Treść Audycji - 03.11.08'

Obrazek "Okolice Bluesa" Andrzeja Jerzyka. Słuchajcie w każdy poniedziałek o 23:00! Radio Centrum Kalisz 106.4 - http://www.rc.fm

Moderator: mods

Treść Audycji - 03.11.08'

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » października 29, 2008, 12:53 pm

03.11.08' poniedziałek godzina 23:00 Radio Centrum Kalisz (106.4) i Okolice Bluesa.

No i stało się! Dzięki staraniom Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego, a przede wszystkim, wielkiego zaangażowania i determinacji V-ce Prezesa Piotra Łukasiewicza oraz red. Mariusza Szalbierza, mamy pierwszą w historii, Antologię Polskiego Bluesa!!!
Z całą pewnością jest to powód do radości i dumy, tym bardziej, że Antologia otrzymała pełną aprobatę Ministerstwa Kultury (Minister Bogdan Zdrojewski też kocha bluesa).
I choć długa jeszcze droga przed nami, drzwi jednak zostały dla nas uchylone i choć nie bardzo szeroko, to mam nadzieję przyjdzie taki czas, że staniemy się równorzędnymi partnerami, czego Wam wszystkim i sobie, życzę z całego serca.
Myślę że to wydawnictwo, postrzegać możemy w kategoriach Wydarzenia i dlatego ten wieczór, w całości poświęcimy dla Antologii Polskiego Bluesa.
Było też wiele pytań, czym kierował się red. Mariusz Szalbierz, dobierając Wykonawców i utwory.
Na to pytanie bezpośrednio na antenie, odpowie już On sam i jeżeli macie jeszcze jakieś pytania, proszę, zadawajcie je na tej stronie.
Będę miał dla was także 2 Antologie Polskiego Bluesa. A szczęśliwcami będą dwie Osoby, które prawidłowo odpowiedzą na zadane pytanie podczas audycji. Zatem, czeka nas także konkurs!

Zapraszam do słuchania oraz rozmów na tej stronie podczas emisji programu.
Telefon Radio Centrum Kalisz: 062/ 503 10 64.

Do usłyszenia w poniedziałek o 23:00!!! :D
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » października 29, 2008, 1:50 pm

Jeżeli ktoś z Was zainteresowany jest lekturą o Antologii lub też nie widział szaty graficznej, Wykonawców i utworów które pojawiły się na pięciu płytach, zapraszam na stronę Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego bezpośrednio do Antologii Polskiego Bluesa: http://www.blues.org.pl/?mpageid=82
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Treść Audycji - 03.11.08'

Postautor: Tasurinczi » października 29, 2008, 9:20 pm

Miałem przyjemność trzymać w rękach to wydawnictwo i byłem pod dużym wrażeniem. Jakość fantastyczna, cały box prezentuje się cudnie. Książeczki, płyty- jest co podziwiać! Z tej strony nie można się do niczego doczepić. Inną kwestią jest dobór utworów i wykonawców na płytę.
Andrzej Jerzyk`e pisze:Było też wiele pytań, czym kierował się red. Mariusz Szalbierz, dobierając Wykonawców i utwory.

Na szczęście muzyka to nie matematyka i nie można stworzyć algorytmu do takiego wyboru. Dlatego wykonawców na taką antologię nie wybierze komputer :D I całe szczęście. Musi tego dokonać człowiek. Kiedy przyjrzałem się zestawowi (imponującemu) wykonawców to zwrócił moją uwagę brak zespołu Highway. Jest to dla mnie o tyle dziwne, że przecież zespół w ostatnich latach był w czołówce ankiet Twojego Bluesa (choćby 2 miejsce w kategorii Płyta roku "Autostrady") i odnosił wiele sukcesów na festiwalach. I stąd też moje pytanie- jak duże znaczenie dla Pana redaktora miały wyniki plebiscytów Twojego Bluesa przy dobieraniu wykonawców na poszczególne płyty? Wydaje mi się, że zespół ten zasłużył na miejsce w takim zestawieniu- choć zdaję sobie również sprawę, że taki osąd to po części kwestia gustu. I ciekaw jestem dlaczego go w tym zestawieniu nie ma.
P.S. a pieniążki na zakup Antologii i tak zbieram :)
Rock n' roll, babe :)
Awatar użytkownika
Tasurinczi
blueslover
blueslover
 
Posty: 718
Rejestracja: stycznia 16, 2006, 12:25 am
Lokalizacja: Bytom

Re: Treść Audycji - 03.11.08'

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » października 29, 2008, 10:10 pm

Tasurinczi pisze:Miałem przyjemność trzymać w rękach to wydawnictwo i byłem pod dużym wrażeniem. Jakość fantastyczna, cały box prezentuje się cudnie. Książeczki, płyty- jest co podziwiać! Z tej strony nie można się do niczego doczepić. Inną kwestią jest dobór utworów i wykonawców na płytę.
Andrzej Jerzyk`e pisze:Było też wiele pytań, czym kierował się red. Mariusz Szalbierz, dobierając Wykonawców i utwory.

Na szczęście muzyka to nie matematyka i nie można stworzyć algorytmu do takiego wyboru. Dlatego wykonawców na taką antologię nie wybierze komputer :D I całe szczęście. Musi tego dokonać człowiek. Kiedy przyjrzałem się zestawowi (imponującemu) wykonawców to zwrócił moją uwagę brak zespołu Highway. Jest to dla mnie o tyle dziwne, że przecież zespół w ostatnich latach był w czołówce ankiet Twojego Bluesa (choćby 2 miejsce w kategorii Płyta roku "Autostrady") i odnosił wiele sukcesów na festiwalach. I stąd też moje pytanie- jak duże znaczenie dla Pana redaktora miały wyniki plebiscytów Twojego Bluesa przy dobieraniu wykonawców na poszczególne płyty? Wydaje mi się, że zespół ten zasłużył na miejsce w takim zestawieniu- choć zdaję sobie również sprawę, że taki osąd to po części kwestia gustu. I ciekaw jestem dlaczego go w tym zestawieniu nie ma.
P.S. a pieniążki na zakup Antologii i tak zbieram :)


Z pewnością wrócimy do tego pytania podczas audycji!!!

Antologię natomiast, będziesz mógł wygrać w konkursie czego życzę ci z całego serca!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: ewcia » października 29, 2008, 11:22 pm

Nooo proszę :) Poniedziałek godz.23 obowiązkowa obecność w takim razie :) I tym razem artystów z audycji nie trzeba będzie mi przedstawiać :D
A Antologii sama jeszcze nie mam, więc ciekawe cóż za zagadki będą .. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
ewcia
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3381
Rejestracja: maja 9, 2008, 8:41 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: JaRas » października 29, 2008, 11:24 pm

Antologię mam, a i tak audycję posłuchać trza :wink:
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » października 29, 2008, 11:30 pm

ewcia pisze:Nooo proszę :) Poniedziałek godz.23 obowiązkowa obecność w takim razie :) I tym razem artystów z audycji nie trzeba będzie mi przedstawiać :D
A Antologii sama jeszcze nie mam, więc ciekawe cóż za zagadki będą .. :)


Pytanie konkursowe myślę że bedzie bardzo proste i oczywiscie z naszego własnego podwórka!
Odczekamy oczywiście trzy minuty i dopiero będziemy odbierać na dwóch liniach telefony, tak aby wszyscy mieli szansę na wygranie Antologii. A wszystko dlatego, że przekaz w internecie biegnie z opóżnieniem!
Masz bardzo realną szansę Ewcia!!! :D
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Małgosia Koźmin » października 30, 2008, 5:43 pm

JESLI CHODZI O ANTALOGIE ,TO DOKŁADNIE TAK JAK WYZEJ NAPISAŁ KOLEGA Z FORUM TASURINCZI ,NIKOGO NIE BARKUJE JAK TYLKO ZESPOŁU HIGHWAY
W UBIEGŁYM ROKU ODNOSILI CO NIE MAŁE SUKCESY ,NAGRALI SWIETNA PŁYTE,KONCERTY ICH BYŁY REWELACYJNE, A JEDNAK NIE ZNALEZLI SIE W TAKIM WYDANIU ANTALOGII I DLACZEGO????????
MYŚLE ,ZE NIEBAWEM OTRZYMAMY ODPOWIEDZ NA ZADAWANE PRZEZ NAS PYTANIE CZYŻBY O ZESPOLE HIGHWAY KTOŚ NAGLE ZAPOMNIAŁ??????
Awatar użytkownika
Małgosia Koźmin
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5387
Rejestracja: października 9, 2005, 7:37 pm
Lokalizacja: Koźmin WLKP

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » października 30, 2008, 6:20 pm

Małgosia Koźmin pisze:JESLI CHODZI O ANTALOGIE ,TO DOKŁADNIE TAK JAK WYZEJ NAPISAŁ KOLEGA Z FORUM TASURINCZI ,NIKOGO NIE BARKUJE JAK TYLKO ZESPOŁU HIGHWAY
W UBIEGŁYM ROKU ODNOSILI CO NIE MAŁE SUKCESY ,NAGRALI SWIETNA PŁYTE,KONCERTY ICH BYŁY REWELACYJNE, A JEDNAK NIE ZNALEZLI SIE W TAKIM WYDANIU ANTALOGII I DLACZEGO????????
MYŚLE ,ZE NIEBAWEM OTRZYMAMY ODPOWIEDZ NA ZADAWANE PRZEZ NAS PYTANIE CZYŻBY O ZESPOLE HIGHWAY KTOŚ NAGLE ZAPOMNIAŁ??????
!

Dzięki Małgosiu za głos, Wasze wątpliwości ufam że rozwieje red. Mariusz Szalbierz już w poniedziałek!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Jimmy » października 30, 2008, 7:01 pm

Cieszę się, że Antologia trafia do szerokiej publiczności! To naprawdę świetne wydawnictwo, które nie tylko pięknie wygląda na półce, ale jest dobrze skomponowanym zbiorem.

W mojej audycji Antologia pomogła mi znakomicie w realizacji programu o Rawie Blues, bo okazało się, że spora część wykonawców znalazła się na tych 5 krążkach.

Jestem przekonany, że jeszcze nie raz będę sięgał do niej w swoich programach, o czym rzecz jasna wszystkich poinformuję :)

A co do ew. braków.... Z całą pewnością można się doszukać jeszcze kilku zespołów, których brak da się odczuć, albo utwór artysty nie należy do tych, naszym zdaniem, najlepszych. Mając jednak doświadczenie muzyczne, wiem jak trudny może okazać się odpowiedni wybór. Jestem przekonany, że dobór każdego utworu wiąże się z całą opowieścią.... a może kiedyś powstanie część druga??
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Treść Audycji - 03.11.08'

Postautor: Rafał Nitka Białek » października 30, 2008, 9:01 pm

...
Ostatnio zmieniony lipca 31, 2010, 10:04 pm przez Rafał Nitka Białek, łącznie zmieniany 1 raz
www.ftb.blues.org.pl/?mpageid=66

"Miła mowa pomnaża przyjaciół, a język uprzejmy pomnaża miłe pozdrowienia". (Syr 6)
Awatar użytkownika
Rafał Nitka Białek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3277
Rejestracja: października 20, 2004, 11:51 pm

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » października 30, 2008, 10:02 pm

Jimmy dobrze prognozuje może za rok, będziemy mieć drugą odsłonę Antologii, czego życzę twórcom z całej mocy!!!

Rafał! Bluestro widziałem niestety tylko raz, chyba na Rawie. Jakoś wówczas nie zrobili na mnie żadnego wrażenia, ale może mieli zły dzień, albo ja w ten sposób odebrałem. O ile pamiętam leaderem był chyba Bogdan Mizerski i grał tam też nieodżałowany Cezary Czternastek!
Myślę Rafał że nie sposób umieścić wszystkich. Ja czekałem czy będzie "Mietek Blues Band" i jest. Czekałem na "Kłusem z Bluesem" i jest. Brak mi "Outsidera" z Przeworska. Ale może kiedyś w kolejnej edycji. :D
Czasami też powodem może być brak nagrań lub zła ich jakość!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Rafał Nitka Białek » października 30, 2008, 10:39 pm

...
Ostatnio zmieniony lipca 31, 2010, 10:05 pm przez Rafał Nitka Białek, łącznie zmieniany 1 raz
www.ftb.blues.org.pl/?mpageid=66

"Miła mowa pomnaża przyjaciół, a język uprzejmy pomnaża miłe pozdrowienia". (Syr 6)
Awatar użytkownika
Rafał Nitka Białek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3277
Rejestracja: października 20, 2004, 11:51 pm

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » października 30, 2008, 10:45 pm

Ja też słyszałem Rafał same komplementy na temat "Bluestro" no i po prostu chyba żle trafiłem na tej Rawie. Z pewnością są tu forumowicze którzy byli wówczas na Rawie i ocenili ten koncert bardzo dobrze. Może się odezwią!

Wnioskując z drugiej części wypowiedzi (nie umiem tak cytować jak ty) myślę że red. Mariusz Szalbierz musi przygotować się do rozmowy!!!

Pozdrawiam!!! :D
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » października 31, 2008, 12:35 pm

Uwaga!!! Info dla wszystkich Zespołów!!!


Drodzy Muzycy i Wydawcy płyt bluesowych!

Wczoraj na stronie Związku Producentów Audio-Video pojawiły się wzory zgłoszeń do tegorocznych Fryderyków

Mimo, iż Akademia Fonograficzna przyznaje swoje nagrody od 1999 roku, jak dotąd to wyróżnienie nie trafiło do żadnego muzyka z kręgu bluesa, a sama kategoria "blues" w ogóle w tym plebiscycie nie figuruje. Czas to zmienić, a zależy to tylko od Was. Aby otrzymać nagrodę, trzeba się o nią ubiegać! Warunkiem, aby kategoria "Album Roku - Blues" powstała w sekcji muzyki rozrywkowej jest zgłoszenie minimum 10 płyt. Zgłaszać płyty do nagrody możecie Wy: muzycy, wydawcy i managerowie zespołów. Wypełniając zgłoszenie zaznaczcie kategorię "Inna" i określcie ją jako blues. Pod uwagę będą brane płyty wydane pomiędzy 1 grudnia 2007 a 30 listopada 2008. Termin zgłaszania płyt do Frydekryków mija 24 listopada! Kompletne zgłoszenia wysyłajcie na adres: ZPAV/Akademia Fonograficzna, ul. Kruczkowskiego 12 m. 2, 00-380 Warszawa

Jeżeli macie pytania czy problemy z wypełnieniem zgłoszeń pomocą służy Polskie Stowarzyszenie Bluesowe, które w osobie Piotra Łukasiewicza zainicjowało i koordynuje działania związane z Fryderykami. Kontakt: 602-205-314 lub psb@blues.org.pl.

Jesteśmy przekonani, że ktokolwiek ze środowiska bluesowego nie zdobędzie tego wyróżnienia, będzie to korzystne dla całego bluesa w Polsce.



Sławek Wierzcholski
Prezes Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego
Andrzej Matysik
Redaktor Naczelny Kwartalnika Twój Blues "

żródło: Strona Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego:http: http://www.blues.org.pl/

Jeżeli macie już jakies pytania proszę zadawajcie je na tej stronie. V-ce Prezes Piotr Łukasiewicz odpowie na wszystkie!!! Zauwazcie że jest bardzo mało czasu!!!
Ta informacja jest także już na naszym forum, ale chciałem i tu umieścić. Myslę że warto wziąść w tym udział!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 1, 2008, 7:59 pm

Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Zbyszek Stępski » listopada 1, 2008, 11:23 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:Tak sobie siedzę i wspominam.



Dżem-"Cała w trawie"(Bydgoszcz '93) ... Rysiek Riedel, Paweł Berger
http://pl.youtube.com/watch?v=Osf5EaXfS ... re=related


Każdy z nas dzisiaj przywołuje tych którzy odeszli od nas .. Bliskich i tych których nie dane nam było poznać.

Wspominamy patrząc na płomień świecy w milczeniu. Zdajemy sobie sprawę , ze tak naprawdę jesteśmy tu na ziemi chwilkę... dosłownie CHWILKĘ.

...
Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am

Re: Treść Audycji - 03.11.08'

Postautor: kora » listopada 2, 2008, 8:49 am

Tasurinczi pisze:Miałem przyjemność trzymać w rękach to wydawnictwo i byłem pod dużym wrażeniem. Jakość fantastyczna, cały box prezentuje się cudnie. Książeczki, płyty- jest co podziwiać! Z tej strony nie można się do niczego doczepić. Inną kwestią jest dobór utworów i wykonawców na płytę.



Zgadzam się w 100% :?
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Treść Audycji - 03.11.08'

Postautor: kora » listopada 2, 2008, 8:54 am

Tasurinczi pisze:Kiedy przyjrzałem się zestawowi (imponującemu) wykonawców to zwrócił moją uwagę brak zespołu Highway. Jest to dla mnie o tyle dziwne, że przecież zespół w ostatnich latach był w czołówce ankiet Twojego Bluesa )


Pomijając cała sympatię jaką darzę ten zespół,zadaję pytanie
- a co Oni mają wspólnego z bluesem ???? :roll:

A to,ze przodowali w rankingach, to nie zasługa Ich bluesowej duszy, tylko raczej sympatii czytelników,choć też nie rozumiem dlaczego wkomponowali Ich muzykę w bluesowe tabele.Zresztą skoro Ścigani
/ ranking - najlepsza płyta bluesowa :shock: /
zajęli pierwsze miejsce - to już nic mnie nie zdziwi :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Treść Audycji - 03.11.08'

Postautor: Jimmy » listopada 2, 2008, 10:57 am

kora_ pisze:
Tasurinczi pisze:Kiedy przyjrzałem się zestawowi (imponującemu) wykonawców to zwrócił moją uwagę brak zespołu Highway. Jest to dla mnie o tyle dziwne, że przecież zespół w ostatnich latach był w czołówce ankiet Twojego Bluesa )


Pomijając cała sympatię jaką darzę ten zespół,zadaję pytanie
- a co Oni mają wspólnego z bluesem ???? :roll:

A to,ze przodowali w rankingach, to nie zasługa Ich bluesowej duszy, tylko raczej sympatii czytelników,choć też nie rozumiem dlaczego wkomponowali Ich muzykę w bluesowe tabele.Zresztą skoro Ścigani
/ ranking - najlepsza płyta bluesowa :shock: /
zajęli pierwsze miejsce - to już nic mnie nie zdziwi :twisted:


A Ty dalej swoje ;) A czy Antologia nazywa się Antologia Polskiego Delta Blues czy np. Swamp Blues. Polski Blues ma tyle pięknych odmian, ciekawych, różnorodnych, że warto o tym mówić. ZAWSZE.

Aaaha i nie mówię tego ze względu na prywatne przyjaźnie ;) Tak tylko, żeby się z Tobą nie zgodzić :twisted:
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 2, 2008, 11:31 am

Nie wiem czy ja dobrze myślę. Antologia to pięć płyt podzielonych na kategorie:

01. Polskie Damy Bluesa
02. Blues Mieszka w Polsce
03. Blues i Okolice
04. Nasi Śpiewają Standardy
05. W Stronę Rocka

I może właśnie chodzi o to Tasurincziemu i Małgosi że Highway mieści się w dwóch kategoriach Antologii: "Blues i Okolice" oraz przede wszystkim "W Stronę Rocka".
Poza tym zaszli też bardzo wysoko w "Ankiecie Blues Top 2007".
Nie pamietam tylko, jak wyglądała ich klasyfikacja w naszej ankiecie Okolic Bluesa 2007.
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Treść Audycji - 03.11.08'

Postautor: kora » listopada 2, 2008, 12:36 pm

Jimmy pisze:A Ty dalej swoje ;) A czy Antologia nazywa się Antologia Polskiego Delta Blues czy np. Swamp Blues. Polski Blues ma tyle pięknych odmian, ciekawych, różnorodnych, że warto o tym mówić. ZAWSZE.

:


Mam na myśli tylko i wyłącznie polskiego bluesa :evil: mamy wiele dobrych polskich zespołów bluesowych :D i dlatego nie powiem aby dobór utworów w polskiej antologii mi się podobał :twisted:
mam prawo mieć takie zdanie ? :wink:

Jednak fakt,że Antalogia Polskiego Bluesa w ogóle się ukazała,zasługuje na najwyższe pochwały !!!!!!!

P.S
Jimmy,też Cię lubię :D
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Treść Audycji - 03.11.08'

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 2, 2008, 1:18 pm

kora_ pisze:
Jimmy pisze:A Ty dalej swoje ;) A czy Antologia nazywa się Antologia Polskiego Delta Blues czy np. Swamp Blues. Polski Blues ma tyle pięknych odmian, ciekawych, różnorodnych, że warto o tym mówić. ZAWSZE.

:


Mam na myśli tylko i wyłącznie polskiego bluesa :evil: mamy wiele dobrych polskich zespołów bluesowych :D i dlatego nie powiem aby dobór utworów w polskiej antologii mi się podobał :twisted:
mam prawo mieć takie zdanie ? :wink:

Jednak fakt,że Antalogia Polskiego Bluesa w ogóle się ukazała,zasługuje na najwyższe pochwały !!!!!!!

P.S
Jimmy,też Cię lubię :D


To jest zupełnie tak jak z naszymi audycjami. Przygladając sie np. korespondencji już po programie, dokładnie daje się zauwazyć, jak różne są odczucia słuchaczy.
Mnie wydaje się często że określony wykonawca na którego kładę nacisk szczególny, stanie się gwiazdą wieczoru.
A tu opinie są zupełnie zróżnicowane i cała sympatia jest podzielona wśród innych zespołów.
Pamiętam program z 29-pażdziernika. Moim faworytem było "Radio Moscow". Inni natomiast entuzjastycznie wypowiadali się na temat Jassona Ricci, "Backdoor Slam", "Great Caesars Ghoust" czy Erica Steckela.
Nie mówiąc oczywiście o tym, że dla niektórych, number one tej audycji był John Popper z Warrenem Haynesem.
Każdy z nas miałby z pewnością swoją koncepcję zawartości takiej antologii. I każda z nich byłaby podważona.
Moim skromnym zdaniem, przygotowanie Antologii Polskiego Bluesa, powierzono najbardziej odpowiedniemu Człowiekowi w tym Kraju.
Natomiast gdyby miała być jeszcze kolejna płyta, szósta, zatytułowana "Polski Blues Akustycznie" i ja byłbym wydawcą, (zupełnie powaznie teraz piszę), poprosiłbym Ciebie o wybór wykonawców i utworów.
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: bigZbig » listopada 2, 2008, 1:28 pm

A co z treścią audycji?
czas spoważnieć by - już ten wiek...
bigZbig
blueslover
blueslover
 
Posty: 666
Rejestracja: marca 4, 2005, 5:58 pm
Lokalizacja: SouthPyrland

Re: Treść Audycji - 03.11.08'

Postautor: e m d ż i » listopada 2, 2008, 1:37 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:Myślę że to wydawnictwo, postrzegać możemy w kategoriach Wydarzenia i dlatego ten wieczór, w całości poświęcimy dla Antologii Polskiego Bluesa.


Zbigi, no to chyba wystarcza, co ? Dajmy sie zaskoczyć utworami z tego zestawu :)

A ja mam pytanie odnośnie pytania: czy pytanie będzie związane z tym wydawnictwem (np. "w ilu utworach zawartych na płytach Antologii zagrał na gitarze Grzegorz Stera?") ;) ?
Awatar użytkownika
e m d ż i
Iskierka Przyjaźni
Iskierka Przyjaźni
 
Posty: 9844
Rejestracja: stycznia 13, 2006, 11:24 am

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 2, 2008, 1:56 pm

bigZbig pisze:A co z treścią audycji?


Tym razem starałem się wybrać Wykonawców i utwory tak nie do konca znane, a przede wszystkim, dla młodszej części słuchaczy.
Co nie znaczy, że są to wykopaliska. :D
Ale rzeczywiście jak pisze Magda, niech będzie to niespodziewanka... :D
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: e m d ż i » listopada 2, 2008, 2:25 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:
bigZbig pisze:A co z treścią audycji?


Tym razem starałem się wybrać Wykonawców i utwory tak nie do konca znane, a przede wszystkim, dla młodszej części słuchaczy.
Co nie znaczy, że są to wykopaliska. :D
Ale rzeczywiście jak pisze Magda, niech będzie to niespodziewanka... :D


hahahhahhahaa... Trochę pamiętam ;)

Jednak nie wiem jakie utwory danych kapel zostały zawarte na płytach Antologii więc niespodziewankowo dla mnie i tak będzie :)
Do usłyszenia :!:
Awatar użytkownika
e m d ż i
Iskierka Przyjaźni
Iskierka Przyjaźni
 
Posty: 9844
Rejestracja: stycznia 13, 2006, 11:24 am

Postautor: bigZbig » listopada 2, 2008, 8:49 pm

Jeśli dla tej młodszej części,to znaczy załapuję się!No i niech będzie niespodziankowo...
czas spoważnieć by - już ten wiek...
bigZbig
blueslover
blueslover
 
Posty: 666
Rejestracja: marca 4, 2005, 5:58 pm
Lokalizacja: SouthPyrland

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 2, 2008, 8:59 pm

bigZbig pisze:Jeśli dla tej młodszej części,to znaczy załapuję się!No i niech będzie niespodziankowo...


W rzeczy samej!!! :D Wejdż tutaj i zobacz spis treści antologii: http://www.blues.org.pl/?mpageid=82
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: apollo » listopada 2, 2008, 10:12 pm

bigZbig pisze:A co z treścią audycji?


Założę się, że jutro będzie Recydywa.
8)
Awatar użytkownika
apollo
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1918
Rejestracja: października 17, 2005, 10:45 pm
Lokalizacja: Wrocław

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Okolice Bluesa - Radio Centrum Kalisz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 208 gości

cron