Wakacyjne Pogawędki w Tonacji Bluesa!!!

Obrazek "Okolice Bluesa" Andrzeja Jerzyka. Słuchajcie w każdy poniedziałek o 23:00! Radio Centrum Kalisz 106.4 - http://www.rc.fm

Moderator: mods

Wakacyjne Pogawędki w Tonacji Bluesa!!!

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lipca 2, 2008, 8:11 pm

Pełną parą ruszyły wakacje! Pomyślałem sobie, aby rozmawiać sobie tutaj o różnych sprawach. Niekoniecznie muszą być to merytoryczne rozmowy. Ot tak po prostu, o tym wszystkim, co przynosi nam letni czas. Co nas intryguje, co nas zadziwia, co nowego odkryliśmy, co nas denerwuje itd.
Chcesz coś powiedzieć, powiedz tutaj. Oczywiście, tematy muzyczne są bardzo mile widziane.

No właśnie! Już we wrześniu czeka nas zaległa audycja z udziałem Todda Wolfa i naszego Sławka Zaniesienko "Betsztyna".
No i znalazłem znakomity kawałek Sheryl Crow niezwykle energetyczny i wciągający jak magnez, gdzie już na początku Sheryl zapowiada kapelę w rytm naprawdę zawodowych dżwięków. Oczywiście na gitarze Todd Wolfe!

Zobaczcie i posłuchajcie proszę: http://pl.youtube.com/watch?v=q5NMRYp0PSY
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lipca 2, 2008, 8:28 pm

Jak się okazuje jest zmiana nadawania audycji "Loose Blues" Kuby Michałka "Jimmy".
Audycja od dnia dzisiejszego będzie w każdą srodę o 22:00!!!
A dzisiejszy program jest imponujacy. Zobaczcie sami i zajrzyjcie dziś o 22:00, bo nutki będą przednie: http://blues.com.pl/viewtopic.php?t=10435
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: StS » lipca 3, 2008, 6:35 pm

Czy tutaj ma być nowe forum zagnieżdżone w istniejącym i utworzone (z powodu przejęcia czasu antenowego audycji przez "złote przeboje") w celu utrzymania zakładki w stanie aktywności?
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lipca 3, 2008, 7:30 pm

StS pisze:Czy tutaj ma być nowe forum zagnieżdżone w istniejącym i utworzone (z powodu przejęcia czasu antenowego audycji przez "złote przeboje") w celu utrzymania zakładki w stanie aktywności?


Nie! Tylko tak żeby utrzymywać z sobą kontakt. Rozmawiac sobie o muzyce i nie tylko Jednak jeżeli jest to denerwujące, to oczywiście zrezygnuję. Nie chcę robić czegoś na siłę. A wnioskuję że Ciebie to zdenerwowało, a to zły znak.
Jak widzisz wrzuciłem tylko info o zmianie terminu audycji Jimmy'ego oraz link do Youtube Sheryl Crow, gdzie jest także Todd Wolfe, który we wrzesniu będzie gościem Okolic Bluesa wraz ze Sławkiem "Betsztynem".
A Ciebie (jezeli to możliwe) chciałbym prosić o wrzucenie tutaj okładek (krążków) oficjalnych płyt Bramhalla. Mam ciągle nadzieję, że forumowicze sięgną jeszcze przed Festiwalem Tyskim, po Jego płyty.
Ja nie potrafię po prostu umieszczaż fotografii na stronie! Dzięki!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: StS » lipca 3, 2008, 8:32 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:
StS pisze:Czy tutaj ma być nowe forum zagnieżdżone w istniejącym i utworzone (z powodu przejęcia czasu antenowego audycji przez "złote przeboje") w celu utrzymania zakładki w stanie aktywności?


Nie! Tylko tak żeby utrzymywać z sobą kontakt. Rozmawiac sobie o muzyce i nie tylko Jednak jeżeli jest to denerwujące, to oczywiście zrezygnuję. Nie chcę robić czegoś na siłę. A wnioskuję że Ciebie to zdenerwowało, a to zły znak.
Jak widzisz wrzuciłem tylko info o zmianie terminu audycji Jimmy'ego oraz link do Youtube Sheryl Crow, gdzie jest także Todd Wolfe, który we wrzesniu będzie gościem Okolic Bluesa wraz ze Sławkiem "Betsztynem".
A Ciebie (jezeli to możliwe) chciałbym prosić o wrzucenie tutaj okładek (krążków) oficjalnych płyt Bramhalla. Mam ciągle nadzieję, że forumowicze sięgną jeszcze przed Festiwalem Tyskim, po Jego płyty.
Ja nie potrafię po prostu umieszczaż fotografii na stronie! Dzięki!!!
1. Całe forum służy do utrzymywania kontaktów i to głównie w sferze muzyki.
2. Złym znakiem jest to, że np. Radio Centrum Kalisz eliminuje z letniej ramówki ciekawsze audycje muzyczne, które i tak nadawane były w porze dla nietoperzy.
3. Audycja "Loose Blues" ma swoja zakładkę i tam jest miejsce na info o zmianie terminu audycji.
4. Link do nagrania Sheryl Crow (Youtube) mógłby sie znaleźć w zakładce 'Multimedia'.
5. Skany krążków Doyla Bramhalla II (chyba o niego chodzi) wrzuciłem TUTAJ - jego autorskie płyty to krążki: drugi, trzeci i czwarty (licząc od góry). Okładki płyt można łatwo znaleźć w internecie.
Ta wymiana poglądów mogłaby mieć miejsce np. w zakładce 'Bluesowa kawiarenka' (a może nawet w zakładce 'Pyskówka'). Może niepotrzebnie zareagowałem, ale nie lubię tematów zastępczych. Przy obecnej zawartości forum temat 'Wakacyjne Pogawędki w Tonacji Bluesa!!!' uważam za zbędny, więc nie będę go dalej "nadmuchiwał".
Ostatnio zmieniony lipca 3, 2008, 8:34 pm przez StS, łącznie zmieniany 1 raz
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: Michał » lipca 3, 2008, 8:33 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:
StS pisze:Czy tutaj ma być nowe forum zagnieżdżone w istniejącym i utworzone (z powodu przejęcia czasu antenowego audycji przez "złote przeboje") w celu utrzymania zakładki w stanie aktywności?


Nie! Tylko tak żeby utrzymywać z sobą kontakt. Rozmawiac sobie o muzyce i nie tylko Jednak jeżeli jest to denerwujące, to oczywiście zrezygnuję. Nie chcę robić czegoś na siłę. A wnioskuję że Ciebie to zdenerwowało, a to zły znak.


Właśnie teraz odkryłem ten temat, mi akurat się podoba. Jakby nie było to właśnie Twoja audycja była motorem napędowym, dzięki Twojej pasji mieliśmy okazje poznać się wszyscy. Dzięki forum poznałem mnóstwo ludzi z kilkoma z nich zaprzyjaźniłem się, wielokrotnie rozmawiając na tematy muzyczne i nie tylko. Dlatego uważam że to miejsce, zakładka "Okolic Bluesa" jest idealna .... taki powrót do korzeni :)

Andrzej Jerzyk`e pisze:A Ciebie (jezeli to możliwe) chciałbym prosić o wrzucenie tutaj okładek (krążków) oficjalnych płyt Bramhalla. Mam ciągle nadzieję, że forumowicze sięgną jeszcze przed Festiwalem Tyskim, po Jego płyty.
Ja nie potrafię po prostu umieszczaż fotografii na stronie! Dzięki!!!


ja to zrobię:

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek







A może tutaj pochwale się ... jeszcze nic pewnego, ale od września może stare radio internetowe ("ledwo żywe") ruszy wyłącznie z dobrą muzyka, tą, co wszyscy kochamy :) - jeszcze nic pewnego zależy to od kilku długich rozmów i mojego skromnego wkładu ... (w tym finansowego), ale wierze, że właśnie tutaj będzie kilku odbiorców !! - wiernych słuchaczy.
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Michał » lipca 3, 2008, 8:37 pm

StS pisze:2. Złym znakiem jest to, że np. Radio Centrum Kalisz eliminuje z letniej ramówki ciekawsze audycje muzyczne, które i tak nadawane były w porze dla nietoperzy.


Z tego co wiem, przerwa wakacyjna w Radiu Centrum Kalisz jest od bardzo dawna, jak co rok korzystają z tego "przywileju" nasi "Radiowcy" - związani z tą rozgłośnią, czasem dobrze dać sobie troszkę przerwy .. co, nie.



StS ja mam wrażenie, że nie rozumiesz intencji Andrzeja ... a szkoda !
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Statesboro » lipca 3, 2008, 9:29 pm

________________________________
Every day, every day I've got the Blues...
Awatar użytkownika
Statesboro
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 833
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 10:39 pm

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » lipca 3, 2008, 9:30 pm

Michał pisze:
StS pisze:2. Złym znakiem jest to, że np. Radio Centrum Kalisz eliminuje z letniej ramówki ciekawsze audycje muzyczne, które i tak nadawane były w porze dla nietoperzy.


Z tego co wiem, przerwa wakacyjna w Radiu Centrum Kalisz jest od bardzo dawna, jak co rok korzystają z tego "przywileju" nasi "Radiowcy" - związani z tą rozgłośnią, czasem dobrze dać sobie troszkę przerwy .. co, nie.



StS ja mam wrażenie, że nie rozumiesz intencji Andrzeja ... a szkoda !

..........................
Dokładnie.Tyle ze w tym roku mielismy grać równiez i w wakacje. Ja sie nie zgodziłem bo po prostu chce odpocząc...
A niepisana umowa jest taka ze jesli nie ma jednej autorskiej inne równiez pauzują; co by nie zmieniać codziennie ramówki.
Jutro wyjazd...nad Jezioro Bodeńskie; muzyki tyle co w samochodzie w drodze...Na miejscu absolutna cisza!!! Nowe plyty docieraja do mnie niemal codziennie; zacznę więc pewnie we wrześniu własnie nowościami...
....................................................................................................
Pozdrawiam wszystkich serdecznie :D
do usłyszenia we wrzesniu!
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lipca 3, 2008, 10:16 pm

StS pisze:
Andrzej Jerzyk`e pisze:
StS pisze:Czy tutaj ma być nowe forum zagnieżdżone w istniejącym i utworzone (z powodu przejęcia czasu antenowego audycji przez "złote przeboje") w celu utrzymania zakładki w stanie aktywności?


Nie! Tylko tak żeby utrzymywać z sobą kontakt. Rozmawiac sobie o muzyce i nie tylko Jednak jeżeli jest to denerwujące, to oczywiście zrezygnuję. Nie chcę robić czegoś na siłę. A wnioskuję że Ciebie to zdenerwowało, a to zły znak.
Jak widzisz wrzuciłem tylko info o zmianie terminu audycji Jimmy'ego oraz link do Youtube Sheryl Crow, gdzie jest także Todd Wolfe, który we wrzesniu będzie gościem Okolic Bluesa wraz ze Sławkiem "Betsztynem".
A Ciebie (jezeli to możliwe) chciałbym prosić o wrzucenie tutaj okładek (krążków) oficjalnych płyt Bramhalla. Mam ciągle nadzieję, że forumowicze sięgną jeszcze przed Festiwalem Tyskim, po Jego płyty.
Ja nie potrafię po prostu umieszczaż fotografii na stronie! Dzięki!!!
1. Całe forum służy do utrzymywania kontaktów i to głównie w sferze muzyki.
2. Złym znakiem jest to, że np. Radio Centrum Kalisz eliminuje z letniej ramówki ciekawsze audycje muzyczne, które i tak nadawane były w porze dla nietoperzy.
3. Audycja "Loose Blues" ma swoja zakładkę i tam jest miejsce na info o zmianie terminu audycji.
4. Link do nagrania Sheryl Crow (Youtube) mógłby sie znaleźć w zakładce 'Multimedia'.
5. Skany krążków Doyla Bramhalla II (chyba o niego chodzi) wrzuciłem TUTAJ - jego autorskie płyty to krążki: drugi, trzeci i czwarty (licząc od góry). Okładki płyt można łatwo znaleźć w internecie.
Ta wymiana poglądów mogłaby mieć miejsce np. w zakładce 'Bluesowa kawiarenka' (a może nawet w zakładce 'Pyskówka'). Może niepotrzebnie zareagowałem, ale nie lubię tematów zastępczych. Przy obecnej zawartości forum temat 'Wakacyjne Pogawędki w Tonacji Bluesa!!!' uważam za zbędny, więc nie będę go dalej "nadmuchiwał".


Nie, oczywiście juz nie odpisuj. Ja sobie myslę tez tak, że to jest moja własna zakładka, zreszta pierwsza na tym forum i jeszcze na innym troszkę wczesniejszym też. Wychodzę z załozenia że w swoim domu wolno mi wszystko. Jezeli mówisz o wrzucanie youtube do zakładki multimedia, to masz absolutnie rację. Tylko jezeli ja chcę zainteresować Forumowiczów audycją, to na na stronie okreslonego programu, wrzucam po prostu linki do Wykonawców którzy pojawią się w poniedziałkowy wieczór i nie raz przekonałem się już że ludzie sięgali po płyty czy nagrania.
Link do audycji Jimmi'ego wrzucony dlatego, że może ktoś wpadnie przeczytać i się dowie, bo zapomniał np. wskoczyć do zakładki "Loose Blues". I odwrotnie, jeżeli byłaby zmiana mojej audycji to także Jimmy, Sławek czy Marek, Andrzej, Paweł, Jan, daliby znać o tym fakcie na swojej stronie. Bo na całe szczęście nie konkurujemy z sobą, tylko współpracujemy. I z tego jestem dumny, że udało się to zrobić na tym forum.
Szanuję jednak bardzo zdanie innych i jezeli tylko znajdą się kolejne głosy jak Twoje, na pewno zlikwiduję tę zakładkę.
Chciałem też może powspominać właśnie w wakacje koncerty na których byłem 20-30 -35 lat temu. Powspominać miłe przygody związane z muzyką itd. Muzyków których spotkałem na swojej drodze, I chciałbym żeby inni też o tym pisali. Zainspirował mnie Michał Worgacz "Matragon" który pieknie opisał swoje wspomnienia. Wrzucić parę fotek z dawnych spotkań muzycznych, koncertów.
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Darek Grodziński » lipca 3, 2008, 10:23 pm

Statesboro pisze:http://pl.youtube.com/watch?v=l6F2qExLsic&feature=related : )


Oj, kolego! Ten smaczek to chyba specjalnie dla mnie :) podziekował
Darek Grodziński
 

Postautor: Darek Grodziński » lipca 3, 2008, 10:31 pm

Darek Grodziński pisze:
Statesboro pisze:http://pl.youtube.com/watch?v=l6F2qExLsic&feature=related : )


Oj, kolego! Ten smaczek to chyba specjalnie dla mnie :) podziekował


He he! Aletam obok znalazłem najlepszą wersje Skrzydełka jaką kiedykolwiek słyszałem! Pierwszy raz usłyszałem ją na płycie Greatest Hits vol. 1 i od razu powaliła mnie z nóg. Usiadłem w słuchawkach, włączyłem "repeat" i tak zeszły może nawet ze 2 godzinki... pamiętam rodzice krzyczeli, że słuch sobie zniszczę :) Musieli krzyczeć o normalnie już niewiele słyszałem :D Uszy miałem spocone a potem mnie całą noc głowa bolała, heh ale warto było :)
Darek Grodziński
 

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » lipca 3, 2008, 10:38 pm

Andrzej Jerzyk napisał:

Wychodzę z załozenia że w swoim domu wolno mi wszystko. Jezeli mówisz o wrzucanie youtube do zakładki multimedia, to masz absolutnie rację. Tylko jezeli ja chcę zainteresować Forumowiczów audycją, to na na stronie okreslonego programu, wrzucam po prostu linki do Wykonawców którzy pojawią się w poniedziałkowy wieczór i nie raz przekonałem się już że ludzie sięgali po płyty czy nagrania.
Link do audycji Jimmi'ego wrzucony dlatego, że może ktoś wpadnie przeczytać i się dowie, bo zapomniał np. wskoczyć do zakładki "Loose Blues". I odwrotnie, jeżeli byłaby zmiana mojej audycji to także Jimmy, Sławek czy Marek, Andrzej, Paweł, Jan, daliby znać o tym fakcie na swojej stronie. Bo na całe szczęście nie konkurujemy z sobą, tylko współpracujemy. I z tego jestem dumny, że udało się to zrobić na tym forum.
Szanuję jednak bardzo zdanie innych i jezeli tylko znajdą się kolejne głosy jak Twoje, na pewno zlikwiduję tę zakładkę.
Chciałem też może powspominać właśnie w wakacje koncerty na których byłem 20-30 -35 lat temu. Powspominać miłe przygody związane z muzyką itd. Muzyków których spotkałem na swojej drodze, I chciałbym żeby inni też o tym pisali. Zainspirował mnie Michał Worgacz "Matragon" który pieknie opisał swoje wspomnienia. Wrzucić parę fotek z dawnych spotkań muzycznych, koncertów
.....................................................................
Zgadzam sie z Toba Andrzeju!!!!!Ty to stworzyłeś i tyle; tej demokracji nieraz troche za dużo!!!!
Co za znaczenie maja owe inne glosy??? Poszukają merytoryki w odpowiednich zakładkach...
Po powrocie z urlopu wkleję tu moje ogromniaste wspomnienia z rozmów z Derekiem Trucksem , Mikem Farrisem , Joe Bonamassą , Warrenem Haynesem....Fabio Drusinem i innymi...
No i troche koncertowych wspomnień tez sie znajdzie...
Tymczasem wyruszam z Ewą na południe Niemiec w poszukiwaniu ciszy....
A Michał? Zainspirował nie tylko Ciebie!! Zacząłem w końcu pisać coś nad czym meczę sie juz trzeci rok :evil:
Pozdr wszystkich :D
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: Kuba Chmiel » lipca 3, 2008, 10:54 pm

Jest jeszcze coś takiego jak blog i podejrzewam, że o to Andrzejowi chodziło. Wielu redaktorów (i nie tylko) w coś takiego inwestuje i z reguły wypada to bardzo atrakcyjnie. Szkoda tylko, że forum ze wzlędów technicznych nie jest do tego zdolne, bo główne wpisy nikną wśród komentarzy. Zawsze można coś takiego zrobić (dla przykładu http://marcinbabko.blox.pl/html ), zamieszczając jednocześnie te same wpisy na forum.
Ostatnio zmieniony lipca 4, 2008, 10:14 am przez Kuba Chmiel, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
Kuba Chmiel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4230
Rejestracja: września 18, 2005, 11:20 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » lipca 3, 2008, 10:58 pm

Kuba Chmiel pisze:Jest jeszcze coś takiego jak blog i podejrzewam, że o to Andrzejowi chodziło. Każdy redaktor (i nie tylko) idący z duchem czasu w coś takiego inwestuje i reguły wypada to bardzo atrakcyjnie. Szkoda tylko, że forum ze wzlędów technicznych nie jest do tego zdolne, bo główne wpisy nikną wśród komentarzy. Zawsze można coś takiego zrobić (dla przykładu http://marcinbabko.blox.pl/html ), zamieszczając jednocześnie te same wpisy na forum.

................................
no to sie pochwale..
Od wrzesnia ruszy mój blog...
Zobaczymy jak tu wypadnie moja "skrupulatność" :wink: :wink:
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lipca 3, 2008, 11:13 pm

Kuba Chmiel pisze:Jest jeszcze coś takiego jak blog i podejrzewam, że o to Andrzejowi chodziło. Każdy redaktor (i nie tylko) idący z duchem czasu w coś takiego inwestuje i reguły wypada to bardzo atrakcyjnie. Szkoda tylko, że forum ze wzlędów technicznych nie jest do tego zdolne, bo główne wpisy nikną wśród komentarzy. Zawsze można coś takiego zrobić (dla przykładu http://marcinbabko.blox.pl/html ), zamieszczając jednocześnie te same wpisy na forum.


Kurcze! Namawiano juz mnie na to. Były Osoby które same chciały mi przygotować własnie cos takiego. Ale czas! To jest mój problem...
A tu po prostu nie tylko ja, ale piszą tez inni. Ja tak lubię w stadle!!!
Może byc tak, że będę cos opisywał i zrobię pomyłkę. Tuataj najdłużej po dwóch godzinach zostanę poprawiony i to jest mistrzostwo. Kiedyś pisałem o koncercie SBB w Pokładzie w Gdyni i napisałem że Józek w swojej czarnej koszuli, swietnie prezentował się na scenie. I po chyba 15 minutach ktoś poprawił moja wypowiedż, że była to wiśniowa koszula z krótkimi rękawami...
I może napiszę jeszcze własnie teraz, że najpiekniejszy koncert jaki widziałem w swoim życiu i bardzo przezyłem, to o dziwo nie blues, blues-rock, czy jazz. To fenomenalny koncert Pani Ewy Demarczyk z Zygmuntem Koniecznym. Miałem wtedy 15 wiosenek.
Występ kończył się zjawisowym "Takim Pejzażem". Demarczyk zahipnotyzowała salę. Utwór się skończył i nie ma owacjii, jest kompletna cisza. Dopiero chyba po 30 sekundach Pani Ewa powiedziała do nas: "Dziekuję Państwu". I dopiero wtedy zerwały się owacje i standing ovation!!! Boże cóż to był za wieczór!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Kuba Chmiel » lipca 4, 2008, 12:05 am

Tak, ale pamiętaj, że na blogu też masz system komentarzy, każdy gość (tu dyskwalifikuje go obowiązek rejestracji) może się wypowiedzieć. Są wady i zalety obu systemów, podejrzewam, że można by tak godzinami rozważać. Najlepiej mieć jedno i drugie, ale oczywiście na to potrzeba czasu.
Awatar użytkownika
Kuba Chmiel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4230
Rejestracja: września 18, 2005, 11:20 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lipca 4, 2008, 7:46 am

Kuba Chmiel pisze:Tak, ale pamiętaj, że na blogu też masz system komentarzy, każdy gość (tu dyskwalifikuje go obowiązek rejestracji) może się wypowiedzieć. Są wady i zalety obu systemów, podejrzewam, że można by tak godzinami rozważać. Najlepiej mieć jedno i drugie, ale oczywiście na to potrzeba czasu.


Tak Kuba! Tylko chciałbym aby inni też pisali, wspominali koncerty z czasów zamierzchłych, skanowali stare fotorafie i tu wklejali.
Wyobraż sobie np, Karambol pisze o swoich wspomnieniach ze Skibą i umieszcza tu stare, jakże cenne nie publikowane zdjęcia Skibińskiego.
Zdzisiu Pająk np. który opowiada o spotkaniu z Burdonem.
Antoś Krupa i fantastyczne wspomnienia z Krakowa. A Antoni to encyklopedia muzyczna jazzu i bluesa tego miasta, a także muzyk. Andrzej Matysik, o swoich spotkaniach w Chicagowskich klubach z czarnymi bluesmanami. Jakaś miła zabawna historia, a Andrzej ma ich w zanadrzu mnóstwo.
W końcu my forumowicze. Każdy z nas przeżył coś wesołego, coś wielkiego, coś za czym tęskni i napisze o tym właśnie tutaj.
To przecież wakaje. To tylko trzy miesiące.
Widzę że zakładka wzbudza dużo kontrowersji, a nie to było moim zamiarem. Zrobiłem to spontanicznie! I jak napisałem wyżej, jeżeli będzie więcej głosów na nie, na pewno ją zlikwiduję. W moim wieku, jednak nie warto być sentymentalnym. To nie jest dobry towar na dzisiejsze czasy.
A tak naprawdę, po jaką cholerę ja się tłumaczę....
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: paul david » lipca 4, 2008, 8:21 am

A tak naprawdę, po jaką cholerę ja się tłumaczę....


...no i k...a nareszcie przypomniales sobie, że masz jaja!!!

sory ale juz nie wytrzymalem tego blablania pn. przepraszam że żyję... :evil: :evil:

kto tu rządzi...Leon, czy dzieci do jasnej ch......y?!! :lol: :lol: :lol:

chcesz to piszesz, nie chcesz nie piszesz...i z czytaniem podobnie

pozdrawiam :lol: :lol: :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
paul david
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4151
Rejestracja: października 26, 2004, 11:34 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lipca 4, 2008, 8:27 am

paul david pisze:
A tak naprawdę, po jaką cholerę ja się tłumaczę....


...no i k...a nareszcie przypomniales sobie, że masz jaja!!!

sory ale juz nie wytrzymalem tego blablania pn. przepraszam że żyję... :evil: :evil:

kto tu rządzi...Leon, czy dzieci do jasnej ch......y?!! :lol: :lol: :lol:

chcesz to piszesz, nie chcesz nie piszesz...i z czytaniem podobnie

pozdrawiam :lol: :lol: :lol:
Obrazek


Pozdrawiam Zygmuś :D :D :D
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: HarpSlav » lipca 4, 2008, 9:05 am

Witajcie. Wg mnie takie zbesztanie Andrzeja przez Sts było nie na miejscu. Chłopie, czep się lepiej gitary albo harmonijki! :mrgreen:
Awatar użytkownika
HarpSlav
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1029
Rejestracja: maja 19, 2007, 8:25 pm
Lokalizacja: Lublin

Postautor: JaRas » lipca 4, 2008, 9:24 am

Zygmunt pięknie, ale to pięknie to ująłeś
Andrzej, a Ty spróbuj zlikwidować zakładkę to pogadamy :lol: (groźba hłehłehłeh)
StS gratuluję rozwinięcia tematu,dzięki Tobie ta zakładka ruszyła z miejsca w momencie kiedy jeszcze nie bardzo wiadomo było o co chodzi :D
Paweł ja już gdzieś to napisałem (acha chyba przy opracowaniu logo koszulki) Demokracja to zły system. Bo jeśli większość ma rację to dlaczego większość jest biedna :?: I nie chodzi mi o to, żeby biedak nie miał nic do gadania. No niech sobie gada :lol: :lol: :lol: :!: :idea: , ale nie rządzi, bo tego nie umie nawet we własnym domu.
Może nie będę w ciekawych miejscach, może nie będę miał o czym pisać, ale chętnie poczytam, gdzie byliście co widzieliście moi kochani.
A odgrzane wspomnienia (rewelacyjny pomysł) - koncert Czarnej Madonny, Andrzeju to brzmi aż niewiarygodnie, kurde jak ja Tobie zazdroszczę. No ale teraz to już mnie wcale nie dziwi Twoja pasja do MUZYKI z dużej litery. Jak tak zaczynałeś nie mogłeś wybrać innej drogi.

A może nie wszyscy są zainteresowani zakładką LW&B AFTER i nie czytają zakładki Festiwalu. No to sobie napiszę tu, że dzisiaj jadę do "Piastowa" na Birma Blues Band. Jomm obiecał kawałek Stonesów specjalnie dla mnie :oops: :wink:
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Kuba Chmiel » lipca 4, 2008, 9:43 am

Andrzej Jerzyk`e pisze:A tak naprawdę, po jaką cholerę ja się tłumaczę....


No właśne! Rób swoje Andrzej!
Awatar użytkownika
Kuba Chmiel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4230
Rejestracja: września 18, 2005, 11:20 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: ewcia » lipca 4, 2008, 10:03 am

Tak, ja absolutnie popieram pomysł tego tematu i zgadzam się z powyższymi wypowiedziami, Kuby, JaRasa, Sławka i Przemka. Andrzejku, bardzo fajny pomysł :)
Zawsze się znajdzie ktoś, komu się coś nie podoba, a Sts akurat odpisał Ci pierwszy i niepotrzebnie zgasił Twój cudowny entuzjazm. Nie daj się :D

A ten koncert Ewy Demarczyk i Zygmunta Koniecznego to był w ramach Piwnicy pod Baranami?
Obrazek
Awatar użytkownika
ewcia
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3381
Rejestracja: maja 9, 2008, 8:41 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Michał » lipca 4, 2008, 12:03 pm

Ja niestety nie mam takich wspomnień z dawnych "dobrych" lat, ale chętnie czytać będę, również mogę służyć pomocą ... jeśli ktoś nie będzie umiał wstawić fotki, ja pomogę :) - zawsze coś ;)
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Matragon » lipca 4, 2008, 12:06 pm

paul david pisze:
A tak naprawdę, po jaką cholerę ja się tłumaczę....


...no i k...a nareszcie przypomniales sobie, że masz jaja!!!

sory ale juz nie wytrzymalem tego blablania pn. przepraszam że żyję... :evil: :evil:

kto tu rządzi...Leon, czy dzieci do jasnej ch......y?!! :lol: :lol: :lol:

chcesz to piszesz, nie chcesz nie piszesz...i z czytaniem podobnie

pozdrawiam :lol: :lol: :lol:
Obrazek


:lol:

no cóż ... ja tylko bym zamiast kropeczek napisał "[...]" i "do jasnej cholery" ...
narażając się oczywiście moderatorom, administratorowi i cholera wie komu jeszcze ... ale za to używając adekwatnych słów - zgodnie z ich słownikowym brzmieniem, znaczeniem i przeznaczeniem a także specyficznym ładunkiem emocji.

W końcu język polski jest taki piękny i bogaty, również w wulgaryzmy - a te jakby na to nie patrzeć są dla ludzi. Kompletnie nie rozumiem dlaczego mielibyśmy ich nie używać, zwłaszcza w NASZYM własnym gronie :)

używać (nie nadużywać) - to tak dla porządku ...

SORRY ZA OFFTOP

:lol:
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lipca 4, 2008, 12:37 pm

ewcia pisze:Tak, ja absolutnie popieram pomysł tego tematu i zgadzam się z powyższymi wypowiedziami, Kuby, JaRasa, Sławka i Przemka. Andrzejku, bardzo fajny pomysł :)
Zawsze się znajdzie ktoś, komu się coś nie podoba, a Sts akurat odpisał Ci pierwszy i niepotrzebnie zgasił Twój cudowny entuzjazm. Nie daj się :D

A ten koncert Ewy Demarczyk i Zygmunta Koniecznego to był w ramach Piwnicy pod Baranami?


Myślę że tak! Choć głowy nie dam. Ale jeżeli piętnastoletnie pachole, może przezywać muzykę, to ja byłem bardzo poruszony. Taki Pejzaż rzucił nas po prostu na kolana. Ta wersja koncertowa miała chyba 10 minut. A muza ciągle rosła, forte, forte!, Forte!!, Forte!!! i kulminacja.... Ewcia wiele bym dał, żeby tamten wieczór się powtórzył!!!
Ostatnio zmieniony lipca 4, 2008, 12:38 pm przez Andrzej Jerzyk`e, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: paul david » lipca 4, 2008, 12:38 pm

Matragonie takich facetow jak Ty to dzis juz w skansenach nalezy szukac...poza tym nie jestem ZAPPALENCEM :lol: :lol: ...a gwoli scislosci to ja tylko chcialem powiedziec kuchnia i do yasnej chusteczky... :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
Awatar użytkownika
paul david
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4151
Rejestracja: października 26, 2004, 11:34 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Matragon » lipca 4, 2008, 12:49 pm

paul david pisze:...a gwoli scislosci to ja tylko chcialem powiedziec kuchnia i do yasnej chusteczky... :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:


no tak myślałem ... inaczej po co by były te kropeczki :lol:
pozdrawiam !
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: JaRas » lipca 4, 2008, 12:53 pm

matragon pisze:
paul david pisze:...a gwoli scislosci to ja tylko chcialem powiedziec kuchnia i do yasnej chusteczky... :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:


no tak myślałem ... inaczej po co by były te kropeczki :lol:
pozdrawiam !


I o to chodzi :!: :idea: :!: :wink:
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Okolice Bluesa - Radio Centrum Kalisz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 214 gości

cron