Treść Audycji - 23.02.09'

Obrazek "Okolice Bluesa" Andrzeja Jerzyka. Słuchajcie w każdy poniedziałek o 23:00! Radio Centrum Kalisz 106.4 - http://www.rc.fm

Moderator: mods

Treść Audycji - 23.02.09'

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 17, 2009, 5:53 pm

23.02.09' poniedziałek godzina 23:00 i Radio Centrum Kalisz (106.4) i "Okolice Bluesa".

Licząc bardzo dokładnie, będzie to już 903 audycja w Radiu Centrum Kalisz, a 8 w roku 2009'.
Tym razem, całą godzinę spędzimy w Anglii i to w czasach bardzo zamierzchłych.
Przywołamy lata 68, 69, 70 i 71', a więc najbardziej gorący okres Brytyjskiej fali białego bluesa i wielkiej krucjaty na rzecz tej wspaniałej muzyki, w Królestwie Zjednoczonym!

Na 106.4 i w sieci zagrają dla nas:

01. Colosseum
02. John Mayall
03. The Aynsley Dunbar Retaliation
04. Stemhammer

Zapraszam do słuchania oraz rozmów na tej stronie podczas emisji programu. Telefon Radio Centrum Kalisz: 062/ 503 10 64.

Do usłyszenia w poniedziałek o 23:00!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: lech » lutego 17, 2009, 7:05 pm

Andrzejku, moje słuchanie to Colosseum i John Mayall . Za taki wybór już dziś dziękuję
XXI PRZYST.WOODSTOCK,VIII BLUES NAD ODRĄ, BLUES BEZ BARIER, WOŚP
https://www.facebook.com/michael.win.9469?fref=ts
Awatar użytkownika
lech
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 13398
Rejestracja: maja 8, 2006, 7:43 pm
Lokalizacja: Nowa Sól

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 17, 2009, 8:02 pm

lech pisze:Andrzejku, moje słuchanie to Colosseum i John Mayall . Za taki wybór już dziś dziękuję


Myślę Leszku że przypomnisz sobie także o Aynsleyu Dunbarze!!! Może teraz nie kojarzysz, ale muzyka natychmiast przywoła wspomnienia!!! :D
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Darekk66 » lutego 17, 2009, 8:10 pm

Ja równiez cieszę się na Colosseum.Mam jeszcze w oczach i uszach Chrisa F. z Ostrowa. Dla mnie to było wielkie muzyczne przeżycie :twisted:
Darek Kępiński
Awatar użytkownika
Darekk66
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4658
Rejestracja: listopada 9, 2008, 8:02 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 17, 2009, 8:15 pm

Darekk66 pisze:Ja równiez cieszę się na Colosseum.Mam jeszcze w oczach i uszach Chrisa F. z Ostrowa. Dla mnie to było wielkie muzyczne przeżycie :twisted:


Zgadzam sie z Tobą!!! To był piękny koncert który poruszył cały tłum zebrany w sali. Oj! Pamiętny był to Jimiway i to własnie dzięki Chrisowi!!!

Myślę Darku że tym obrazkiem i dżwiękiem bardzo cię ucieszę. A ile przy tym Panowie mają zabawy!!! :D

Chris Farlowe feat. HBB - Sing The Blues - Live Ulm 2008
http://www.youtube.com/watch?v=zHOow7Ob ... re=related

A tutaj coś bardzo szczególnego Zobacz jak tu spiewa Farlowe i jak piękna jest solówka Dick'a:
Colosseum - theme for an imaginary western - Chris Farlowe
http://www.youtube.com/watch?v=jjsF80ZR ... re=related
Ostatnio zmieniony lutego 17, 2009, 8:50 pm przez Andrzej Jerzyk`e, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: sawyer » lutego 17, 2009, 8:34 pm

Mój ulubiony kawałek Colosseum - pierwszy skład - jeszcze bez Chrisa Farlowe. A jak to grają na Colosseum Live!!!

http://www.youtube.com/watch?v=KAxSQ_CL9gY
Jurek Sawicki
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
sawyer
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4668
Rejestracja: kwietnia 14, 2008, 1:36 pm
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 17, 2009, 8:49 pm

sawyer pisze:Mój ulubiony kawałek Colosseum - pierwszy skład - jeszcze bez Chrisa Farlowe. A jak to grają na Colosseum Live!!!

http://www.youtube.com/watch?v=KAxSQ_CL9gY


W rzeczy samej! Cała prawda o Colosseum!!!

A tutaj aż nie do uwierzenia jacy byli wszyscy młodzi i choć to nie w temacie Colosseum (chociaż tak, bo jest Smith), to warto zobaczyć!!!

Buddy Guy, Jack Bruce, Buddy Miles, Dick Heckstall-Smith
http://www.youtube.com/watch?v=k1nR3zJ7 ... re=related
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Darekk66 » lutego 17, 2009, 8:55 pm

Darek Kępiński
Awatar użytkownika
Darekk66
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4658
Rejestracja: listopada 9, 2008, 8:02 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: sawyer » lutego 17, 2009, 9:05 pm

Chris Farlowe - Stormy Monday Blues, 1983
A z Chrisem - Alvin Lee, Rick Wakeman i Tony Ashton.

http://www.youtube.com/watch?v=NP8xqEHn ... re=related
Jurek Sawicki
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
sawyer
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4668
Rejestracja: kwietnia 14, 2008, 1:36 pm
Lokalizacja: Poznań

Postautor: sawyer » lutego 17, 2009, 10:08 pm

Jurek Sawicki
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
sawyer
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4668
Rejestracja: kwietnia 14, 2008, 1:36 pm
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 17, 2009, 10:59 pm



Cóż to była za wspaniała Orkiestra! Dzięki Jurek, bo nigdy nie widziałem tego materiału. Nikt nigdy nie grał z takim brzmieniem jak Oni.
I pomysleć że wokalista Kieran White, zmarł w zapomnieniu 14 lat temu.

Tutaj troszkę więcej niestety tych smutnych wiadomości.
żródło: http://artrock.pl/forum/read.php?8,26337

...Na początku 1995 roku Kieran White napisał list do wytwórni Repertoire Records. Pisał go z Portland, w stanie Oregon, USA :

"Byłem wokalistą w zespole STEAMHAMMER. Przeniosłem się do Stanów Zjednoczonych, 13 lat temu, z Londynu. Nie pracuję już w biznesie muzycznym, ale jako kierowca ciężarówki - chociaż ciągle gram na moich instrumentach i KOCHAM MUZYKĘ i ZAWSZE BĘDĘ MUZYKIEM. Było dla mnie niespodzianką, gdy dowiedziałem się, że wydaliście album "Mountains" na kompakcie. Piszę do was, aby poprosić o egzemplarz albumu - nie słuchałem STEAMHAMMER przez 20 lat lub więcej bez trzeszczenia płyty. Proszę, powiedzcie mi, ile by kosztowało przesłanie mi pudełka z 10 lub 20 kompaktami - i czy macie jakieś plakaty lub zdjęcia mojego zespołu? Jestem dumny z mojego czasu i z pracy ze STEAMHAMMER i chętnie posłuchałbym muzyki, którą wtedy nagrałem, ponownie."

Czy otrzymał upragnione płyty ? Jeśli nawet, to nie cieszył się nimi zbyt długo. Kieran White zmarł bowiem na raka w marcu 1995 roku. When all your friends are gone ...
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » lutego 17, 2009, 11:44 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:
...Na początku 1995 roku Kieran White napisał list do wytwórni Repertoire Records. Pisał go z Portland, w stanie Oregon, USA :

"Byłem wokalistą w zespole STEAMHAMMER. Przeniosłem się do Stanów Zjednoczonych, 13 lat temu, z Londynu. Nie pracuję już w biznesie muzycznym, ale jako kierowca ciężarówki - chociaż ciągle gram na moich instrumentach i KOCHAM MUZYKĘ i ZAWSZE BĘDĘ MUZYKIEM. Było dla mnie niespodzianką, gdy dowiedziałem się, że wydaliście album "Mountains" na kompakcie. Piszę do was, aby poprosić o egzemplarz albumu - nie słuchałem STEAMHAMMER przez 20 lat lub więcej bez trzeszczenia płyty. Proszę, powiedzcie mi, ile by kosztowało przesłanie mi pudełka z 10 lub 20 kompaktami - i czy macie jakieś plakaty lub zdjęcia mojego zespołu? Jestem dumny z mojego czasu i z pracy ze STEAMHAMMER i chętnie posłuchałbym muzyki, którą wtedy nagrałem, ponownie."

Czy otrzymał upragnione płyty ? Jeśli nawet, to nie cieszył się nimi zbyt długo. Kieran White zmarł bowiem na raka w marcu 1995 roku. When all your friends are gone ...

.............................................................

aż ciśnie sie na usta frazes...takie jest życie...
:cry: :cry:
uwielbiam ten ZESPÓŁ...
pozdr
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 17, 2009, 11:58 pm

Tak! Sawyer sprawił mi wielka radośc tymi dwoma filmikami muzycznymi. Po prostu muza przez Duże S!!! i zawsze taka była. Chciałbym aby jak najwięcej Forumowiczów zobaczyło ten materiał przed audycją. Myślę że zaraz Ich pokochają.
A pamiętasz Paweł MK II :D
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Michał » lutego 18, 2009, 12:03 am

Andrzej Jerzyk`e pisze:...Na początku 1995 roku Kieran White napisał list do wytwórni Repertoire Records. Pisał go z Portland, w stanie Oregon, USA :

"Byłem wokalistą w zespole STEAMHAMMER. Przeniosłem się do Stanów Zjednoczonych, 13 lat temu, z Londynu. Nie pracuję już w biznesie muzycznym, ale jako kierowca ciężarówki - chociaż ciągle gram na moich instrumentach i KOCHAM MUZYKĘ i ZAWSZE BĘDĘ MUZYKIEM. Było dla mnie niespodzianką, gdy dowiedziałem się, że wydaliście album "Mountains" na kompakcie. Piszę do was, aby poprosić o egzemplarz albumu - nie słuchałem STEAMHAMMER przez 20 lat lub więcej bez trzeszczenia płyty. Proszę, powiedzcie mi, ile by kosztowało przesłanie mi pudełka z 10 lub 20 kompaktami - i czy macie jakieś plakaty lub zdjęcia mojego zespołu? Jestem dumny z mojego czasu i z pracy ze STEAMHAMMER i chętnie posłuchałbym muzyki, którą wtedy nagrałem, ponownie."

Czy otrzymał upragnione płyty ? Jeśli nawet, to nie cieszył się nimi zbyt długo. Kieran White zmarł bowiem na raka w marcu 1995 roku. When all your friends are gone ...


ja pier...!! W tych kilku słowach jest zawarta wielkość tego człowieka !!


Ileż jest na całym świecie ludzi, podobnych do Kieran White.

Dla takich ludzi należy się szacunek !
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 18, 2009, 12:08 am

No własnie Michał! A w moim pojęciu Kieran White i reszta grupy, powinni być obnoszoszeni w lektyce po wsze czasy!!!

STEAMHAMMER - When All Your Friends Are Gone (1969)
http://www.youtube.com/watch?v=01xcs4_243E

STEAMHAMMER - Junior's Wailing (1969)
http://www.youtube.com/watch?v=24NTYSYT4sI
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: sawyer » lutego 18, 2009, 12:18 am

Obrazek
Jurek Sawicki
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
sawyer
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4668
Rejestracja: kwietnia 14, 2008, 1:36 pm
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 18, 2009, 12:24 am

Dzięki Jurek!!! :D A może wstawić tu jeszcze dyskografię "Steamhammer". Może nasza forumowa Młodzież sięgnie po Ich twórczość!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: sawyer » lutego 18, 2009, 12:40 am

Obrazek Obrazek Obrazek

Steamhammer powstał w 1968 w Worthing. Założyli go gitarzysta Martin Pugh i gitarzysta/wokalista Kieran White. Skład uzupełnili Michael Rushton - perkusja, Steve Davy - bass, i Martin Quittenton - gitara.
Na MkII na flecie,saksofonie i klawesynie grał Steve Jolliffe. Przed nagraniem Mountain odchodzi Steve Davy - w jego miejsce przychodzi Louis Cennamo (ex-Renaissance, Colosseum). Następnym, który opuszcza zespół jest Kieran White. Przez jakiś czas zastepuje go Bruce Payne. Na następnej płycie wokalistą jest Garth Watt-Roy - grał także na klarnecie.

Więcej informacji o tym znakomitym zespole:
http://www.blues.com.pl/viewtopic.php?t ... 76e6689c83

D Y S K O G R A F I A

D-CBS 63611/1969 Reflection (feat. Junior's Wailing)

Water (Part one); Junior's wailing; Lost you too; She is the fire; You'll never know; Even the clock; Down the highway; On your road; Twentyfour hours; When all your friends are gone; Water (Part two)

Wydanie oryginalne:
Obrazek

Wydanie niemieckie:
Obrazek

Wydanie amerykańskie:
Obrazek

Płyta ta ukazała się też pod nazwa "Steamhammer"

Wydanie brytyjskie - 1970 i 1994:
Obrazek

Wydanie niemieckie - 1970, 1991:
Obrazek


D-CBS 63694/1969 MK II

Supposed to be free; Johnny Carl Morton; Sunset chase; Contemporary chick con song; Turn around: 6/8 for Amiran; Passing through; Down along the grove; Another travelling tune; Fran and Dee take a ride

Obrazek


D-Metronome 15376/1970 Mountains

I wouldn't have thought; Riding on the L & N; Hold that train; Levinia; Henry Lane; Leader of the ring; Walking down the road; Mountains

Obrazek

D-Brain 1009/1971 Speech

Penumbra/Entrance/Battlements/Passage to remorse/Sightless substance/Mortal thought; Telegram; For against

Obrazek


Ważniejsze płyty po rozpadzie Steamhammer:

Armageddon - Armageddon - 1975

Zespół Armageddon stanowili Martin Pugh i Lois Cennamo oraz
Bobby Caldwell - perkusja (Johnny Winter, Captain Beyond) i Keith Relf - wokal, gitara (Yardbirds, Renaissance). Nagrali jedną płytę.

Buzzard, Silver tightrope, Paths and planes and future gains, Last stand before, Basking in the white of the midnight sun/Warning comin' on/ Basking in the white of the midnight sun/Brother Ego/Basking in the white of the midnight sun (Reprise)

Obrazek


Kieran White - Open Door - 1975

Obrazek


Steamhammer - Junior's Wailing

Składanka. Pierwsze wydanie - 1999 rok.

1. Water Part One
2. Junior's Wailing
3. Riding On The L&N
4. Hold That Train
5. Passing Through
6. Autumn Song
7. When All Your Friends Are Gone
8. Lost You Do
9. Supposed To Be Free
10. Johnny Carl Morton
11. Even The Clock
12. Contemporary Chick Con Song
13. Junior's Wailing Single Version
14. Windmill
15. I Wouldn'T Have Though
16. Mountains

Obrazek
Ostatnio zmieniony lutego 18, 2009, 11:55 am przez sawyer, łącznie zmieniany 5 razy
Jurek Sawicki
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
sawyer
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4668
Rejestracja: kwietnia 14, 2008, 1:36 pm
Lokalizacja: Poznań

Postautor: sawyer » lutego 18, 2009, 10:52 am

Steamhammer w akcji :wink:

Obrazek
Jurek Sawicki
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
sawyer
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4668
Rejestracja: kwietnia 14, 2008, 1:36 pm
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » lutego 18, 2009, 12:17 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:A pamiętasz Paweł MK II :D

.......................
Łysku..przeciez to jedna z mych ukochanych kapel...

pamietam..pamiętam...
może zagram jakiś koncert..kiedyś...

najlepszej jakości jest z LA FORUM....ależ jazda...
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: Michał » lutego 18, 2009, 2:52 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:No własnie Michał! A w moim pojęciu Kieran White i reszta grupy, powinni być obnoszoszeni w lektyce po wsze czasy!!!


Masz racje Chłopie!!!

Wiesz Andrzeju, ten fragment listu, który wkleiłeś długo wczoraj nie dawał mi spokoju. Wręcz nieprawdopodobne, genialny muzyk, czemu nie grał do końca swoich dni ?

Z jednej strony dobrze, że miał praca, przecież jest masę muzyków, którzy po latach świetności schodzą ze sceny i żyją w biedzie.

Przykre to, a czemu nie dostawał tantiem za kompozycje Steamhammer.
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: JaRas » lutego 18, 2009, 8:18 pm

Colosseum, jak widzę Wszyscy czekają :wink:
Reszta oczywiście owszem a jak :wink:
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: sawyer » lutego 18, 2009, 8:36 pm

STEAMHAMMER - I Wouldn't Have Thought (1970)

http://www.youtube.com/watch?v=sOcA9VlK ... re=related
Jurek Sawicki
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
sawyer
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4668
Rejestracja: kwietnia 14, 2008, 1:36 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Treść Audycji - 23.02.09'

Postautor: 74yaro » lutego 18, 2009, 9:15 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:23.02.09' poniedziałek godzina 23:00 i Radio Centrum Kalisz (106.4) i "Okolice Bluesa".

Na 106.4 i w sieci zagrają dla nas:

01. Colosseum
02. John Mayall
03. The Aynsley Dunbar Retaliation
04. Stemhammer



Wszyscy wykonawcy mi odpowiadają, a najbardziej czekam na wykonawcę nr 3, bo Dunbar bardzo rzadko pojawia się w programach radiowych z nagraniami własnego zespołu i mało kto je zna (pierwsza płyta jest wspaniała), a to świetny perkusista.
Awatar użytkownika
74yaro
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6386
Rejestracja: stycznia 10, 2008, 10:06 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Treść Audycji - 23.02.09'

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 18, 2009, 9:32 pm

74yaro pisze:
Andrzej Jerzyk`e pisze:23.02.09' poniedziałek godzina 23:00 i Radio Centrum Kalisz (106.4) i "Okolice Bluesa".

Na 106.4 i w sieci zagrają dla nas:

01. Colosseum
02. John Mayall
03. The Aynsley Dunbar Retaliation
04. Stemhammer



Wszyscy wykonawcy mi odpowiadają, a najbardziej czekam na wykonawcę nr 3, bo Dunbar bardzo rzadko pojawia się w programach radiowych z nagraniami własnego zespołu i mało kto je zna (pierwsza płyta jest wspaniała), a to świetny perkusista.


No to bardzo się cieszę Yaro, bo grać będę właśnie z debiutanckiej i trzeciej!!!
A muszę ci powiedzieć że słynny basista Dunbara i oczywiście św. Franciszka z Baltimore, Alex Dmochowski gra dzisiaj w Londyńskin "Housbandzie", prowadzonym przez Jacka Zaitza z Kępna. Jacek opowiadał mi, że Alex kompletnie nie mówi w naszym języku, ale klnie po naszemu podobno perfekcyjnie!!! :D
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 18, 2009, 10:11 pm

Michał pisze:
Andrzej Jerzyk`e pisze:No własnie Michał! A w moim pojęciu Kieran White i reszta grupy, powinni być obnoszoszeni w lektyce po wsze czasy!!!


Masz racje Chłopie!!!

Wiesz Andrzeju, ten fragment listu, który wkleiłeś długo wczoraj nie dawał mi spokoju. Wręcz nieprawdopodobne, genialny muzyk, czemu nie grał do końca swoich dni ?

Z jednej strony dobrze, że miał praca, przecież jest masę muzyków, którzy po latach świetności schodzą ze sceny i żyją w biedzie.

Przykre to, a czemu nie dostawał tantiem za kompozycje Steamhammer.


Bo pewno prawa należały do wytwórni. Wówczas, tak naprawdę liczyła się muzyka nie szmal. Dziś jest odwrotnie.
Michałku! Posłuchaj płyt "Steamhammer"! Naprawdę będziesz zauroczony!!!
A w audycji, zaczniemy od 68 i nie przekroczymy 71'. Zatem czeka nas, najpiękniejszy okres białego bluesa w Królestwie Zjednoczonym!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Michał » lutego 19, 2009, 7:28 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:Michałku! Posłuchaj płyt "Steamhammer"! Naprawdę będziesz zauroczony!!!
A w audycji, zaczniemy od 68 i nie przekroczymy 71'. Zatem czeka nas, najpiękniejszy okres białego bluesa w Królestwie Zjednoczonym!!!


ależ ja znam tą płytę, co prawda w mojej domowej kolekcji jej nie mam, no ale kiedyś była.
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 20, 2009, 12:23 am

Ja nie wątpię, że znasz. Ale warto poznać wszystkie! I zapewniam cie że to jest granie jakie bardzo lubisz, choć każda płyta jest diametralnie inna!!!

No i raz jeszcze, tak dla przypomnienia:

STEAMHAMMER - When All Your Friends Are Gone (1969)
http://www.youtube.com/watch?v=01xcs4_243E

STEAMHAMMER - Junior's Wailing (1969)
http://www.youtube.com/watch?v=24NTYSYT4sI
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: sawyer » lutego 20, 2009, 12:50 am

I jeszcze malutkie przypomnienie: :wink:

STEAMHAMMER - I Wouldn't Have Thought (1970)
http://www.youtube.com/watch?v=sOcA9VlK ... re=related
Jurek Sawicki
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
sawyer
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4668
Rejestracja: kwietnia 14, 2008, 1:36 pm
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lutego 20, 2009, 12:54 am

sawyer pisze:I jeszcze malutkie przypomnienie: :wink:

STEAMHAMMER - I Wouldn't Have Thought (1970)
http://www.youtube.com/watch?v=sOcA9VlK ... re=related


Dzięki Jurek! Przyznam, że jestem wobec nich po prostu bezkrytyczny!!!

A może zrobisz nam kolejną niespodziewankę w postaci Aynsleya Dunbara :D
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Okolice Bluesa - Radio Centrum Kalisz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 182 gości