Treść Audycji - 16.06.08'

Obrazek "Okolice Bluesa" Andrzeja Jerzyka. Słuchajcie w każdy poniedziałek o 23:00! Radio Centrum Kalisz 106.4 - http://www.rc.fm

Moderator: mods

Treść Audycji - 16.06.08'

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » czerwca 11, 2008, 8:49 pm

16.06.08' poniedziałek godzina 23:00 Radio Centrum Kalisz (106.4) i Okolice Bluesa.

Tym razem w audycji pojawi się tylko dwóch wykonawców "Sara Ayers Band" i Todd Wolfe.
Nie dzieje się to przypadkiem, a to dlatego, że z Sarą Ayers grał, a z Todd'em Wolf'em gra, nasza rodak Sławek Zaniesienko i tym bardziej się cieszę, bo Sławek jest bardzo czynnym uczestnikiem naszego forum, a jawi się nam na blues.com.pl jako "Betsztyn".
Sławek już od lat osiemnastu przebywa w Stanach i robi to co kocha najbardziej, a więc jest zawodowym muzykiem.
Sara Ayers z którą Sławek nagrał dwie płyty, jest niezwykle popularna w Pensylwanii i ma kawał zawodowego głosu. No i może długo jeszcze nie usłyszelibyśmy o niej, gdyby nie płyta którą otrzymałem od Sławka "3 am Epiphany" i myślę że wielu, przypadnie do gustu!
Natomiast Todda Wolfa, tak bardzo przedstawiać wszystkim chyba nie trzeba.
Spory okres życia spędził jako frontman zespołu Sheryl Crow, no i dla fanów "Blues Traveler", jego nazwisko też nie jest obce. Zresztą własnie dlatego, John Popper także pojawi się w audycji.
A od kwietnia zeszłego roku, Sławek "Betsztyn" Zaniesienko, gra, nagrywa i koncertuje razem z Toddem Wolfem.
To bardzo cieszy że nasi w Ameryce graja z najlepszymi! Oby było ich jak najwięcej.
Jeżeli poczta stanie na wysokości zadania, posłuchamy też najnowszej płyty Todda Wolfa z udziałem gościa specjalnego Leslie Westa z legendarnych "Mountain" i będziemy pierwszymi którzy usłyszą te dżwięki, bo premiera w USA i w Europie, odbędzie się chyba dopiero w lipcu.
Mam nadzieję że spotkamy się tutaj w poniedziałek żeby pogaworzyć oraz posłuchać Przyjaciół Sławka i Jego samego, wszak to nasz człowiek tam za wielką wodą. A w dodatku, kompan z naszego forum!

Do usłyszenia w poniedziałek o 23:00!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: mickiewicz jr. » czerwca 11, 2008, 9:08 pm

No to zapowiada nam się bardzo ciekawy wieczór !!! Panie Andrzeju, ułyszymy Sławka w audycji ?:) Ostatnio słucham troszkę "żeńskiego" bluesa więc tym bardziej się cieszę :):)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
mickiewicz jr.
DatMistrz
DatMistrz
 
Posty: 2758
Rejestracja: listopada 11, 2005, 3:21 pm
Lokalizacja: Leszno/Wrocław

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » czerwca 11, 2008, 9:18 pm

mickiewicz jr. pisze:No to zapowiada nam się bardzo ciekawy wieczór !!! Panie Andrzeju, ułyszymy Sławka w audycji ?:) Ostatnio słucham troszkę "żeńskiego" bluesa więc tym bardziej się cieszę :):)

pozdrawiam


Myślę że usłyszymy Sławka i Todda Wolfa!!!
Sławek niestety jest bardzo skromnym człowiekiem i nie bardzo chce mówić. Twierdzi ze jest tylko tłem dla frontmana. A trzeba Ci wiedzić że np. na krążku "Sara Ayers Band" zatytułowanym "3 AM Epiphany", odnajdujemy Sławka jako współproducenta płyty, kompozytora i współkompozytora i okazuje się w dodatku, że specjalnością Sławka nie tylko jest bas, ale także piano czy gitara akustyczna o czym przekonamy się w poniedziałek.
Parę miesięcy temu, trudno było wyciągnąć coś z naszego "Betsztyna", ale w końcu dzięki Korze, dowiedzielismy się o wszystkim.

Tutaj parę słów i owa płyta Sary - poczytaj proszę nieco: http://www.sarahayersband.com/music.html
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Betsztyn » czerwca 12, 2008, 6:51 pm

Wielkie dzieki, Andrzeju za taka mila zapowiedz. Mam nadzieje, ze muzyka, ktora uslyszymy przypadnie Wam do gustu.
Jest to dla mnie niesamowita przyjemnosc i zaszczyt podzielic sie odrobina mojej dzialalnosci artystycznej z gronem naszych formulowiczow.
Az trudno uwierzyc, ze znalazlem sie tu przez przypadek :shock:
Awatar użytkownika
Betsztyn
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5454
Rejestracja: listopada 15, 2007, 3:38 pm

Postautor: Matragon » czerwca 12, 2008, 7:02 pm

Bet - jak będziesz w Polsce to zrobimy jednorazowy BET / MAT BAND i zagramy jakis koncert na cześć OKOLiC BLUESA - co Ty na to ???
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: E&D » czerwca 12, 2008, 8:13 pm

E&D
Obrazek
Awatar użytkownika
E&D
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1533
Rejestracja: czerwca 11, 2004, 8:41 pm
Lokalizacja: stąd

Postautor: Selphie » czerwca 12, 2008, 8:46 pm

Betsztyn pisze:Az trudno uwierzyc, ze znalazlem sie tu przez przypadek :shock:



Nie ma przypadków 8) ;)

A słuchać w poniedziałek trzeba koniecznie, żeby usłyszeć, czy ten cały Betl tam przyzwoicie pituli ;)


Pozdrawiam serrdecznie :D
Katarzyna Joanna Czemplik ;>
Selphie



Dobra muzyka to przede wszystkim emocje
Radio AFERA
Awatar użytkownika
Selphie
blueslover
blueslover
 
Posty: 543
Rejestracja: lutego 3, 2006, 12:01 am
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Poznań

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » czerwca 12, 2008, 9:02 pm

Moi Drodzy! Czasami tak się dzieje, że bardzo chcemy być przed mikrofonem na żywo, ale los tak sprawia że jest to niemożliwe. Tak będzie właśnie w ten poniedziałek. Niestety nie będę mógł uczestniczyć w audycji. Dlatego wspólnie ze Sławkiem "Betsztynem", postanowiliśmy przenieść program zapowiedziany w pierwszym poście, tuż po przerwie wakacyjnej. To też dlatego, że Sławek 23-czerwca wyjeżdża na tourne które trwać będzie 5 tygodni. A więc nie będziemy mieli już szans, aby Sławek "Betsztyn" z Toddem Wolfem, mogli na żywo być z nami podczas emisji do przerwy wakacyjnej, a tak miało być w ten poniedziałek.
W związku z zaistniałą sytuacją, audycja będzie nagrana, a ja zrobię wszystko, aby być z Wami tutaj na forum. Mam nadzieję, że pomimo tego, pojawicie się także jak zawsze, w tej zakładce, w poniedziałek o 23:00!!!
Tym razem postanowiłem zaprosić Wykonawców o ciemnym odcieniu skóry, a poza Ich niekwestionowaną perfekcyjną umiejętnością śpiewania bluesa, ważnym elementem będzie saxofon, który cudnie towarzyszyć będzie Czarnoskórym Mistrzom!!!

W Radiu Centrum Kalisz i w Internecie zagrają dla Was:

01. Big Joe Turner

02. Luther Allison

03. Albert Collins

04. Jimmy Witherspoon

Myślę sobie że ta muzyka sprawi Wam duzo radości, bo dżwięki to bardzo prawdziwe i zagrane, zaśpiewane, prosto z bluesowego serca!!!

Do usłyszenia w poniedziałek o 23:00!!! Postaram się koniecznie zasiąść przed komputerem, aby być z Wami na stronie audycji!!!

Pozdrawiam Serdecznie!!!
Ostatnio zmieniony czerwca 13, 2008, 1:22 pm przez Andrzej Jerzyk`e, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Betsztyn » czerwca 12, 2008, 9:11 pm

Trzymaj sie cieplo, Andrzeju. Zycie, niestety, nie zawsze jest uslane rozami. a tragedie przychodza w najmniej oczekiwanych momentach.
Ja bede na forum, zeby wysluchac twojego wyboru "czarnych mistrzow".
Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Betsztyn
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5454
Rejestracja: listopada 15, 2007, 3:38 pm

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » czerwca 13, 2008, 3:14 pm

No to może pierwszy z Bohaterów poniedziałkowego wieczoru Big Joe Turner: http://pl.youtube.com/watch?v=20Feq_Nt3nM
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: kora » czerwca 13, 2008, 9:49 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:01. Big Joe Turner

02. Luther Allison

03. Albert Collins

04. Jimmy Witherspoon



nieeeeeeeeee noooooooooooo jazda na maxa !!!!!!!!!!!!!!!
+ Nasz Betl !!!!!!!!


Jędruś - ukłony !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » czerwca 13, 2008, 9:55 pm

kora_ pisze:
Andrzej Jerzyk`e pisze:01. Big Joe Turner

02. Luther Allison

03. Albert Collins

04. Jimmy Witherspoon



nieeeeeeeeee noooooooooooo jazda na maxa !!!!!!!!!!!!!!!
+ Nasz Betl !!!!!!!!


Jędruś - ukłony !!!!!!!!!!!!!!!!!!


Niestety program ze Sławkiem jesteśmy zmuszeni przenieść, na po przerwie wakacyjnej. Napisałem to wyżej. Chcę bardzo aby Sławek i Todd Wolfe byli na zywo, a ze względu na moją sytuację, w najblizszy poniedziałek jest to niemozliwe. A w kolejny poniedziałek Sławek wyjeżdża już na tourne które trwać będzie az 5 tygodni!!! Dlatego też nastapiła zmiana.
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: JaRas » czerwca 16, 2008, 7:46 am

No dobra niech będzie
Bardzo byłem ciekaw twórczości Sławka
Przyznaję nie znam nic :oops:
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » czerwca 16, 2008, 8:50 am

JaRas pisze:No dobra niech będzie
Bardzo byłem ciekaw twórczości Sławka
Przyznaję nie znam nic :oops:


Jarku! Jeszcze raz obiecuję że zaraz po przerwie wakacyjnej będzie taki program i między innymi także premiera najnowszej płyty Todda Wolfa "Borrowed Time", gdzie Sławek jest w składzie, a Gościem specjalnym tej sesji nagraniowej jest Leslie West z legendarnych Mountain!
Myślę że dziś też wpadniesz posłuchać bluesa w czarnym odcieniu!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » czerwca 16, 2008, 9:06 am

No to kolejny Czarnoskóry Mistrz który zaszczyci swoją obecnością dzisiejszą audycję: http://pl.youtube.com/watch?v=ihvvf1R_vWo
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: kora » czerwca 16, 2008, 9:35 am

Zawsze intrygowała mnie myśl, jak byłby zapamiętany Albert Collins, gdyby nie spotkał chłopaków z Canned Heat.... 8)

lub Witherspoon gdyby nie poznał Ericka Burdona...
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: mickiewicz jr. » czerwca 16, 2008, 10:06 am

Andrzej Jerzyk`e pisze:No to kolejny Czarnoskóry Mistrz który zaszczyci swoją obecnością dzisiejszą audycję: http://pl.youtube.com/watch?v=ihvvf1R_vWo
genialny , genialny ! :) ekspolzja feelingu i emocji :) to ja wrzucę jeszcze jeden link :

http://pl.youtube.com/watch?v=NjVfc8-Y7sQ

spójrzcie co wyprawia klawiczowiec :):)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
mickiewicz jr.
DatMistrz
DatMistrz
 
Posty: 2758
Rejestracja: listopada 11, 2005, 3:21 pm
Lokalizacja: Leszno/Wrocław

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » czerwca 16, 2008, 10:15 am

kora_ pisze:Zawsze intrygowała mnie myśl, jak byłby zapamiętany Albert Collins, gdyby nie spotkał chłopaków z Canned Heat.... 8)

lub Witherspoon gdyby nie poznał Ericka Burdona...


W jednym czy drugim przypadku, mogło być różnie. Robert Hite i Alan Wilson byli wielkimi entuzjastami bluesa i boogie. W tamtym czasie, mieli dużo do powiedzenia i wszyscy się z nimi liczyli. Robili to dla muzyki. A Collinsowi się to należało.
Tak samo sprawy się miały z Witherspoonem. Burdon był wówczas na szczycie i ciągnąc Mistrza za sobą, nagrywając płytę, kojarząc z Robbenem Fordem, grając wspólne koncerty, raz jeszcze odkrył dla świata Jimmy Witherspoona.
Wiele takich sytuacji to kwestia przypadku. Popatrz Koro, gdyby pan Franciszek Walicki po otrzymaniu listu od Józefa Skrzeka, nie przyjechał z Gdyni do Michałkowic wieki temu, nie wiadomo jak dalej potoczyłaby się kariera tej póżniej przecież, jedynej Polskiej wizytówki rocka na Świecie.
Kurcze! Ten list wisi pięknie oprawiony w ramki, w Muzeum Rocka w Gdyni!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: JaRas » czerwca 16, 2008, 10:28 am

I tak przeszliśmy od podróby (czarnego bluesa z usa), do właściwych korzeni tego gatunku Czarnego Śloonska :idea: :lol:
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » czerwca 16, 2008, 10:31 am

mickiewicz jr. pisze:
Andrzej Jerzyk`e pisze:No to kolejny Czarnoskóry Mistrz który zaszczyci swoją obecnością dzisiejszą audycję: http://pl.youtube.com/watch?v=ihvvf1R_vWo
genialny , genialny ! :) ekspolzja feelingu i emocji :) to ja wrzucę jeszcze jeden link :

http://pl.youtube.com/watch?v=NjVfc8-Y7sQ

spójrzcie co wyprawia klawiczowiec :):)

pozdrawiam


Jak zawsze kosmos!!!

Micko! Ja zagram dzisiaj z fantastycznego koncertowego krążka "Albert Collins and Barrelhouse Live" nagranego z Europejskim Band'em. Zwróć uwagę (jeżeli będziesz słuchał oczywiście) na saxofonistę Tony Vosa i klawiszowca Han Van Dam'a. W "Don't Loose Your Cool", jest taka energia, że nigdy nie potrafię usiedzieć na miejscu!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: mickiewicz jr. » czerwca 16, 2008, 10:47 am

mam tę płytkę :) Jak zawsze świetne granie :) Zrobie wszystko co w mojej mocy żeby posłuchać :) a przy okazji Don't Loose Your Cool ( to piosenka tytułowa albumu z 1983) to także świetny album ! :)

pozdrawiam i mam nadzieję do usłyszenia
Awatar użytkownika
mickiewicz jr.
DatMistrz
DatMistrz
 
Posty: 2758
Rejestracja: listopada 11, 2005, 3:21 pm
Lokalizacja: Leszno/Wrocław

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » czerwca 16, 2008, 10:51 am

JaRas pisze:I tak przeszliśmy od podróby (czarnego bluesa z usa), do właściwych korzeni tego gatunku Czarnego Śloonska :idea: :lol:


I jak śpiewa Janek "Kyks":

Jest takie miejsce gdzieś na ziemi,
Jest taki stary Nowy Świat,
Gdzie nawet dobry Pan Bóg z węgla,
Rzadko spogląda - spoza hałd
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » czerwca 16, 2008, 10:52 am

mickiewicz jr. pisze:mam tę płytkę :) Jak zawsze świetne granie :) Zrobie wszystko co w mojej mocy żeby posłuchać :) a przy okazji Don't Loose Your Cool ( to piosenka tytułowa albumu z 1983) to także świetny album ! :)

pozdrawiam i mam nadzieję do usłyszenia


Miałem na czarnym krążku, ale tak się podobała pewnemu swietnemu gitarzyście Bartkowi Miarce, że już jej nie mam.
W dzisiejszej ayudycji, nawiązuję właśnie do tego albumu, mówiąc o kompozycji "Don't Loose Your Cool"
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Jimmy » czerwca 16, 2008, 11:01 am

Andrzej Jerzyk`e pisze:
JaRas pisze:I tak przeszliśmy od podróby (czarnego bluesa z usa), do właściwych korzeni tego gatunku Czarnego Śloonska :idea: :lol:


I jak śpiewa Janek "Kyks":

Jest takie miejsce gdzieś na ziemi,
Jest taki stary Nowy Świat,
Gdzie nawet dobry Pan Bóg z węgla,
Rzadko spogląda - spoza hałd


Kurczę, jak ja dawno nie widziałem ŚGB :( Aż wstyd! Jak tylko uporam się z tym moim krzyżem, to od razu jadę na ich koncert na koniec świata!!
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: JaRas » czerwca 16, 2008, 11:04 am

Jimmy pisze:
Andrzej Jerzyk`e pisze:
JaRas pisze:I tak przeszliśmy od podróby (czarnego bluesa z usa), do właściwych korzeni tego gatunku Czarnego Śloonska :idea: :lol:


I jak śpiewa Janek "Kyks":

Jest takie miejsce gdzieś na ziemi,
Jest taki stary Nowy Świat,
Gdzie nawet dobry Pan Bóg z węgla,
Rzadko spogląda - spoza hałd


Kurczę, jak ja dawno nie widziałem ŚGB :( Aż wstyd! Jak tylko uporam się z tym moim krzyżem, to od razu jadę na ich koncert na koniec świata!!


A ja ich nigdy nie mogłem trafić,
udało mi się dopiero w tym roku w poznańskim Lizard Kingu :lol:
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: mickiewicz jr. » czerwca 16, 2008, 11:05 am

Jimmy pisze:
Andrzej Jerzyk`e pisze:
JaRas pisze:I tak przeszliśmy od podróby (czarnego bluesa z usa), do właściwych korzeni tego gatunku Czarnego Śloonska :idea: :lol:


I jak śpiewa Janek "Kyks":

Jest takie miejsce gdzieś na ziemi,
Jest taki stary Nowy Świat,
Gdzie nawet dobry Pan Bóg z węgla,
Rzadko spogląda - spoza hałd


Kurczę, jak ja dawno nie widziałem ŚGB :( Aż wstyd! Jak tylko uporam się z tym moim krzyżem, to od razu jadę na ich koncert na koniec świata!!


Ha ! a ja wczoraj zarzuciłem Kyksa i bezdomne psy .. Nowy świat Blues :) Ale jak to Kyks śpiewał "Na Nowym Świecie nic nowego" :)
A wiecie że nigdy jeszcze ich nie słyszałem na żywo :roll: no tak jakoś wyszło ! Jimmy zabieram się z Tobą :) choćby na konieć świata :) (tylko sobie czegoś nie pomyśl :P )
Awatar użytkownika
mickiewicz jr.
DatMistrz
DatMistrz
 
Posty: 2758
Rejestracja: listopada 11, 2005, 3:21 pm
Lokalizacja: Leszno/Wrocław

Postautor: Jimmy » czerwca 16, 2008, 11:10 am

mickiewicz jr. pisze:
Jimmy pisze:
Andrzej Jerzyk`e pisze:
JaRas pisze:I tak przeszliśmy od podróby (czarnego bluesa z usa), do właściwych korzeni tego gatunku Czarnego Śloonska :idea: :lol:


I jak śpiewa Janek "Kyks":

Jest takie miejsce gdzieś na ziemi,
Jest taki stary Nowy Świat,
Gdzie nawet dobry Pan Bóg z węgla,
Rzadko spogląda - spoza hałd


Kurczę, jak ja dawno nie widziałem ŚGB :( Aż wstyd! Jak tylko uporam się z tym moim krzyżem, to od razu jadę na ich koncert na koniec świata!!


Ha ! a ja wczoraj zarzuciłem Kyksa i bezdomne psy .. Nowy świat Blues :) Ale jak to Kyks śpiewał "Na Nowym Świecie nic nowego" :)
A wiecie że nigdy jeszcze ich nie słyszałem na żywo :roll: no tak jakoś wyszło ! Jimmy zabieram się z Tobą :) choćby na konieć świata :) (tylko sobie czegoś nie pomyśl :P )


Jaaaasne, nie Mocuj się z własnymi uczuciami :twisted:

Najlepiej, to skoczyć do Leśniczówki na ich koncert! Tam zawsze jest jakoś tak....
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: JaRas » czerwca 16, 2008, 11:12 am

Może udałoby się załapać do Leśniczówki w terminie około Popapranym :lol:
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » czerwca 16, 2008, 11:25 am

Dla mnie też koncert ŚGB to zawsze wielkie przezycie. A teraz jeszcze na wokalu jest tez Agnieszka Łpka.
Patrzysz na scenę i widzisz, że są na niej własnie Pionierzy Polskiego Bluesa!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » czerwca 16, 2008, 11:35 am

No to czas przedstawić trzeciego Gościa dzisiejszej audycji: http://pl.youtube.com/watch?v=8H1W2N-mujA
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Okolice Bluesa - Radio Centrum Kalisz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 451 gości