciałby posłuchać arcydzieła "A Fried Hockey Boogie" niech odnajdzie koniecznie wersję z płyty studyjnej "Boogie With Canned Heat" 1968 rok i odtworzy sobie przynajmniej 3 razy w słuchawkach, a zapewniam, że włoży te nutki głęboko do swojego serduszka!!! :D
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 21, 2009, 9:24 pm

Bardzo serdecznie zapraszam Was do wysłuchania i obejrzenia w dobrej jak na youtube jakości, fragmentu koncertu "Canned Heat" z gościem specjalnym którym był CLARENCE "Gatemouth" BROWN!!!

To Live At Montreux 1973, niestety już bez Al'a Wilsona

Canned Heat with Clarence "Gatemouth" Brown:

http://www.youtube.com/watch?v=jy-hHRhmRqU
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: kora » maja 22, 2009, 9:38 am

Andrzej Jerzyk`e pisze:CLARENCE "Gatemouth" BROWN!!!




Jestem Ci wdzięczna za wymienienie tego nazwiska :D
dla mnie postać Clarence'a,jest jedną z tych, które kształtowały muzykę :wink:
Rewelacyjny gitarzysta, wyborny harmonijkarz, skrzypek i mandolinista.

Albert Collins, ,Guitar Slim ( rewelacja !!!) i o ile dobrze pamiętam Watson ( Johnny) - byli pod Jego dużym wpływem .

On sam wzorował się na mistrzu - Tampa Redzie ,T- Bone i o ile pamięć mnie nie zawodzi - Louisianie Jordanie i Counta Basiego. ( nie potrafię odmienić :-( )


Grywał m.innymi z "Big Mamą" Thorton i Collinsem

To naprawdę wielka postać !!! jak ktoś Go nie zna , to polecam :wink: na własną odpowiedzialność :wink:

A wiecie,że On był szeryfem :?:
Nie pamiętam jakiej mieściny, ale na pewno gdzieś w Nowym Mexyku
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Robert007Lenert » maja 22, 2009, 10:04 am

Doleje troche oliwy. Jak to sie dzieje, ze bezproblemowo mozna zakupic wylacznie plyty kompilacyjne bohaterow niniejszej audycji??? Formacja o tak ugruntowanej pozycji jest bardzo zle traktowana przez wydawcow. Wznowienia regularnych albumow ukazuja sie w niewielkich nakladach a do tego maja fatalna dystrybucje.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: JaRas » maja 22, 2009, 10:08 am

:lol: podłącze się i posłucham z przyjemnością
Kora dzięki z krótkie przypomnienie :idea: :wink:
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 22, 2009, 1:59 pm

kora_ pisze:Jestem Ci wdzięczna za wymienienie tego nazwiska :D
dla mnie postać Clarence'a,jest jedną z tych, które kształtowały muzykę :wink:
Rewelacyjny gitarzysta, wyborny harmonijkarz, skrzypek i mandolinista.


Dokładnie!!! To jedna z najważniejszych Postaci w historii bluesa!!!

Niestety to jest tylko ten jeden fragment na youtube i wcale nie najlepszy! Ja mam Kasiu całe dvd z tego koncertu Clarenc'a z "Canned Heat". Nie da się ukryć że to spektakl wyjatkowy!!! Oczywiście Brown gra także i na skrzypcach i to fenomenalnie. Poza tym zaśpiewał fantastycznego bluesa. O ile pamiętam (teraz nie mogę sprawdzić), tytuł brzmiał: "Please Mr Nixon".
Wszystko miało miejsce na festiwalu Live At Montreux w 1973 roku. Wielka szkoda że tak zjawiskowy występ "Canned Heat" z czarnoskórym Mistrzem, ominął niestety Al'a Wilsona który był już wówczas, po tamtej stronie.
Podaję ci Kasiu link do tego wydawnictwa, bo musisz to mieć koniecznie!!!
Ale spodziewam się że może już od dawna stoi na twojej półce. W każdym razie, chłonie się muzykę i obraz jak powietrze, choć ja nie lubię dvd i właśnie nigdzie nie potrafię odnależć audio! Może ktoś mi pomoże!!!
A dvd wyobraż sobie, otrzymałem chyba 3 lata temu, od naszego forumowego "Erica"
tutaj: http://www.dvdtalk.com/reviews/24774/ca ... reux-1973/

Robert007Lenert pisze:Doleje troche oliwy. Jak to sie dzieje, ze bezproblemowo mozna zakupic wylacznie plyty kompilacyjne bohaterow niniejszej audycji??? Formacja o tak ugruntowanej pozycji jest bardzo zle traktowana przez wydawcow. Wznowienia regularnych albumow ukazuja sie w niewielkich nakladach a do tego maja fatalna dystrybucje.


Całkowicie zgadzam się z tobą Robert!!! Powiem ci że debiutancką oraz drugą "Boogie With Canned Heat" mam na jednym krążku i tam arcydzieło "A Fried Hockey Boogie" skrócone jest do minut 6 i sekund 34, a przecież ta wyjatkowa kompozycja, trwa ponad minut 13.
To jest wielka krzywda zrobiona zespołowi! Tak być nie powinno!!!

JaRas pisze::lol: podłącze się i posłucham z przyjemnością
Kora dzięki z krótkie przypomnienie :idea: :wink:


No i myślę że zapragniesz mieć odwrotnie na półce przynajmniej 2,3,4 płytę na półce, albo położysz blisko odtwarzacza!!! :D
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: kora » maja 22, 2009, 2:20 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze: Ja mam Kasiu całe dvd z tego koncertu Clarenc'a z "Canned Heat". Nie da się ukryć że to spektakl wyjatkowy!!!


wiem o czym piszesz :D wszystkim innym - POLECAM !!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: JaRas » maja 22, 2009, 3:06 pm

No skoro Kasia POLECA!!! nie ma wyjścia :idea: :wink:
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: JaRas » maja 22, 2009, 3:16 pm

Obrazek
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 22, 2009, 4:16 pm

Świetna jest też okładka longplaya "Hooker 'n' Heat". To swego rodzaju hołd dla Al'a Wilsona, symboliczny hołd.
Zdjęcie Hookera i zespołu zrobiono na tle okna i ściany. A właśnie na tej ścianie, wisi portret Al'a Wilsona.
Kurcze! Nie potrafię wstawiać fotek! Szkoda... :D
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Okolice Bluesa - Radio Centrum Kalisz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 458 gości