Treść Audycji - 26.05.08'

Obrazek "Okolice Bluesa" Andrzeja Jerzyka. Słuchajcie w każdy poniedziałek o 23:00! Radio Centrum Kalisz 106.4 - http://www.rc.fm

Moderator: mods

Treść Audycji - 26.05.08'

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 20, 2008, 10:14 pm

26.05.08' poniedziałek godzina 23:00 Radio Centrum Kalisz (106.4) i Okolice Bluesa.

Tak na dobrą sprawę niewiele zostało nam czasu do przerwy wakacyjnej, a tu znów materiału ponad miarę i nijak zmieścić wszystko co by się chciało zagrać dla Was.
Przyspieszam więc i tym razem, kłaniam się nisko w stronę bluesa w jego czarno-białym odcieniu, jednak ze zdecydowaną przewagą tego drugiego.

Myślę że niektórzy z was z tymi wykonawcami, spotkają się po raz pierwszy, a zagrają:

01. Luther "Guitar Junior" Johnson

02. Mason Casey

03. Bugs Henderson

04. Ron Hacker and The Hacksaws

Zapraszam do słuchania oraz rozmów na tej stronie podczas emisji programu!!!
Telefon Radio Centrum Kalisz: 062/ 503 10 64.

Do usłyszenia w poniedziałek o 23:00!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 21, 2008, 10:00 am

Oto nasz pierwszy Gość wieczoru Luther "Guitar Junior" Johnson: http://pl.youtube.com/watch?v=bjxOa5qz5 ... re=related

Może dodam jeszcze tylko, że lwią część lat siedemdziesiątych, spędził z Muddy Watersem. Tu widzimy Johnsona na scenie z Mistrzem: http://pl.youtube.com/watch?v=wGc3bLBLb2Q
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: E&D » maja 22, 2008, 10:43 am

E&D
Obrazek
Awatar użytkownika
E&D
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1533
Rejestracja: czerwca 11, 2004, 8:41 pm
Lokalizacja: stąd

Postautor: Adam Węgrzynowicz » maja 22, 2008, 12:12 pm

Adam Węgrzynowicz

Płyń w dół rzeki tej szerokiej
Płyń mój bluesie, płyń

Joanna Pilarska - Fan Klub
Awatar użytkownika
Adam Węgrzynowicz
Blues Foto Man
Blues Foto Man
 
Posty: 7728
Rejestracja: marca 25, 2007, 4:43 pm
Lokalizacja: BRALIN

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 22, 2008, 1:13 pm

Cieszę się że Jesteście czujni! A jak odbiór tych Panów ?
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: E&D » maja 22, 2008, 3:10 pm

wszyscy na 6, ze wskazaniem na http://youtube.com/watch?v=rCH6LV87k7w
E&D
Obrazek
Awatar użytkownika
E&D
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1533
Rejestracja: czerwca 11, 2004, 8:41 pm
Lokalizacja: stąd

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 22, 2008, 5:27 pm

E&D pisze:wszyscy na 6, ze wskazaniem na http://youtube.com/watch?v=rCH6LV87k7w


Bugs Henderson owiany jest w Texasie, nieomal kultem!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: drzewko » maja 23, 2008, 12:49 am

czy "przerwa wakacyjna" oznacza przerwę w audycji? to by oznaczało, że kiedy w końcu uwolnię się od książek, kserówek itp i będę mogła ze spokojnym sumieniem oddać się słuchaniu, wtedy właśni włączę radio centrum a tu nie będzie okolic bluesa?
Awatar użytkownika
drzewko
bluesman
bluesman
 
Posty: 233
Rejestracja: października 18, 2007, 8:15 pm
Lokalizacja: najczęściej kalisz;)

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 23, 2008, 12:20 pm

drzewko pisze:czy "przerwa wakacyjna" oznacza przerwę w audycji? to by oznaczało, że kiedy w końcu uwolnię się od książek, kserówek itp i będę mogła ze spokojnym sumieniem oddać się słuchaniu, wtedy właśni włączę radio centrum a tu nie będzie okolic bluesa?


To tylko dwa miesiące, a myślę że odpoczniecie nieco także i od nas, a we wrześniu na nowo z naładowanymi akumulatorami, startujemy na pełen full!!!
Mam nadzieję więc że pojawisz się w poniedziałek aby posłuchać Okolic, a muza naprawdę będzie przednia.
Poza tym, chciałbym jeszcze do wakacji zrobić premierę nowej płyty "Osłów". Wczoraj przed koncertem "Siódmej w Nocy" w Kaliszu przez 40 minut słuchałem z Jankiem Gałachem tego materiału i jestem pod wielkim wrażeniem! Myślę, że na pewno ten krążek ubiegać się będzie o palmę pierszeństwa w ankiecie "Blues Top 2008" w kategorii "Płyta Roku", wydawnictwa "Twój Blues" i w ankiecie naszej forumowej!!!

Serdecznie i Ciepło Pozdrawiam!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Jan Cegiełka » maja 23, 2008, 8:48 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:Oto nasz pierwszy Gość wieczoru Luther "Guitar Junior" Johnson: http://pl.youtube.com/watch?v=bjxOa5qz5 ... re=related

Może dodam jeszcze tylko, że lwią część lat siedemdziesiątych, spędził z Muddy Watersem. Tu widzimy Johnsona na scenie z Mistrzem: http://pl.youtube.com/watch?v=wGc3bLBLb2Q

Andrzeju !
Tak Jak Ci wspominałem LUTHER "GUITAR" JOHNSON wystąpił w Warszawie na Jazz Jamboree 22 października 1976 roku w zespole WIELKIEGO "MUDDY" WATERSA.Miałem ten zaszczyt i szczęście być obecny wtedy w Sali Kongresowej i za kulisami Jazz Jamboree."LUTHER" był równorzędnym partnerem Muddie'go - co to były za solówki , a póżniej wspólne gitarowe unisona!!! . Ponadto - jeśli mnie pamięć nie myli - wystąpił póżniej z własnym zespołem we Wrocławiu ( też byłem!!!) w sali Opery Wrocławskiej na jednym z koncertów wrocławskiego festiwalu Jazz nad Odrą. Mogło to być na przełomie lat 70 i 80- tych, może 1982 ??? Dokładnej daty niestety nie pamiętam. Dodam tylko, że gitarzystą "LUTHER "jest znakomitym i wspaniale reprezentuje "Chicago Blues".
Pozdrawiam Jan C.
Ostatnio zmieniony maja 23, 2008, 10:29 pm przez Jan Cegiełka, łącznie zmieniany 1 raz
Jan Cegiełka
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4961
Rejestracja: września 3, 2006, 1:33 pm
Lokalizacja: z Grabowa

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 23, 2008, 10:15 pm

Jan Cegiełka pisze:
Andrzej Jerzyk`e pisze:Oto nasz pierwszy Gość wieczoru Luther "Guitar Junior" Johnson: http://pl.youtube.com/watch?v=bjxOa5qz5 ... re=related

Może dodam jeszcze tylko, że lwią część lat siedemdziesiątych, spędził z Muddy Watersem. Tu widzimy Johnsona na scenie z Mistrzem: http://pl.youtube.com/watch?v=wGc3bLBLb2Q

Andrzeju !
Tak Jak Ci wspominałem LUTHER "GUITAR" JOHNSON wystąpił w Warszawie na Jazz Jamboree 22 października 1976 roku w zespole WIELKIEGO "MUDDY" WATERSA.Miałem ten zaszczyt być obecny wtedy w Sali Kongresowej i za kulisami Jazz Jamboree."LUTHER" był równorzędnym partnerem Muddie'go - co to były za solówki , a póżniej wspólne gitarowe unisona!!! . Ponadto - jeśli mnie pamięć nie myli - wystąpił póżniej z własnym zespołem we Wrocławiu ( też byłem!!!) w sali Opery Wrocławskiej na jednym z koncertów wrocławskiego festiwalu Jazz nad Odrą. Mogło to być na przełomie lat 70 i 80- tych, może 1982 ??? Dokładnej daty niestety nie pamiętam. Dodam tylko, że gitarzystą "LUTHER "jest znakomitym i wspaniale reprezentuje "Chicago Blues".
Pozdrawiam Jan C.


Dzięki Janku za ten wpis. Moge Ci tylko zazdrościć!!! Tak! Cudownie prezentuje Chicago. Zresztą mówi się, że był jednym z prekusorów gitarowego bluesa, zachodniej części Chicago!!!
Mam nadzieję, że spodoba się młodym słuchaczom!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: gofer » maja 24, 2008, 1:16 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:
drzewko pisze:czy "przerwa wakacyjna" oznacza przerwę w audycji? to by oznaczało, że kiedy w końcu uwolnię się od książek, kserówek itp i będę mogła ze spokojnym sumieniem oddać się słuchaniu, wtedy właśni włączę radio centrum a tu nie będzie okolic bluesa?


To tylko dwa miesiące, a myślę że odpoczniecie nieco także i od nas, a we wrześniu na nowo z naładowanymi akumulatorami, startujemy na pełen full!!!
Mam nadzieję więc że pojawisz się w poniedziałek aby posłuchać Okolic, a muza naprawdę będzie przednia.
Poza tym, chciałbym jeszcze do wakacji zrobić premierę nowej płyty "Osłów". Wczoraj przed koncertem "Siódmej w Nocy" w Kaliszu przez 40 minut słuchałem z Jankiem Gałachem tego materiału i jestem pod wielkim wrażeniem! Myślę, że na pewno ten krążek ubiegać się będzie o palmę pierszeństwa w ankiecie "Blues Top 2008" w kategorii "Płyta Roku", wydawnictwa "Twój Blues" i w ankiecie naszej forumowej!!!

Serdecznie i Ciepło Pozdrawiam!!!
mialem chwwilowa mozliwosici posluchania z wami razem tej plytki i powiem jest ona spuerancka wiedz tez sie zgadzam z toba
Życie to teatr, gdzie los włada każdym aktem
Gdzie kwestie kończy czasem śmierć
Gdzie błazen kocha i drwi
Życie to teatr, gdzie puentę piszę czas
Gdzie sen się miesza z jawą
Gdzie wciąż się czeka braw
gofer
blueslover
blueslover
 
Posty: 496
Rejestracja: lutego 13, 2007, 7:50 pm
Lokalizacja: kalisz

Postautor: drzewko » maja 24, 2008, 4:05 pm

oj mi też udało się chwilkę posłuchać;)
Awatar użytkownika
drzewko
bluesman
bluesman
 
Posty: 233
Rejestracja: października 18, 2007, 8:15 pm
Lokalizacja: najczęściej kalisz;)

Postautor: Mr_shuffle » maja 24, 2008, 5:04 pm

Uwielbiam Luther "Guitar Juniora" Johnsona :D Yeah!!!
Awatar użytkownika
Mr_shuffle
blueslover
blueslover
 
Posty: 422
Rejestracja: czerwca 14, 2005, 11:01 am
Lokalizacja: wroclaw

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 24, 2008, 5:21 pm

Mr_shuffle pisze:Uwielbiam Luther "Guitar Juniora" Johnsona :D Yeah!!!


No to myslę że wraz z Alicja wpadniesz w poniedziałek o 23:00! Luther inauguruje audycję!

Pozdrawiam Was Serdecznie!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: mirek winiarski » maja 25, 2008, 7:21 pm

CZESC!!! ANDRZEJ
Widze w Twojej ramowce ze bedziesz gral Bugsa Hendersona.Fantastyczny bluesman,mialem okazje i wielki zaszczyt zagrac Bugsowi na 60-tke.Bylo to dla mnie wielkie przezycie u boku tak wspanialego muzyka i czlowieka zaprezentowac sie publicznosci.Jeszcze chce Tobie i sluchaczom dodac ze Bugs przewaznie koncertuje ze swoim synem perkusista lub z zona ktora dzieli sie z synem fantastycznym Groovem.Jesli chcesz zobaczyc fotke wejdz na nasza strone internetowa www.bluespolish.de Polecam live tego Pana poprostu smietana.A wiec do poniedzialku. Pozdrawiam serdecznie M.M.WIN
mirek winiarski
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 12
Rejestracja: maja 5, 2008, 9:46 am
Lokalizacja: NIEMCY

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 25, 2008, 8:44 pm

mirek winiarski pisze:CZESC!!! ANDRZEJ
Widze w Twojej ramowce ze bedziesz gral Bugsa Hendersona.Fantastyczny bluesman,mialem okazje i wielki zaszczyt zagrac Bugsowi na 60-tke.Bylo to dla mnie wielkie przezycie u boku tak wspanialego muzyka i czlowieka zaprezentowac sie publicznosci.Jeszcze chce Tobie i sluchaczom dodac ze Bugs przewaznie koncertuje ze swoim synem perkusista lub z zona ktora dzieli sie z synem fantastycznym Groovem.Jesli chcesz zobaczyc fotke wejdz na nasza strone internetowa www.bluespolish.de Polecam live tego Pana poprostu smietana.A wiec do poniedzialku. Pozdrawiam serdecznie M.M.WIN


Świat staje sie mały Mirku! Mógłbys napisać nam gdzie to było, kiedy i co zagraliście.
Wiem że Henderson w Texasie jest postacią kultową. Swoje pierwsze kroki stawiał w wytwórni Robin Hood, w tej samej, gdzie swoje pierwsze płyty nagrywali "ZZ. Top". Grywał też z Allmanami, B.B. Kingiem czy Leonem Russelem. Jutro zagram z bardzo bluesowej płyty "Years In The Jungle", choć Henderson nie określa że gra bluesa, mówi, że gra muzykę Amerykańską.
Kurcze Mirek! Kogo ty jeszcze nie znasz...
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 25, 2008, 8:47 pm

A tutaj może parę słów właśnie o Mirku Winiarskim. Grywał kiedyś w Polsce, potem wyjechał, ale nie przestał grać!


PRESSE-INFO


ROCK´N BLUES
MICHAEL WIN BAND

MIREK „MICHAEL WIN“,wyjatkowy gitarzysta ze Slaska juz w latach 80-tych zaistnial na rynku muzycznym w Polsce
z zespolem „KODEX“.Zgodnie z opinia krytykow muzycznych oraz sluchaczy zespol umocnil sie w czolowce
polskich grup rockowych,trafiajac na liste przebojow „Trojki“.

Trio „KODEX“ rozwiazalo swoja dzialalnosc muzyczna w 1985 roku.W dorobku artystycznym zespolu bylo zwyciestwo w festiwalu rockowym“SILESIAN ROCK“,trio „KODEX“ bylo tez laureatem festiwalu „JAROCIN 82“,kilkakrotny udzial w fetiwalu „RAWA BLUES“,oraz wspolne trasy koncertowe z takimi zespolami jak:“EXODUS,“KASA CHORYCH“,“MECH“ i wiele innych renomownych grup rockowych w Polsce.

Nowy start Mirka w Niemczech to wspolzalozenie grupy rockowej „HANK DAVISON BAND“.Zespol szybko znalazl sie w czolowce rockowej w Niemczech.Wspolne trasy koncertowe z takimi grupami jak:“TEN YEARS AFTER“ „MOLLY HATCHETT“ STEPPENWOLF“ czy DICKIE PETERSON Z GRUPY „BLUE CHEER“ staly sie juz legenda,ale otworzyly drzwi na rynek muzyczny w Europie.
Nastepne poczynania muzyczne Mirka Winiarskiego to stworzenie wlasnej kapeli o nazwie „BLUES POLISH“.
Zespol po wielu trasach koncertowych nagral pierwszy album dla SWISS RECORDS“TURICAPHON“.Bardzo dobre recenzje muzyczne w takich fachowych czasopismach jak:
METAL STORM, METAL INSIDE, HEAVY WORLD czy ROCK TIME umocnily „BLUES POLISH“ w czolowce znnych grup rockowych w Niemczech.

Aktualny zespol Mirka to:“MICHAEL WIN BAND“ z super basista DARIUSZEM BUDKIEWICZEM oraz perkusista REMY SCHOMBARA mocno podkresla i akcentuje jak moze brzmiec blues w nowoczesnym agresywnym graniu.Pelny bas,legata gitarowe oraz Groove sekcji rytmicznej jest recepta na dobra muzyke.

Zobacz tutaj: http://www.bluespolish.de/

Zbacz tutaj: www.michaelwin.de
Ostatnio zmieniony maja 25, 2008, 9:00 pm przez Andrzej Jerzyk`e, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 25, 2008, 10:23 pm

A tu zobaczcie proszę Wykonawcę który kończyć będzie to wydanie Okolic Bluesa!

Ron Hacker: http://pl.youtube.com/watch?v=6OhJXTyvIK4

Ron Hacker to wszechobecny slide: http://pl.youtube.com/watch?v=sUZxVZSuzxU
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: kora » maja 26, 2008, 8:49 am

Bardzo jestem ciekawa co takiego nam "zapodasz" z Luthera "Guitar Junior" Johnsona :mrgreen: :mrgreen:

okres Muddy Watersa? Magic Sama ?
Płyty The Nighthawks z Jego udziałem są ... :wink:

Ach... fajny wieczór się zapowiada :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 26, 2008, 9:12 am

kora_ pisze:Bardzo jestem ciekawa co takiego nam "zapodasz" z Luthera "Guitar Junior" Johnsona :mrgreen: :mrgreen:

okres Muddy Watersa? Magic Sama ?
Płyty The Nighthawks z Jego udziałem są ... :wink:

Ach... fajny wieczór się zapowiada :wink:


Też mam taką nadzieję! Myslę że spodoba ci się bardzo Mason Casey i Ron Hacker.
A jeżeli chodzi o Luthera, to zagram jego solową twórczość. Będą to trzy kawałki z autorskiej płyty Johnsona "Talkin' Abot Soul" - 2001. Nie bez znaczenia jest także fakt że na harmonijce zagra Jerry Portnoy!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Zbyszek Stępski » maja 26, 2008, 1:02 pm

Andrzeju spełniam Twoją prośbę ... plakat koncertu w Koźminie …to już za parę dni :- )

Obrazek

proj. Z. Stępski
Zbyszek Stępski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2975
Rejestracja: lipca 2, 2006, 11:48 am

Postautor: Sław » maja 26, 2008, 1:22 pm

A ja stawiam na Rona Hackera. Slide to miodzio jest. A on nawet gra jeden numer Burnside'a. Właśnie Andrzeju, kiedy zagrasz Burnside,a? Jak miałeś lat 20, słuchałeś go namiętnie. :wink:
https://www.facebook.com/feelintheblues1
R.L. Burnside - "The blues ain’t nothin’ but dance music".
Sław
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2606
Rejestracja: stycznia 13, 2005, 9:53 pm

Postautor: mirek winiarski » maja 26, 2008, 1:36 pm

CZESC! ANDRZEJU.
A wiec gralem dla Bugsa Hendersona w bardzo fajnym klubie "VILLAGE"w Murnau
niedaleko znanego nam wszystkim Garmisch-Partenkirchen,Bugs jest tutaj bardzo czesto poniewaz jego wspanialy przyjaciel to wlasnie wlasciciel klubu Dieter nawiasem mowiac tez wspanialy gitarzysta bluesowy i producent wlasnorecznie robionych gitar ,na ktorych miedzy innymi gra sam Bugs Henderson.A bylo to w 2005 roku gralem wlasne moje kompozycje i jeden kawalek Bugsa Hendersona pod tytulem Sweet Marry.To tyle jesli chodzi o Mr.Bugsa Hendersona.Serdecznie pozdrawiam Ciebie Andrzeju oraz wszystkich ludzi kochajacych bluesa.
MIREK.
mirek winiarski
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 12
Rejestracja: maja 5, 2008, 9:46 am
Lokalizacja: NIEMCY

Postautor: kora » maja 26, 2008, 2:47 pm

Sławek Turkowski pisze:Właśnie Andrzeju, kiedy zagrasz Burnside,a? Jak miałeś lat 20, słuchałeś go namiętnie. :wink:


oooooooo :shock: :D :D :D

Tak hmmmm cała audycja z Panem w szeleczkach na stołeczku i nie tylko....

achhhhhh rozmarzyłam się 8)
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 26, 2008, 3:02 pm

Sławek Turkowski pisze:A ja stawiam na Rona Hackera. Slide to miodzio jest. A on nawet gra jeden numer Burnside'a. Właśnie Andrzeju, kiedy zagrasz Burnside,a? Jak miałeś lat 20, słuchałeś go namiętnie. :wink:


Sławuś! Jeżeli rzeczywiście miałem kiedyś 20 wiosenek, to słuchałem przede wszystkim Lightnina Hopkinsa, Muddy Watersa, Howlina Wolfa, Magic Sama, Williamsona, Waltera, Witherspoona, Dixona itd. A wszystko dlatego, że była w tym Kraju Kobieta, której tak naprawdę, zawdzięczamy najwięcej, a wcale o Niej nie pamiętamy (ja także).
To ś.p. Marysia Jurkowska. Bez niej bylibyśmy wszyscy (Starszaki) bardzo ubodzy. A to właśnie my Starszaki przekazaliśmy naszm dzieciom, wiedzę o istnieniu tamtej zamierzchłej muzy i wskazaliśmy nazwiska, wskazaiśmy dżwięki.
Może to dla wielu zabrzmi śmiesznie i dziecinnie, ale dumny jestem, że przygotowując audycję o czarnych "Starożytnych" Bluesmanach, sięgam często po przedpotopowe kasety (orwo), (stilon Gorzów) i chyba (Ferrum forte) i czerpię z tego żródła, jednocześnie (choć już wątpliwej jakości) słuchając muzyki.
Wielu może poczuć się urażonych, ale o tamtym najprawdziwszym bluesie największe pokłady wiedzy miała Pani Maria Jurkowska i nkt tego nie zmieni. Co nie znaczy, że nie chylę czoła i przed Tobą za T-Bone Walkera czy przed Maćkiem Zapałowskim za Williamsona i przed Lauderdale za Waltera, za wszystkie tłumaczenia i własne opracowania. Teraz też dzięki Wam, Młodzież sięga 40-45 i więcej w przeszłość.
Jednak Pani Maria była jedna i siała w nas chorobę bluesa wieki temu (wtedy informacja, nagrania, a dziś) i widać że robiła to skutecznie. Myślę sobie, że właśnie Warszawa powinna pomyśleć o Festiwalu im. Marii Jurkowskiej, lub nazwać jedną z ulic Stolicy Jej Imieniem. Wiem że może czasami zachowuję się jak dzieciak, ale teraz piszę śmiertelnie poważnie.
Po śmierci Pani Marii, na szczęście Sławek Wierzcholski zdołał ocalić od zapomnienia jej fantastyczne zbiory prowadząc chyba 4-lata program w Trójce: "Z Bluesowej Kolekcji Marii Jurkowskiej". I też ktoś w pewnym momencie stwierdził że to nie ta muzyka. Zresztą Sławek mógłby powiedzieć nam najwięcej o Pani Marii, bo przecież przez lata dzielili jeden pokój w Trójce. A dziś nawet zniknęła z Trójki nagroda im. Marii Jurokowskiej. Czy to się godzi ?
Przepraszam! Rozpisałem się troszkę, ale wróciły wspomnienia!

Pozdrawiam Sławku!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 26, 2008, 3:09 pm

mirek winiarski pisze:CZESC! ANDRZEJU.
A wiec gralem dla Bugsa Hendersona w bardzo fajnym klubie "VILLAGE"w Murnau
niedaleko znanego nam wszystkim Garmisch-Partenkirchen,Bugs jest tutaj bardzo czesto poniewaz jego wspanialy przyjaciel to wlasnie wlasciciel klubu Dieter nawiasem mowiac tez wspanialy gitarzysta bluesowy i producent wlasnorecznie robionych gitar ,na ktorych miedzy innymi gra sam Bugs Henderson.A bylo to w 2005 roku gralem wlasne moje kompozycje i jeden kawalek Bugsa Hendersona pod tytulem Sweet Marry.To tyle jesli chodzi o Mr.Bugsa Hendersona.Serdecznie pozdrawiam Ciebie Andrzeju oraz wszystkich ludzi kochajacych bluesa.
MIREK.


Mirku! Może masz fotografię z tego wydarzenia.Wielce radzi bylibyśmy zobaczyć!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: JaRas » maja 26, 2008, 5:04 pm

No to będzie bluesik za jakim przepadam
Żaden Texas, czy Chicago, taki rodem z Czornygu Śloonska,
od których to na plantacjach Murzyny nauczyły sie grać.
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » maja 26, 2008, 5:35 pm

JaRas pisze:No to będzie bluesik za jakim przepadam
Żaden Texas, czy Chicago, taki rodem z Czornygu Śloonska,
od których to na plantacjach Murzyny nauczyły sie grać.


A ja tak sobie myślę, że bardzo spodoba ci się kawałek "She Jumped Out The Window" Masona Caseya!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Jimmy » maja 26, 2008, 6:24 pm

Biały blues? Kolejna audycja metalowa?

Słowem CZAD!

:twisted:

A tak na serio, to miło będzie posłuchać nieznanej mi muzyki.
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Okolice Bluesa - Radio Centrum Kalisz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 257 gości